Dovolená v Řecku. Kam jet s dítětem?

lilianka1
10. lis 2007

Máte prosím některá z Vás dobrý tip na dovolenou v Řecku pro rodinu s 5letým a 1/2ročním dítětem? Jde mi hlavně o dobré zázemí na ubytování a snadný přístup k moři. Děkuji za Vaše názory. L

reluska
1. srp 2012

videla, na jednej strane je pláž ukončená múrom ale smerom na druhú stranu pláže sa dá v pohode 🙂 🙂 🙂 tak prajem peknú dovču... my sme mali letieť včera, opäť sieť Aldemar na Peloponéz Olympian Village 😢 😢 🙄 osud to žiaľ zariadil inak...dcéra v sobotu skolabovala, udrela si hlavu, tak je chúda v nemocnici na infúziách a syn horúčkuje doma...tak lietam medzi domom a nemocnicou... 😢 😢

jajinka27
1. srp 2012

@bl4nche já bych řekla jak kde máš pitnou vodu, my na Korfu pitnou vodu měli, takže jsem jí převařovala a dávala UM malému a v pohodě naprosto

miskap2111
1. srp 2012

Vďaka, @reluska ! Skoro sa uzdravte!!

ducky
1. srp 2012

@reluska Díky moc, mrknu na to 😉 A ty animace prosím tě byli v ČJ/SJ? My jsme taky měli animátory, ale bohužel ne ČR, ale Frantík, Rus, Polka a ještě jeden, to jsme nevydedukovali, jaké národnosti, takže z toho ta naše starší taky nic neměla, neb vládne zatím jen ČJ 😅

reluska
1. srp 2012

Animátori boli Taliani, ČR a SR, večerné disko a program....inak neviem ako máte staré decká mi sme mali v tom čase 7 a 11r. a super sme sa na večer bavili na minigolfe, je tak také menšie ihrisko, tuším 12-14 jamiek s prekážkami, golfové palice a loptičky sú u animátora, staršia dcéra si tam našla kamoša a hrávali každý večer, od našej vilky to bol kúsoček, tak sme mali s terasy prehľad čo robia, v blýskosti aj pešo, príp, taxi za 8-10€ je mestečko Chesonissos, jedna hlavná ulica/promenáda/ ale mne to prišlo ako grécky honkong...špina,hluk,kopec áut a úzke chodníčky....ale pozornosti nakúpite v pohode. gréci nie sú otravní ako Turci, Egyptania, naopak veľmi priateľský, milý a milujú deti....dcéra napr. v obchode zhodila košíček s mušlami a hned dobehol grék s úsmevom "no problém".... nakúpili sme pikoviny, tuniky po 1€, vodnú pištol.... pri odchode podali ruky, pozdravili čau....vedia zákl. frázy aj v češtine...hlavne doporučujem domov zobrať olivoý olej v pechovici/ úplne iný ako kúpite tu/, a olivové telové maslo a kozmetiku z olív .... suprová... a samozrejme na htl. dennú konzumáciu baklavy+jogurt 🙂 🙂 🙂 inak v tomto hotely bola asi najlepšia strava akú sme zažili, a to sme pochodili už veľa..kopec ovocia..broskyne, jablká,melón, hrozno, výborná feta, skvelé špagety s morskými potvorkami, mäsové guľky..koláče...len pivo mi nešlo, margarita na 1, a v rámci all inclusive 5* metaxa....aj decké koktaily sú skvelé, decká stále pýtali Jamajku drink...zmrzka 5 druhov, a hlavne treba pri pláž. bare ochutnať ich špecialitku -bagetka,majonéza,ľad.šalát,paradjka, feta posypané oregáno a preliate oliv. olejom...dodnes to u nás nechýba na žiadnej oslave...proste mňamka...nemali sme žiadne žal. potiaže, zuby sme si umývali vodou s kohútika, vraj je pitná, trocha nasládla ale nebolo nám nič... mali sme mladú českú delegátku, v pohode babu ...

bl4nche
2. srp 2012

zdravim, jeste mam jeden dotaz. Stalo se vam nektere, ze by se vam u primeho letu do Recka ztratily/zpozdily kufry? Resim, jak zabalit, jestli roztrkat veci do trech kufru nebo balit normalne. Nastvalo by me, kdyby ztratili kufr s vyzivou pro malou :(

pavlina05
2. srp 2012

Holky,voda v řecku je normoš pitná?
Nepotkalo vás tam něaké žaludeční trápení někoho???
Dá se v hotelech vybrat jídlo pro 15 m prcka? Nebo raději brát skleničky s jídlem?

