Dovolená v Řecku. Kam jet s dítětem?

lilianka1
10. lis 2007

Máte prosím některá z Vás dobrý tip na dovolenou v Řecku pro rodinu s 5letým a 1/2ročním dítětem? Jde mi hlavně o dobré zázemí na ubytování a snadný přístup k moři. Děkuji za Vaše názory. L

krpcek
17. zář 2010

no vidis 🙂 my sme boli jediny slovaci s dietatom 😕

mirka907
17. zář 2010

@lubikaf a mas kociar v jednom kuse?....lebo co ja viem, tak tie naklikavacky (dvojkusovky) brat nechcu...

krpcek
17. zář 2010

@lubikaf mirka ma dobry postreh - lepsie je mat golfac ako normalny sportovy kocik. 🙂

lubikaf
17. zář 2010

@mirka907 to ako myslis, ze v jednom kuse? ja mam atlantic espiro, myslite, ze mi ho nebudu chcet zobrat, lebo je trochu vacsi ten kocik?

mirka907
17. zář 2010

@lubikaf ze ked ho zlozis, tak je v jednom kuse a nie samostatne konstrukcia a sportova cast....mne v cestovke zdoraznovala, ze by som mala mat taky kociar.....no a tiez kociar ide cez rengen pri bezpecnostnej prehliadke, takze by tam mal vojst

lubikaf
17. zář 2010

@mirka907 no ked ho zlozim, je v jednom kuse. no ale ci sa zmesti cez rentgen, to neviem, ale tak snad hej, hadam nie je az taky velky. inak to co tam akoze skenuju, kde by som v tom kocari asi tak mohla nieco schovavat??? 😕 😝

mirka907
17. zář 2010

@lubikaf no to neviem, ale kociar sme museli komplet vypratat, zlozit a dat na rengen...akoze dost nas tam rozobrali 😠 ...vsetko kontrolovali a ja mudra som mala este aj notebook (dalsia vec navyse) tak sme na tej osobnej prehliadke nejaky ten cas stravili

lubikaf
17. zář 2010

@mirka907 no ved do kociara nic nebudem davat, okrem Filipa 😉 tak dufam, ze to bude vsetko v poho 😉

misa.ottovka
17. zář 2010

Ahojky. My byli letos na Rhodosu,malý bylo 15 měsíců. Síma je zlatý dítě, ale za nás můžu říct, že už bych s takhle malym dítětem min. do 2 let nikam neletěla.

krpcek
17. zář 2010

@lubikaf my sme mali golfac, ale videla som uz aj baby ktore sli normlane z klasickym sportakom. snad sa zmesti. 🙂

meduliacik
17. zář 2010

@lubikaf Ahoj, ked ti mozem poradit (boli sme s malym uz 3 krat na greckych ostrovoch), zbytocne si nezatazuj batozinu vodou-jednak sa da kupit kvalitna balena voda (obzvlast Rodos a Kreta su velmi dobre zasobene kvalitnymi pramenmi) za velmi dobru cenu(napr. za 1,5 eura kupite balenie 6 x1,5l flias), akurat je treba precitat na etikete zlozenie-obsah sodika a dusicnanov by mal byt co najnizsi, ale da sa taka voda v pohode najst a pre istotu je este dobre ju prevarit. Na letisku hlavne pozor na vahu batoziny-my sme tak pred nasou prvou dovcou s malym platili na letisku pokutu 70 eur za nadvahu, lebo dieta do dvoch rokov nema este narok na ziadnu batozinu-takze sme sa museli vojst do 30kg vsetci traja(2x15kg)s velkou batozinou a do 10 kg s prirucnou. Nejaku dojcensku vodu na pitie pocas cesty si treba vziat-samozrejme do prirucnej-pre dieta su tekutiny povolene, len ich mozu nechat pri kontrole mamicke ochutnat. Kociar by sa vam mal vmestit na ten pas-videla som na nom uz vselijake znacky a nikdy nebol problem. Prajem krasnu dovolenku 🙂

misa.ottovka
17. zář 2010

@lubikaf my jsme měli také golfky (quinny zapp),které jsme si mohli vzít až na palubu letadla, protože jsou malé. Ostatní, co měli golfky větších rozměrů, tak ti si brali kočárky s sebou taky, ale pak je před odchodem do letadla na palubu dávali letuškám nebo personálu a ty šly do zavazadlovýho prostoru,a pak jim po pásu jezdily kočárky po částech a zničený!!!!!!!!!!!!!!!!!

enny3
17. zář 2010

My jsme měli taky golfac- Bugaboo Bee plus a byl s námi letadle- se sporťákem (Mutsy 4 rider bych si netroufla)

valentynka
18. zář 2010

ahoj holky,
tak nám kočárek tedy přes rentgen nebrali-myslím tedy ten kam se dávají kabelky na pás a tak, normálně jsem s ním projela a tam ho kontrola projela tím jejich mávátkem, jako když kontrolujou lidi když při procházení pískají, to samé udělali i dítěti
při cestě z řecka nám v praze vydali kočárek u jedné přepážky pro nadměrná zavazadla, i kdžy nadměrný kočárek nebyl 🙂 taky mám quinny zapp
jiank v řecku jsem ochutnávala vodu pro Filípka, ty ostatní už ne, ty byly originál a normálka nás pustili, v Praze jsem neochutnávala a pustili nás se 2l vody a ještě svačinou a jídlem pro Filípka,takže když je dítě, tak jídlo je v pohodě

mirka907
18. zář 2010

Nam na kosickom letisku povedali ze dieta do 6 rokov kludne moze mat velku vodu a akekolvek jedlo...ja som niesla dost hotovych prikrmov aj 1,5l flasku a akurat skontrolovali ci je to naozaj detska voda a nie kola a podobne...jedlo vobec neriesili...kociar nam brali pri lietadle a ked sme vystupovali uz nas cakal a v takom stave v akom sme ho dali...letela som vela krat a este som nezazila aby niekde poskodili kociar...

