Dovolená v Řecku. Kam jet s dítětem?

lilianka1
10. lis 2007

Máte prosím některá z Vás dobrý tip na dovolenou v Řecku pro rodinu s 5letým a 1/2ročním dítětem? Jde mi hlavně o dobré zázemí na ubytování a snadný přístup k moři. Děkuji za Vaše názory. L

ciernavila
25. čer 2012

@hasleerka
@beboo My sme boli na hoteli Porto Bello Royal blizko mestecka Kardamena. Ponuka to viac spolocnosti, my sme sli Blue-Style. LEtecka spoocnost bola Holiday Chzech airlines, v lietadle davali aj teple jedlo. V Kardamene sa da kupit v markete aj jedlo pre dieta, ja osm mala plienky so sebou a z domu som brala kase, ine mi nebolo treba, maly sa stravoval grecky, taliansky, thajsky...papal vsetko co tam bolo v cene zajazdu. Pacil sa mi hotel, vsade velka cistota, perfektnych 12 bazenov v celom komplexe so slanou vodou,detsky bazen a programy pre vacsie deti, moznost okrem hlavnej restiky stravovat sa v rybej taverne, grekej, talianskej a thajskej kuchyni...Pacil sa mi kratky transport z letiska na hotel - 15 min. Moznost prenajat si v KArdamene auto a za den prejst cely ostrov Kos....prijemny personal vsade, to uzasne jedlo a obrovsky vyber dobrot... vela veci bolo super. Nevyhody: Plaz pri hoteli je fajn ale lepsie plaze su na inych kutoch Kosu ale autom sa tam da dopravit. Vecer su trocha komare ale my sme brali detsky difusil tak to bolo v pohode. Casto preletuju lietadla lebo to je len nieklko km od letiska /preto ten rychly presun/ ale my sme to brali ako vyhodu. Maly bol z lietadiel nadseny a nam sa to pacilo tiez. V noci nas to nerusilo a drobca to nezobudilo ani ked spal. Taktiez v celo hotelovom komplexe je dost schodovo vzhladom na kocik. My sme si na to ale zvykl, ono je to totiz kaskadovito ulozene, cize ak sa ide od hora z recepcie celym komplexom dole k moru, tak to ma asi tato: 10schodikov, potom rovna plocha, cesticka, bazen, dalsich 5 schodov, zase rovina, bazen atd....Ale nic strasne. KEd sme sli jest tak sme maleho vzali obcas len na ruky, bez kocika.

beboo
25. čer 2012

@ciernavila dakujem za infosky, vyzera to tam super, musim ukazat manzelovi mozno ho navnadim, povodne som mala vyhliadnuty Marmari Palace ale tento vas vyzera tusim este lepsie 🙂

herak
25. čer 2012

@luccii Děkuji za informaci, ale ani jeden věk, který uvádíš se nás netýká, to už máme za sebou....A stojím si za tím, že děti od určitého věku, by už mohly v rozumné míře přijímat vitamín D a jiné i přirozenou formou, nehledě na to, že chemické kokteily ve formě opalovacích přípravku, je podobné zlo, jak sluneční záření, akorát to není na první pohled vidět.A dítě do roka mi tedy příjde stejně hrozné vystavovat slunci, stejně tak jako mazat krémama na opalování s jejich parádním složení....

jajinka27
27. čer 2012

@inkana ahoj, tak na vás myslím jak se tam asi máte? co moře, není studené? prej na lesbosu je někdy fakt ledárna :(( co ubytko?

luccii
28. čer 2012

@herak pro dostatecny prisun vit. D staci byt venku (neni nutne na primem slunci) 15 minut denne, takze sluneni neni opravdu nutne a ve vetsi mire je dle meho dokonce skodlive (statistiky vyskytu melanomu v CR mluvi za sve)
takze moje deti pred slunickem chranim, mezi 11 h a 15 h se snazime nechodit ven a mazu je (pokud jsme dele venku), protoze kvalitni detske opalovaci kremy maji fyzikalni (a ne chemicke!) fitry a zadny kozni lekar ti nerekne, ze jsou skodlive... ale to jen muj nazor a moje opatreni, at si kazdy dela, co uzna za vhodne 😉

kikakama
29. čer 2012

Nepoznáte niektorá SARTI - apar. Papus alebo Macedon a v LEPTOKARII - apar. Dimitra?
Vďaka za všetky informácie.