jajinka27
2. srp 2012

@bl4nche za 8 dovolených v řecku se nám nic neztratilo 😉

zevina
2. srp 2012

@pavlina05 když koupíš balenou vodu, nic nezkazíš, pakl 6-ti ks je tam za hubičku 😉 pokud si vzpomínám, tak na Thassosu jsme pili normálně, je na mramorovém podloží, takže voda naprosto o.k. na Korfu jsme byli za bezdětna, tam jsme to nějak neřešili, na Zakynthosu nás delegátka varovala, že vodovod se táhne mořem až z Kefalonie, není záruka naprosté bezpečnosti, proto raději nepít a např na Rhodosu to jedna holčina z hotelu podcenila a kvůli ošklivé alergické reakci pak lítala po doktorech... v podstatě ta voda pitná je, ale jiné složení minerálů nemusí každému sednout, proto raději neriskovat 🙂

většinou se z jídel dají nějaké těstoviny, rýže vybrat, záleží jakého máš strávníka 😉 já vždycky nějakou skleničku, plus krabici kaše pro jistotu vezla

pavlina05
3. srp 2012

@zevina díky,strávník je to špatný ☹ Takže raději vezmu ty skleničky,

lante
5. srp 2012

@bl4nche Nám sa pred cca 8 rokmi stalo, že pri prílete na Kos nám neprišiel kufor. Mali sme len jeden veľký a kufra nikde...dva dni nám nevedeli povedať, čo je s ním. Potom povedali, že máme pospisovať veci čo sme v ňom mali....a večer po 50 hodinách kufor dorazil......chyba však nebola na strane letiska na ostrove Kos ale na strane letiska v Bratislave :-/...kufor poslali do Prahy na miesto na Kos..kde sa cez dva dni túlal netuším.

@pavlina05 ak je zvyknutý vezmi, ja som tak mala pred 2 rokmi na Kréte pre vtedy 12 mesačného Miška 😉

herak
6. srp 2012

@luccii No, jestli ty novotrvary na pokožce, anomálie a nádory nejsou způsobené i těmi krémy, ale to už jsou jen spekulace.Mě osobně je jedno co každý dělá, já jsem vždycky pro zlatou střední cestu a to u v tomto případě.Ven chodíme až po 15 hodině a dopoledne a pokud jsme v domácím prostředí tzn, v Praze tak už je nemažu, většinou se pohybujeme po procházkách, apod, kde se přímé slunce střídá se stínem a trochu slunce jim taky neuškodí, mažu jen zjara, na horách a u moře.Takže u nás asi tak 😉

llllucka
14. srp 2012

Ahoj Holky,prosím vás,má smysl jet do Řecka v první polovině října?Díky moc🙂

petaloudi
15. srp 2012

@llllucka V říjnu bych jela už jen na Rhodos nebo Krétu, jinde bych se už bála, že bude chladno. Nebo ještě Kypr.

zanet2009
15. srp 2012

@llllucka Já jsem byla na Krétě od 1.-11-října a už bych tam v tuhle dobu nejela. O teple na koupání(zvláš´t pro děti) bych teda vůbec nemluvila.

zanet2009
15. srp 2012

@pavlina05 Pro 15měsíčního prcka bych skleničky určila vzala. 😉

pavlina05
15. srp 2012

@zanet2009 díky,vezmu tak ř ks a vyzkoušíme co mu sedne 😉

llllucka
16. srp 2012

Děkuju.Psala jsem setřence,ketrá žila několik let na Krétě a v říjnu mi to nedoporučila.Nad Kyprem jsme přemýšleli,ale radši bych něco blíž.Nakonec pojedeme konec září,tak to vidím na turecko.

