Dovolená v Řecku. Kam jet s dítětem?

lilianka1
10. lis 2007

Máte prosím některá z Vás dobrý tip na dovolenou v Řecku pro rodinu s 5letým a 1/2ročním dítětem? Jde mi hlavně o dobré zázemí na ubytování a snadný přístup k moři. Děkuji za Vaše názory. L

macanet
9. zář 2009

Máme sbaleno, vešlo se všechno, muž má v batohu noťas, foťák, kameru a nočník 😀 Já pití a jídlo na cestu busem+ubrousky na zadek pro Adu a na ruce ubrousky atd... a Adélka ve svým batůžku bonbonky a pití a tak. Jeden kufr 18 a druhej 26 takže v normě 😉

macanet
9. zář 2009

Pokud se vyčůrá do plínky, tak bych nočník nebrala, ale Adu už by plínu mít nemusela, ale radši jí ji dám, jenže když potřebuje čurat, tak chce plínu sundat, nebo to drží a řve(ve spánku se třeba vyčurá) tak proto beru nočník, kdyby na letišti byla fronta, nebo potřebovala akutně čurat v buse 😉

coxa
9. zář 2009

Mineo my jsme byli na Rodosu vloni a tak moc se nám tam líbilo, že jsme o tom uvažovali letos znovu. Bydleli jsme kousíček od Pefki a nemělo to jedinou chybu. 😵

Maci my nočník určitě s sebou nebereme, jen redukci na záchod a Vojta dostane na cestu plínu.

😉

macanet
9. zář 2009

No jo, kdyby se vyčurala do plíny tak jo, ale ona fakt ne, chytne hysterák, že čuat a čuat a rve si kalhoty dolů a basta. Jinak bych to neřešila, vyčurala by se venku a bobek se uklidí do pytlíku a do koše do vody , to už neeeeee

coxa
9. zář 2009

No jo, to je jasný, Vojta tohle naprosto neřeší a prostě když potřebuje a je nejhůř, tak to pustí. 😀

macanet
9. zář 2009

Tak to je dobrý,, ta naše hysterína vyžaduje áchod nebo očník 😀 Minule spala po O bez plíny, tak uvidíme 😉 A teď , všem co ještě poletíte, pojedete na dovolenou, krásně si ji užijte, ať vyjde počasí a dětičky ať nezlobí 🙂

coxa
9. zář 2009

Maci vám šťastnou cestu a ať se vám líbí!

zevina
11. zář 2009

Minea, ve Faliraki je pláž hodně široká a dlouhá, písčitá, ale spíš takový hrubší písek, co se tolik nelepí na tělo (jinak na pláži bylo dostatečné množství sprch) spíš nezvykle tmavý, dost se přes den rozpálil... karimatku tahat nemusíš, v pohodě stačí deka, do moře je přístup pozvolný, pro prcky o.k.

jinak o rušnosti letoviska: psala jsem to někde na předcházejících stránkách, my jsme byli v červnu, sezóna ještě nebyla v plném proudu a bydleli jsme mimo centrum města (v podstatě se jedná o jednu hlavní třídu a na ni navazující ulici, kde je soustředěný veškerý humbuk, kluby, diskotéky apod, mezitím obchůdky, taverny a pak už poklidné uličky) takže my jsme byli nadmíru spokojení, mít ten "blázinec" pod okny, asi by mi hráblo 😅 ale je fakt, že převážná část hotelů byla právě v těch bočních, klidných uličkách 😉 určitě bych se poinformovala u CK, ale není čeho se bát

jestli tě ještě něco napadá, klidně se ptej 🙂

minea
11. zář 2009

Zevina, díky za info, zatím to tedy vypadá, že Faliraki je ideální místo 🙂. Letíme ve čtvrtek. Vybrala jsem nakonec hotel Blue Star, mělo by to být na okraji směrem k hlavnímu městu, pár set metrů od toho velkého akvaparku. Píšou, že je to dva až tři km do centra. Jen jsem někde viděla recenzi, že když má člověk polopenzi, tak není kde si koupit v poledne chleba, to mě trochu zarazilo. No co, tak to holt budeme tahat den předem a zvětší dálky, uvidíme.
Co ten akvapark? Má smysl chodit tam s takhle malým prckem?

