Dovolená v Řecku. Kam jet s dítětem?

lilianka1
10. lis 2007

Máte prosím některá z Vás dobrý tip na dovolenou v Řecku pro rodinu s 5letým a 1/2ročním dítětem? Jde mi hlavně o dobré zázemí na ubytování a snadný přístup k moři. Děkuji za Vaše názory. L

pempusik
24. črc 2013

@sisidani ano, fen bol na izbe. A vecery boli neuveritelne teple. mne vzy bola zima, vsade kde sme boli, ale tuto bolo horuco. Takze len nieco lahsie pre deti 🙂

sisidani
31. črc 2013

@pempusik ahojky, a kde jste si sušily osušky a plavky byly tam nějaké sušáky na prádlo?
Tak jsem si už byla vyzvednout pokyny k zájezdu a pomalu začínám chystat věci, tak snad nic důležitého nezapomenu ☹

pempusik
31. črc 2013

@sisidani prehadzovala som ich len cez stolicky, co boli na balkone, do rana vsetko v pohode vyschlo.

pavlina05
14. srp 2013

čau holky, byla tady někdo v hotelu na Kosu:
Aquis Marine resorts?

pavlina05
17. srp 2013

čau....nebyl někdo v Gaia Royal Village na Kosu?

liviatn
25. srp 2013

@ivett1 ahoj mohla by si mi dat nejaké info o hoteli... chceli by sme tam ist.... len tie komare nas trošku odrádzaju... myslis ze budu aj v sempembri

liviatn
22. říj 2013

Nakoniec sme boli na korfu. Messonghi bech hotel. Hotel jedlo v pohode. Deti urcite s probiotikami. Ale to more...... Sama riasa pisali ze piesok...miestami s kamiekami..opak oravdou...strk, kamenne podlozie a mozno 2m2 piesok. Za tie peniaze. Urcite nie. V bazene sme mohli byt aj na slovensku.

mmiirrkkaa
11. lis 2013

@renap Ahoj, pročítám zkušenosti o dovolené v Řecku. Psala jsi, že pojedete do Kalamaki do hotelu Golden Sun. Jaké je tam ubytování, zázemí pro děti (chceme jet s 2,5ročním synem), moře. Není tam velký randál z těch letadel? Moc děkuji za zkušenosti. MIrka

renap
12. lis 2013

@mmiirrkkaa Byli jsme tam vloni v červnu,malé byly necelé 3 roky.Pro děti tam není vůbec nic,žádné animace,miniclub,to nám tedy tak nevadilo. Ale nebylo tam ani brouzdaliště,to jsme si předem nezjistili. Jsou tam dva malé bazénjy,jeden s vířivkou,ale ani v jednom malá nevystačila. Ubytování pěkný,jídlo už trochu horší,ale my jsme trochu rozmazlený z Turecka,all inclusive tam se nedá s tímhle srovnat. Ale jestli jedete hlavně k moři,tak to je tam nádherný,ideální pro děti,ta pláž byla asi fakt nejhezčí,,co jsme zažili.Letadla lítají jenom přes den,a není to takový rachot,spíš atrakce,jsou fakt hodně nízko,transfer z letiště 10 minut 😀

jajinka27
12. lis 2013

@mmiirrkkaa na plazi hlava na hlavě🙂 první tři týdny maji Řekové dovolenou,v tu dobu Radim nejezdit

renap
12. lis 2013
mmiirrkkaa
13. lis 2013

@renap @jajinka27 Díky za info holky. My bychom jeli koncem června, tak to by snad tak drsné s lidmi na pláži nebylo. Jinak je škoda, že tam není pro děti žádné jiné vyžití jako např.houpačky nebo to brouzdaliště. Nicméně to moře je hlavní, v bazénu se může koupat tady 🙂 Ještě zvažuji jet autem do Itálie (San Benedetto), ale ta cesta mě děsí, přeci jenom letadlo je pohodlnější 🙂

jajinka27
13. lis 2013

@mmiirrkkaa na konci června tolik lidí nebude, nevím jak bude vyhřáté moře? my měli fakt 28-30 a kluci si lebedili, do vody 24 by mi snad ani nevlezli 😀 my teda byli v Limni Keri a za ten klid to stálo 🙂

mmiirrkkaa
13. lis 2013

@jajinka27 No já zas nechci úplně v hlavní sezoně. To stojí víc peněz a taky lidí jak much. Na to Limni Keri mrknu, díky ta typ!

ninive211
13. lis 2013

@mmiirrkkaa Ahojky, my jsme letos byli přímo v Kalamaki v Golden Sun 🙂 Ale jako dva dospěláci - na svatební cestě. Děcek tam bylo dost, spíš teda tak od tří let výš. V hotelu je dětské hřiště a bazének pro maláče (malinkej) tak je taky - nevím, zda se dá říct brouzdaliště, má to tak půl metru hloubky asi. Jinak my s jídlem byli spokojeni velice!! Bylo to naše první all inclusive, tak tedy nemáme s čím srovnávat, mají tam hlavně výborné dezerty, každý den večer nějaké speciality, obrovský výběr zeleniny do salátů ke všem jídlům a podobně. Na pláži klid - skoro všichni z hotelu byli nasáčkovaní u bazénu 🙂 Byli jsme tam tedy na přelomu srpen-září, pláž úplně mírňounká široko daleko, vodička nádherně teplá, spooooousta mušliček. Je to tam samý Angličan a anglicky se tam domluvíš naprosto v pohodě. Jo a na konci sezóny se líhnou na pláži želvičky, když budete mít štěstí, možná uvidíte.

