Dovolená v Řecku. Kam jet s dítětem?

lilianka1
10. lis 2007

Máte prosím některá z Vás dobrý tip na dovolenou v Řecku pro rodinu s 5letým a 1/2ročním dítětem? Jde mi hlavně o dobré zázemí na ubytování a snadný přístup k moři. Děkuji za Vaše názory. L

petra.vavra
27. črc 2012

Rhodos- Rhodos Princess- 100% doporučuju i s miminkem, nebyl jediný problém, určitě se tam znovu vrátíme 🙂

aajda
27. črc 2012

@petra.vavra Ahoj, prosím tě, jak jsou na Rhodosu zásobené obchody věcma pro malé děti - my letíme v září, malé bude skoro jako tvé malé... zajímají mě plenky, ubrousky, případně i nějaké nouzové obědové skleničky... Měli jste all in? Pokud ano, dalo se tam vybrat něco pro malou a jedla to?

petra.vavra
27. črc 2012

@aajda my tam byli loni, letos proběhlo Turecko a strašně jsme si nadávali, že jsme se tam měli vrátit už letos. J8 si brala vše s sebou, vzhledem k tomu, že má dítě nárok na normální kufr. Ohledně zásobení bohužel nepomůžu, protože jsem v té době kojila, takže mě ani nenapadlo, se na to dívat. Byly tam dva obchody hned vedle hotelu, bylo to Tesco, takže předpokládám, že tam měli normálně základ určitě. Co se týká jídla, nebyl problém, cokoliv jsi chtěla ohřát- vodu apod., nebyl problém. Naše druhá měla různá přání a nikdy nám nebylo řečeno ne nebo to nejde. V hotelu perfektní služby, zaměstnanci ne 100% ale 150%. Když to srovnám s letošním Tureckem, tak tak už nikdy nepojedeme. Byl to hnus a humus. Jinak ano, měli jsme all in, jídlo vše na co si vzpomeneš ;)

libka1
27. črc 2012

@blanka.k ahoj, my sme moc toho nenachodili lebo sme boli s malym dietatom a ja tehotna... urcite sa oplati pozicat auto, hned pri vchode do hotela na recepcii bol taky stolik kde pan poziciaval auta, bolo to za celkom dobre ceny, vela ludi si poziciavalo... co sa tyka tych prechadzok co pises hore, tak mi sme boli na pesi len v tej dedine co je hned blizko (lardos), zhruba 20-30 minut cesty... nic moc tam nie je, sadli sme do restauracie a sledovali ako si greci ziju 😀 s chodenim na pesi asi moc uspesna nebudes a pokial si chcela ist na peso do Lindosu tak to urcite nerob... inac autobusy su tam tiez celkom bezproblemove, na recepcii mali rozvrh kedy chodia do Lindosu napr. ale aj opacnym smerom, preplnene neboli nikdy co som tak stihla odsledovat, ist sme s nim nesli...

iluss
27. črc 2012

My jsme vloni byli na Zakynthosu - Laganas - hotel Poseidon Beach a fakt super nádherná dovolená!!! 🙂 Pro rodiny s dětma fakt bezva!

blanka.k
27. črc 2012

@libka1 díky za zprávu. 😉 Tak MHD to jistí 😉 U nás nehrozí se synem si sednout ani na 5 min.do restaurace, on je hrozný střevo, furt musí někde lítat venku, manžel se chudák už děsí, že z dovolené dojedeme totálně KO 😀
Jinak teda mám 2 letého kluka, ten ujde tak 4-5km denně určitě, ale máme velký pohodlný kočár, ve kterém se ještě vleze na ložnou plochu a vyspí se, takže já třeba jedu po ČR na výlet, dáme 18km s kočárkem, něco jde, když bolí nohy, tak se sveze, prospí atd....tak sjem chtěla i tam to tak praktikovat 🙂

bl4nche
30. črc 2012

holky, chtela jsem se zeptat, jak je to se zavazadlama? Letime s Travel Servisem na Korfu a resime, jak kufry. Manzelovi v cestovce rekli, ze vaha kufru se nescita (3 osoby po 15 kilech), ale nekde jinde sem zase cetla, ze kdyz jeden kufr bude tezsi a jiny lehci nez 15 kilo, dulezite je, ze v celku neprekroci 45 kilo. Diky za zkusenosti.
Nebyla jste nektera uz letos na Korfu? Jak moc teplo je tam? A jak s komary? Pry se vyplati koupit odpuzovace az na miste, ze tpry ty ceske nefunguji.