zevina
12. zář 2009

Minea, my jsme v aquaparku nebyli, náš mlaďas po tobogánech a skluzavkách nijak neprahne, já byla v nějakém 25tt, takže taky žádné velké užívání vodních radovánek nehrozilo 😅 úplně nám ke štěstí a k plavčení stačil hotelový bazén a moře 😉

jinak polední jídlo jsme nijak zvlášť neřešili, ptž jídla bylo při polopenzi fakt hodně a výborné, obvykle jsme si vzali nějaké sladké pečivo s sebou na pokoj a na oběd jsme si dokoupili max ovoce, meloun, popř malému jogurt...
a krámky s potravinama, co jsme měli poblíž hotelu, přes poledne normálně fungovaly a večer jak který, jeden zavíral kolem desáté, ve druhém se dalo nakoupit i kolem půlnoci... stejně ten jejich chleba je buď takový drobivý, vekový, co brzy ztvrdne 😝 anebo na způsob tousťáku, taky nic moc, ale dýl vydrží 🙂

theresa
13. zář 2009

Ahoj holky, zítra odlítáme z Brna na Kos, u mě nervozita narůstá neskutečným způsobem. Hlavně mám strach o malýho. Neletíte zítra taky některá?

coxa
13. zář 2009

Thereso ahoj, my letíme zítra na Krétu z Prahy 🙂 . Já jsem nějak kupodivu až moc v klidu, sice malej má rýmu, ale snad to nějak zvládneme.

lucikacka
18. zář 2009

ahoj cestovatelky, letos jsme byli s 10.měsíčním prckem na Zakynthosu a bylo SUPER!!!! všem doporučuju. bála jsem se, co bude v letadle, ale to zvládl úplně s přehledem, nejdřív usnul a pak si hrál s hračkama, které jsme mu přibrali do batohu, takže pohoda. Byli jsme koncem srpna, bylo ještě horko, ale i to mu vůbec nevadilo. Na pokoji jsme měli klimošku takže jsme přes největší horko byli schovaní. Na pláži pod slunečníkem a mazala jsem ho 30. Ani není moc opálený 🙂

mirenkam
18. zář 2009

ahoj my byli letos na Lesbosu, super 😉

macanet
22. zář 2009

Vrátili jsme se včera z Olympské z Platamonu, hotel super, jen to počasí půl na půl ale bylo krásně. Pláž jsme měli skoro pro sebe, jelikož sezona končí, ale na druhou stranu bylo trošku smutno, protože kupa obchůdků už byla zavřená a když jsme odjížděli, zavírali se i taverny podél pláže. Nebyl problém sehnat plínky a drogerii pro děti, ani jídlo ve skleničkách, všechno bylo, my jsme kupovat nic nemuseli malá už jí všechno . na letišti nám nechali pití pro malou a cestou zpět v řecku i pití pro nás 1l flaška, zadělaná v batohu . Jídlo pro malou jsme měli v malém batůžku a nechali nám vše.

