Dovolená v Řecku. Kam jet s dítětem?

lilianka1
10. lis 2007

Máte prosím některá z Vás dobrý tip na dovolenou v Řecku pro rodinu s 5letým a 1/2ročním dítětem? Jde mi hlavně o dobré zázemí na ubytování a snadný přístup k moři. Děkuji za Vaše názory. L

dzej
22. čer 2011

@labell Luci, udělají ti to na počkání. Musíš mít rodný list.Stojí to 50Kč 😉 Kam letíte?

zevina
22. čer 2011

@labell pokud máš ještě starý pas, vpíší ti to na počkání, pokud máš s biometrickými údaji, vlepuje se tam štítek a jestli se nepletu, to musí nějakou dobu vytvrdnout, či co 😒
ale pokud máš s biometrickým údajem a už dříve vlepeným štítkem se starším dítkem, tak mladší dopíší rukou, takže na počkání 🙂

no a už jsme to tu kdysi řešily, nevím jak kde, někde na zapsání do pasu vyžadují ověření občanství (ale některé holky nepotřebovaly, já např jo) což je věc, která trvá cca měsíc, než ti to z krajského magistrátu zašlou...

krpcek
23. čer 2011

@lubikaf citam, ze ste boli s sunshine creta - ako bolo? je to jeden z mojim tohto rocnych tipov na dovcu.
ozaj baby, tie co ste uz boli - kazdy nas tak ako aj minuly rok strasi s tym, ze greci strajkuju, ze kam sa trepeme.
ked sme boli pred rokom, tak sice sa strajkovalo, ale my sme to nijako nepostrehli - delegatka potom hovorila, ze sa strajkuje len na pevnine. tak si len chcem overit, ci ste nemali nejaky incident. 🙂

zevina
23. čer 2011

@bera28 to zamrzí, když člověk dojede z dovolené zklamaný 😒 je blbé, když něco neklapne, buď místo, hotel, strava, lidi... já měla, ťuk ťuk, štěstí a prozatím jsme vždycky z Řecka odjížděli spokojení, jestli to bylo Korfu, Thassos, Rhodos nebo Zakynthos, tak se Rhodosu musím trošku zastat, klidně se tam někdy ráda vrátím, až budou děti odrostlejší a můžeme si udělat výlet tam, kde jsme to prozatím vynechali 😎
je pravda, že tento ostrov je turisticky hodně profláknutý, takže tu pravou řeckou atmosféru najdeš spíš na na Thassosu nebo Korfu 😉
ptž je nízko položený, tak logicky je tam horko už v červnu, taky jsme byli v tomto obdob,í před dvěma lety a k moři jsme chodili nejčastěji před večeří nebo po večeři, ale nám to nevadilo, byla jsem těhule, tak jsme odpo spali s naším starším nebo šli do bazénu...
a výlety se dají i v horku, auto máš klimatizované a v takovém Údolí motýlů nepocítíš ani polední žár, protože se procházíš zalesněným údolíčkem kolem potůčku a jezírek, dá se navštívit akváriuum v hlavním městě anebo Staré Město, kde je mezi hradbama taky příjemný chládek 🙂

za mně je Rhodos ideální pro ty, kdo chtějí ostrov trochu poznat, procestovat, protože je na něm spoustu kouzelných míst 🙂

labell
23. čer 2011

@dzej díky a zase na Krétu..nabízeli nám už jen Krétu a Rhodos (tam byl hroznej čas na odlet asi ve 2 hodiny ráno. 😒 )

