Dovolená v Řecku. Kam jet s dítětem?

lilianka1
10. lis 2007

Máte prosím některá z Vás dobrý tip na dovolenou v Řecku pro rodinu s 5letým a 1/2ročním dítětem? Jde mi hlavně o dobré zázemí na ubytování a snadný přístup k moři. Děkuji za Vaše názory. L

krpcek
3. říj 2010

@lubikaf som rada, ze davas pozitivne referencie . . .ked pridas este nejake foto budem uplne happy. 😉 🙂 kolko ste mali stupnov? nemali ste problem s lehatkami? (ked som citala referencie, vela ludi sa stazovalo, ze bolo malo lehatiek), nemali ste velky hluk, kedze je to este v meste?

kiwinka
3. říj 2010

@lubikaf supeeer tak ste dosli stasstne a uzili si to tam! 😀 😀 😀

som nevedela, ze uz 1 rocne a 2 mesiace babo papa hranolky 🙂 no pekne,, to urcite aj nasa čertica bude chciet hranolku 🙂

lubikaf
3. říj 2010

@krpcek jasne pridam foto zajtra. a s lehatkami nebol vobec ziadny problem, hotel urcite nebol obsadeny na maximum, tym, ze sme boli dost neskoro tam bolo urcite o dost menej ludi ako napriklad v juli. vtedy mozno bol problem, no my sme nemali vobec ziadny 😉
stupnov bolo stale tak okolo 28-30, dost horko. aj ked bolo zamracene, dusno bolo stale.
a hluk sme mali, lebo sme mali izbu s vyhladom na pohorie a hned pred hotelom je cesta, takze ked sme mali v noci otvorene dvere balkonove, hluk bol 😒 ale to sa da riesit pustenim klimy a zatvorenim balkona, lenze ja som nechcela klimu pustat, lebo mne to strasne vysusuje sliznicu v nose, takze som radsej ten hluk nejak vydrzala.

@kiwinka no ja som tiez nebola nadsena z tych hranoliek, ale zo zaciatku to bolo jedine jedlo, co nevypluval, a to som mu skusala dat aj nase vyzivy. potom nastastie zacal jest polievky, ktore tam boli mimochodom uplne vyborne, a este aj ine veci mu zacali chutit, tak tych hranoliek uz jedol pomenej.

krpcek
3. říj 2010

@lubikaf tak to ste mali celkom teplucko 🙂 🙂 aha, tazke s tou cestou je to pravda. . .nechceli ste vyhlad na more, ci sa nedalo priobjednat?

@kiwinka moja mala tiez asi dva dni nechcela nic ine, len hranolky. . 😀 aspon nieco jedla. 🙂

lubikaf
4. říj 2010

@krpcek vyhlad na more bol drahsi, nechceli sme davat peniaze navyse, nam hento stacilo 😉

kiwinka
4. říj 2010

@krpcek ja len, ze zatial nemam celkom predstavu kedy tie deti co dokazu, co kedy zacnu papat,,tak som sa cudovala ze v takom veku uz spapaju hranolky 🙂
my mame polroka,,takze nas caka este kpec veci,, zacali sme s prikrmami.. zeleninku nesce, ani ovocne vyzivky nesce,, ona len mlieko... HM.

krpcek
4. říj 2010

@kiwinka hranolky by urcite este jest nemali, ale ked nic ine nechcela, tak co s nou. . . no vy si este vela odmietania uzijete 😉 😀

lubikaf
4. říj 2010

ahojte, tak pridavam zopar fotiek, hlavne teda bazeny, lebo tam sme sa hlavne zdrziavali 😉

libka1
15. říj 2010

@lubikaf presne v Petra Mare sme boli pred 3 rokmi, ked sme este nemali malu 😉 mne sa tam tiez velmi pacilo, akurat si ma prekvapila s tym jedlom... zeby sa boli pohorsili? u nas maximalna spokojnost, velmi pestra strava a to sme tam boli 14 dni, a jednotvarne sa mi to nezdalo 😅 chceme tam zajst aj s malou, ale sme si tam tento rok netrufali kvoli tomu transferu z letiska s nou, tak mozno na buduci 😉 ja som mala jedinu vyhradu a to tie kamenne podlazia v mori, inac tam bolo uzasne 😵

libka1
15. říj 2010

@krpcek tam nie je vobec hluk, uplne ticho, je to na konci promenady, do mesta blizko a napriek tomu ticho, len sum mora 😉 neviem ako je to teraz s programom vecer, vtedy ked sme tam boli my bol pod oknami niektorych izieb, ale my sme mali vyhlad na more a poculi sme len sum mora...