slunino
30. črc 2012

Ahojda chci se zeptat máme dvouletého synka, který je už bez plín, ale nevím jak to zvládne v letadle. Jak jste vyřešili kombinaci cesty a čůrání? Dali jste plínku nebo jste měli nočník v příručním zavazadle 🙂?

pavlina05
30. črc 2012

@ivetls mluvíš o hotelu Eri beach?Kterou cestovku myslíš???? 😲
My v pátek koupili Eri beach.

ivetls
31. črc 2012

pavlina05 Tak to se máte to závidíme 😉 a kde? nebo přes jakou cestovku? no my chceme jet až v září nebo konec srpna, ale zaujala nás ta cena tak jsme to chtěli jet zaplatit a v palmě v olympii ol nám tam řekli, že to dělá malá cestovka, ať to řači nekupujem. Nebo ona říkala, že nám to klidně prodá, ale že je velký risk 😒 tak jsem to nechala, že v tom srpen/září něco najdem 😉 ale teď jsem objevil, že eri beach dělá i blue sky a new travel tak to jsou myslím o.k cestovky, ale mají zas vysoké ceny, tak budem čekat do poslední chvíle. Tam kde jsme to chtěli kupovat to mělo být myslím že 11590,- / osoba. Tak dej typ za kolik a kde jste koupili vy????? 🙂

ivetls
31. črc 2012

@pavlina05 Tak to se máte to závidíme a kde? nebo přes jakou cestovku? no my chceme jet až v září nebo konec srpna, ale zaujala nás ta cena tak jsme to chtěli jet zaplatit a v palmě v olympii ol nám tam řekli, že to dělá malá cestovka, ať to řači nekupujem. Nebo ona říkala, že nám to klidně prodá, ale že je velký risk tak jsem to nechala, že v tom srpen/září něco najdem ale teď jsem objevil, že eri beach dělá i blue sky a new travel tak to jsou myslím o.k cestovky, ale mají zas vysoké ceny, tak budem čekat do poslední chvíle. Tam kde jsme to chtěli kupovat to mělo být myslím že 11590,- / osoba. Tak dej typ za kolik a kde jste koupili vy?? 🙂

pavlina05
31. črc 2012

@ivetls my koupili u Student agency-přeprodává cestovce Pantour.Jukni na ně.Ceny tak jak píšeš,vyšlo nás to na 32.000,- Za osobu 11.990,- Jedno dítě za 7.900,--4 roky a prcek za 990,- Takže fakt super.letíme 16.9. z brna na á dní,all inc.
Chtěla jsem září,aby už malý chodil a nebyly vedra.

majka07
31. črc 2012

@bl4nche ahoj, my letěli na Kos a taky s Travel S. a váha zavazadel se počítala celkově. Měli jsme tři kufry, pac dítě do dvou let se nepočítá a vešli jsme se....tam je limit presahu kufru asi 2 kg celkem jsme měli 50,5 kg a nedoplaceli. Ale možná záleží jak to mají domluvené cestovky.....my to měli psané v pokynech co nám došly, ale chlap se ještě ujistil u cestovky.

bl4nche
31. črc 2012

@majka07: my to mame pres airstop.cz, ktery preprodava nemecke a jine cestovky, takze trochu tapeme. Pred dvema lety, kdyz jsme leteli z Mnichova, na rocni dceru jeste narok na kufr byl, ted uz to asi omezili, tenkrat byl limit jeste 20 kilo. Kazdopadne diky za odpoved.