inkana
2. črc 2012

@jajinka27 ahoj, tak moře bylo vcelku teplé, alefouknul vítr, vlny.. A je to fakt ledárna. Dnes píšou 22 stupňů. Dlouho tam nevydržim, malou už tam taky neberu. Ječí. V bazenu se ji líbí, čistej, teplej, mělká část pro děti. Dostat jí z něj nemůžu. Ubytování super, krásný, čistý. Je tu fen na vlasy, drobné běžné nádobí, teráska větší... Vana dokonce. Ubytování fakt za 1. Internet a levný gyros za 2,20 doporučuju maris point v Nacosu. Je tu i česká obsluha. Pláž v Anaxosu je asi taky hezčí. V Petře doporučuju jít s dětma úplně na kraj pláže k přístavu. Jakoby směr na Molivos. Je to tam chráněné před vlnama a z ubytka to není daleko. Užijte si dovču, snad se vám vyhřeje voda. Papa a kdyžtak se ptej na cokoliv, ještě se tu asi ukážu zítra. Jo a postýlka je opravdu s travel servisem zdarma stejně jako kočár. Pa

jajinka27
2. črc 2012

@inkana jééé děkuju za info 🙂) no o tom moři si čtu denně, předpovědi atd, no snad pár dní bude teplejší ufff. Super že aspoň bazén je fajn 🙂 A vy máte studio? nebo apartmán? paní mi psala že v apartmánu je sprcha :/
a co auto? nevíš kolik stojí půjčení?

inkana
2. črc 2012

Máme studio teda. Auto jsme měli z Number 1 ... To je na hlavní třídě před hřištěm... Skůtr na 7 dní a auto nás stálo 147€ skůtr 18 den a 30€ auto den, bylo to nejmenší auto. Aspoň ten bazén je fakt perfektní. Teplejší mělké moře je v Skala Kaloni a pak malá skoro opuštěná pláž s úplně jemným pískem, bez vln a mělko, Gavantas. Opět z té strany od přístavu to je lepší. Nejhezčí pláž dle mě všeobecně Agios Isidoras a i Skala Eresos je parádní. Lepší jak ty u nás. Jeli jsme tam na výlet s koupačkou. Jezdíme s prckem na skůtru a malá si to užívá, respektive při jízdě hned usíná 🙂

jajinka27
2. črc 2012

@inkana jak s ní jezdíte na skůtru?? my teda máme 2 dítka hihi, takže u nás auto nutnost 🙂 takže jste půjčovali auto bez cestovky??
ty jo takže studio má vanu a apartmán sprchu? divný, no uvidíme
co vítr? zlobí hodně? a stojí ještě něco za vidění?

inkana
4. črc 2012

@jajinka27 ahoj, tak se hlasim naposledy z Anaxosu. Zajeli jsme na gyros a pak už vracíme skůtr. Malou mám v nosítku od chica v tom you and me a v pohodě v tom spinkà, ani se nehne ani na ni nefouká, manžel dělá zeď. Určitě se zítra uvidíme. Musíme uvolnit pokoje v 10 a pak budem s kuframa u bazenu. Když se ti bude chtít, tak mě poznáš podle Adýs. Jedinná roční holčička, co tam je 🙂 jestli letíte taky ráno, tak kolem té desáté taky dorazíte do ubytování. Odjezd máme v 13:05. Akorát jestli vás taky vysadí u té hlavní, tak jdete tak 50 metrů prašnou cestou i s kuframa, krámama a dětma... To je fakt děs a nemaj to vychytaný. Manžel nadával jak blázen a zítra zas bude, až naše čistý kufry potáhnem tim prachem. Ale jinak ubytko fakz super. I moře oteplilo, dneska už jsem tam vydržela i půl hoďky v kuse. Jestli pojedete na výlet směrem sigri, gavantas ci eressos tak po pravé straně u silnice zahlédnete malý rybníček a altán, tak tam zastavte. Jsou tam 4 kočky přítulné a v rybníčku tak 50 želv, které hned připlavou a budou cokoliv žebrat. Jetp ještě před Vatousou, poblíž Skalachori nebo tak nějak, prostě altán po pravé straně silnice a voda. Klášter s černou ikonou je pěknej. Projeli jsme skoro všechno, každý má jiný vkus, ale všude je to krásné. Nesou jídlo. Papa a třeba se zítra potkáme. Kdyby ne, tak přeji krásnou dovolenou a teplé klidné moře.

