Dovolená v Řecku. Kam jet s dítětem?

lilianka1
10. lis 2007

Máte prosím některá z Vás dobrý tip na dovolenou v Řecku pro rodinu s 5letým a 1/2ročním dítětem? Jde mi hlavně o dobré zázemí na ubytování a snadný přístup k moři. Děkuji za Vaše názory. L

valentynka
23. srp 2010

@mirka907 my zítra odlétáme na krétu na sever, ted jsem četla,že hoří na východě, letecká doprava omezená, z řecka se neodlétalo ☹( ach jooo, cestovka nám zatím nedala vědět.. snad to do zítra bude v pořádku 😒

mirka907
23. srp 2010

@valentynka prave som bola v cestovke a ze nemaju na severe hlaseny ziadny problem. My ideme na severozapad...tak som zvedava.

valentynka
23. srp 2010

@mirka907 děkuju 🙂
no Kréta je dost dlouhý ostrov, tak doufám,že to zůstane na východě a nedostane se to někam dál a budeme tam moci v pohodě přiletět.. chci zkusti zavolat do cestovky

kdy odlétáte vy ?

mirka907
23. srp 2010

az za par dni, takze my mame este cas🙂...sme sa v cestovke smiali, ze snad sa to dovtedy nerozsiri 😉 ..no ale tak smiech by ma velmi rychlo presiel...
Akurat som si pozrela fotky kde idete, pekny hotelik a super blizko more.

valentynka
23. srp 2010

@mirka907 tak jsem volala do cestovky a prý včera mluvili s řekama a je to ve vnitrozemí.. o krétě nic.. ☹ tak nevím.. prý by lidi do té destinace neposlali,kdyby tam hořelo, tak snad to do středy bude dobré a nebudě žádné zpoždění a tak..
jj, chtěla jsem hotel na pláži, aby jsme nemuseli chodit daleko 😀 tak snad to bude dobré 🙂

jaaty
23. srp 2010

Neviem viac, ale požiare v Grécku sú v lete bežné a nemyslím s, že by to malo nejako ovplyvniť bašu dovolenku 😉

valentynka
23. srp 2010

@jaaty jojo četla jsem, že jsou každoročně, tak snad neovlivní 🙂
kufry už jsou skoro sbalené 🙂

jaaty
23. srp 2010

tak sa teš a "kašli" na požiare. určite bude fajn 😀

krpcek
23. srp 2010

ak niekto nechce ist, hlasim sa ako nahradnicka 😀 😀 😀 😉

mirka907
24. srp 2010

@valentynka no ako pobalena, nachystana? 🙂 mna desi este to, ako mi mala vydrzi sediet na kolenach, tak v lietadle ako aj potom v buse. Ona je strasne hyperaktivne dieta a doma neobsedi ani minutu, stale beha.

krpcek
24. srp 2010

@mirka907 neboj mala to vydrzi - presne tohto som sa aj bala, lebo moja mala neviem, co je to sediet. ked sme vzlietli hore, postavila sa do ulicky na chvilu alebo mi stala na nohach, alebo medzi nohami - uplne najlepsie by bolo keby mala aj ona svoje sedadlo, das jej dole ten stolicek sa chvilu pohra. a v autobuse to bolo rovnako, stala na sedadle. 🙂

valentynka
24. srp 2010

@mirka907 tak už definitvně sbaleno, chybělo jen manželovo holení 🙂
Filípek taky chvilku neposedí, naštěstí to máme od letiště do hotelu asi 10 minut, letíme do Chanii a ta je 7km od hotelu, i podle toho jsem vybírala, bo neívm jak bych s ním taky vydržela v buse.
asi tak za 1,5 hodiny jedem až se malej probudí, nají se a přemístíme se do Prahy,kde přespíme u dcery a ráno ve 4 máme objednané taxika na letiště

krpcek, já taky doufám,že malého bude zajímat vše okolo a buse stát nebo sedět a koukat z okna, na letušky a tak 🙂

llllucka
24. srp 2010

valentynka:a do kterého hotelu jedete?My letos Řecko musíme zabalit.Ze zdravitnh důvodů nemůžeme letecky☹
Jinak nechci děsit,ale před 2 lety jsme byli v Řecku,požáry tam byly taky a byl to mazec.Museli evakuovat lidi z hotelů a cestovky (neříklám,že všechny) tam normálně lidi posílali dál jen je ubytovávali jinde.

mirka907
24. srp 2010

@valentynka uz som ta nestihla, ale tak drzim palcenech to v poho zvladnete🙂...my to mame 2 a pol hod lietadlom a este 1hod 40 min transfer, takze dost dlho. Ale u nas zavazil dost hotel a last minute cena, taka ponuka sa nedala odmietnut 😉 .

