Dovolená v Řecku. Kam jet s dítětem?

lilianka1
10. lis 2007

Máte prosím některá z Vás dobrý tip na dovolenou v Řecku pro rodinu s 5letým a 1/2ročním dítětem? Jde mi hlavně o dobré zázemí na ubytování a snadný přístup k moři. Děkuji za Vaše názory. L

krpcek
4. zář 2010

@vanilka32 anica bola v hoteli Mikri Poli . je to napisane hned v prvej vete 😉

lubikaf
4. zář 2010

@kiwinka no nam tu Kretu prave odporucila kamoska, co robi v cestovke. tak neviem, ci chce iba predat zajazd 😲 ale je to dobra kamoska, verim, ze by nas upozornila, ze tam moc fuka. no neviem, este to nemame kupene, tak uvidime.

a zase @zanet2009 pise, ze im nefukalo vobec... 😒 asi to ozaj zalezi na polohe hotela a aj na pocasi.
@zanet2009 a to letovisko Bali je na juhu alebo na severe Krety?

anica
4. zář 2010

Vanilka, boli sme v Mikri Poli, ostrov Rodos

bola som uz na viacerych ostrovoch / aj mimo Grecka / a na kazdom moze fukat....pretoze je to ostrov. Treba si vyberat letoviska, ktore su na zaveternej strane alebo su akokeby v "lagunach", kde vietor rozlozi svoju silu....Zalezi aj na pocasi, moze fukat cely pobyt alebo len 1-2 dni. Komu vadi vietor, tak si staci na nejakych meteoportaloch zistit nejcastejsie letne prudenie / smer vetra / a podla toho vybrat letovisko 😉 Myslim, ze na Krete fuka zo severu, juzna Kreta by mala byt pokojnejsia

anica
4. zář 2010

este som zabudla, na info z cestovky by som sa nespoliehala, pretoze niektori predajcovia vedia len velmi malo a zavadzaju.....50 m od mora je v skutocnosti 250 😠 Nastastie je internetova doba a vsetko si zistujem a premeram cez google earth 😉

kiwinka
4. zář 2010

@lubikaf neviem,,asi zalezi od polohy, fakt neviem, my sme mali veterno.
a tento rok sme chceli ist znova na kretu a v CK mi povedali, ze to nie je vhodne pre babo, tak ja neviem no...
ale kamoska z CK ta isto nechcela oklamat.tak jej doveruj a hotovo .

kiwinka
4. zář 2010

@anica som toho isteho nazoru!
google earth skvelá pomôcka 🙂 !

lubikaf a odporucila ti ta kamoska konkretne letovisko, konkretny hotel?

lubikaf
4. zář 2010

@kiwinka hej odporucila mi hotel Petra Mare v Ierapetre, ci ako sa to vola, neviem presne nazov toho letoviska. ja som si to pozerala aj na google earth, a pripada mi to ako keby to bolo v nejakej lagune, ako pise anica. no neviem, mozno sa mi to iba zdalo 😉 a este mi aj preposlala email od zakaznicky, ktora sa z toho hotela vratila pred par tyzdnami, tiez tam bola s rocnym dietatom, a ta baba bola maximalne spokojna, co sa tyka cistoty, plaze, stravy a tak. tak preto si aj myslim, ze by to mohol byt dobry hotel. ja zas nemam nejake velke naroky, staci mi, aby bola cista izba, nepotrebujem mat ciste koberce na chodbach, na co sa niektori ludia v recenziach stazovali, ze bol piesok na kobercoch.

kiwinka
4. zář 2010

@lubikaf POCULA SOM len dobre ohlasy na ten hotel co spominas,,tak peknu dovču prajem! 🙂 uzite si to.

lubikaf
4. zář 2010

@kiwinka dakujem, no snad nam to vyjde a bude to dobra dovolenka 😉

dajulik
4. zář 2010

ahoj holky, my se před týdnem vrátili z Kosu - Tigaki a moc se nám tam líbilo, ale je fakt, že některý dny dost foukalo, poslední den se ani nedalo na pláži být, protože vítr fučel tak, že lítal i písek do očí...

kiwinka
4. zář 2010

@lubikaf jasnee, bude to skvela dovolenka urcite!
mna akurat napadlo, ze ako budem malej umyvat flasky v ich vode greckej? HM... berem aj kefku na flase.

dajulik
4. zář 2010

@lubikaf - dobre ste vybrali, vyzera to tam super...

krpcek
4. zář 2010

@lubikaf ja som mala presne tento hotel vybrany, ale odradilo ma, ze je transfer z letiska do hotela je skoro 2 hodiny. treba si to dobre premyslet, ci ti to maly vydrzi. mne mala ledva vydrzala cestu v lietadle, takze za tych 10 min. do hotela som bola ozaj vdacna. 🙂

zanet2009
5. zář 2010

@lubikaf pokud si dobře pamatuju, tak na severu

lubikaf
5. zář 2010

@kiwinka ja si budem tiez urcite brat kefu na flase. no v Grecku je hadam dobra voda z vodovodu, nie?