ducky
31. črc 2012

@gucci Ahojky, prosím tě kde jste byli na té Krétě? My byli ke konci června v Analipsi, hotel Europa beach a byli jsme trochu zklamaní. Jídlo nic moc, hotel sice pěkný, ale nebyli tam skoro žádní Češi, takže naše malá celých 10 dní marně mluvila na děti v bazénku a nikdo jí nerozumněl (když pominu to, že byly ty děti i nevychované, dělali na ní ksichty jen proto, že se chtěla kamarádit a na konci pobytu jí francouzský chlapeček jen tak praštil do břicha 😔 ) a bylo to tam takové "studené". Loni jsme byli sice jakoby v horším hotelu na Kosu, hotel Archipelago, ale ten byl takový rodinný a člověk se tam cítil skoro jako doma. Majitel sedával na recepci a vítal každé dítko a vůbec, i personál dostával pověsti, že Řekové mají rádi děti. Letos mi to tak nepřišlo. 😔 No ale další potíž, nad hlavou nám svištělo jedno letadlo za druhým 😔
Tak by mě fakt zajímal nějaký hotel, kde tohle nebylo, ptž Kréta mě jinak nadchla a chtěla bych se tam vrátit. 😉

zevina
31. črc 2012

@bl4nche sdružování kufrů je v pohodě, chápeš to naprosto správně, limit na osobu 15kg, pokud ale pokazatelně cestujete spolu (rodina, partneři), může se limit sečíst a rozpočítat na osoby 😉
takže je fuk jestli jedno zavazadlo má 10kg, druhé třeba 20, třetí těch 15... v podstatě můžete cestovat třeba jen se dvěma kufry, jen nepřekročit, ve vašem případě, těch 45kg a jeden kufr nesmí přesáhnout 32kg, to je povolené maximum 😎

ivetls
31. črc 2012

@pavlina05 díky za typ 🙂 mrknu, taky chceme z brna a nejspíš by nám vyhovovalo toho 2.9, uvidíme jestli to vyjde. Nejraději kdyby tento hotel dělal Exim, ale nedělá ☹ jezdíme s ním vždy a spokojenost.

zevina
31. črc 2012

@bl4nche a na Korfu jsme komáry měli, elektrický odpuzovač jsme koupili řádově za nějakých 5€ (ale kdysi jsme s sebou v Řecku měli i náš a fungoval taky 😉 )

majka07
31. črc 2012

@petule246 když jsme letěli na Kos tak u mikri poli v Kadameně jsme vysazovali cca 7 čechů 😉 Na Kosu je fajn, doporučuju půjčit autí a projet ostrov,

majka07
31. črc 2012

@bl4nche aha. Já právě se o tohle taky zajímala, páč rodiče třeba loni letěli a měli to počítané zvlášť, ale byli s někým jiným.

Co se týče cen, tak my využili tu akci jedno dítě zdarma, tudíž jsme platili jen já a chlap, M. které je 5 let tak ta měla celý pobyt zdarma aj taxy a za dvojky jsme platili za každou 990 kč letišní taxu, tudíž nádhera. 🙂

jajinka27
31. črc 2012

@aajda ahoj všude v řecku seženeš plenky pampers, ale jsou docela drahý, skleničky tam mají taky Nestle, ale většinou příkrm tak 3 druhy a ovocné přesnídávky taky tak 3 druhy, mají i svoje kaše a UM, mají taky Bebu, u nich se to jmenuje jinak, ubrousky taky nejsou problém 😉

jajinka27
31. črc 2012

@bl4nche ahoj, byli jsme před dvěma týdny na Lesbosu s Travel servisem a nám to normálně sčítali, jedno zavazadlo nesmí přesáhnout 32 kg, mají to i ve svých podmínkách, takže si myslím že ck s tím nemá nic společného. Vezli jsme cestovní postýlku a tu berou zadara i kočárek
komáři jsou všude v řecku a opravdu se nám vyplatilo koupit jejich řeckej do zásuvky, ne Raid, prostě jejich řeckou vodu a komáři ani jedno dítko nepoštípali

