Dovolená v Řecku. Kam jet s dítětem?

lilianka1
10. lis 2007

Máte prosím některá z Vás dobrý tip na dovolenou v Řecku pro rodinu s 5letým a 1/2ročním dítětem? Jde mi hlavně o dobré zázemí na ubytování a snadný přístup k moři. Děkuji za Vaše názory. L

oriorin
2. únor 2010

Ahoj, taky bych potrebovala poradit.
Chcem nekam do Recka, je nam ale uplne jedno kam, jenze pozadavky takovy, jako aby tam bylo malo lidi, detsky zazemi, plaz blizko, centrum relativne taky blizko..... bla bla to bych mohla psat pul hodky.... celej den jsem stravila na netu a nejsem z toho vubec moudra, takze jesli mate nekdo fakt dobrej typ, budu moc vdecna!!!
Co treba jidlo? Je lepsi polopenze, all inclusive, nebo nic? Ja nevim.

Pomoc!!!! Dik!

iwanusa
2. únor 2010

oriorin-my sme boli minuly rok v grecku na ostrove zakynthos, hotel the bay. maly mal vtedy 1,5 roka. vsetko bolo super, na plazi malo ludi - sukromna plaz, bazen aj pre deti, postielka, vysoka stolicka v restauracii, herna pre deti, preliezky. polpenzia. tiez som dlho vyberala, ale nakoniec sme vybrali dobre. boli sme spokojni. jedina nevyhoda je, ze v okoli hotela nie je nic take ako centrum, je to na kludnom mieste. v areali hotela je jeden obchodik, tam dostat skoro vsetko. my sme mali pozicane auto, tak sme parkrat boli aj v meste. takze tento hotel odporucam, malemu sa velmi pacilo. tento rok by sme chceli skusit asi turecko. mate niekto nejaky tip??? dakujem.

oriorin
2. únor 2010

Iwanusa, dik moc, hned jsem na to koukla a fakt super misto, vypada moc pekne. Jen bych chtela bud teda all inclusive a nebi nejaky mestecko pobliz. Vy jste si vystacili s polopenzi a s obchodem v miste?

A nekdo jinej by nemel naky typ?

Jeste mi nekdo doporucoval Dzerbu, ale ja nevim, aby jsme tam pak celej tyden nesedeli na wc 😉

iwanusa
2. únor 2010

oriorin-polpenzia nam stacila, cez obed sme si vzdy nieco kupili v stanku, ktory tam bol, nejaky hamburger, gyros. tam normalne varili, dalo sa tam kupit jedlo, len to bolo dost drahe. a pre maleho som mala kupovane sklenicky hipp, tak to som mu davala na obed.

pavlina05
3. únor 2010

Ori 🙂 😉 TAk už jsi něco našla? TAké se do to ho musím vložit 😉
Kouknu na odporuč. iwy 😉

iwanusa a dá se v tom oklí někam jít? Ráda objevuji dané místo, hory, městečko...dá se někam dojít pěšky nebo je člověk odkázaný na bus či auto? 😕

pavlina05
3. únor 2010

Já by chtěla:
polopenze, bazén u hotelu nebo apartmanu,let z Brna, blízkost nějakého městečka nebo centra,blízko k moři,zázemí pro rodinu. a nějaká akce pro malé děti 😉 🙂

pavlina05
3. únor 2010

A co Kos?

llllucka
3. únor 2010

Taky se připojuju k prosbě o napsání názvu hotelu,kde se vám líbilo🙂

pavlina05
4. únor 2010

😢 nikdo?

tinyleaf
5. únor 2010

pavlina, my sme boli na Kose v septembri 2008 s 10 mesacnyn synom, hotel Atlantis. Bola to vydarena dovolenka, okolo hotela je velka zahrada s mnozstvom mensich budov z izbami. Nam dokonca sami od seba dali apartman s dvoma izbami a kuchynkou, aj ked sme mali zaplatenu iba obycajnu izbu. Asi to bolo tym, ze sa koncila sezona, a uz nemali taky naval hosti. Bolo to super, ze sme vecer ulozili maleho a my sme boli vo vedlajsej izbe. Postielku sme uz mali nachystanu v izbe. Aj stravu som mu mohla bez problemov zohriat, nemusela som prosit v kuchyni. Su tam dva velke bazeny a jeden detsky na clapkanie. Negativom bola plaz, ktora nebola az tak velmi udrziavana, boli na nej spaky, chaluhy. A fukalo na nej, ale to na vacsine ostrovov. Pre deti je tam ihrisko so smykalkou, hupackami, kolotocom, ale nan vela ludi nechodilo. Kusok od bazenov bol aj taky maly plastovy domcek a smykalka. Vecer robili talianski animatori program pre deti, klasika, detske pesnicky a cez den tiez mali nejake aktivity, kreslenie, sipky,...
Do hlavneho mesta bolo asi 2 km pesi, samotny hotel je hned pri plazi, len sa prejde cez tu zahradu. Bola tam aj promenada na prechadzanie, ale nic na nej nebolo, len viedla popri mori. Takze za obchodikmi bolo treba ist do hlavneho mesta. Hned pri hoteli bola pozicovna bicyklov, aut a supermarket. My sme boli spokojni, skodal len ze sme nemohli vecer naplno vyuzivat vyhody all inclusiv a dat si nejaky drink a posediet si, kedze sme boli na izbe s malym 🙂

pavlina05
5. únor 2010

tinyleaf 😉 díky,kouknu na něj 😉

pavlina05
5. únor 2010

http://recko.orbion.cz/hotely/
dobré stránky na recenze hotelů 😉

mata1976
8. únor 2010

Ahojte, my sa chystame v juni s malou (v tom case bude mat 11mesiacov) na nejaky grecky ostrov, vraj najkrajsia je Kreta alebo Rhodos. Na tom nam v podstate nezalezi, ide len o to aby bol odlet z Kosic. Nechceme ist jul-august, neznasam natresk. Boli ste niekto jun/september s takym malym dietatom? Ake je vtedy pocasie? Oplati sa zobrat all inclusive? A co strava pre babo, treba zobrat vsetko z domu (ratam s tym ze budem este kojit)...