pavlina05
7. črc 2012

holky,byl někdo na Kretě-hotel Petra mare?

imita
11. črc 2012

Ahojte, my sme sa minulý týždeň vrátili z Kréty, boli sme v stredisku Hersonissos, hotel Eri beach. Vrelo odporúčam, krásny veľký hotelový komplex, strava all inclusive, perfektný výber všetkého. Boli sme s dvoma deťmi 1,5 ročná dcérka a 4 ročný synček, pre detičky úplný raj. Malý bazénik so slanou a teplučkou vodou, tobogány do bazénika, 2 veľké bazény, jeden so slanou vodou s postupným vstupom do vody, takže na začiatku aj pre detičky, hneď vedľa bazénov šmýkačky, preliezky, hojdačky. Hotel sa nachádza hneď na pláži, táto pláž bola celkom fajn, hrubší čierny piesok alebo niečo ako štrk, boli aj skaly, takže pri veľkých vlnách sme s deťmi do mora ani nešli, príp. sme si prešli na vedľajšiu pieskovú pláž, kde vlny skoro vôbec neboli a detičky sa parádne vyhrali na piesku. Hotel bol mimo rušného centra, ale kratučkou prechádzkou cca za 3 min. sa dá dostať na promenádu, ktorá sa ťahá dosť ďaleko, plná obchodíkov, požičovní áut a reštaurácií.....Vrelo odporúčam.... Ešte pre info, sem-tam sa vyskytnú aj komáre, nie veľa, ale ak ste mali na izbe zasvietené svetlo a otvorený balkón, tak určite k Vám nejaký zablúdi 🙂

rainee
12. črc 2012

my sme boli napr. na Rhodose hotel Relax - Kolymbia. vhodne aj pre deticky, tiez pekne plaze, my sme boli spokoni 😉 na Krete a Korfu sa mi moc nepacilo, asi sme nevybrali dobre letovisko ani hotel.

pavlina05
13. črc 2012

@imita díky za info, ten jsem koukala a moc se mi líbí 😉

jajinka27
16. črc 2012

@inkana ahoj, tak jsme taky doma, škodaaaaaaaaaaa

inkana
16. črc 2012

@jajinka27 ahoj. Tak jak bylo? A co děti na moře? Koukala jsem na netu psali 23 to by docela šlo. Co vlny? Vítr? Koukala jsem podle předpovědí jste měli i 38 ve stínu... Tady je to počasí hnus . Taky bych se vrátila. Jak jste to vyřešili s tim domečkem zahradním? Přestěhovali Vás, nebo se Vám tam nakonec zalíbilo? A co menší prcek říkal na bodu a moře? A co výletíky? Jezdili jste?

