Dovolená v Řecku. Kam jet s dítětem?

lilianka1
10. lis 2007

Máte prosím některá z Vás dobrý tip na dovolenou v Řecku pro rodinu s 5letým a 1/2ročním dítětem? Jde mi hlavně o dobré zázemí na ubytování a snadný přístup k moři. Děkuji za Vaše názory. L

krpcek
12. črc 2011

animator mi nechyba - mala je este mala a tanecky moze robit aj s nemcami 😀
pred rokom sme boli v mikri poli na kose, tak hotel pre mna nie je az taka neznama, tiez tam bolo vela nemcov a talianov, ale radsej ako rusi. 😉 😀
no aj lindos princes vyzera fajn - nevies, aka je plaz a vstup do mora?

ivkapon
13. črc 2011

@krpcek pláž v Lindos princes je suprová. Súkromná, čistá, piesková. Vstup do mora pozvoľný, ale naše deti to ťahalo viac k bazénom so šmýkalkami, ale tie boli tuším otvorené až od 10:00 hod.. Mikri Poli je bližšie k letisku. Do Lindosu sú to dobré dve hodinky, ale tam nás to vyšlo lacnejšie ako Mikri Poli. 🙂 Kebyže som bola v Mikri Poli na Kose, tak na Rodose skúsim niečo iné. Ale to už je na tvojom zvážení. Za tie 3 roky stihli v Mikri Poli veľa zmeniť, aj Lindos stále niečo pristavuje. Šmýkalky a ihrisko si myslím mali lepšie v Lindose pre dieťa vo veku tvojej dcérky. Sú tam aj atrakcie ako autíčka, vodné kačičky a veľký nafukovací hrad.

krpcek
13. črc 2011

@ivkapon vazne vas lindos vysiel lacnejsie ako mikri poli? ked som pozerala vcera ceny, tak mikri vychadza lacnejsie.
dik za info - uvidime aka bude cena LM a potom sa uvidi. 🙂

pokahontas2
13. črc 2011

ahoj,
boli ste niekto na kose hotel magic life? chceli by sme tam ist v septembri s rocnym synom. prosim, napiste, kto mate skusenost..dakujem

ivkapon
14. črc 2011

@krpcek áno, vyšlo nás to lacnejšie. Vraj, tie strediská, čo sú ďalej od letiska sú lacnejšie. Ale v Lindose sme boli pred dvoma rokmi. Odvtedy sa to mohlo zmeniť. Boli sme vtedy naštvaní, že sme toľko platili v Mikri Poli - bol to last minute a mali sme tam slabšie služby ako v Lindose v ďalšom roku, ale to sme už boli múdrejší a preto sme ho zarezervovali už vo first minute.

monni
22. črc 2011

@ivkapon ahoj, ja tiez uvazujem nad Lindos Princess, zda sa mi to pekne pre male deticky. Len sa bojim ci nebude narocna cesta, citala som ze z letiska este trva cesta do hotela prilis dlho a po serpentinach.
a vies mi prosim napisat ci je plaz cisto pieskova alebo aj s primesou kamienkou? Nie je moc preplnena plaz?
dakujem

llenicka1
25. črc 2011

Ahoj , letime v zari na Rhodos, do Lardosu a chtela bych vas poprosit o rady na vylety? Nemame radi ty organizovane, takze si chceme pujcit auto a nekam si vyjet sami. Malemu bude 15m, uz se snazi malinko chodit, ale zatim nic moc, takze golfky urcite bereme s sebou. Procetla jsem si celou diskuzi a nejake tipy jsem pochytila,ale kdyby jste mely aktualni budu rada 🙂Moc dekuji a peknou dovolenou 😉

mrazulka
25. črc 2011

my letos letíme na krétu, loni jsme byli na zakynthosu, tam se nám příliš nelíbilo.. o varnou konvici jsme si řekli v hotelu, nebyl to žádný problém, byli ochotní..

kiwinka
26. črc 2011

@mrazulka a kde ste boli na zakynthose??? my rozmyslame nad zakynthosom v septembri..

kiwinka
26. črc 2011

@llenicka1 vylety s 15m dietatom? waw! to si neviem predstavit ake vylety mozte mat na mysli asi 🙂 alebo mate taaak kludne a dobre dieta? 🙂))

mrazulka
26. črc 2011

@kiwinka - byli jsme v hotelu the bay, nepamatuji si přesně jaká je to část.. asi tak - pro děti super.. moře parádní, pláž super, dětský koutek, jídelní židličky, malý si to užij maximálně, ale nuda.. nebylo tam ani kde na procházku, žádná promenáda, žádné centrum, obchůdky, taverny.. prostě mrtvo.. takže my letos zvolili krétu a trošku rušnější místo.. jinak my nevylétovali, honzík měl taky v té době 15 měsíců a nemyslím, že by ho to bavilo.. byli jsme akorát 2x taxíkem ve vzdálenějším městě na nějaké ty dárečky..