pralinkaaa
24. srp 2010

ahojte, uvažujeme tiež o dovo v grécku - konkrétne ma láka Thassos, už som sa pýtala či tam ešte sa oplatí ísť po 12sept.....nemáte niekto skúsenosť s CK Fifo, konkrétne hotel Astris SUn?
alebo ešte Rhodos, tam by malo byť teplejšie....
Inak baby, čo sa týka situácie u Grékov v pohode,? vraj tam nechodili trajekty a otec ma odrádza nech si vyberiem také meisto kde rovno doletíme....

mirka907
24. srp 2010

@pralinkaaa thassos je uzasny....je to moj ostrov....boli sme tam dvakrat s manzelom a milujeme ho🙂))...takze ak ta nieco zaujima, pytaj sa...V skratke asi tolko, ceny skoro ako u nas....ze vraj jediny ostrov s pitnou vodou a urcite si treba pozicat auto a cely ho prejst. My sme mali auto na tri dni a kazdy den sme zakotvili na 2 a viac roznych plazach.
Fifo je cestovka v pohode. Aj my s nou teraz ideme do Grecka a boli sme s nou v Taliansku.
Co sa situacie tyka, tak vraj sa to netyka ostrovov.
Pozrela som Vas hotel, takze to stredisko Astris je dost male. Blizky Potos patri k tym vacsim a dalej mas Limenariu a ta je dost velka. Len cesta medzi jednotlivymi strediskami je dost o nicom, skor ides po normalnej asfaltovej ceste...aspon teda medzi Limenariou a Potosom to tak bolo, neviem ako Potos a Astris ale neverim, ze je to prepojene. To si urcite zistite.
Neviem presne co vyhladavate, ale ak chcete mat klud tak potom je to ok.

mirka907
24. srp 2010

@pralinkaaa ak by sme zvazovali polpenziu, tak asi ideme tu http://www.fifo.sk/korfu/hotel-daisy/

pralinkaaa
24. srp 2010

@mirka907 - dakujem ti za info!
no hľadáme niečo skôr kľudné Ja nemám moc rada tie klasické letoviská strediská, skôr dedinka alebo tak, ideme s malou 9mes tak aj tak asi nebude môcť povečeroch hýriť 😅 TO by mi tak nevadilo..skôr si to predstavujem tak, požičať to auto a pobehať kade-tade, pokúpať sa kade-tade a tak 🙂 ubytovanie nemusí byť luxus, stačí obyč, hádam tam aj tak nebudeme celý deň, ale nech tam je polpenzia, nech nemusíme jedlo riešiť...hlavne pekné prostredie, zeleň, nejaké zákutia...
ako si myslela to prepojenie-cestu? že budeme musieť ísť po vozovke peši či? tak hádam ten astris a potos prepojený je, min. tou vozovkou...
a koľko cca stojí požičanie auta? inak ako as to rieši s dieťaťom, teraz ma napadá, že tam nebudeme mať autosedačku...či to riešiť netreba?

pralinkaaa
24. srp 2010

@mirka907 a to počasie mysliš že nie je teda risk? boli sme na zakynthose v tomto termíne a veru, už tak moc teplo nebolo...a toto je tuším najsevernejší ostrov.
Po zvažovaní by som chcela bud toto alebo ten Rhodos. /videla som aj to Korfu už niekde/

krpcek
24. srp 2010

@pralinkaaa my sme sa vratili vo stvrtok z Kosu - mali sme okolo 38 stup. kazdy den. Rodos je este nizsie takze tam urcite teplo bude.
autosedacku tu pozicaju s autom. my sme mali pozicane auto Ford Fiestu za 60€ a autosedacka bola zadarmo. ale ceny su asi rozdielne.

bebel
25. srp 2010

Na Rodose je neznesiteľne teplo- už nikdy viac nepôjdeme na dovolenku v auguste. Optimálny je koniec septembra a pre Cyprus aj celý október. Rodos cars .....Suzuki Jimmy za 70Eur na deňv aj s autosedačkami.My sme bolil v drahom AI rezorte ...úplne zašitom v 1 zálive, kde nebolo nnič. Busom , či taxi sa dalo dostať kamkoľvek. Taxi stál 10 násobok busu. Z hotela do Lindosu stál bus 1,5 Eura na hlavu, taxi 15 Eur jazda.
Inak jazdí sa tam príšerne, chce to skúseného nervovo odolného vodiča- proste iná mentalita a totálny chaos 😎
Priamo v starom meste Rhodos sú ceny dosť premrštené. Hlavné jedlo sa v priemere pohybuje cenou v reštike okolo 20-25 Eur.
My sme tam boli v čase štrajkov a ostrova sa to vôbec nedotklo....trajektom zrejme nikto nechodí, keď príde letecky, že?