mmiirrkkaa
13. lis 2013

@ninive211 Díky, koukám, že co člověk, to názor. S all inclusive taky nemám srovnání, na dovče jsme vždycky chodili na večeře - milujeme řeckou kuchyni. Ale s malošem si vysedávání po restauracích neumím představit. V katalogu psali, že hotel je hnedka u pláže, tak by se malý rochnil tam a na hotel by se došlo jen na jídlo 🙂 Díky za info!!!

ninive211
13. lis 2013

@mmiirrkkaa Kdyžtak mrkni na moje fotky ze svatební cesty na beremku, jsou právě z Kalamaki. Letadla vůbec nevadily, naopak bylo to lákadlo pro všechny na focení (ale je fakt, že někomu to může lézt na nervy, kduž mu nad hlavou létají boeingy) - v noci nelítaly, ráno tak od 6.
Tak není to úplně přímo hned u pláže, ale tak cca 100 m od ní (což je nic), je to úplně první hotel promenádou od pláže.

mmiirrkkaa
13. lis 2013

@ninive211 V 6 už by byl maloš beztak vzhůra, tak to by nevadilo. Na fotky mrknu, moc ti děkuju 😵

jajinka27
13. lis 2013

@mmiirrkkaa koukám že je to opravdu blízko letiště, tak záleží zda vám nebude vadit neustálý hluk letadel, létá jich tam docela dost 😀

mmiirrkkaa
13. lis 2013

@jajinka27 No bude to boj, ale Řecko je naše srdcovka a na Zakytosu jsme ještě nebyli, tak uvidíme

jajinka27
13. lis 2013

@mmiirrkkaa no já právě taky řecko miluju, byla jsem už 8x 😀 ale s dětma už jsem vyhledávala klid, žádný animační programy a hluk hotelů, chtěla jsem aby spali v klidu 🙂 bazén jsem nakonec oželela, moře jim stačilo 🙂

copa
13. lis 2013

@jajinka27 my jsme byli pár km od letiště na Krétě a v pohodě, přistávající letadla byla spíš atrakce pro děti, když spal malej v kočárku, tak ho to nevzbudilo

jajinka27
13. lis 2013

@copa tak záleží na dětech, naše děti by to vzbudilo 🙂 bydlela jsem asi 10km od letiště, to se dalo ale 3km už je fakt skoro vedle

renap
13. lis 2013

Letadla lítaly fakt nízko,ale slyšet byly až ve chvíli,kdy se objevily,ale nic hroznýho,spíš takový hřmění.Když se šlo po pláži vpravo,směrem na Laganas,tak byli přímo nad námi a fakt hrozně nízko.
To brouzdaliště mělo hloubku 80 cm,takže tříletý dítě se brouzdat rozhodně nemohlo.Nám to nevadilo,radši jsme byli na pláži,ale 3dny nám foukal takový vítr,že se tam být nedalo,takže malá mohla do bazénu jenom s rukávkama.
Určitě stojí za to si půjčit auto,objeli jsme celý ostrov,je tam i pěkný aquapark.
To jídlo nevim,no,ne že by ho bylo málo,ale bylo to hodně přizpůsobený Angličanům,hodně mastný,každý den hranolky,k snídani vejce,fazole. Prostě to nebyla taková ta typická řecká kuchyně.

carlik
25. lis 2013

@jajinka27 Řecko je taky moje srdcovka (20x) a tak zvažuju v červnu s malou 2,5 l někam a snad se babička přidá, protože jinak cena za tak malý dítě s 1 dosp. osobou je děsná.
A pořád zvažuju, jestli koupit něco teď jako first nebo čekat na last, poradíte někdo? Každá cestovka to má jinak s cenama dětí, tak jsem teď z toho paf, jestli když vyčkám do června, jestli bude ještě něco levnějšího než teď. Taky nevím kam, byla jsem skoro všude, ale dřív mě nezajímaly hotely s all. inc., ani dětský hřiště a teď na to musím brát ohled. Taky co se sport. kočárkem do letadla, noční lety atd. atd. Mám z toho trošku obavy, abych vybrala správně a nebylo to pro nás za trest...

mmiirrkkaa
26. lis 2013

@carlik my vždycky jezdili na last, ale jak píšeš, ted se musíš clovek rozhodovat dle jinych kriterii, takze dle meho je lepsi first...

carlik
27. lis 2013

@mmiirrkkaa no já taky přemýšlím o tom Zakyntu (taky jsem tam nebyla), ale zase u toho hotelu "zdechl pes" tak nevím, jestli se tam malá nebude nudit a my s ní....našla jsem třeba na Kosu v Tigaki hot. Gaia Village, docela super,ale zase vyší cena 😒

mmiirrkkaa
27. lis 2013

@carlik ja potrebuju blizko k mori, pisek a zadna hloubka. A nic jineho jsem zatim nenasla.

carlik
27. lis 2013

@mmiirrkkaa no stejně jsme na tom, tak jak něco najdeš, písni sem typ 🙂

pavlina05
14. pro 2013

Holky Řecko je i moje oblíbená destinace, ale my byli letos v Turecku a naprostá spokojenost ve všem, čisto,luxus a moře náádherný a teplý!