jajinka27
16. črc 2012

@inkana hele nakonec bylo fajn 🙂 moře mělo určitě na konci dovči víc, podle mě mělo i 25, bylo jako kafe a v zálivu snad 30, to bylo horký 🙂) jeden den tam bylo 41 ve stínu, to se Mates lehce připekl 😅 jinak obě děti z moře i bazénu nadšený, fakt super 🙂) jen pláže mě zklamali, pozvolný přístup měl leda záliv a ta Gavanthas ale tam jsme se jen stavili, nekoupali :/ domeček nám zůstal ale i tak jim to napíšu, majitel nám nabídl apartmán za svou cenu takže zauvažujeme že pojedem bez ck, má to skoro zadara 🙂

inkana
16. črc 2012

@jajinka27 tak to jsem moc ráda, že se Vám tam líbilo a hlavně že děti byly nadšené z moře 😵 i bazénu. Docela by mě zajímala cena apartmánu bez ck, kdyby se Ti chtělo do IP. Sice nikdy nejezdíme na stejné místo, ale třeba najdem odvahu si to někde jinde dojednat sami. Příště bych chtěla jet na Zakyntos nebo Corfu 😉 no teplo jste měli teda fakt pořádné, ale k moři a dovolené patří. Lepší jak ta kosa tady. Mě se nakonec taky dovolená líbila a Lesbos je nádherný 😵

jajinka27
16. črc 2012

@inkana taky uvažujeme nad Zakynthosem 🙂) cena za velkej apartmán s 2 až 3 ložnicema 35 euro, ne za osobu ale za apartmán

germaine
16. črc 2012

@inkana
@jajinka27 Holky, jeďte...Zakynthos je jedním slovem úžasnej 🙂

pavlina05
26. črc 2012

Holky,byl někdo na Kretě-hotel Eri beach ???

petule246
26. črc 2012

@pavlina05 - koukni asi o 9 příspěvku výš, @imita tam byla a chválí 🙂
a načuhuji sem, zda někdo nebyl na mikri poli na Kosu - jedeme tam 30.8., tak už se začínám těšit 🙂

ivetls
26. črc 2012

@imita můžu se prosím zeptat přes jakou cestovku? děkuji

gucci
26. črc 2012

My jsme byli 12 dní na začátku června na Krétě a naprostá bomba to bylo 😵 😵 😵 . V sezoně by jsme tam chcípli vedrem, ale v tom červnu to bylo super. Letěli jsme s dětma poprvé, zvládli to skvěle, všechno bylo prostě perfektní.

pavlina05
26. črc 2012

@petule246 moc díky,jsi zlato!!

blanka.k
26. črc 2012

Ahoj, chtěla bych se zeptat, jak je to s dopravou na Rhodosu, jeslti někdo nemáte zkušenost. Docela mám v plánu chodit pěšky s kočárkem, třeba 8km na památky do jednoho města a zpět atd...a teď koukám do průvodce, jak píšou, že Řekové řežou zatáčky a má se proto před něma troubit atd.....tak jsem si krásně naplánovala výlety, ale aby to tam nebylo "o hubu" 😅
klidně i dojedu MHD, ale aby to nebyl klimatizovaný autobus, kde je 20 st, za to bych zabíjela 😝 Ale pěšky to mám radši

blanka.k
26. črc 2012

@libka1 Ahoj, chystáme se právě do Lindos Princess, můžeš mi doporučit co určitě nevynechat? Zatím mám nastudované hl.město a Lindos a ráda bych chodila i po okolí, já když někam jedu, tak chci vidět co nejvíc 😀 Půjčovali jste si auto/použili místní MHD? Předem díky za odpovědi....

imita
27. črc 2012

@ivetls Ahoj, šli sme cez cestovku, ktorá mala 20 ročnú tradíciu, ale na naše nešťastie počas našej dovolenky skrachovala ☹... ale to je na dlho 😖

ivetls
27. črc 2012

@imita Aha 😨 tak to je teda mazec, no my právě jsme také vybrali tento hotel, protože splňuje všechny naše představy a když jsme šli do agentůry, že si ho chceme zaplatit tak nám paní řekla, že je velká pravděpodobnost, že ta cestovká přes kterou to je skrachuje ☹ tak že nám to nedoporučuje, ale stále doufám, že ho najdem někde u nějaké jiné a spolehlivé 😉 moc se nám líbí hotel a je super že je to tam pro děti 🙂