Dovolená v Řecku. Kam jet s dítětem?

lilianka1
10. lis 2007

Máte prosím některá z Vás dobrý tip na dovolenou v Řecku pro rodinu s 5letým a 1/2ročním dítětem? Jde mi hlavně o dobré zázemí na ubytování a snadný přístup k moři. Děkuji za Vaše názory. L

zuzanka97
19. únor 2013

@jajinka27 Ja som bola na Zakyntose, Tsilivi...bolo super🙂 Hotel Admiral 🙂

copa
19. únor 2013

@lavyrle na Lindoss Princess jsem teď koukala a vypadá úžasně, bohužel mimo naše finanční možnosti 😀 😝 ale nakonec budeme dovolenou nechávat až na last minute, až na září, tak kdyby se poštěstilo za levněji, hned bych tam vyrazila 😵
můžu se jen pozeptat, jak vypadá ta písčito-oblázková pláž? je to i pro děti na hraní s kyblíčkem a bábovkama... ?

copa
19. únor 2013

@zuzanka97 koukla jsem teď na Admiral - jak jste byli spokojení s pláží? na hotel recenze super, ale pláž prý nic moc 😒 naše malá pojede k moři poprvé, tak bych ráda, aby tam byla hezká písečná pláž

lavyrle
19. únor 2013

@copa my sme tam sli ako ultra last minute, este 3 dni predtym sme nevedeli kde pojdeme. Vsetko v tom rezorte by som ohodnotila na 1 s hviezdickou, ale plazi by som dala mozno 2-. Je tam taky hrubsi piesok, aj kamienky. My sme si na dva dni pozicali auto a obehli cely ostrov - su tam nadherne plaze s jemnuckym pieskom, preto v porovnani s tou hotelovou musim hodnotit kritickejsie. Napriek tomu to stalo za tie peniaze a naozaj to bola jedna z top dovoleniek v mojom zivote

copa
19. únor 2013

@lavyrle díky za info, já se totiž hodně bojím nechávat dovolanou až na poslední chvíli, aby vůbec bylo z čeho vybírat, ale chceme mimo sezónu, tak to snad hotely nebývají vyprodané... no uvidíme, radši bych se už od teď těšila, že tehdy a tehdy jedu tam a tam... 😔

lavyrle
19. únor 2013

@copa ja som tiez taka, ale moj muz je v tomto hrozny - do poslednej chvile nevie kedy sa uvolni a tak sme si zvykli a je to celkom adrenalin 😀 tak drzim palce nech je ta vasa dovolenka podla snov 😉

copa
20. únor 2013

@lavyrle díky, doufám, že to letos dopadne 🙂
můžu se ještě zeptat, jak takový ultra last minute dokáže zahýbat s cenou - spadne to třeba až na 50% ceny?

zuzanka97
20. únor 2013

@copa ahoj, tá bližšia pláž nič moc, ale asi 15min ďalej je pláž úúúúúúžasnááá.... čisto piesok, žiadne riasy ani chaluhy, priezračná vodička, aj v hĺbke vidíš zreteľne na dno... ideš, ideš voda po členky, kolená...a zrazu opäť po členky a postupne je hlbšia... pláž úplne vhodná pre malé deti...a tým, že je tam ten ,,schodík,,, poobede je pri vstupe voda naozaj termálna...🙂 odporúčam...

lavyrle
20. únor 2013

@copa 50% to nebolo, ale nejakych 400eur to spravilo co je tiez celkom dost 🙂

copa
20. únor 2013

@lavyrle to už je slušná slevička 😉

@zuzanka97 díky za info, vy jste tam byli s dítětem? ta vzdálenější pláž zní super, ale pro nás asi spíš až děti trochu povyrostou? a těch 15min to bylo cestou po pláži nebo městečkem?

copa
21. únor 2013

holky, ještě mám dotaz - neporovnávala jste některá, co vyjde finančně lépe, jestli first moment nebo last moment?
je mi jasný, že u first je výhoda, že je velký výběr, u lastu se holt čeká, co CK nabídkou, spíš mi teď jde vyloženě o cenu

petaloudi
21. únor 2013

@copa S dítětem do dvou let zdarma bych řekla, že je lepší last. Jak má ale člověk platit za dítě, tak už jedině first a hledat, kdo nabízí lepší "dítě zdarma"

copa
21. únor 2013

@petaloudi díky za info, no my máme jedno do 2 let, druhé už starší, ale pro letošek je bohužel stejně rozhodnuto, že to necháme až na last, no alespoň pro příští rok vím, že je lepší řešit to dřív 😉

petaloudi
22. únor 2013

@copa dneska jsem shodou okolností narazila na článek o last minute do Řecka v letošní sezóně. Ale těžko říct, jak to nakonec bude, myslím, že asi nenastane, že by lasty nebyly vůbec 😉
http://www.reckovdetailech.cz/cs/LastMinute2013

copa
22. únor 2013

@petaloudi díky za info ☹ no nepotěšilas mě, já už byla tak natěšená na Řecko...
ale u nás se nedá nic dělat, nemůžu teď zapaltit zálohu na zájezd, když netuším, jestli budu mít na to doplatit zbytek, leda by příští týden ČEZ překvapil vrácením obrovského přeplatku a bylo by to vyřešeno 😀 😀

jajinka27
12. bře 2013

@copa tomu bych moc nevěřila, my taky čekáme na lástík 🙂

copa
12. bře 2013

@jajinka27 my na last už nečekáme... 😝 resp. přestala jsem to řešit, dost peněz teď spolyká auto... a dovolená kdo ví jestli... ☹ to se uvidí až koncem sprna, jestli se do té doby zase něco neposejří 😒

slunino
12. bře 2013

@germaine
Byli jsme loni s malým v Anaxosu (Lesbos).

