Dovolená v Řecku. Kam jet s dítětem?

lilianka1
10. lis 2007

Máte prosím některá z Vás dobrý tip na dovolenou v Řecku pro rodinu s 5letým a 1/2ročním dítětem? Jde mi hlavně o dobré zázemí na ubytování a snadný přístup k moři. Děkuji za Vaše názory. L

krpcek
25. srp 2010

@pralinkaaa v grecku sme boli prvy raz, takze nemam moc s cim porovnavat. Kos pre mna bol krasny, aj ked dost suchy. naozaj tak kde nezavlazovali, uschli aj bodliaky. 😀 boli sme na juhu kusocek od kardameny, takze ani nakupy sme nemali daleko, ale kedze sme boli na AI, v meste sme boli kupovat len suveriny, ale je tam draho, moj muz si chcela dat kebab, ale 5€ za jeden kebab, povedal, ze doma si da radsej dva, za tu cenu. 😀 no ale kupovali sme malej jogurty a jeden stal 1,60€ maly 125g. 😖

len to letisko na Kose - hruuuuza, strasne malicke, klima pustena asi na 15 stup. vonku bolo 35stup. takze sme aj s malou fajnovo prechladli. a ta zenska co striekala do toho mikrofonu 😀 😀 😀 komedia 😀 😀

mirka907
25. srp 2010

@pralinkaaa hlavne je aby sme sa na dovolenke dobre citili...moze byt neviem aky hotel ale ked ma manzel nastve, tak je po srande 😀 ...a ten ma zvykne nastvat dost casto 😉

pralinkaaa
25. srp 2010

@mirka907 hm...to áno 😀 mňa napríklad aj teraz naštval 😅
no dúfam, že to bude 10 dní pohody iné prostredie je lepšie 🙂

mirka907
27. srp 2010

@pralinkaaa no ako...thassos uz definitivne vybraty?

pralinkaaa
27. srp 2010

@mirka907 - no neviem, asi 😀 ide tam kamoška vlastne termín pred nami, tak to spravíme asi tak, že nám dá vedieť pri konci ich pobytu aké je tam počasie...a podľa toho pôjdeme a kúpime al. nie....ten astris. ešte je tam aj nejaký rhodos, to budeme mať asi v zálohe, keby niečo, ale moc som to ani nepozerala....tak môžme ísť niekde tam.

ale majú tam aj postieľku zdarma, to už som zisťovala, tak to je super že nemusíme trepať našu 🙂
inak, som zvedavá aké to bude s malou takto 1krát....najviac sa obávam, že ked bude tak dlho na kupovaných konzervičkách tak mi nebude chcieť potom domácu stravu ☹

zevina
27. srp 2010

@pralinkaaa na Thassosu jsme byli před 3 lety s tehdy 13-ti měsíčním synem taky v září a počasí bylo příjemné, kolem třicítky, žádné úmorné hice, akorát noci relativně chladnější, takže na večerní procházky po promenádě a pobřeží se bylo třeba trošku přiobléct, určitě přibal do kufru dlouhé kalhoty a nějakou mikinu nebo lehkou bundičku navíc 😉
jinak je to moc krásný ostrov, byli jsme spokojení všichni

mirka907
27. srp 2010

@pralinkaaa my sme boli v Talianksu zaciatkom jula a mala bola da sa povedat na hotovych prikrmoch...alebo jedla to co my, samozrejme ak to bolo vhodne aj pre nu. A nejako na domacu stravu nezanevrela...To bola cca vo veku Vasej malej.
Teraz jej beriem minimum prikrmov, da sa povedat hlavne na cestu a do zasoby ak by lietadlo meskalo. Inac bude jest to co my...podla toho co som citala maju velky vyber jedal tak verim, ze tam pre nu nieco najdem a aj doma uz viac menej je to, co aj my.

