Dovolená v Řecku. Kam jet s dítětem?

lilianka1
10. lis 2007

Máte prosím některá z Vás dobrý tip na dovolenou v Řecku pro rodinu s 5letým a 1/2ročním dítětem? Jde mi hlavně o dobré zázemí na ubytování a snadný přístup k moři. Děkuji za Vaše názory. L

valentynka
8. zář 2010

@lubikaf já brala taktéž konvici a lahev vody jsme měli vždy od večeře v AI

lubikaf
8. zář 2010

@mirka907, @valentynka baby dakujem, tak asi vezmem aj ja kanvicu, aj ked my mame taku velku, 1,5 litrovu, ale mam este krabicu od nej, tak ju mozem aspon zabalit, len dufam, ze nezabere moc miesta v kufri 😒

kiwinka
9. zář 2010

@lubikaf zabere dost miesta 🙂 my sme kupili taku malu sikovnu cestovnu v NAY elektrodome za 18eur tusim...
uz sa nam blizi odlet a mna uz chyta panika,,,, snad to pojde vsetko dobre.

lubikaf
9. zář 2010

@kiwinka vy letite v nedelu, ze? neboj, vsetko dobre dopadne 😉 potom pridi poreferovat, ako bolo 😉

pralinkaaa
9. zář 2010

@kiwinka tak sa majte krásne, si to užite...na tej Kréte. hádam nebude fúkať ani nič podobné, ja som preto vyberala Rodos že tam musí byť ešte 100% horko! ale niektorí vravia že nie..tak uvidíme, ja verím, že áno.
Inak deťom varíte iba z vody kupovanej tam v obchode? neviem či mám brať Lucku, ale to je asi blbosť...ja doma používam aj vodu z vodovodu. Konvicu si tiež asi beriem, min. na kaše na večeru, máme takú malú 6dcl. Na desiatu jej plánujem dávať niečo z raňajok - ten biely grécky jogurt, na obed konzervičku z domu, a olovrant asi zoberiem nejaké ovocie...

kiwinka
9. zář 2010

@pralinkaaa my ideme na Rhodos! 😀 😀 😀
my berieme 6 luciek na prevaranie a ked sa minie hadam dokupim tam,,ked nebudu mat kojenecku, tak normalnu neperlivu aprevarim jej .. a my bereme len nejaku vyzivku a umele mliecko,,zatial nic ine nepapme kedze mame 5 mesiacov a 1 tyzden 😀

kiwinka
9. zář 2010

@pralinkaaa a inak uz mate rhodos kupeny? mate uz konkretne miesto?hotel?

kiwinka
9. zář 2010

@lubikaf ano v nedelu rano,ano poreferujem,,snad to zvldneme vsetko! 😉

pralinkaaa
9. zář 2010

@kiwinka ježiš jasne, som sa omýlila 🙂 beriete tak veľa luciek nebude to ťažké? malá už aj papá ja som dávala do 6mes iba mlieko. ja asi nebudem toľko luciek brať, veď inak tam je normálne pitná voda vodovodná nie?
Lebo to by mal už neviem koľko kíl kufor 🙂))) len tie výživky budú dosť vážiť...
no zatiaľ nemáme nič kúpené chceme ísť 14teho, uvidíme aký bude dobrý lastminute - niečo mám pokukané...

ludva
9. zář 2010

@pralinkaaa V Řecku většinou neteče pitná voda z vodovodu. Je to voda odsolená, leda tak na vyčištění zubů, pro malé dětičky nevhodná. V obchodě se dá koupit voda balená.

tin007
9. zář 2010

@pralinkaaa bola som na rhodose v druhej pol. septembra (od 15. 9. ) na 12 dni pred 2 rokmi (uz som bola pekne tehotna 😉 a bolo velmi dobre pocasie, teplota vzduchu medzi 26-30 st., more 26
mineralky (aj neprerlive) kupis tam, vobec to nevlac so sebou, alebo si skor zober (ak mas) malu kanvicu a prevaraj si vodu z vodovodu na izbe. inak aj detsku vyzivu tam kupis, maju tam "globalne" znacky a potom ich lokalne (fakt sa nestresuj, sme boli tento rok v maji/juni tento rok v turecku s malym a kupili sme mu vyzivky tam, lokalnu znacku, boli super a vodu sme pili, aj maly, z tych velkych barelov)
inak pozeram LM do grecka, chceme ist buduci tyzden, mozno sa stretneme 😀 😀 😀

kiwinka
10. zář 2010

@pralinkaaa skoda ze nejdete s nami do hotela 12teho 🙂 !

lubikaf
10. zář 2010

@kiwinka ja som tiez rozmyslala, ze by som zobrala Lucku, ja kupujem tu ruzovu a iba ju zohrievam, neprevaram. ale uvidim nakoniec, kolko veci budem mat v kufri, respektive kolko volneho miesta, ak by nejake bolo, tak tam mozno dve - tri flase supnem.