kristi
23. zář 2009

my jsme byli na Krete a bylo to fantasticky, akorat pocasi mohlo byt lepsi, cely jeden den prselo

macanet
24. zář 2009

Kristi, tak to jste měli fakt krásně, s náma letěli lidi z Kosu a taky jim dva dny lilo, nějak to počasí blblo 😒 Ale jinak bylo fajn 🙂

minea
30. zář 2009

Tak jsme zpátky z Rhodu a bylo to super! Jak jsem měla obavy ohledně nočníku, tak nebyl vůbec potřeba, malá se naučila chodit na záchod, v hotelu i na letišti. Jídlo v hotelu bylo naprosto luxusní, pravidelně jsme se dvakrát denně přežírali a užívala si to i dcera, dokonce po návratu doma zahlásila, že chce jít na večeři 🙂. Problém byl s plenama, nebylo kde je koupit - jen v lékárně, kde měli malé balení za šílenou cenu. Nakonec jsme se museli vydat na velkou výpravu do vzdáleného (a jediného) supermarketu ve Faliraki, tam jsme nakonec pořídili. Jinak měla jsem s sebou 0,5litrovou varnou konvici a v poledne jsem jí dělala kašičky - doma už je skoro nejedla, ale na dovolené si rychle zvykla na nový režim. Taky jsem s sebou měla dvě srdíčka od Hippu, těstoviny - jednou jsem jí ho ohřála ve vodní lázni, podruhé ho měla venku na výletě studené. Moře úžasné, malá se vyblbla na písku a já jsem si zalítala na paraglidu za lodí.

artuse
30. zář 2009

ahoj,

my se vrátili z řeckého Rhodu - Faliraki, bylo to fajn, počasí dobré, slunečno celý pobyt, akorát tam byl šílený vítr - ten byl opravdu nepříjemný, až poslední dva dny ustal...moře bylo krásné čisté, vstup pro děti ok, jinak letovisko Faliraki se nám moc nelíbilo, v Řecku jsme navštívili mnohem hezčí, malebnější a romantičtější střediska 😉 a na to, že byla druhá polovina září, tak v centru Faliraki bylo stále dost rušno, ale my bydleli na okraji, a protože jsme byli vesměs jen na pláži, tak pobyt hodnotím kladně😉 jen dcerka paradoxně u moře dostala rýmu, asi jsme ji nechali dlouho ve vodě a byla ji zima a fučel ten vichr 😔

artuse
30. zář 2009

minea, kde jste byli na Rhodu? vy jste neměli silný vítr?

minea
30. zář 2009

Artuse, byli jsme taky ve Faliraki. No jasně že tam foukal vítr, jinak by mi nelítal ten paraglide 😀. Ale vážně, vítr střídavě byl i nebyl, na opalovací rohože jsme dávali kameny, ale nebylo to nic nesnesitelného, naopak, díky tomu větříku se dalo ve vedru přežít. Bydleli jsme 2 km od centra, v té zóně velkých hotelů, co je za nimi skála.

artuse
30. zář 2009

minea 😅 no já bych to jen větříkem zrovna nenazvala 😀 mně ten vítr byl docela nepříjemný a dcerce při jedné večerní procházce odfoukl klobouček neznámo kam, už jsme jej nenašli 😅 ty velké hotely asi vím kde, my bydleli v apartmánu, řekla bych hodně přes kilometr od těch velkých hotelů, do centra jsme to měli 10-15 minut, ale byli jsme bokem hlkuku 🙂

coxa
19. říj 2009

My jsme byli na Rhodu vloni - Pefki a vítr vůůůbec nebyl po celou dobu, na jižním cípu Prassonissi kde je surfařská oblast to byla futeř teda, ale tam jsme byli jen na výletě.

Letos jsme byli na Krétě, nepršelo, sluníčko bylo každý den, ale vítr tři dny a hlavně v noci velký. 😖

pavlina05
11. led 2010

Holky, letos bychom chtěli také do Řecka. kterou oblast doporučíte pro malé dítko?

terezkaaa
14. led 2010

My byli už potřetí na Korfu a poprvé s malým loni v září a letos jedem opět.malýmu se tam strašně líbilo,denně si prohlíží fotky a pořád vzpomíná.Jsem strašně ráda, že jsme jeli, alespoň jsme to všem, kteří pochybovali a tvářili se, že je ještě malý natřeli a ukazuje jim fotky, aby se taky podívali 😀 byly mu přesně dva a myslím, že je to ideální věk.Dokonce jsme absolvovali i různé výlety,malý tam byl zkrátka úžasný,zklidněný, zlatý.celkově se tam zklidnil, žádné histerické scény jako před tím, od dovolené nastala úplně nová etapa.už se moc těšíme na jaro, a pojedem opět na to samé místo do vesničky Liapades.