krpcek
27. srp 2010

my sme malej davali papat, to co sme jedli my. ale mala som so sebou aj prikrmy - a ovocnych mi zjedla vsetkych 5. ked sme boli na plazi a prepadol ju hlad, vzdy som jej supla vyzivu. dokonca nam 3 dni nechcela papat v restike - neviem, ci zmena prostedia alebo co - takze som jej davala na izbe zeleninove prikrmy, aby nebola hladna.
odporucam si radsej zobrat, pri najhorsom ich doneses domov. 🙂

enny3
27. srp 2010

Nám taky ze začátku nechtěla papap v restauraci- pak se rozjedla z ničeho nic a už byla rozežraná dokonce 😀

pralinkaaa
27. srp 2010

no moja Laura ešte nepapá "normálne" jedlo, tak určite bude na konzervičkách....jedine nejaký sem tam suchý chlebík, rožok a ovocie 😀
oni jej chutia sa mi zdá viacej ako moje čo uvarím sviňucha....
čo sme boli my v grécku so stravou, tak mi to chutilo, taký dobrý jogurt ráno bol, napr. to by mohla

krpcek
27. srp 2010

@pralinkaaa presne v tom obdobi ako je teraz tvoja mala, moja odmietala vsetku domacu stravu, bola len na tych kupovanych, ale lespie ako nic, nie? 😉 🙂 okolo roka sa rozjedla a teraz zje vsetko co jeme aj my.

pralinkaaa
30. srp 2010

ahojte, a čo tento hotel a stredisko - http://www.travel.sk/dovolenka/grecko/rhodos/pe... nemáte náhodou niekto skúsenosť?

@krpcek ved áno,hlavne že papajú..moja by najradšej jedla samé dyne 🙂 to jej chutí naj. tak hádam sa jej to moc na dovo nerozhodí..

denduska
31. srp 2010

ahojte, tak konecne napisem nieco o Lindos Princess (inak to je tiez blizko Pefkos)
Pozitiv je na nete habadej, v podstate suhlasim takze tie tu pisat nebudem. Na pisem len negativa, co mi vadilo.
Cesta z letiska 50 km, cez same serpentiny = 2 hodiny 🙄
Hotel ma hlavnu budovu + domceky, my sme byvali v jednom takom, na poschodi - bez vytahu - moj muz kazdy den posiloval s kocikom, kedze sme nemali golfac (ale aj ten vynasat furt hore dole, je dost), ale kocik s vajickom. Druha vec v nasom domceku boli same rodiny s malymi detmi - a rovno vedla je amfiteater kde sa kazdy den okrem soboty, vecer konaju animacie, hlucne ako das. Kedze my sme prvy den boli v sobotu, vsetko sme vybalili a potom sme aj chceli vymenit izbu ale pri tej predstave balit, sa nam uz nechcelo. Neviem preco tam davaju rodinky.
Izby na prvom poschodi maju balkon - pozor na okraji zabradlia je dost velka fuga, nasa dvojrocna tamad takmer vypadla a to nie je ziadna spagetka. Niektore maju zabradlie, niektore "plne" betonove, tadial sa neda vyjst, no ale napadlo by vas to... Izby na prizemi maju zasa terasu ale neoplotenu, cize vam dieta moze rovno ujst 😅

Bazen - priserne ozaj priserne chlorovany....rano voda ako mlieko, a cely den tam plavaju take biele chlorove gulicky, obcas sa mi to nalepilo pod plavky a stipalo to ako cert.

Plaz pieskova ale s kamienkami - po tych kamienkoch sa dost zle chodi, ked ste s detmi ze tam stojite vacsinou tak to vadi, topanky do vody nepomozu, lebo vam aj tak piesok vojde dnu. Keby som bola sama, ze len plavem, tak mi je to jedno ale tak to nie je nic moc. Navyse ak mate takeho urevanca ako my, ze na boso to boli a s topanockami to vadi 😅 Voda bola cista, ku konci pobytu tam plavala nejaka divna pena ci co, my uz sme vtedy ani do mora nesli lebo starsia chcela byt len na smykalkach v bazene.