petaloudi
16. srp 2012

@llllucka Konec září by mohlo být ještě v Řecku hezky, ale je to už vždy sázka do loterie, no. My byli od cca 18.9. jednou Zakynthos - to byla paráda, teploučko, a pak Lesbos - a to jsme měli asi 3 studené dny. Turecko je každopádně asi větší jistota, když my radši Řecko 🙂

eniciatko
16. srp 2012

Ahoj, zvažujeme dovolenou v září - Řecko, samozřejmě s prckem 🙂 Budu ráda za jakékoliv rady a doporučení třeba i na konkrétní hotely. (nejlépe Zakyntos) děkuji 🙂

aajda
17. srp 2012

Ahoj, mám taky dotázek, ale k letadlům... na palubu můžu vzít tekutiny/gely po 100ml, musím je všechny nacpat do litrového sáčku. Chápu. Ale musí to být v originálním balení? Chtěla jsem vzít takové přesnídávky v sáčku s pítkem, že by si to vysála při vzletu a přistáníkvůli ouškům... ale dělají se samozřejmě 200ml. Tak nevím, jestli vůbec zkoušet, jestli mi to projde (asi ne...). Nebo to mám třeba dát do Avent kelímků po 100ml? Nebo to musí být prostě koupená 100ml věc? A existuje vůbec něco takového?

kach82
17. srp 2012

@aajda nevím, jak to přesně je, ale letěli jsme s malou už dvakrát, loni a letos, a pokaždé jsem pro ní měla velkou PETku vody a ještě Avent flašku čaje. A nikdo to množství neřešil. Jen jsem se musela před nimi z toho napít. A co jsem tak viděla okolo, tak to tak bylo i u ostatních. Prostě řekneš, že to máš pro dítě, ochutnáš to a v poho.

knedluska
21. srp 2012

Ahoj,
chtěla jsem se zeptat, řešila jste některá v Řecku nočník? Zajímalo by mě, jestli se tam dá někde koupit a nebo jak jste řešily čůrání na pláži, když už dítko nemá plenku?

zanet2009
21. srp 2012

@aajda Já jsem pro malou měla namíchané mlíko v Aventce a v pohodě, jenom jsem ho musela ochutnat.

aajda
21. srp 2012

@knedluska Jo tak to mě taky zajímá.... Agi sice plínky ještě má, ale do plavek jí je dávat nebudu... a bobo většinou poznám včas... ale kam s tím. Taky jsem uvažovala o koupi nočníku na místě...

pavlina05
21. srp 2012

Holky nevím jak v Řecku,ale v Bulharsku jsme jej koupili cca za 50 kč🙂předloni

kach82
21. srp 2012

@knedluska @aajda tak my jsme nočník neřešili, netahali jsme ho ani nekupovali. Malá prostě na pláži čůrala do písku, buď šla někam stranou nebo to kolikrát pustila, kde to na ní přišlo. Lidi tam kolikrát dělají horší věci(např. ty všude se válející vajgly, flusání a pod.) a kakání si vyřešila sama, vždycky si zalezla do jámy, co s tatínkem vyhrabali a pustila to tam. Pak jsme to kyblíkem nabrali a hodili někam do křoví. A viděla jsem, že to ostatní s dětma dělali taky tak.

bl4nche
25. srp 2012

zdravim, vcera jsme se vratili z Korfu a tak mam par poznatku, treba i uzitecnych 🙂 Do letadla jsme meli jednu presnidavku, Mam lahvicku s vodou a v pohode. Cestou zpatky recka kontrola ani nechtela nic videt, skenovali tasku a ze tam mam piti a jidlo, neresili. Byl tam ale velky frmol. Kerkyra je male, nacpane, neklimatizovane letiste. Ale slo to tam rychle.
Jinak na Korfu neni pitna voda, kupuje se klasicky v pet-lahvich - jsou levne (jedna z mala veci), 6x1,5l stoji 1,5-1,8 Euro. Detske vyzivy maji. Ja kupovala jen ovocne-250g presnidavka od Nestle stoji 2 Eura, masozeleninove stoji o neco malo vic. Pokud muzete a mate misto v kufrech, vemte plinky na cely pobyt, Pampersky sem zahlidla, ze stoji 20 Euro - velikost 4, 50 ks.
Jinak jsme byli v Acharavi, hotel Century resort. Klidny rodinny apartmanovy komplex se zahradou, bazenem (vcetne detskeho brouzdaliste) a detskym koutkem. Jen je to dal od more, cca 800 :( To byla v tech 35+ srupnich velka nevyhoda :(

petaloudi
27. srp 2012

Holky, prosím poraďte. Jak se to dělá, když chci brát kočárek (golfky) až k nástupu do letadla. Nahlásím to při odbavení a pak s ním normálně projdu kontrolou a při nástupu do letadla ho dám letuškám? Nebo jak? Díky.

pavlina05
27. srp 2012

@petaloudi jj,tak tak,tak jsme to měli při letu do Burgasu