Dovolená v Řecku. Kam jet s dítětem?

lilianka1
10. lis 2007

Máte prosím některá z Vás dobrý tip na dovolenou v Řecku pro rodinu s 5letým a 1/2ročním dítětem? Jde mi hlavně o dobré zázemí na ubytování a snadný přístup k moři. Děkuji za Vaše názory. L

luciana789
2. únor 2012

Ahojte baby, čo sa týka Grécka jednoznačne doporučujem Zakhyntos, nádherný ostrov, krásne a tiché more a čo sa týka hotela, boli sme v tomto http://www.aeolus.sk/grecko/zakynthos/tsilivi/a... a úplne bezchybné, bývali sme v rodinnej izbe, mali sme krásnu terasu s výhľadom na šíre more, proste úžasné, tej dovolenke nie je čo vytknúť 🙂

coxa
23. únor 2012

Ahoj, taky jsme uvažovali o Řecku, kde jsme i několikrát už byli, ale trošku nás děsí ta jejich ekonomická krize, bojím se, aby bylo k dostání vše co by bylo případně potřeba (myslím tím léky, zdravotnická služba) a aby na nás domácí nekoukali skrz prsty. Neřešil jste někdo tohle?

sonia80
23. únor 2012

Ahoj my sme boli na Rodose Hotel Calimera Porto Angeli a bolo tam neskutočne dobre,chcem sa tam vratit aj tento rok...A nepocitovali sme ziadnu krizu...Mozem len doporucit. 😀

pavlina05
1. bře 2012

....
@coxa já se toho právě bojím...zaplatím 60 tis.za dovču a třeba jim odpojí vodu,el.,.... 😲

coxa
2. bře 2012

@pavlina05 Jojo, to je přesně ono. Nehledě na to, že mám i strach vzít dítě do země, kde domácím nedávají už ani léky na recept, co když budu nějaký potřebovat a on nebude? A trošku se (možná přehnaně) i bojím o bezpečnost, každou chvíli nějaké demonstrace, rozkrádání i v muzeu... Jsou to přeci jen horké hlavy a co já vím, jestli se to neobrátí proti EU a my členy jsme... No my letos nejspíš Řecko raději vynecháme. 😅 ☹

pejtho
4. bře 2012

@coxa Já se obávám ze stejného důvodu, ale zase si říkám, že na těch ostrovech nepociťují krizi tak jako jinde a ten turistický ruch a střediska tam snad fungují bez problému.
Jediné co si říkám, že nás může potkat je nějaká stávka na letišti-známou to potkalo minulý rok, strávili na letišti noc a pak už to bylo v pohodě, tak si říkám, že to bychom přinejhorším nějak zvládli.

Chceme letět v červnu - dceři bude 11 měsíců a já budu ve 4. měsíci těhotenství. Přemýšlíme o Rhodosu nebo Zakynthosu. Budeme vybírat last minute na týden, takže prostě uvidíme i podle momentální situace.

Zase doufám, že budou o něco lepší ceny za zájezdy 🙂

germaine
4. bře 2012

@pejtho Tak na Rhodosu jsem nebyla, ale můžu ti jenom doporučit Zakynthos 😉 byli jsme tam s manžou předloni jako bezdětní a o týden později tam byla moje sestra se třema prckama a užili si to stejně jako my...je to super na dlouhé procházky po pobřeží z Kalamaki přes Laganas 😉 byla jsem z něj uchvácená, úžasnej ostrov.

mecenga
4. bře 2012

Ahoj Zakyntos a Kefalonia je ok pre deti. 😀

mecenga
4. bře 2012

@germaine Ano Zakyntos je uzasnz mozem potvrdit.

pejtho
4. bře 2012

@germaine Mě právě nejvíc láká Zakynthos. Stačí mi vidět jen fotky a jsem nadšená 🙂 Mám tam vybrané i středisko Tsilivi.
Cena je taky celkem přijatelná.
Ale Rhodos máme jako náhradní řešení. Hodně ho také chválí a hlavně uvidíme až v červnu, jak budou dostupné last minuty.
Hodně lidí mi Rhodos chválí, Zakynthos jsem si vybrala sama, takhle podle recenzí na netu a katalogu, ale ze známých tam nikdo nebyl 🙂 Tak snad budeme první.