germaine
12. bře 2013

@slunino Tak se zeptám, jak byl starej a ještě, jestli celkově ostrov stojí zato...my byli bez dítěte na Zakynthosu a byl naprosto úžasnej, projeli jsme ho za 4 dny autem...tak jestli by i Lesbos stál zato.

slunino
14. bře 2013

malýmu byli čerstvě dva roky a cestování ho moc nebralo - spíš se mu líbilo u vody, ale Lesbos je nádhernej byla jsem tam už po druhý a určitě je na co koukat (např. zkamenělý les).
Ale taky je pravda, že my jsme docela řekofilové 😀

jajinka27
19. bře 2013

@germaine Miluju řecko ale Lesbos takovej nijakej, nijak mě nenadchnul, moře dost studený, na to bacha! vloni jsme byli s dvouma dětma v Petře, kdybys chtěla vědět víc, ptej se

petaloudi
21. bře 2013

@jajinka27
@germaine A u mě zase patří Lesbos mezi pár top míst v Řecku, a že tam mám sakra nacestováno 🙂 Molyvos je kouzelný místo (ale ne na pobyt, pláž stojí za prd). Moře je tam studenější, ale to je i na ostatních ostrovech v této obasti.

Lesbos je mnohem větší než Zakynthos, tak asi není reálné ho s dítětem projet úplně celý. Ale i prckem se dá cestovat, jen se to holt musí trošku přizpůsobit. Takže u nás to znamenalo míň městeček+kavárniček+kultury a víc pláží.

jajinka27
21. bře 2013

@petaloudi no studenější, byla tam holčina před námi, a měli moře max 20 stupňů , do takové vody bych nevlezla já natož děti 😀
Molyvos je pěknej to je fakt 🙂 moře v Petře nic moc, přístup většinou kameny

germaine
21. bře 2013

@jajinka27
@petaloudi Holky, díky za tip, ale manžel by letos chtěl Mallorku, Menorcu nebo prostě Baleáry... 😉

atiatko
5. dub 2013

@germaine Takže Mallorka ? 😉 🙂 Ak môžem odporučiť - my sme boli minulé leto práve tu http://www.turancar.sk/cestovna-kancelaria/poby... - max. spokojnosť 🙂 bazény (aj vnútorný) čistá pláž, krásne more, večer krásne prechádzky do mesta - ak chceš kuk môj album - mám tam nejaké fotočky 🙂 Prajem šťastnú ruku na výber správnej dovči 🙂 A ak predsa len - môžem odporučiť aj Krétu - mestečko Rethymno - tiež mám foto v albume, alebo Corfu - mestečko Dassia 🙂

janula_b
10. dub 2013

Ahoj kočky, tie ktoré ste boli na Rhodose v hoteli Mikri Poli, ako ste boli spokojné? A čo pláž? Čítala som veľa rencenzií na hotel, že je super ale že pláž hrozná... Prosím o info, tie ktoré máte osobnú skúsenosť, napíšte pls pozitíva aj negatíva... My by sme chceli cestovať s 20 mesačným dieťatkom koncom júna... Ako je to tam s dostupnosťou na detský tovar? - (plienky) a čo strava??? Minulý rok sme boli v Lindoss Princess, tam to bolo super, len bohužiaľ tento rok musíme voliť lacnejší variant, preto padla voľba na Mikri Poli. Budem vďačná za každú správu 🙂

zuzla2
10. dub 2013

@janula_b Ahoj my sme boli v Mikri Poli pred dvoma rokmi...asi fakt jedine mensie negativum je ta plaz..ako podla mna hrozna vobec nie...nam jedine vadilo,ze kamienkova ( my mame radsej piesok, aj ked sme samozrejme o tom vedeli) a plati sa za lehatka..myslim,ze to vychadzalo 7e na den.. s tym,ze ten co vyberal chodil,kedy ako..niekedy dosiel az o 11stej..cize to sa uz dalo ist bez platenia naspat na hotel...jo a v ramci all inclusive sa tam capuju iba napoje.....strava tam bola vynikajuca..mm chutila dokonca viacej ako v Turecku 🙂

janula_b
11. dub 2013

@zuzla2 Dakujem za info, celkom si ma potesila 🙂. Este som sa chcela spytat, ze co znamena, ze v ramci all inclusive sa tam capuju iba napoje? Ze mimo ranajok obeda a vecere sa nepodavaju ziadne snacky ani napr. ovocie iba napoje? Ci ako si to myslela?

zuzla2
11. dub 2013

@janula_b nie nie...stale sa podavaju napoje...len vzdy v inom bare...resp. pri hlavnom bazene sa podavalo stale..poobede normal zmrzka...ale na plazi su iba napoje...tam jedlo nepodavaju..takze odporucam si na ranajky nieco naviac pribalit a zobrat si ku plazi...
to budete mat vsetko rozpisane,ze kedy co a ako sa podava..samozrejme aj jedlo🙂 a toho roku co som pozerala je tam uz aj detsky klub firacik(teda pokial idete cez firotour...lebo aj satur myslim,ze tam robi dovolenky)...ako pre deti je to tam v areali hotela fakt idealne🙂 teda aspon pre tu nasu bolo 😉

zuzu_la
18. dub 2013

@zuzanka97 podnikli ste v tsilivi nejaké fakultatívne zájazdy? je to tam rušné alebo kludné stredisko? píšeš,že 15min. pešo je uzasná pláž, je blizko tej plaze daky hotel? boli ste aj s dietatom na dovolenke? my ideme s dietatom prvykrat k moru,preto tolko otazok... 🙂