lubikaf
15. říj 2010

@libka1 ja som si z tej stravy niekedy nevedela vybrat, neviem preco, nemam pocit, ze by som bola nejaka narocna v jedle 😒 stale tam boli v ponuke cestoviny s rajcinovou omackou, pizza, ryby na rozne sposoby, potom studene salaty, zelenina, ovocie a vselijake dressingy na tie salaty. no a potom davali bud ryzu, zemiaky, hranolky, maso bolo bud na prirodno, alebo masove gulky tam boli casto, fasirky, toto maso sa striedalo, nebolo to ze vsetko naraz a mohla si si vybrat. a potom dusena zelenina. a robili vyborne polievky smotanove a mali vyborne zakusky. to mi asi chutilo zo vsetkeho najviac 😉
a z transferu som bola sama prekvapena, ako ho maly zvladol, cestou tam v autobuse spal a cestou domov sme ho nejak zabavili, takze sa to dalo 😉
kamenne podlazia aj mne vadili, ale bola tam jedna cast v mori, kde bol cisto iba piesok, tak sme chodili plavat tam.
a my sme mali izbu do ulice, takze preto sme mali hluk. verim, ze na opacnej strane bolo ticho, iba sum mora 😉

libka1
17. říj 2010

@lubikaf iha, dufam ze sa nezhorsili 😅 nam velmi chutilo a stale bolo kopec greckych specialit na vyber, preto sa mi tam aj pacilo, ze sa nesnazili robit same hranolky a spol. ale vselijake ich narodne jedla 😵 a strasne mi tam chutili salaty co robili, aj zemiakove, aj zeleninove, aj taky zvlastny zemiakovy s kaparmi, ten bol fantasticky 😉

chaarleene
25. pro 2010

ahoj, holky, měla bych dotaz - nemáte zkušenost, jak to chodí, když si v Řecku půjčíte auto a máte malé dítě? mají půjčovny i autosedačky na půjčení?

lubikaf
29. pro 2010

@chaarleene my sme si auto nepoziciavali, takze v tomto nepomozem 😒

papuellka
29. pro 2010

@chaarleene My byli v Řecku v létě i s prckem, auto jsme si zamlouvali dopředu přes půjčovnu, samozřejmě i s autosedačkou. Min. rok jsme byli na Mallorce a s autosedačkou také nebyl žádný problém. Jestli chceš písnu Ti do IP odkaz.🙂

lucikacka
30. pro 2010

@chaarleene my jsme byli na Zakynthosu a autosedačku nám půjčili v ceně půjčovného auta.

lucikacka
30. pro 2010

Letos chceme jet v červnu s 2 letým a 1/2 ročním prckem, máte někdo tip na dobré a levné ubytování?

zevina
31. pro 2010

@chaarleene bez problémů 🙂 auto jsme si půjčovali na Thassosu, Rhodosu i Zakynthosu, někde je to za příplatek - asi 3€, letos na Zakynthosu jsme potřebovali už 2 autosedačky a dokonce byly grátis 🙂 pokud máš dítě, tak autosedačku v půjčovnách berou jako samozřejmost 😉

kika97
12. led 2011

ahojte, pripájam sa k téme. Bola by som rada keby ste mi poradili. Chcem ísť v júli na dovolenku a to Grécko: ostrov Kos, alebo Korfu alebo Zakyntos s dvoma deťmi 6 rokov a 13. Neviete mi poradiť hotel s ktorým máte dobrú skúsenosť. Mám ale dosť podmienok: All inclusive, rodinný hotel, bazény aj pre deti, pozvoľný vstup do mora, nie viac ako hodina od letiska, mohli by byť animačné programy. A v blízkosti hotela kde sa dá večer ísť na prechádzku, obchodíky. Ďakujem už vopred za odpovede 🙂

millada
18. led 2011

my sa chystame toho roku tiez do grecka - nejaky ostrov. Este nemame vybraty, uvazujeme nad Kosom. Hlavné je pre nas, aby tam velmi nefukalo, neboli velke vlny a plytké more.
Postrehy, čo som zatial počula

Kréta - velké vlny, vietor, nie plytké more
Thasos - dost na severe, nema tolko paliem, olivovníkov a tu pravu juzansku atmosferu
Kos - vraj pekne plytke more,

Ak viete poradit, poradte prosiiim 😉

baroco
18. led 2011

Millada. my jsme byli v zari 2010 na Kosu se synem. moc me to zklamalo- oproti Zakynthosu, Kefalonii, Lefkade, Korfu, opravdu nic moc. Recke ostrovy miluju a tento me hodne zklamal. more nic moc, pokud chces byt blizko mestecka, tak na te strane jsou plaze skarede,spinave, plno chaluh, na druhe strane jsou peknejsi, ale zase vse daleko od civilizace.byli jsme v hotelu Atlantis. doporucuju ti Zakynthos, ten je opravdu nadherny, jeste bych tam klidne jela znovu, ale na Kos ne. jestli mas jeste nejake otazky, tak klidne pis.

