Dovolená v Řecku. Kam jet s dítětem?

lilianka1
10. lis 2007

Máte prosím některá z Vás dobrý tip na dovolenou v Řecku pro rodinu s 5letým a 1/2ročním dítětem? Jde mi hlavně o dobré zázemí na ubytování a snadný přístup k moři. Děkuji za Vaše názory. L

kiwinka
28. črc 2011

@wladka ano, boli sme minule leto... 🙂
bola to fajn dovča da s apovedat... je to velky rezort, hlucny, kopec ludi, v noci diskoteka hotelova,,, jedlo fantasticke bolo, hlavne obedy,,, pizza mnam skvela,, cinska kuchyna niekolkokrat do tyzdna, origoš cinan, ci japonec ci co to bolo pripravoval na cerstvo...more pekne ciste, plaz tiez piesok, ciste, pri vstupe do vody boli ale kamene...neviem co ta este zaujima...
ako,,zazila som aj krajsiuu dovolenku,,ale da sa 🙂 budete spokokojnííííí

dzej
28. črc 2011

@krpcek pláž byla hned u hotelu, byl hotel, bazen,a pláž. Písečná, jemnej písek, pozvolnej vstup, dlouho mělko. Žádný vlny. Malá měla tenkrát rok a půl a bylo to super. Navíc když jsi šla asi 300m doleva, tak jsi došla k líhništi želv Caret, kde měly označený hnízda dřevěnýma domečkama. Do města to bylo asi tak těch 250m, byl to kousek. Hlavně bylo super, že u hotelu byl naprostej klid a v tom centru to byl masakr, hlavní třída rušná. Hned asi 50m od hotelu byl supermarket a čím víc ses blížila k městu, tak víc to žilo. Je tam kousek i ostrůvek, na kterej se dostaneš přes lanovou lávku, úžasný. Ale tam byly kameny na pláži. Bylo to tak 500m od hotelu po pláži. V hotelu byl strašně hodnej a milej personál, pro děti uplně všechno, koutek v jídelně, venku velký hřiště, animace, dětskej bazen. Navíc češi a slováci mají ubytování v hlavní budově, kde je klid a uplně luxusní pokoje s mramorovou koupelnou. Holandani měli vedlejší budovy, sice měli větší pokoje, ale na zdech měli klimu, takže jim to dost vrčelo.... mám dost fotek, jestli chcete..... byla to jedna z nejlepších dovolených

dzej
28. črc 2011

@wladka my byli asi o 5hotelů dál letos v červnu... bylo to prima. Pláž super. 😉

dzej
28. črc 2011

@kiwinka letí to 2,2h z Brna.. a veliká výhoda je, že přes noc na Zakynthos letadla nelítají kvůli želvám, takže vám nehrozí noční let 😉

luckar
28. črc 2011

@llenicka1 na Rhodosu je míst na výlet mraky. Stačí koupit průvodce a můžete v podstatě kamkoliv...hlavně je všechno poměrně hodně blízko, ale určitě stojí za to Lindos, lážně Kalithea, Filerimos (vyhlídka), určitě Údolí motýlů, hrad Monolithos...projeli jsme ho fakt celý a v poklidu.

kiwinka
29. črc 2011

@dzej anoooooooooooo, daj nejake fotkyyy ak mozes

kiwinka
29. črc 2011

@dzej ked my by sme radsej nocny let,,aby to dcera prespala 🙂 cez den nevydrzi v lietadle na rukach... no teda.tak ak sa naozaj vobec nelieta v noci,,tak mozem zacat vyberat inu destinaciu ,,, 😒

wladka
29. črc 2011

Dakujem baby,
rozhodujeme sa medzi Rhodosom a Tureckom.. Zatial cakame na vyhodnejsie last minute, do toho hotela je rovnaka suma ako do Side, ci Belek. 😒 .. Chcela som vediet, ci je ok ten hotel, nie sme nijak fajnovy, ale cisto musi byt 😅 .. a zas v Turecku zas neporovnatelne lepsie sluzby.. ideme 4 dospeli, jedno dieta.. tak sa snad zhodneme.. 😀

wladka
29. črc 2011

uuups.. fajnoviiii.. ja pedagog 😝

kiwinka
29. črc 2011

@wladka v tom pripade si dajte to turecko, budes spokojnejsia.
cistota na izbe v colossos beach- my sme boli nespokojní!

krpcek
29. črc 2011

@kiwinka firotour ma v letovom poriadku napisany odlet o 3.40 a 3.15 ze lietaju na zakyntos, ale ktovie, ci to aj tak bude.
@dzej ak mozes daj nejake foto. 🙂

krpcek
29. črc 2011

@kiwinka dnes rano mali mat odlet na zakyntos o 3.40, ale kvoli meskaniu odleteli o 4.50

kiwinka
29. črc 2011

@krpcek to lieta travel service???

kiwinka
29. črc 2011

@krpcek akurat som to kukla,,,neni to travel service.

krpcek
29. črc 2011

@kiwinka nie je to CCAS. my sme s nimi leteli vlani na Kos a v pohode - len je to take mensie lietadlo.