@zevina děkuji, už sem to taky zjistila, no tady to naštěstí dělají na počkání

dzej
23. čer 2011

@labell a kam? Do jaké lokality? Moc si to užijte!! Snad nebudete mít takový pařáky jak my 😀

lubikaf
24. čer 2011

@krpcek ahoj, akurat dnes sme sa vratili 😉 bolo super, hotel ma dost velky areal, ale je to mimo mesta, v podstate sa tam neda kam prejst vecer. len pozicat auto alebo bicykel. je tam detske ihrisko aj detsky klub, takze s detmi sa tam da prehrat. strava super, ale po tyzdni sa opakovala. boli vzdy ryby, maso na vselijake sposoby, cestoviny, zemiaky, ryza, kopec zeleninovych salatov, zakusky, zmrzlina. na ranajky boli vzdy palacinky, k tomu dzemy, nutela, dalej volske oka, omelety, parky alebo klobasa, zelenina, ovocie. dalo sa vzdy vybrat. plaz bola kamienkova, dost to palilo cez den, takze sme museli k moru chodit obuti, ale more krasne, tym ze tam boli tie kamienky bola uplne cista, akurat ze par metrov od brehu uz hlbka, nie moc dobre pre male deti. celkovo ked to porovnam s tym Petra mare co sme boli minuly rok, tak Petra Mare je lepsia pre deti ako Sunshine, aspon podla mna. ale celkovo dovolenka bola fantasticka 😉

lubikaf
24. čer 2011

@krpcek este par fotiek. a este som zabudla napisat, ze tam neskutocne fukalo. bolo par dni bez vetra a niekedy fukal taky znestielny, ale posledne tri dni to bol otras 😝 totalna vichrica 😒

krpcek
24. čer 2011

@lubikaf takze v celku spokojny? 🙂 ta plaz by mi asi vadila - my sme mali na kose tiez kamienky pri vstupe do vody a malej to vadilo, sme ju museli nosit na rukach 😒 tento rok sa tomu chcem vyhnut.

krpcek
24. čer 2011

@lubikaf takze v celku spokojny? 🙂 ta plaz by mi asi vadila - my sme mali na kose tiez kamienky pri vstupe do vody a malej to vadilo, sme ju museli nosit na rukach 😒 tento rok sa tomu chcem vyhnut.

zdeniii
25. čer 2011

Ahojky, dopoučíte nějkaý hotel nebo ubytování kde jste byli s dětmi spokojení? Pojedeme k moři popvé a pořád nějak nemohu vybat... ať už Řecko, Chorvatsko nebo Itálie... je to děsný 🙂)

estrellita
25. čer 2011

@labell tak super, ze to stihnete 🙂 ja mam ten biometricky pas, takze tam je to tyden, jeste ze mate ten stary 🙂

kiwinka
26. čer 2011

ahojte, my sme sa dnes rano vratili z Krety, hotel GOLDEN SAND odporucam rodinam s detmi!!! krasny hotel s AI sliúzbami, jedlo grecke-speciality miestnej kuchyne, krasna plaz, fukalo trosku par dni, tak boli aj vlny vacsie, ale dalo sa. lehatka na plazi uz v cene, mensi rodinny hotel asi 80izieb.izby velke, krasne, cistota na hotely, je to novy hotel, funguje prvu sezonu, na izbach zupany, slapky, kazdy den menili uteraky, postelne pradlo, mile animatorky, mini klub, mini disco, nepravidelne programy vecer, takze aj klud bol..no uzasna dovolenka!!!! len ODPORUCAM! boli sme cez kartago, v čechách je to cestovka exim.

zdeniii
26. čer 2011

@kiwinka ahojky, vypadá to nádherně!! Můžeš mi dát posím nějaké bližší info o hotelu a jak jste to tam měli s malou?

labell
26. čer 2011

@kiwinka ty seš jak posel z nebe!!!! Letíme tam ve středu a nikde nejsou pořádné recenze. Jééé já su šťastnáá!!!

kiwinka
26. čer 2011

@labell je tam fakt krasne, , krasn epalmy 🙂, cistucka plaz, jedalen velka so skvelou stravou veeeela detskych stoliciek na jedenie, bazen so smykackami, velmi pekne prostredie. vsetko OK! je to hotel na urovni naozaj.

labell
26. čer 2011

@estrellita já ale mám biometrickej pas 😉

labell
26. čer 2011

@kiwinka a prosím jak sou na tom s dětskou postýlkou??