Restauracia - kocik musite nechat pred vstupom - dovod, ze deti ktore chodia jest, uz sedia na stolicke, alebo na detskej stolicke. Ked som sa pytala ci mam 4-mesacnu nechat zatial na izbe, tak mi ho povolili zobrat dnu. Ale aj tak v nom nebola, nosila som ju na veceru v satke, bolo tam strasne vela ludi a to sa jej nepacilo. Ranajky v pohode, na obed som chodila sama, kym deti spali, vystriedali sme sa.

Miesane napoje - niezeby som sa tam chcela opit, ved kojim, ale oni to nerobia ani z toho co sa ma..napr.tequila sunrise nie je z tequily ale z nejakeho miestneho "aperitivo" co je bohvie co.

V areali je taky mali zabavny parcik - autodrom, skakaci hrad, vlacik - taky aky byva v OC na slovensku, ale zabudnite na 50 centov jazda - tam je to 2 eura kazde dieta!!! mozu ist 3 naraz, teda zarobia 6 eur. ked sme sa rodicia dohodli ze kazdy zaplati jednu jazdu, uz tam bola taka mlada grecka striga co to vlastnila a normalne mi vyhodila malu stamad, ze ona uz sla 2 jazdy - aj ked nie cele. Hlavne ze sa krava na mercedese vozi. A my sme si mysleli ze v ramci hotela to bude akoze all inclusive zadarmo. sme naivni 😀

A najvacsie minus - hotel vsade prezentuju ako pre rodiny - v celom hoteli sa fajci 😝

pralinkaaa
31. srp 2010

@denduska a čo hovoríš inak na Rodos a Pefkos/Lindos? Je to tam taká "prašina"?
Inak to s tým kočiarom do reštiky bolo ozaj dobré.. ☹ už saa teším na podobné zážitky a tiež sa obávam toho nosenie neustáleho kočíka....nie je to nič ľahké

terkaz
31. srp 2010

ahojky holky nebyli jsem nektera v hotelu Akti Beach Club na Kosu?

cka
1. zář 2010

Ahojte kocky,
takze tak ako denduska, pisem aj ja skusenost z Krety, hotel DOLPHIN BAY, stredisko AMMOUDARA.
Takze, transfer bol super, trvalo to 10 min, ale az po kupeni zajazdu sme sa dozvedeli, ze v stredisku je elektraren, ktora zasobuje celu Kretu. Osobne nas ten dym ani kominy 8ks, neobtazoval, iba vyhlad bol dzivy 🙂. Ale dalo sa.
Hotel moze byt, ale iba pre starych ludi, co pridu za oddychom. Pre inych nie.

My sme byvali v hoteli, bungalovi su vraj hrozne, ale nebola som pozriet. Hotel bola typicka grecka izba, keby som mala porovnat, tak sa to rovna Chorvatsku 3 hviezdy. A inak, ten hotel ma 4hviezdy a plusko. Klima nas uz posledne dni otravovala poriadne, ja osm uz posledny den prekychala. Mala chvalabohu v poriadku. Postele na kolieskach, takze ked sme malu vzali medzi nas, tak sme cestovali, co nebolo nic moc. Postielku jej dali na prvu noc taku malicku, ze sa v nej chudatko nevedela otocit, tak sme hned reklamovali a vymenili do hodiny. Uz bola lepsia. Klimu sme tiez reklamovali, lebo nam prvu noc nesla, mala dostala hned 40tku teplotu, ale opravili do hodiny a uz pohoda. Balkon v pohode, murovany, ale spina, neumyvali podlhahy vobec, takze som tam malu ani nepustala.....v izbe chodila po styroch, ale co uz. Stale som nieco poutierala. Mali sme tam mravce nic sme nemohli nechat na izbe, vliezli dokonca aj do Panadolu.

