Dovolená v Řecku. Kam jet s dítětem?

lilianka1
10. lis 2007

Máte prosím některá z Vás dobrý tip na dovolenou v Řecku pro rodinu s 5letým a 1/2ročním dítětem? Jde mi hlavně o dobré zázemí na ubytování a snadný přístup k moři. Děkuji za Vaše názory. L

labell
14. črc 2009

matru: ahoj, no jo no krásně bylo..škoda že už to skončilo!! Měli sme teda ale fakt strašné vedra..na nic víc si stěžovat nemůžu.. 😉

matru
14. črc 2009

no u nás taky byly vedra na to, že jsme byli v půlce června 😉 jinak to taky nemělo chybu 🙂 už se těšim na další dovču 😵

labell
14. črc 2009

Já taky! Ale já si budu muset tak min. dva roky počkat.. 🙄

labell
14. črc 2009

Ale co teda musím říct, tak mě Kréta až tak moc neoslovila..ještě že to zachránil hotel 🙂

matru
14. črc 2009

jakto? plánujete mimi??

matru
14. črc 2009

jo? já byla z Kréty nadšená, byxli jsme úplně dole v Matale, bylo to takový hodně venkovský a moc prima atmosféra 🙂
letos jsem byla unešená hlavně z krásných pláží

labell
14. črc 2009

Jojo plánujeme... my byli v Plakiasu..na Recko name sem četla jak je to návyková oblast...je to malinké městečko, ale Thassos se mě líbil víc..

matru
15. črc 2009

já jsem na Thassosu ještě nebyla, příští rok bych chtěla na Korfu 🙂

mobina
20. črc 2009

Holky na kolik přibližně vyjde půjčení auta v Řecku? Díky 😉

matru
20. črc 2009

Mobina to záleží jak kde.My jsme měli 2 dny Suzuki Jimny a 4 dny Getz a ukecali jsme to na 17O Euro, menší auta byli kolem 3O na den, ale taky se dá smlouvat.A platíš si benzín, to je jasný 😉

mobina
20. črc 2009

Matru díky 🙂

tilly
20. črc 2009

autá boli tak cca. 30 eur na deň + autosedačka 3 eurá alebo 80 eur na 3 dni

bramburka
20. črc 2009

my platili na Zante 50 eur, ale bylo to pres cestovku, jinak tak 40 eur na den

mobina
20. črc 2009

Brambu, Tilly moc díky 😉

julinka25
20. črc 2009

Ahojte maminky,

my sa chystame v nedelu na Thassos, ideme ale autom, coho sa najviac bojim,ako to zvladneme, mala este nebola na takej dlhej ceste,inak ma cestovanieautom rada, aj si rada pospi,len na thassos je to strasne daleko.Ja som bola radsej za Chorvatsko ci taliansko, no manzelov kolega navrhol, aby sme sli spolu na 2 autach, tiez maju takeho maleho chlapceka o 5 mesiacov starsieho od nasej, tak dufam, ze sa spolu nejako zahraju a nebudu sa tam nudit.

chcem sa vas mile maminky opytat, ake mate skusnosti s cestovanim s malymi detmi v aute ked ste podnikli taku narocne dlhu cestu?

matru
20. črc 2009

Julinko, no asi to zvládnete vy i malá, ale já bych do Řecka volila rozhodně letadlo.Pokud by to z jakéhokoliv důvodu nešlo, jela bych do Chorvatska nebo tady po Čechách.Já jsem před lety jela busem do Španělska a měla jsem toho plný zuby a to jsem neměla děti.

luckahr
20. črc 2009

julinko a jak dlouho tam pojedete? Ja si to nedovedu s malym predstavit 😕 😅

julinka25
21. črc 2009

matru ja uz som cestovala do grecka aj busom aj lietadlom, takze to viem porovnat, lietdlom je to naj!!!zial toho roku nam financie nedovolia ist lietadlom, tak skusime autom, uvidime.

luckahr podla googla trva tam cesta 19 hod., no kedze budeme robit casto prestavky, tak sa nam to pretiahne.

Dnes som bola u nasej pediatricky, predpisala nam nejake lieky pre pripad keby sme potrebovali, mame velmi zlatu lekarku, milucku, v dnesnej dobe je malo takych lekarov ☹

matru
21. črc 2009

Julinko no já myslím, že to autem o tolik levněji nevyjde,když spočítáš benzín a poplatky za mýtné,navíc dítě do 2 let neplatí ani letenku ani pobyt, no nevim, já bych do toho s naší malou nešla,ale držím vám palce at máte štastnou cestu a krásnou dovolenou 🙂

mobina
21. črc 2009

Holky předepisovala vám dětská pro dítě něco spešl za léky? Hodně se bojím průjmu. Beru Hylak a Smectu. Ještě něco?

matru
21. črc 2009

já jsem měla Hylak, Endiaron a kulíška...a měla jsem půjčené antibiotika v sirupu, kdyby náhodou,naštěstí jsme nic nepotřebovali, akorát fenistil gel na štípance.jinak jsem ještě měla paralen, brufen, kapky do očí,panthenol na spálení a něco na kašel.

jabber
21. črc 2009

mobina - jestli se bojíš průjmu, tak bych s sebou vzala ještě Kulíška 😉

mobina
21. črc 2009

Jj Kulíšek už je taky připravený 😉

macanet
21. črc 2009

Co je kulíšek 😅 nějak nevím 😖 a taky budu brzo nakupovat lékárničku 😉 Díky

julinka25
21. črc 2009

matru, prepocitavali sme to a vyjde to o dost lacnejsie ako letecky, navyse ide s nami aj moja mamka, takze na naftu prispieva aj ona.Isteze radsej by som sla letecky keby sme nato mali, ale kedze si opravujeme domcek, kazdy cent musime trikrat obratit a tak ho pustit do obehu. 🙂 dakujem za prianie. 🙂

jabber
21. črc 2009

macanet - Kulíšek je rehydratační nápoj, aby se prcek průjmem nebo zvracením neodvodnil 🙂

macanet
22. črc 2009

jabber díky 😉

mobina
22. črc 2009

Holky tak zájezd už máme konečně vybraný a zaplacený a posouvám se o level dál v panikaření 😀 to jest letadlo 😅 Poletím úplně poprvé. Strach tedy zatím moc nemám, spíš řeším, jak to bude zvládat Ondra. Poradíte, co všechno je možné vzít do letadla (jídlo, pití, jeslti může být načnuté?). Nějaké vychytávky na zabavení dítka? Jo a zajímalo by mě, kolik se platí za kočárek až k letadlu?

kristi
22. črc 2009

neplati se nic za kocarek

jidlo a piti pro dite muzes mit kolik chces, ale mela bys to ochutnat. U nas na zabaveni stacilo lizatko, pak usnula

labell
22. črc 2009

mobina: já měla pro malou lahvičku s dudlíkem i originál Jupik agua. Amelka se zabavila hlavně novou knížkou, gumovýma medvídkama a křupkama. Celkově nás ale překvapila tím, že ještě než sme vzlítli usla a spala celou dobu. To cestou tam, cestou zpět pomohli jž zmiňované věci a pak na půl hodiny usla..

Jinak teda Řeci akceptovli jen 100ml pití a to musela malá ochutnat. Letušky nám pak další pití ochotně dolily. Taky dost zkoumali její výživu, ale nechali nám ji.