Holky a myslíte že kvůli tamní krizi to bude ok? Jak jsem psala předtím-myslím si, že to nějak zvládneme. Dceři bude už skoro rok a my nejsme žádní "cimperlich" takže i noc na letišti bychom myslím zvládli v pohodě.
A o bezpečí se taky na těch ostrovech moc nebojím.
Na druhou stranu, pořád je to trošku nejistota, co a jak....
Ale cestovka se snad nějak postará, co myslíte?

slimstar
4. bře 2012

@lilianka1
Nei Pori pieskove plaze, cista tepla voda, na urcitych miestach dlhy vstup do mora, prijemny greci, dobre sluzby
Zakynthos tsilivi, studena voda, zaujimave male mestecko, prijemny ludia
Paralia ale tam to je dost preludnene.

kristi
4. bře 2012

ja bych tam ted nejela ani smykem.....proste mi vadi ta jejich mentalita a jeste jim davat ty prachy primo do chrtanu, kdyz si toho nevazej, tak to fakt ne

ale byli jsme tam vickrat, za me Zakynthos-pokud jde o deti

renap
4. bře 2012

Ahoj,letíme v červnu na Zakyntos-Kalamaki,hotel Golden sun,nebyl jste tam někdo?

germaine
4. bře 2012

@pejtho My jsme letěli s osvědčeným Čedokem...s tím by být problém snad neměl 😉

coxa
5. bře 2012

My jsme byli na Krétě, na Rhodosu i na pevnině a Rhodos byl dokonalost sama i pro čtrnáctiměsíční dítě, byli jsme v Pefki a super. 😵

martinka05
8. bře 2012

@ivett1 Ahoj, čítala som, že ste boli minulý rok na Korfu, my chceme ísť tento rok presne do tohto istého hotela. Veľmi by ma potešili by ma nejaké tvoje postrehy z tejto dovolenky 😉 (hlavne ohľadom izieb, stravy a tých komárov). My by sme chceli ísť v júni, tak sa trochu obávam, či tam už bude teplé more. Ďakujem 🙂

ivett1
8. bře 2012

@martinka05 ahoj, ak myslíš hotel Gelina Village, tak my sme boli tiež v júni a more bolo tak akurát - pre dospelákov a otužilejšie detičky, naši boli v mori len asi dva-krát...sú tam bazény a to im v ich veku stačilo 😀 ...inak je to dosť rozľahlý komplex a sú tam také "prírodné trávnaté "mokriny" 😅 ...takže komárov tam musí byť v hlavnej sezóne vééééľa, aj my sme zažili zopár náletov...ale až na večerných prechádzkach...na izbe sme nemali...ak by si chcela niečo vedieť o jedálničku, tak kuchyňa je výborná, máš si z čoho vyberať...len je úplne prispôsobená stredo -európanom (hlavne Čechom a Nemcom, teda aj nám...)...t.j. my sme nemali veľký výber z morských plodov a rýb...ale inak je jedlo chutné...obsluhu sme mali slovenskú-študenti z hotelovej školy 🙂 takže dokonca ani deti nemali problém si niečo vypýtať (veľmi sa im to páčilo...)-to bolo v hlavnej jedálni a potom bola možnosť najesť sa v plážových klubových bufetoch a baroch...ihrisko pre deti je dosť veľké, sú tam klasické preliezky ako na dobrom detskom ihrisku...okrem bazénov pri "vilových domoch" sú tam aj detské bazény...a samozrejme Aquapark...ten je super...len sa mi zdá, že je pamätá aj lepšie časy...asi by potreboval trošku obnoviť fasádu 😉 ...myslím, že také základné info som už napísala, ak by si mala ešte nejaké otázky, pokojne sa pýtaj🙂...a celkovo...podľa mojich cestovateľských skúseností by som ho zaradila do kategórie 4* hotelov ...