Jedlo.....otras, vsetko octove, citronove, mala mohla jest iba cestoviny, hrasok, mrkvu a kukuricu. Takze po 5 dni mi uz odmietala jest aj to, tak sme potom ficali na kasi 2x denne. Hroza, chudatko hladne. Zial, ona mi nepapa vyzivky, takze sme boli odkazany iba na mlieko, to sme kupovali v obchode, 3,5% tuk, a kasu som jej robila. Na ranajky uz tiez odmietala tie ich hrozne salamy a syry, ale nastastie z ovocia mali iba hrozno a melon, tak sme ficali na hrozne. NO chudatko, vyhladovalo sa poriadne. A to sme brali AI, aby som malej vedela vybrat co sa len da. Ale strava bola strasne biedna, vsetci sa stazovali. Stale to iste dookola, stare salaty, stare kolace, uff.

Plaz bola hned pri bare pri bazene, takze fajne, lezali sme na lezadlach pri bazene a chodili cez bar do mora. V mori sme boli na konci, lebo strasne fukalo, ked sme tam prisli, tak hned Miska protestovala, ze tam nechce byt. Aj manzelovi bolo neprijemne ten vietor. Takze az ked sa ukludnilo, sme boli posledne dni v mori. Vstup bol kamienkovy, ale more dno uz cisty piesok. Krasne.

Bazeny boli fajn, len maly bazenik bol dost hlboky, nie pre rocne alebo dvojrocne deti. Ihriska stare, hrube kamienky na nom, takze Miske sa moc tam nepacilo, ale sem-tam sa pohrala aj na ihrisku.

Bola to nasa prva dovolenka AI, kvoli dcerke, ale sklamali sme sa. Animacie ziadne, a vraj Planet Fun v Sature. Lenivy animatory ze az, bieda. Za cely pobyt som bola cvicit iba raz v bazene a raz streching. Pre decka diskoteka s takym odutym xychtom aminatorky Mariny, ze az...ziadna slava.

Takze holky, tento hotel vobec neodporucam, hoci tam boli aj krajsie hotely, ale stredisko tiez zavrhujem kvoli tej elektrarni.
Ahoojte.

kiwinka
2. zář 2010

babyyy, hotel Luis Colossos Beach - Rhodos. poznate niektora???? odlietam o pár dní! 😀 😀 😀

krpcek
2. zář 2010

@denduska to akoze preco ta nechceli pustit s kocikom do restiky? to co je?
nam nikdy nic nepovedali a to sme ho mali vzdy vystrceny v ulicke, lebo mala v nom sedevala, lebo nechcela sediet v tej ich stolicke. 🙂

lubikaf
2. zář 2010

ahojte baby, my by sme chceli ist s mm a rocnym synom na Kretu, ale az po 18. septembri, dovtedy sa nam neda. Myslite, ze tam uz bude na konci septembra zima? noci mi ani tak nevadia, skor cez den aby bolo teplo. hmm?

denduska
3. zář 2010

@pralinkaaa vies co my, sme cez Lindos len preleteli - jeden den sme si pozicali auto, ale to s dvoma detmi v tej horucave sa neda..inak vyzera to byt zaujimavy ostrov, boli tam obrovske koryta riek - vyschnute - ze v zime tamad tecu rieky, inac to je vyprahle strasne. Rodos ako hlavne mesto trochu obkukol mm...bol tam sam cez obed jemu ta cesta trvala cez polhodku 😅 a ze je tam co pozerat.

@krpcek no preto ze deti ktore sa tam stravuju uz sedia v stolicke..asi im nedoslo ze rodicia maju casto aj mladsie deti no ale neva 🙄

inak to nie je vobec zly hotel, aby to tak neznelo, ale pre male deti eee

@cka joj to "u nas" bolo zas vsetko s koprom....ja kopor milujem ale u mojho muza je to number one co neznasa, chudak 😅 a tiez tam robili take zvlastne kysle zemiaky akoby s horcicou. A nasej malej sme museli kupovat "pribinaky" za 1,80 eur, tiez nic poriadne nechcela 🙄 a kvoli nej sme brali AI...nevdacne su tie deti ze az 😀 😀

krpcek
3. zář 2010

@denduska vies, co uz si druha co mi povedala, ze do "detskeho" hotela uz nikdy viac. 😖