@krpcek no toho sa aj ja trochu bojim, ale snad to nejak vydrzi. v aute problem nema, to vzdy cumakuje von alebo sa s nim nejak hram. ale vacsinou aj tak spi.
ale zas po dvojhodinovom lete, alebo kolko sa leti na Kretu byt este dve hodiny v autobuse...no uvidime.

krpcek
5. zář 2010

@lubikaf ak ti vydrzi v aute, nemusel by mat problem 😉 moja ma problem sediet aj polhodinu v aute - vrieska jak pavian. 😀
na kretu poletis nieco cez dve hodiny asi - my sme leteli na Kos 2h 10min. 🙂

valentynka
6. zář 2010

@lubikaf
my se vrátili z Kréty ted 4.9. a už bylo opravdu cítit, že je září a teplota šla dolů. Teplo bylo, to ano, poslední dva dny jsem už malého ani nemazala, do té doby 2x denně 50 faktorem, ale už foukal dost vítr, trošku už chladný a ráno moře bylo taky chladné,ale odpo už ohřáté. Klimoška už ani nebyla potřeba.
Byli jsme v Agia Marina na severu Kréty, pokud by jste jeli na jih, tak tam je moře o 2stupně chladnější oproti severu

valentynka
6. zář 2010

my letěli z Prahy do Chanii 2,40 h.

jinak hotel Galini beach byl super, na jídlo jsme chodili do 5* galini view, vozil nás minibus,který na zavolání během chvilky byl u hotelu, zpět jsme se prošli pěšky, bylo to tak 150-200m, ale žádný problém.
pokoj s výhledem na moře, takže jsme jen v plavkách vyšli a byli u bazénu a baru a hned byla pláž.
moře čisté, po dvou dnech začly vlny,ale příjemné, Filípek se nebál, tak jsme řádili, pláž písečná, takže si vyhrál s hrady a autíčkem
z jídla jsme mu vždy také vybrala nějakou zeleninu- nesolili, brambory, těstoviny-také nesolili, nebo večer polívku, to byli jen vývary různé, takže nějaký mix dotoho.
ke snídani bílý jogurt s džemem, po návratu na pokoj sunar.
asi po týdnu jsme koupili balení 4ks jogurtů, stálo tam 2,20 eura-to jsem dávala odpoledne+nějakou buchtu, hodně pil jejich džusy na baru- průjem neměl... voda je na krétě nezávadná,nicméně vařila jsem sunar nebo kaši z vody z lahve,kterou nám dali u večeře

lubikaf
6. zář 2010

@valentynka no to si ma moc nepotesila s tou teplotou mora. no dufam, ze aspon v bazenoch bude prijatelna teplota. ide nam skor o maleho, ako o nas. aby sa on vyblaznil vo vode, a pre neho je bazen hadam aj lepsi ako more. a dnes som pozerala pocasie, ake hlasia, tak do 19. 9. hlasia okolo 26 stupnov a jasno, tak dufam, ze sa to nepokazi. tato teplota vzduchu by mi absolutne vyhovovala 😉