ivett1
8. bře 2012

@martinka05 ešte si chcela vedieť niečo o izbách...my sme mali "rodinnú izbu"...boli to dve obrovské miestnosti, s kúpeľnou (vaňa&toaleta) a balkón, či skôr teraska...jedna miestnosť bola spálňa a druhá bola "spoločenská" miestnosť s rozkladacou sedačkou, stredne veľkým tv a kuchynským kútikom (linka- vybavená kuchynským riadom, sporák a chladnička) ...z tejto miestnosti sa vychádzalo na terasu...a tie izby sa mi naozaj zdali dóóósť priestranné 😉

ivett1
13. bře 2012

@martinka05 ahoj, ešte doplním niečo o tom druhom hoteli Mitsis Roda Beach...tento sa mi zdal ešte lepší...ale to bude asi tým, že sme mali super bývanie, bazén hneď pri apartmáne, jedna veľká rodinná izba, ďalej od hlavnej budovy a celý hotel bol krásne prestavaný (všetko nové a štýlové...)...asi by som tento hotel už skôr urednostnila, ako ten predchádzajúci...je to naozaj babyfriendly hotel...v jedálni je samostatný detský kútik s projekciou (detské tv programy), aj malé ihrisko...detské bazény sú lepšie usporiadané...a animačné programy išli aj mimo sezónu-ako pre deti, tak pre dospelých 😉 ...skrátka, bol "živší"...atmosféra tam bola taká rušnejšia 🙂...deti sa viac spolu zabavili...aj keď sme si vyberali dovolenku hlavne kvôli aquaparku, menšie deti ho veru až tak nevyužijú...naše tam síce boli (keď sme už bývali v Gelina Village)...ale len dvakrát...(inak, moja predsava o tomto aquaparku bola výrazne nadhodnotená...)

martinka05
13. bře 2012

@ivett1 ahoj, ďakujem ti za vyčerpávajúce informácie, ale bohužial dovolenku musíme odložiť na neurčito, malej včera zistili alergiu na kravské mlieko a sóju, takže neviem, či vôbec na nejakú zahr. dovolenku pôjdeme 😠 . Mala som vybratú tú Gelina Village, v Sature nám dali na ňu dobrú cenu.

ivett1
13. bře 2012

@martinka05 aj my sme išli cez Satur 😉 ...za "dobrú" cenu 🙂 ...tak držím palce, aby vám to nabudúce vyšlo...

hasleerka
6. dub 2012

ahojte ... trošku som si počítala vaše zážitky ... my sa chystáme toho roku niekde k moru, ale chceme využiť iba last minute, nakoľko nám min.rok dovolenka padla ...

dajte ešte tipy v akých hoteloch a cez akú cestovku ste išli a boli ste moc spokojné...

ivkapon
11. dub 2012

@hasleerka pri last minute bude problém s výberom hotela, nakoľko nemajú voľnú izbu pre 4 osoby. My sme boli spokojní na gréckom ostrove Rodos hotel Mikri Poli a ešte lepšie bolo v Lindos Princess. V oboch prípadoch sme boli cez CK Satur.

zuzla2
11. dub 2012

@hasleerka my sme boli min.roku na last minute (zatial sme vzdy tak sli 😎 ) na Rhodose v Mikri Poli..s Firotourom... 😉

hasleerka
13. dub 2012

@zuzla2 a tento rok sa niekam chystáte??? skúsim okuknúť ten hotel ... díky

zuzla2
13. dub 2012

no chystat sa chystame...ale ci aj pojdeme 😎 nevieme sa zhodnut na krajine 😀 😀 😀

pejtho
7. kvě 2012

Ahoj holky, tak nám se pomalu blíží datum odjezdu. Rádi bychom vyrazil začátkem června, ale zájezd zatím nemáme.
Čekáme na nějaký výhodný last minute a já už jsem z toho úplný magor.