pralinkaaa
25. srp 2010

tak hej, Rhodos to mi je jasné že tam teplo bude určite, aj na konci sept. je to južnejšie o dosť....tam sa aj priamo letí, ale na Thassos napr. nie, tam sa musí aj trajektom...
Dakujem Vám za info.. a inak, @krpcek ako sa ti páčil Kos? kamoška dosť nadávala, že je to taká prašina...

mirka907
25. srp 2010

@pralinkaaa nas stalo auto niecko okolo 50 eur ale nebolo to tento rok. Autosedacku ako pisu baby ale na co si treba dat pri poziciavani auta pozor, je poistka. Aj ked mas auto poistene, nemas poistene kolesa, tie si treba radsej dopoistit. Je lahke prepichnut tie ojazdene a potom Vam nauctovat nove. Hlavne ku koncu sezony. Na Thassose so soferovanom nie je problem. Tam sa velmi blbnut neda, cesty su dost tocive, takze tam sa jazdi skor pomalsie.
To prepojenie co som mala na mysli, je skor nejaka bezpecna cesta alebo cesta po plazi. Ja by som na asfaltku s kocikom nesla, ak tam na to nie je urceny chodnik.
A prostredie je nadherne, s tym budes spokojna.
Boli sme aj na Kose, tam treba trafit dobru oblast. Niektore su az prilis zabudnute, ako to ja hovorim, ani muchy tam nezaletia. Ale rozvija sa to a tak o 5 rokov to podla mna bude fajn.

mirka907
25. srp 2010

@pralinkaaa takze ja sa pocasia nebojim a co sa trajektov tyka, je mala pravdepodobnost ze sa prave pustia do strajku ked tam budete🙂...a thassos je maly ostrov, takze ludia dochadzaju do prace aj trajektom. Neverim, ze by greci takto chceli skodit aj sebe....ale verim ze sa toho obavas.

pralinkaaa
25. srp 2010

@mirka907 a vy to kam idete?
my sme si vždy požičiavali skúter, ale teraz sa už nedá 🙂

mirka907
25. srp 2010

@pralinkaaa na kretu...hotel delfina beach a tiez s fifom..

denduska
25. srp 2010

ahojte baby, my sme vcera dosli z Rhodosu - hotel lindos princess. nebolo zle ale uz sa tam urcite nevratime 😅 aspon kym nebudu deti akotak sebestacne...cca 6-7 rocne 😀 citala som nanho super recenzie a asi som cakala viac - a za tie prachy urcite. inak je tam neuveritelne draho! 2 kavy, dzus, mineralka a 2 kopceky zmrzky 21 eur 😝

mirka907
25. srp 2010

@denduska vitaj doma🙂...no my ked sme boli na Kose, to iste...Mali sme polpenziu ale tolko sme dali za pitie a jedlo este, ze dovi dopo. Teda hlavne za pitie. Takze u nas to je tak, ze ak tak pevnina a ked nie, tak potom chceme all ...Na all inclusive sme este nikdy neboli kedze tie Grecke su brutalne drahe a vraj sa nedaju porovnat s Egyptom a podobne. Ale tak teraz bola dobra last minutka tak uvidime.
Ak budete niekedy rozmyslat nad pevnonou, velmi odporucam Asprovaltu. Tam bolo super.. Boli sme tam dva roky dozadu, teda este bez malej ale manzel je magnet na deti a mozme povedat, ze tie si to tam uzili.
Inac pozeram ze ste boli s 4mesacnym drobcom...v pohode let?

pralinkaaa
25. srp 2010

baby my sme boli napr. na zakynthose a mali sme iba polpenziu a v poho, na obed sme niečo schrumtli a stačilo...nesťažovali sme si. ani nejak extra draho sa mi tam nezdalo
@mirka907 vyzerá to dobre, lepší hotel asi ako čo som ja vybrala
😀

denduska
25. srp 2010

@mirka907 ved prave o malu sme sa bali a ta to zvladla uplne najlepsie. akurat ked sme odlietali tak plakala, ale to zacala uz skor, asi sa zlakla toho hluku a ludi...potom uz spinkala az do hotela... inak sme leteli o 2 hodiny neskor, tvrdli sme na letisku kvoli meskaniu 🙄
ked mi baby zaspia a trochu to tu popracem, hodim aj info o hoteli.