mata1976
8. únor 2010

tak konecne som docitala celu diskusiu 😝 😝 😝 a nasla som odpovede na otazky, az na jednu: oplati sa 'FIRST MOMENT alebo LAST MINUTE' ???

minea
9. únor 2010

mata1976, co vím od známé, tak v červnu je na Rhodosu spousta komárů. My jsme tam v září neměli ani jednoho.

fran
9. únor 2010

Ahoj, ja my byli s malou v Acharavi na Korfu. Apartmany Gelina Mare. Naprosta spokojenost, hned u plaze. Kdyz mala odpoledne spala sla jsem k mori s el. chuvickou, to same o vecer do sousedni restaurace. Byl tam fakt klid, takze jsem se nebala. Bylo to od Fishera.

pavlina05
9. únor 2010

fran a cena,strava? 😕

pavlina05
9. únor 2010

To by mě také zajímalo jestli je lepší finančně First nebo Last 😕 ?

mata1976
10. únor 2010

Aj ostrov Zakyntosh vyzera dobre, baby ho tu odporucali. Zatial u nas vyhrava Kreta. Bol niekto v juni? Nebolo vtedy este chladne more/vzduch???

llllucka
10. únor 2010

mata:a už máš tip i na hotel?

fran:ty apartmány jsem nenašla 😒

pavlina05
13. únor 2010

Hotely moc krásné,ale ta cena 😝 😕
My nakonec jedeme do Bulharska za 30900 na 11 dnů s polopenzí,hotel 5 *

mata1976
14. únor 2010

pavli ved to, ze cena je straaasne vysoka, ja sa neviem rozhodnut, co je lepsie pre malu-hotel na urovni s all incl alebo nejaka rodinna vilka/bungalov...

lenkamt
19. únor 2010

ahojte.

Mata - tak my ideme 12.6. sem:
http://www.travel.sk/dovolenka/grecko/zakynthos...

tiež som zvedavá či už bude dosť teplo, ale môjmu mužovi a deťom stačí 28C 😀 tak bude musieť aj mne 😀

alzbetka07
19. únor 2010

ahojte,
my ideme zase sem
http://www.siropoulou.gr/
a to v termíne od 16. júna do 28. júna 2010 na 12 nocí. Je to v Grécko, na Chalkidikách, miesto Sarti. Do Grécka ideme už po 5x a chodíme iba v júni. Pláže sú pieskové, nie sú tak preplnené, more je teplučké...

Toto som našla cez internet a sami sme si zajednali ubytovanie... bez cestovky. Ideme z Trenčína vlastným autom....ak by sa niekto pridal, bola by som rada... máme 3ročnú dcérku a 17 a 16 ročných synov... 🙂

pavlina05
19. únor 2010

alzbetka07
😕 autem? Na kolik to vyjde? Jak dlouho to trvá?

Myslím,že v june to bude dobré 😉

alzbetka07
20. únor 2010

Pavlinka cesta trva cca 18hod, ale vraj sa dá urobiť aj za 16 hod.. to som sa dočítala vo fore..myslím, že to sa dá vydržať. MInulý rok sme boli v Taliansku a tiež sme išli asi 15 hod. a Alžbetka mala o rok menej, vydržala celú cestu v pohode. A cenovo to vyjde ... no podľa toho aké ubytovanie pre koľko ľudí... ja som si vybrala najskôr štúdio, t.j. izba s kuchynkou, to bolo za 50€ na noc a akurát dnes my písali, že sa im uvolnil aj apartmán a ten vyjde na 65€ na noc. Ten hotel je priamo pri mori, takže super... veď popozeraj tie fotky....Už aby bolo teplučko, a aby sme boli zdraví ... Ja už nastupujem síce v júni do práce po 3ročnej rodičovskej dovolenke, ale ešte si ju tou dovolenkou v Grécku predlžim... takže už sa celkom tešíme.... 🙂 🙂

alti
23. čer 2010

Ahojky,
nejste někdo už po dovolené v Řecku??? 😕
Napiště jak jste byli spokojení a kde jste byli. 😉 My co se tam teď chystáme budeme rádi za každou zprávičku. 😵

cka
23. čer 2010

Ahojte...
aj my sa chystame do Grecka, chceli by sme na Kretu.
Najprv sme planovali all inclusiv, ale manzel povedal, zeby sme si spravili aj celodenne vylety, ze nam staci polpenzia. Ideme s dcerkou 13 mesacnou a mam problem v tom, ze mi kupovane veci teda vyzivy masove nechce, nic podobne nezje, iba varene, ked varim pre nas doma, tak neochucujem, a ona chce z nasho taniera tiez. A dalsia vec, uz ma pomalicky odstavuje, a umele mliecko nepije, iba plnotucne krabicove....tak mam problem, ze co s mliekom, ako jej ho dam, ona musi mat 2 pohare denne, rano a vecer a ako riesit obed....dajte tip, alebo poradte, bo uz teraz sa bojim a to este ani necestujeme. 🙂) Dakujeeeeem.