cka
6. zář 2010

Ahojte,
ja by som tiez uz nesla na Kretu, uz ked my sme odchadzali 1.9, bolo citelne chladno a aj more. A fukalo nam z 12 dni asi 8. KEd som sa pytala tych, co uz boli na Krete ine roky alebo niekde inde v Grecku, tak vraveli, ze tento vietor je normalny. Tak by som nieco ine spekulovala ale nie Kretu, mozno Rodos.
Co sa tyka jedla, tak ano, ako mnohe spominate, zemiaky nakysle, korenene jedla atd. Nasa zial ani jogurty nechcela, iba 3x denne pohar mlieka, kupovali sme tam, neprevarala som, lebo som nemala kde, vodu som jej davala flasovu prevarenu. Dzusy a ine veci nepije.
Transfer by som tiez zohladnovala, sice my sme doleteli v noci na hotel, takze mala zaspala asi 2km pred hotelom a to sme mali transfer 15min, ale cestou spat sme sli cez den, a to tych 15min bola muka pre nu, sediet mi na kolenach. Nastastie bolo vedla volne sedadlo v buse, tak som ju dala tam, ale necitila som bezpecie. Ona sa tam hrala s nozkami, a nechcela ani, aby som ju drzala. Tak som bola vdacna za kratky transfer. A to mi nespala vobec cely den, ani v lietadle. Az vecer doma v postielke.
V lietadle bola zasa nasa mala uplne zlata, az na to, ze sa cestou spat riadne pokakala az na moju suknu, a nebolo kde ju prebalit. Takze sme obe riadne vonali. Ale zato sa vyhrala, trosku stala na mojich kolenach, pozerala z okna, citala som jej knizku, v pohode.
Tak ahojte, a inak, urcite myslite na animacie. Moja ma rok a mini disco show zrala uplne, ale smola, ze to bolo iba vecer, cez den animatori boli neskutocne lenivy, nepohli sa od Facebooku ani na krok. Ahoojte.

valentynka
6. zář 2010

tak v hotelu byli taky animace,ale až od 20,30 a to už šel malej na kutěa kdby byli přes den, tak by jsme stejnak nechodili, byli jsme pořád u moře, v bazénu jen 2-3 na pár minut, jinak pořád na písku a stavění a řádení ve vodě.

ono to opravdu to chladno jde cítit, kort když se vyleze z vody a fouká ten vítr, tak je chladno a kdžy příjde mrak, tak taky... takže já bych tam už v září nejela

krpcek
7. zář 2010

my sme mali animacie cely den, ale len v nemcine a taliancine - ale sak rytmom hudby rozumie kazdy aj nasa krpana. 😉 😀

kiwinka
7. zář 2010

baby, tak nikto Rhodos 12-19september BA?

pralinkaaa
7. zář 2010

@kiwinka - my chceme ísť 14teho až 24 na Rodos , vy na tyždeň - kam? mate už kupene?

mirka907
8. zář 2010

@lubikaf my sme sa dnes vratili z Krety a pocasie bolo perfektne...cez den horuco, vecer sa mierne ochladilo ale mala aj tak chodila v kratasoch a tricku, takze pohoda. Fukalo nam len jeden den a ten sa dal krasne stravit pri bazene alebo na vylete.

lubikaf
8. zář 2010

@mirka907 no to si ma potesila 😉 a kde presne ste boli, ak mozes napisat?

mirka907
8. zář 2010

@lubikaf http://www.fifo.sk/kreta/hotel-delfina-beach/..... Kavros.
Cesta lietadlom trvala 2 hodinky a este transfer 1 hod 40 min. No bolo to sice na malu dost ale dalo sa. Ako tak pozeram cez google maps, tak to Vase stredisko je na opacnom konci, takze neviem ci som ti velmi pomohla 😒 ...V kazdom pripade vsak bolo velmi horuco, na plazi sa pomaly po piesku nedalo chodit. Takze z mojho pohladu pocasie super. Vecer sa prijemne ochladilo aby sa v noci dalo spat. 😉 Spali sme len pod plachtou a mala len v body, takze zima urcite nebola.

kiwinka
8. zář 2010

@pralinkaaa ano mame uz kupene, 12-19 september,, Faliraky Luis colossos beach hotel.

lubikaf
8. zář 2010

@mirka907 dakujem za odpoved. no dufam, ze u nas bude tiez podobne pocasie, aj ked ideme az o dva tyzdne. no bude mi stacit, ked bude okolo 25 stupnov a more mi studensie vobec nevadi. ja som zvyknuta z Chorvatska na studene more 😉 a malemu budu stacit aj bazeny si myslim 😉
mozem sa este opytat, ako si malej zarabala mlieko, ak ju teda este nekojis? neviem, ako mu budem zohrievat vodu na UM, ci mam zobrat so sebou varnu kanvicu alebo co 😕

mirka907
8. zář 2010

@lubikaf malu som tyzden pred odchodom odstavila..takze som si naplno uzila AI 😉 ...
Kupili sme mensiu kanvicu, takze som mlieko zarabala na izbe...myslim ze aj na hotely budu ochotni ale zas takto je to urcite jednoduchsie