kiwinka
26. čer 2011

@zdeniii hotel ponuka ceska cestovka EXIM, leti sa z prahy, z brna, z ostravy a viac neviem 🙂
hotel cistucky, novucky, uzasny, , krasne bazeny, aj detsky bazenik, plaz sukromna asi 400metrova, dostatok slencnikov aj lehatok aj u bazenu aj u more 🙂 AI funguje do 23tej vecer. izby s vyhladom na more, izby ciste, menisli pradlo kazdy den, sem tam sme dali po 2eura upratovacke,,, personal velmi mily, animatorky dve slusne dievcata, ktore sa pohrali aj s nasou karolinkou malou, vecer minidisco, aj tam sa jej venovali a ucili ju tancovat,,,strava skvela!!!! uplne grecka, tradicne grecke jedlo.
mala tam pekne spinkala a papala, mali sme HIPPKY presnidavky so sebou + pudingy nestle, aj nutrilon,, ale aj z jedalne sme jej dali maso, zeleninu, zemiaky, pizzu....vodu bez bubliniek si capujes z plastovej nadby, aj malej sme z nej zarabali nutrilon aj caj. nevie co ta este zaujima konkretne...

kiwinka
26. čer 2011

@labell maju cestovnu postielku peknu.
to staci povedat v cestovke, ze chcete postielku pre dieta a oni to uz vybavia.

labell
26. čer 2011

@kiwinka no oni mě právě řekli že si to mám zařídit tam, že oni mi to zjistit neumí. Už máme i pokyny k odletu, takže do CK nepůjdu...no ale tak snad se domluvíme. Jaký ste měli pokoj? My máme rodinný s výhledem na moře...je tam třeba konvice? To asi ne že? jako bereme ji sebou, ale když tě tu mám.. 😉

zdeniii
26. čer 2011

@kiwinka moc děkuju...

Tak mi manžel ěcko zatrhnul.. co mám najít, už jsem zoufalá fakt... 😒

labell
26. čer 2011

@zdeniii na tento termín je sme už brali poslední pokoj a na další je to už hóódně drahé.
Moc přeju ať se ti podaří najít něco perfekt pro vás všechny. Manžel by chtěl co?

kiwinka
26. čer 2011

@labell citaj si co som napisala @zdeniii
to je golden sand !
lebo ja som si ta pomylila ,,,este pisem s jednou babou o hotely v turecku,,, sorry.
neboj sa, postielku maju cetsovnu na spanie, krasnu cistu, my sme mali uplne novu, este mala stitok ! 🙂 vsetko je tam uzasne v tom golden sand!!!!

kiwinka
26. čer 2011

@zdeniii este skus turecko
IBEROTEL SERRA PALACE
IBEROTEL PALM GARDEN
velmi dobre a kvalitne hotely, zarucena kvalita.
len neviem ake ceske cestovky to ponukaju.

labell
26. čer 2011

@kiwinka teď to úplně nechápu, ale to hlavní sem pochopila a snad na nás postýlky zbyde))

zdeniii
26. čer 2011

Já bych jela kdlidně kamkoliv ale Řecko MM řekl ne a Turecko už vůbec ne ☹ Užijte si dovolenou, musím do jiné diskuze 🙂) Itálie nebo Chorvatsko 🙂)

alfice
26. čer 2011

Přidávám informace z Kosu 🙂
KOmárů strašně moc, chutnaj jim nejvíc děti 😖 Vítr fičí pořád, ráno moře klidnější, odpoledne někdy i k nekoupání, zachraňovaly nás bazény, dcera-2 roky-by v nich byla celý den, moře se bála. Jinak je vítr příjemný, člověk ani nepocítí, že je v takovym vedru a může se vydat na procházku podél pláže kdykoliv.
Je tam dost draho, plíny 12-14 ks nejlevnější za 8 Euro, v menších obchůdkách ve vesnicích i 20 Euro. Mlíčko-Nutrilon, malé balení 19 Euro, levnější Sinlac 8 Euro, ale v lékárně ve městě.

labell
26. čer 2011

@kiwinka a ta konvice, je tam?

urll
26. čer 2011

konecne toto leto sa ide na thassos 🙂) dufam ze tam bude super 🙂 mate nejake skusenosti idem s kamosom tak dufam ze ostrov zieje zabavou