millada
18. led 2011

@baroco , dakujem za postrehy 😉 No trošku som teraz v rozpakoch. Lebo na Zakyntose som nenasla nič, čo by bolo aj blizko plaze, aj all inclusive, aj cenovo do nasej hranice 😒 Ale teda skusim ešte pozriet 🙂

eximka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
zevina
27. led 2011

@millada z mých zkušeností:
Zakynthos - super, není daleko, cca 2 hodiny letu, na nejoblíbenější letoviska i poměrně krátký transfer z letiště, pěkné pláže, autem si ho krásně můžete projezdit
Rhodos - trochu delší let, ale nádherný ostrov, spousta památek, moc se nám líbilo, ale určitě nevolit pro pobyt severní nebo západní stranu, tam bylo moc větrno
Thassos - olivovníků je tam požehnaně (rostou tam hlavně ty a borovice 😉 ) palmy na každé promenádě, neměla jsem pocit, že by se až tolik lišil od jiných ostrovů (akorát je zelenější a hornatý, do vnitrozemí se na vlastní pěst autem nedostaneš, jedině džípem) je malý klidný, ne tak turisticky profláknutý jako ty dva předchozí, takže i podstatně levnější, možná malinká nevýhoda, přistává se na pevnině a pak se přejíždí trajektem na samotný ostrov (ale absolvovali jsme s ročním dítětem a v pohodě)
Korfu - jediný ostrov, kde jsme byli ještě za bezdětna, ale určitě by splňoval moje kritéria pro dovolenou s dětmi a ráda se tam někdy vrátim i s nimi 😉

záleží na tobě, jestli trváš na all inclusive, ale podle mého v řecku bohatě vystačíš s polopenzí, je tam dost možností se stavit v některé z taveren, nebo na gyros, dáš zmrzku, ovoce, čerstvé pečivo v pekárně... nám teda rozhodně oběd přes to vedro nechyběl a večeře to bohatě vynahradily 🙂

millada
27. led 2011

@zevina , dakujem ti velmi pekne za informacie 🙂 Pre mna je cele Grecko jedna uzasna dovolenkova krajina, takze v podstate by som prijala hociktorý ostrov. Aj ked Rodos mi pripada uz dost komerčný, velke hotely, nema ten typický grécky raz, ale aj tam by som dovolenku neodmietla 😉
Len my ideme väčšia skupina, takze musime sa trošku prispôsobit v niektorých veciach 🙂

Kolko trva ten trajekt na Thassos z pevniny? 😕

jajinka27
27. led 2011

ahoj, my Řecko milujeme a jezdíme každý rok, pokud to jde 🙂) Vloni jsme byli už s malým a na Korfu, chtěla jsem něco blíž kvůli době letu 🙂) a byla jsem spokojená

Zakynthos jsem měla v plánu taky, ale hotel co jsem si vybrala byl kousek od letiště a dle recenzí dost hlučno :((

já se hodně řídila recenzemi hotelů na diskuzi o řeckých ostrovech, moc mi to pomohlo, 2x jsem jela dle recenzí a nelitovala jsem 🙂)

kacatko_1907
27. led 2011

@millada osobně si myslím, že all inclusiv nemá v řecku příliš význam, jak již psala zevina polopenze je plně dostačující 🙂 pokud jde o ostrovy tak taky hodně záleží do jaké části ostrova jedeš, třeba na Krétě na severu moc velké vlny nejsou, zatímco na jihu to dost fouká a jsou velké vlny 😉
z destinací kde jsem byla bych pro cestu s dítkem doporučila Zakynthos, Korfu, dá se i Kréta (sever), ale to už je dál a pak Lefkada, nebo Kefalonia, ale tam musíš počítat s tím, že nejde o úplně typicky profláknutý turistický ostrov, ale o to je krásnější 🙂

maart
27. led 2011

@millada
@jajinka27
@kacatko_1907 Holky, koukam do diskuse o Recku, protoze mame zabukovanych 10 dni na Korfu....mame polopenzi, mansi turisticke letovisko, hotylek s bazenem hned u plaze. Myslim, ze to bude krasny. Bohuzel jsem ale cetla, ze je na Korfu hodne komaru 😅 😀 , mate s tim zkusenosti??? Dekuji.

jajinka27
27. led 2011

@maart hodně komárů je snad v celék řecku 😀 a bacha naše české přípravky na ně nefungují, prej je dobrej ten jejich řeckej do zásuvky, ta voda 😀

zevina
27. led 2011

millada z letiště v Keramoti cca 20min transfer do přístavu a další půlhodina trajektem (ale cestu zpříjemňují rackové loudílci, kteří loď doprovází a žebrají dobrůtky, malý z nich byl nadšený 😅 )

@jajinka27 na Zakynthosu jsme byli v Tsilivi, nějakých 12km od letiště, takže letadla už byly pěkně nízko, ale vzhledem k tomu, že kvůli chráněným karetám jsou na ostrov omezené noční lety, tak mi to nevadilo a nerušilo (ale bylo už téměř po sezóně, koncem září, takže i těch letadel už pravděpodobně nebylo tolik)

@maart jj, komáři nás na Korfu pěkně žrali 😝 ale ne že by se na tebe vrhali na pláži nebo promenádě, spíš ti, co se dostali do pokoje a sosali v noci, repelent do zásuvky koupíš za nějakých 5€ v každém krámku a účinkují dobře 😉
ale jak bylo zmíněno, komáři jsou v Řecku snad všude, krom Thassosu, tam jsem je nepotkala, ale nevím jestli proto, že jsme měli štěstí, anebo že to bylo až v září a bylo jim zima nebo prostě proto, že tam nejsou 😅