anica
3. zář 2010

Na margo " detskeho hotela" sa chcem pridat...my sme boli zaciatkom jula na Rodose- hotel Mikri Poli. Bol prezentovany ako hotel pre rodiny s detmi. A naozaj bol. Izby tam boli iba rodinne- to znamena, ze pozostavali z 2 izieb a kupelne. Celkom priestrannych. Plus balkon. Strava uplne super- a dokonca aj mojej dcere chutilo a ona je dost vyberava. Mali tam aj roznu uvarenu, neochutenu zeleninku / hrasok, mrkva, kukurica.../ vhodne aj pre male deticky. Odkedy mam deti, tak vyberam hotel AI, lebo nemam nervy nieco objednavat a deti to aj tak nezjedia, vymyslaju...preto pri tomto type stravovania si naberu, co chcu a kedy chcu.
Decka sa vyblaznili v bazenoch- jeden pre uplne malicke deticky, druhy pre trosku vacsie aj so smyklavkami. Akurat jedine minus bol vstup do mora, ludom sa to moc nepacilo- boli tam kamienky. Nam to naopak vyhovovalo, deti sa s nimi hrali, na nohach mali topanocky- tak to nevadilo. Mna zase otravuju pieskove plaze, piesok maju potom vsade.... 😉
Ale chapem, ze niekomu to vadi.
A mimo to pre deti boli rozne animacie, vecer diskoteka, cez den rozne hry...bola tam aj animatorka z ciech, tak to bolo fajn.
Keby som nemala deti, tak by som do takehoto hotela nesla. Sama detska vrava 😀 a krik. Naozaj si neviem predstavit tam stravit dovolenku, keby ze si chcem oddychnut. Preto som sa cudovala zopar nemeckym a talianskym seniorom, co tam robia 😕 Ale pre nasu rodinu s hyperaktivnymi detmi bol ako stvoreny 😉

krpcek
3. zář 2010

@anica my sme boli v Mikri Poli na Kose a tiez som bola nadsena. len ubytovanie sme mali v susednom hoteli Carda a vlasntne vela casu sme aj Carde stravili, pretoze Mikri Poli bolo dost hlucne, ale to len preto, ze nasa mala je este mala na animacie, takze pre nas to este nebolo 100% dobre! ale verim,ze buduci rok ju uz aj animacie budu bavit a uzijeme si dovcu este viac. 🙂

kiwinka
4. zář 2010

@lubikaf ja si myslim, ze Kréta je dost veterná na deti a v septembri asi o to vic fakt neviem.. nam Kretu "zamietli" v cestovke, ze je tam velky vietor, ze to je pre vacsie deti, tak neviem..
my ideme na rhodos, tak snad nebude tak veterno...

zanet2009
4. zář 2010

My jsme na krétě byli v roce 2008 a odlítali jsme až 1.10. a vraceli se 11.10. a vítr teda moc nebyl 😕
Počasí nám krásně vyšlo(i na koupání),akorát předposlední den bylo chladno,ale to nevadilo, stejně jsme balili na cestu domů apod.
Jinak byli jsme v letovisku Bali.
Letos se chystáme v půlce září na Kos, tak snad budeme spokojeni.

krpcek
4. zář 2010

@zanet2009 kam sa Kos sa chystate? my sme boli na juhu pri Kardamene. 🙂

zanet2009
4. zář 2010

@krpcek letovisko Tigaki 😉

kiwinka
4. zář 2010

@zanet2009 my sme boli v mesiaci júl v 2008 pri letisku heraklion asi 12km v dedinke Kokkini Hani... a vietor fukal teda dost,,asi zalezi na polohe hotela kde sa nachadzas...

krpcek
4. zář 2010

@zanet2009 tak to idete na sever - tak je krasne! super plaze su tam. zavidim 😉 🙂

vanilka32
4. zář 2010

@anica mozes prosim ta napisat meno hotela v ktorom ste boli? dakujem 🙂