Máme vybraný Rhodos, nejlépe nám vychází středisko Kolymbia. Jenže nevím, jak hotely. Máme strop nějakých 12-13 tis a chceme all inclusive na 8dní.
Nejdříve jsem měla vybraný Marianna palace, ale než jsme se rozhoupali, tak je pryč ☹
Teď zase pokukuji po Irene palace, ale ten je zatím trošku dražší, takže chci ještě počkat.
Nemáte nějakou konkrétní zkušenost s hotely v Kolymbii? Ty levnější hotely mají špatné recenze, především na jídlo, polohu, služby....to bych si zase raději připlatila. Ale nějaký ideální poměr cena výkon....poradíte?

kika97
9. kvě 2012

Ahoj, my sme boli 2 x krát po sebe na Rhodose v hoteli Irene Palace. Boli sme tak spokojní, že sme sa tam po roku vrátili. Kolymbia je super stredisko, nie je také hlučné ako napr. Faliraki. Dá sa tam však večer chodiť po centre, kde sú obchodíky. Je to blízko hotela, ale oddelené eukalyptovou alejou. Hotel je super, aj jedlo bolo fajn. Pláž je pri hoteli.

barborka09
9. kvě 2012

@pethjo Rhodos a konkrétně Kolymbii mohu doporučit. Byli jsme tam sice už před pěti lety, ale město jako takové bylo super. My byli ubytováni v hotelu Kolymbia sun. Byli jsme max. spokojení. Ubytování nám vyhovovalo, jídla bylo dostatek a u baru v rámci all inclusive nebyl s ničím problém. Hotel byl kousíček od známe eukalyptové aleje která je plná obchůdku, takže super na večerní procházky. První pláž cca do 300 m (fakt to byl kousíček), my ale chodili na takové kameny kde byl klid a nikdo nerušil. Hotel měl bazén s dětským brouzdalištěm. Jak píšu tenhle hotel byl super, ale s dítětem bych tam nejela a to proto, že požaduju dětské hřiště aby měla nějaké vyžití a tento hotel měl tak jednu zrezlou prolézačku. A taky bar byl kousek od cesty (ne hlavní) a nebyl ničím od cesty oddělen. Takže představa že si sednu k baru a budu celou dobu ve stresu kdy mi dítě vběhne na cestu kde sice projelo jedno auta za půl hoďky by pro mě bylo stresující. Takže za mě Kolymbia sun bez dětí skvělá volba, s dětmi ne je tam pro ně málo vyžiti. Koukni v Kolymbii na hotel Relax - z venku vypadal dobře, měli tam i nějaké zázemí pro děti a byl i blíže pláže. Ale osobné zkušenost s ním nemám, ale myslím že by to nemusela být špatná volba.

pejtho
9. kvě 2012

@kika97
@barborka09
Holky díky za tip. Irene Palace vypadal super a našla jsem i za rozumnou cenu. Jenže je nás hodně (8 lidí) a už prostě nebylo místo ☹
Kolymbia Sun jsem měla taky v merku, ale ještě že jsi napsala, že tam není hřiště, to by mě mrzelo.
Hotel Relax v našem termínu za 17,5 tis, takže nereálné ☹

Ale nakonec jsme našli Hotel Delfinia za 12.990 Kč od Čedoku. A protože je nás hodně, tak jsem hned zamluvila a zítra budeme platit zálohu 🙂 UF UF, to se mi ulevilo, že jsme něco našli. Už jsem přestala doufat, že na last minute někam pojedeme! Příště se na všechny asi vyprdneme a pojedeme jen my jako rodina 🙂

Holky a s jak velkými dětmi jste jeli? Nevíte, jak je to na Rhodosu třeba s plínkama a vůbec s dostupností dětských, kojeneckých potřeb? Už se strašně těším, ale vůbec netuším co balit, abychom zas netáhli zbytečnosti 🙂