baby a rhodos je vyssie alebo nizsie polozeny ako Kreta? mne sa zda, ze vyssie, nechce sa mi teraz google otvarat 😝

krpcek
10. zář 2010

@lubikaf rodos je vyssie, teda aspon podla map. 🙂

pralinkaaa
10. zář 2010

@tin007 - super ja mám takú malú kanvicu tú si beriem. a jasné, nebudem to asi trepať max. jednu ako príručnú, však je to ťažké. malej som nakupila iba tie výživky naobed, tak tie už zoberiem, inak však neumre 😀
a kam pozeráš tiež rhodos či? My ešte nemáme kúpené, čakáme na dobrú cenu 😀

Baby neviete ako to funguje cez Travel.sk - ked si vyberieme ideme tam a namieste uhradíme a je to? Oni fungujú aj cez víkedn či musíme čakať na pondelok?

tin007
10. zář 2010

@pralinkaaa praveze sme sa dnes rozhodli pre tunis 😀 lepsi pomer cena/vykon a obrovsky bonus (plaz a more ako v karibiku) ak chces info, tak do ip, nech tu nepiseme uplne od veci

tin007
10. zář 2010

@lubikaf rhodos je kusok vyssie, ale dolezite je, ze tam je trochu ina klima (hlavne co sa tyka vetra a morskych prudov) ako na krete. kreta dost rychlo chladne (aspon ja mam taku skusenost - aj vzduch a aj more), rhodos si drzi dost dlho teplo (hlavne more)

lubikaf
10. zář 2010

@tin007 hmm to som nevedela 😒 no ale aj tak dufam, ze tam nebude zima. dnes som pozerala pocko, a hlasia 28 stupnov. to more som uz pisala, ze mi studensie nevadi 😉

tin007
10. zář 2010

@lubikaf neviem uplne presne preco to tak je, ale myslim, ze kvoli prudeniu od afriky, to ochladzuje vzduch nad kretou, kdezto rhodos je "chraneny" od tureckej pevniny, kde sa vietor lame v horach vo vnutrozemi

lubikaf
10. zář 2010

@tin007 jasne na tom nieco bude, ved Kreta je tam cela otvorena, nic iba more od juhu, a v podstate kryje tie ostatne grecke ostrovy.

pralinkaaa
13. zář 2010

ahojte tak odlietame zajtra na Rodos - let je o 11:15 tak myslím celkom dobre, že to nie je v noci...ale späť pôjdeme o 22tej odtiaľ. Tak som zvedavá ako malá zvládne cestu a či pospí aj v lietadle.
😅

dajte potom vedieť ako ste sa mali aj ja sem ešte kuk

zanet2009
14. zář 2010

Tak se nám dovolená blíží, ve čtvrtek odlítáme...už se moc těším.
Jinak chtěla jsem se zeptat, máme all inclusive, myslíte, že je blbé malé u snídaně, oběda a večeře nalít pití vždy do lahve,ať má co pít?
Přijde mi zbytečné kupovat....ale zase nechci mít nějaký problém nebo vypadat blbě 😕

krpcek
14. zář 2010

@zanet2009 preco by si mala vyzerat blbo? my sme malej brali do kojeneckej flase a aj do pol litrovky do vody. pocas ranajok som sa niekedy otocila aj viac krat. a nebola som jedina. ved to mas zaplatene! 😉

zanet2009
14. zář 2010

@krpcek díky 😉

valentynka
14. zář 2010

@zanet2009 určitě to není blbé.. já taky vždy ráno nalila džus do 0,5l lahve a k obědu a večeři jsme objednávali přímo pro malého a u baru jsem si taky vždy nechala od barmana nalét do lahvičky

valentynka
14. zář 2010

koukám žanet,že jsi asi ze stejného města podle diskuse o porodnici 🙂

lubikaf
16. zář 2010

tak mne dnes kamoska donesie zmluvu podpisat a letime v stredu o 8:40 z Blavy, takze o nejakej piatej budeme musiet ist z domu. dufam, ze maleho iba prenesiem do auta, ze sa nejak moc neprebudi a vydrzi spat do tej Blavy. Inak sa uz hrozne tesim, pocasie neustale sledujem, zatial vyzera uplne super 😉

mozem sa este spytat vas, co ste sa uz vratili, ze ako to bolo na letisku s kocikmi? @krpcek vy ste mali kocar so sebou? mozme s nim ist az pri lietadlo, a tam ho daju do batozinoveho priestoru, alebo ako to funguje?

valentynka
16. zář 2010

lubikaf, kočárek budeš mít až po čas než dojdete k letadlu, tam si ho vezmou a odnesou mezi zavazadla a pak vám ho zase dají při výstupu

krpcek
16. zář 2010

@lubikaf presne tak ako pise valentynka - ked pridete na letisko kocik vam oznacia, na bezpecnostnej kontrole, ho musim zlozit na pas, a mas ho celu dobu az po lietadlo. pred vstupom do lietadla, kocik zlozis a odovzdas ujovi, ktory uz bude na teba striehnut 😉 aspon teda mne uz isiel v ustrety. a ked vystupis z lietadla, kocik ta uz bude cakat pod schodami. uplne bezproblemov. 🙂

lubikaf
16. zář 2010

@valentynka, @krpcek dakujem za odpovede 😉 akurat tu bola kamoska, doniesla nam zmluvu, a hovorila, ze tam idu aj ine rodiny s malymi detmi, tak snad nebudeme jedini blazni 😀