mrazulka
26. črc 2011

@kiwinka - tak jsem našla popis - moderní hotel se nachází poblíž vesničky Vassilikos u vlastní pláže a vedle dalších nejkrásnějších pláží ostrova. Pláž Aghios Nikolaos s širokou nabídkou vodních sportů, potápěčskou školou, bary, obchody, tavernami se nachází asi 10 min. pěšky od hotelu. Na výběžku Vassilikos také naleznete pláž Gerakas, asi nejkrásnější na ostrově, známou jako hnízdiště želv Caretta caretta. 12 km od hlavního města Zakynthos.
nicméně ty obchody a taverny 10 min pěšky - taverny jsou tam asi 3 a obchody asi taky tak..

llenicka1
26. črc 2011

@kiwinka malej s nama vyletuje od mala😉 chceme si den dva pujcit auto a tak jsem mela na mysli tipy kam se jet podivat😉 chceme to spojit i s koupanim jinde nez na plazi u hotelu..

kiwinka
26. črc 2011

@mrazulka dkujem ti,,kuknem si ten hotel a uvidime...
a kreta je super! kam idete na kretu???

kiwinka
26. črc 2011

@llenicka1 ok 🙂 tak si to uzite... u mna je to nepredstavitelne.. 🙂
a v to teple trepat to male dieta kade tade,,, ale od toho sme my rodicia, aby sme rozhodli podla svojho a nazori iných nas nemusia zaujimat. takze stastnu dovolenku a hlavne zdravie.

kiwinka
26. črc 2011

@llenicka1 pekne vylety na Rhodose: miesto Prasonissi 🙂 a dedinka Lindos moc pekna-dokonca aj na somarikovi sa mozte povozit 🙂, tiez samotny Rhodos-hlavne vecerny rhodos je pekny aj ta atmoška pravá grécka.

mrazulka
26. črc 2011

@kiwinka - http://www.firotour.cz/zajezdy/recko/kreta/anal..., tak doufám, že se nám tam bude líbit 🙂, příští rok už budeme mít už miminko, takže to plánujeme spíš v ČR nebo Tatry..

krpcek
28. črc 2011

ahojte. . . poznte niekto hotel Galaxy na Zakyntose? letovisko Laganas.
http://www.firotour.sk/dovolenka-leto/grecko/za...

dzej
28. črc 2011

@krpcek ahoj, já tam byla před dvouma rokama a moc ráda na to vzpomínám. Užasná dovolená. Hotel je super.

krpcek
28. črc 2011

aka je plaz prosim ta? pisu, ze pieskova, ale ja tym popisom moc nedoverujem. a aky je vstup do mora? vlny? a do mesta je to tych 250m alebo viac?

kiwinka
28. črc 2011

@dzej aj mna zaujima ten hotel 🙂 galaxy... 🙂
@krpcek a nenasla si ho aj v nejakej inej cestovke na 8 dni?? nam sa zda vela 11 s deckom 🙂

krpcek
28. črc 2011

@kiwinka nepozerala som zatial. preco sa ti to zda vela? my sme boli minule leto s malou 16 mes. na 11 dni a v pohode. 😉

kiwinka
28. črc 2011

@krpcek my sme boli s malou 15mesacnou teraz v mesiaci jun na krete uz,,, a 8 dno uplne stacilo,,, zacala sa aj ona uz nudit.. 🙂
a to je all inclusive, ze??? na firo.sk je pisane AI a na travel.sk je pisana polpeniza -PP

krpcek
28. črc 2011

jaaaj, to mas uz odskusane. 🙂 aj na invia.sk je pisane Al.

krpcek
28. črc 2011

@kiwinka kedy by ste chceli ist?

kiwinka
28. črc 2011

za mesiac zhruba..prelom august-september,,,, su tam sviatky,,kvoli mm, aby si nemusel brat tolko dovolenky.a vy?

krpcek
28. črc 2011

@kiwinka my taktiez. tu sa mi paci datum 30.8 - 9.9. 🙂

kiwinka
28. črc 2011

@krpcek do kelu,,29august je sviatok,, to sme tam chceli este zahrnut,,,no musim este pokukat aj daco ine asi,, HM..

a neviete jak dlho sa leti na zakynthos???

krpcek
28. črc 2011

@kiwinka asi okolo 2 hodin. . . neviem presne.

wladka
28. črc 2011

Zdravim, boli ste niekto na Rodose - Faliraki, v hoteli Louis Colossos Beach.. ?? Viete o tom nieco povedat.. Budem vdacna..