aajda
31. črc 2012

@jajinka27 Díky za info, super 😉

tin007
31. črc 2012

Ahojte, vcera sme sa vratili z dovolenky na Korfu, Mareblue Beach Resort; vo vseobecnosti napisem, ze splnil nase ocakavania, je to taky dobry 3.5 az 4 hviezdickovy rezort. Napisem par veci,hlavne ked tam idete s detmi: rezort je zasadeny uprostred "nicoho" (od najblizsej zabavy je cca 10 km), je dost rozlahly a hlavne je na kopci, takze pozor na schody, je ich dost (ak mate kocik, treba pouzivat cesty po bokoch, ale je to dost slapak). plaz nie je sucastou rezortu, je asi 5 min nalavo od rezortu alebo jedna mala asi 3 min napravo od rezortu (slnecniky a lezatka za poplatok). obe plaze su pieskove, cistia ich od rias, maju velmi pozvolny vstup do mora. more je cistucke a prijemne (asi tak 25 stupnov). po veceroch lietaju komare, takze je dobre zobrat repelent a odpudzovac, inak budete dostipani (je to aj preto, lebo hned vedla rezortu (mozno 300 m) zacina velke jazero v chranenej oblasti (ak budete chciet, zoberte si chlieb z restiky a chodte krmit ryby, chovaju ich tam hrozne vela). v rezorte funguje miniklub pre deti od cca 3 do 12 s tym, z tim je medzinarodny (je tam vsak 1 slovenka - radka a obcas pomahala 1 ceska - leona), samotna budova klubu je dost velka,slusne zariadena, niektore aktivity sa odohravaju tam, niektore v bazene, pri bazene alebo na plazi. pre deti je v sukromnej restike pyramide (hned pod rezortom, pri plazi napravo) minigolf, miniihrisko s hojdackami a klzackou a minimotorkarska draha (vsetko platene). strava je dobra, nam chutila, kazdy druhy vecer bol tematicky (napr. mexicky, cinsky, rybaci a pod.), vzdy sa dalo vybrat (aj pre deti), vecer byval tzv. detsky kutik, kde boli cestoviny, hranolky, male parky, aspon 1 druh polievky, a vzdy vela ovocia a zeleniny. v rezorte su dva bary, v ktorych si bud vypytate, alebo rovno nacapujete bublinkove napoje, ci dzusy (zo sirupov a praskov, nei origiinal), taktiez vodu. voda z vodovodov nie je pitna. velmi sme ocenili, ze takmer stale pofukovalo (co bolo super prijemne, pocitovo bola teplota tak 30 stupnov, hoci realne aj 35 a viac) a vecer pofukovanie odhanalo komare. ;) cesta z letiska do rezortu (je na severe) trvala tam asi hodinu a pol, spat 50 min (isli sme skoro rano, boli prazdne cesty), letisko je malicke, nic zaujimave na nom nie je a vsetky potraviny v nom su hodne drahe.
ak sa chcete nieco spytat, tak kludne napiste.

bl4nche
31. črc 2012

@tin007: v jakem je to mestecku? My mame jet do Acharaci, coz je taky na severu. Ta kohoutkova voda je nepitna asi vsude, ze?

bl4nche
31. črc 2012

@tin007: ehm preklep - melo byt Acharavi 🙂

tin007
31. črc 2012

@bl4nche ten rezort je v dedinke Agios Spyridion (alebo aj St. Spiridion ako to kto pise), to je cca 10 km od Acharavi a 10 km od Kassiopea. na celom ostrove nie je pitna voda z kohutikov. a pouzity toaletny papier sa hadze do kosa, nie do wc 😉

reluska
1. srp 2012

@ducky Ahoj ak chcete opäť Krétu, ja vyberám vždy Aldemar - htl. sieť, boli sme minulý rok na Kréta Knossos Royal Village, a na jednotku..2x bazén, strava úžasná, každý tam pribral nejaké to kilečko 🙂 🙂 🙂 , bývanie vo vilkách, ihrisko, tobogán, večer animácie pre deti, buginky po celom areály zdarma... pláž mešia, kamienky /ale vo vode sú vačšie kamene, čo bolo jediné negatívum/ ale mi sme si vždy vliezli na koniec pláže,tam bol super prístup do mora/ lehátka vždy voľné, inak kúsoček od hotela verejná krásna pláž/ 5min. chôdze/....od letiska cca 20 min. busom.

miskap2111
1. srp 2012

Jej @reluska , práve dnes odlietame na Krétu, presne do hotela Knossos Royal Village! Takže sa teším! Môžem sa spýtať, či si tam náhodou nevidela niekoho behať? Chcela by som tam behávať skoro ráno, tak len dúfam, že tam bude nejaká vhodná trasa.