kiwinka
29. črc 2011

@krpcek my sme s nimi isli teraz v juni na kretu a krasny boeing velky

krpcek
29. črc 2011

@kiwinka my sme maly malicky, ale mozno preto, ze na kose je aj mensie letisko. . . ktovie. ale ja som bola spokojna. sedadlo som mala, na ceste spat aj mala dostala, takze pohodicka. 🙂

dzej
29. črc 2011

@krpcek
@kiwinka jojo..nesmí se tam lítat myslím od 22h do 6h rána, kvůli želvám, co se tam líhnou. Takže když letíte ve 3 z Bratislavy, tak to tak vyjde... let 2,2h a čas o hodinu víc, jste tam po 6h ráno. Já teda nevím, jak s tím spaním, ale letíš chviličku, horší je transfer, v hale atd...to noční čekání. Vemte malé do letadla v notebooku nebo DVDčku pohádku a uvidíte, jak vám cestu krásně přečká 😉 Fotky dodám... jaký chcete? Pláž? hotel? nebo vám dám odkaz na rajčeti do IP, kde mám všechny fotky? Jako uplně mě ladíte tak, že bych si ten Galaxy dala znova. My za něho tenkrát dali asi 50tis.... letos koukám, že je to oproti tenkrát za pusu...

krpcek
29. črc 2011

@dzej mozes dat odkaz, nech tonemusis znova robit. Teraz to vychadza skoro 1700€ co je tak okolo 50 000

dzej
30. črc 2011

@krpcek odkaz máš v IP. Aha...tak já viděla za 860Euro... ale je fakt, že jsem se dívala až na září 😀 7

johnatanka
2. srp 2011
ivkapon
8. srp 2011

@monni odpovedám až teraz. Bola som mimo SK. Pláž piesková, dostatok lehátok. Pri vstupe drobné kamienky. Nie je tam pozvoľný vstup do mora. Treba dávať na deti pozor!

kiwinka
9. srp 2011

baby boli ste niektora: KOS-Iberostar odyseus???/ hydrotour / / firo /

reni111
10. srp 2011

Ahojte, bol niekto v Grecku na dovče v apartmanoch bez stravy? Vraj je v niektorých letoviskách aj Lidl - len neviem ako to mam zistit , že v ktorých...vedel by mi niekto poradit? 😎

kiwinka
10. srp 2011

@reni111 myslim si, ze do grecka bez stravy sa neoplati,,, grecko je drahe podla mna. ale neviem no,, ti, ktori ste tak uz boli pridajte skusenosti...

horana
11. srp 2011

Posledne 3 roky sme tak boli, vzdy bez stravy, apartman, ostrovy.
Je fakt ze sme si dost jedla brali so sebou, limit do lietadla sme dodrzali akurat. Brali sme to hlavne kvoli detom, aby mali na co su zvyknute, do flias som sterilizovala, potom rozne natierky atd.
Ale kupovali sme samozrejme aj tam, v miestnych mensich obchodikoch. Ceny mozno o trochu vyssie ako u nas, ale stale nizsie nez v Chorvatsku (co viem od kamosky, ktora chodi zase pravidelne tam a porovnavame si).
A taverny kam si obcas na vecer sme zvykli zajist su na cca rovnakej cenovej urovni ako tie chorvatske, kvalitou vitazia grecke.
Stale si myslim ze sme usetrili v porovnani s hotelovou stravou, mali sme casovu slobodu kedy jest a co presne chceme. ALL by sme preplatili urcite, nie sme typy napchavacov, ale myslim aj polpenziu.
Na zaklade skusenosti uz ani inak ako bez stravy nechodime.
Verim ze sa vsak niektorej zene nemusi chciet na dovolenke vobec nic chystat, ani rychle dopredu premyslene jedla, a tam ma potom hotel vyznam.

labell
11. srp 2011

@reni111 my sme byli jednou a vyšlo nás to stejně jako dovča s All, ale líbilo se mi to víc- prostě svoboda a nebyla se vším tak přeplácaná 😀

reni111
12. srp 2011

dozvedela som sa ze v Parálii je Lidl, jedna znama tam bola teraz na dovolenke a velmi si to pochvalovala, ze keby to vedela plno veci neberie...vraj Gyrosova misa ich vysla na nejaké 2 eura, takze ak ranajky a vecere sa daju poriesit vo vlastnej režii, mozno by to bolo zaujímave...mna nejako neláka ALL alebo penzia, radšej sa stravujeme ked to nám vyhovuje, preto ma zaujali tie apartmany. Dokonca bola spokojna aj s cestou autobusom, ze uz sa ide dlho po dialnici tak to nie je take utrpenie 🙂 A este porovnavala roky ked boli na ALL a tiež potrvrdila, ze ak neboli v jedálni medzi prvými, tak ten výber sa teda dost zúžil...vdaka takým napchavancom.. takže tolko zo skúseností iných, ja osobne som bola v Grécku ako študentka a to teda sa porovnávat veru nedá 😉

balena16
26. srp 2011

Ahojte, máte niekto skúsenosti s hotelom CALIMERA PORTO ANGELI (Rodos)? Letíme v septembri s ročným a trojročným dieťaťom. Zaujíma ma najmä pláž, vstup do mora, vybavenie hotela (pre deti) a dostupnosť obchodov (ak niečo zabudneme, prípadne bude chýbať).Ďakujem 😉

syla
31. říj 2011

@denduska ďakujem veľmi pekne za vyčerpávajúcu odpoveď o Lindos Princess, prečítala som aj staršiu reakciu, no tá ma vôbec nepresvedčila, i keď vo viacerých recenziách som našla, že je vhodný pre detičky a boli spokojní. Tak teraz už fakt neviem, kam na dovolenku. To kým budú detičky malé sa asi nikam nedostaneme?! 😀