beadz
15. led 2010

ahojte dievcata. radi by sme sli niekam na dovolenku v juni. maly bude mat 1 rok a 3 mesiace. viete nieco odporucit ? dakujem

pavlina05
15. led 2010

terezkaaa
😉 🙂

danu
21. led 2010

annouk • 1d • Dnes o 14:16
Ahojte,

neviem sa rozhodnut pre dovolenku s 1,5 rocnym dietatkom, prosim poradte,
zvazujem nad letoviskom Zakynthos Tsilivi hotel Zante Maris
alebo Korfu Agios Georgios hotel Aquis Sandy Beach Resort.

Dakujem za rady a vase skusenosti.

pekny dnik!!!!

jahodka35 • 1d • Dnes o 14:57
zakynthos je moja uplne ze naaaaj srdcovka. ak budes potrebovat info, pytaj sa. na korfu som bola, ale pred desiatmi rokmi. ja som zamilovana do zakynthosu, chodime tam s manzelom uz 4 sezonu a mali by sme ist aj tento rok. tsilivi je pekne stredisko, ale plaz nie je az tak pekna... ak mas predstavu, ze male sa bude clapkat v teplej vodicke po kolienka, tak ti jednoznacne odporucam Laganas. je to sice rusne stredisko, ale plaz je pre deti ako stvorena, pretoze je dlha, siroka a voda po kolena je asi tak do 30 mestrov od brehu...

ciatko • Dnes o 15:03
Aquis sandy beach resort je vraj prerobeny (cize by mal byt lepsie zariadeny) byvaly Palm beach hotel, ten bol v pohode. plaz v Agiose je super! a je to relativne kludne letovisko. zalezi od toho, co na dovolenke preferujes, ale podla mna su obe dobrou volbou.
pozri si v katalogu, kolko hviezdiciek je pri oboch hoteloch v casti "Vhodne pre deti"

renatkas • 36tt • Dnes o 16:01
jednoznacne zakynthos 😉

tilly • 2d • Dnes o 18:42
my sme boli minuly rok v sandy beach... ak ti daju dobru izbu, tak super dovca, ale ak ti daju izbu v tych starych pavilonoch, tak je to dooost zle...

my sme najprv dostali izbu v Tcku, co bol posledny pavilon, ja tehotna, 4 rocny syn, tam smraaad, otrasny vyhlad, tak som sa zvrtla, letela na recepciu a izbu nam vymenili za Nko, co bolo hned pri bazene, to bolo super, ale ak ma niekto slabsi spanok, tak to tiez nebolo bohvieco... nam to nevadilo, nam sa tam pacilo, inak strasne vela komarov tam bolo, lebo tam vedla je taka mocarina a ked nefukalo, tak bolo brutalne vela komarov,

je tam dobra plaz, mestecko take tichsie, ale lacny prenajom auta

na zak som tiez bola, ale v argassi, zak je asi krajsi ostrov, ale vadilo mi mnozstvo ozratych anglicanov...

blazka24 • 1d • Dnes o 18:44
ak môžem odporučiť tak radšej Zakhyntos - Agios Gorgos na Korfu je dosť osídlený a je tam plno a ruch, takže s malým by som šla na Zakhyntos urkite xixixi

zuzulik21 • 1d • Dnes o 20:26
Zakhyntos - Kalamaki je tam kraaaaasne a tichucko.... 😉

beadz
22. led 2010

danu, dakujem pekne 😉

beadz
22. led 2010

obzeram sa uz aj po inych destinaciach. napr. egypt, alebo turecko. mate niektora skusenosti ?