lubikaf
18. zář 2010

babule dakujem vam vsetkym za vase postrehy 😉

@misa.ottovka aj Filip je v pohode, no ale aky bude na dovolenke zistim, az ked tam budeme. zatial mi nezostava nic ine, len dufat, ze bude aj tam v pohode 😉 a co sa tyka kocika, trochu sa bojim toho, aby mi ho nevratili zniceny, ale sesternica mi hovorila, ze sa daju este obviazat takou priesvitnou foliou, neviem presne, ako sa to vola. ze ked oni leteli do turecka, tak nejaka rodina si ten kocik proste pri lietadle takto ofoliovala. tak neviem, pouvazujem nad tym.

@meduliacik povodne som chcela brat vodu, ale uz tu viac bab pisalo, ze sa tam da kupit dobra voda, takze budem vidiet podla toho, ako budeme nabaleny. jasne, na kg musim dat bacha, to viem, ze sa musime zmestit do tych 30 kg.

@mirka907 ja nebudem brat ziadne prikrmy, Filip uz je vsetko to, co my. a na cestu som rozmyslala, ze by som mu uvarila nejake cestoviny a dala do Avent hrnceka, len neviem, ako by som to ohriala 😒 jedine, ze by som mu to dala jest studene 😒

mirka907
18. zář 2010

@lubikaf prikrmov som mala so sebou viac, keby sa nahodou greci rozhodli strajkovat, lietadlo by letelo neskor a podobne...proste pre istotu...a inac este ze som ich mala...teda nezjedli sa cestou ale az pocas pobytu...moja mala uz tiez vsetko je ale ta strava jej nejako extra nechutila. Mali sme all inclusive, skusala som rozne kombinacie a ked uz ozaj nic nechcela, tak to istil prikrm. Pritom doma zje vsetko bez problemov.
A tie kg: my sme mohli mat 40.

lubikaf
18. zář 2010

@mirka907 hej, v pripade meskania lietadla treba mat so sebou nieco, to urcite ano. ale mne on uz nechce ani tie prikrmy, ako je normalne jedlo, takze ja budem musiet spravit nieco doma a to zobrat. no a tam uvidime, snad mu tam to jedlo bude chutit, ked nie, snad aj tam najdeme nejake Hippky alebo nieco podobne. nevsimla si si, ake prikrmy tam mali v potravinach, ak vobec nejake mali?

krpcek
18. zář 2010

@lubikaf ja som mala na cestu tam jogurt a ovocnu vyzivu a cestou spat tiez vyzivu. ale v lietadla dostanete jest - my sme mali oblozenu bagetu, z ktorej mala papala, takze nejakymi strasnymi prikrmi sa nezatazuj. vodu pre malu som mala v dvoch dojcenskych flasiach - caj a dzus, na letisku v BA som musela ochutnat a na letisku na Kose, som ju dala len na pas, nekontrolovali ma.
kocik som pri nastupe do lietadla odovzdala personalu a taky isti som ho aj dostala. ziadne poskodenie, nic - a dokonca, mi neprisiel ani na pase, ale ked som vystupovala z lietadla cakal ma pod schodami.
ja som nasla v potravinach Nestle vyzivy. Hipp-ky nemali. ale nejako specialne som kvoli tomu nechodila. a tak ako pise mirka, tiez som pre istotu brala prikrmy a dobre som urobila, lebo mala mi 3 dni nechcela jest ich jedlo, jedine hranolky alebo melon. 😅 😀

misa.ottovka
18. zář 2010

@lubikaf : nápad zabalit kočárek do folie není špatný, ovšem nesmíte mít zpoždění letadla, jako my, když jsme chytli zrovna v den našeho odletu stávku na řeckých lgtištích. Pak jsem děkovala svý intuici vzít jen golfky až s sebou na palubu, měla jsem tak golfky pořád u sebea malá mohla na letišti v klidu spinkat, když jsme mezipřistávali v Brně na letišti a čekali tam 5hodin.

kiwinka
20. zář 2010

@lubikaf tak vybrali ste ten rhodos??? a aky hotel??
my sme sa vcera vratili z Rhodosu, bolo krásne 🙂 akurt kupelna bola strasne skareda stara a smradlava,,ale na izbe sme travili co najmenej casu,,inak sme vsetko zvladli kvelo s malinkou! bez akychkolvek tazkosti...
na letisku v BA sm akurat chutnali vodiku vo flaskach inak nutrilon sme nemuseli chutnat, este som mala vyzivku HIPP ani to sme nemuseli otvarat a chutnat,,let zvladla super, ani nepípla, spinkala, aj bola hore, ale neplakala,,akurat to ze ju musis drzat na rukach cely let je trosku tazke,,ale muz to zvladol 🙂 a dovolenka prebehla fajn,, sme radi , ze sme doma uz a mame kopec zazitkov. 🙂 !

krpcek
20. zář 2010

@kiwinka ake ste mali pocasie?

kiwinka
20. zář 2010

@krpcek skvelé,,aj 30 stupnov,, more teple, no paráda 🙂 tam je teplo aj v oktobri...
Kréta a Rhodos jedine v tomto case kde je este teplo a leto. este Tunis, Egypt samozrejme,, ale to uz nie je grécko.
Inak krpček Teba som "čítala" v apríli 2009, alebo v snazilkach,teraz neviem,, my sme sa s mm snazili o babo a ty si prave isla rodit pomaly,,tusim kramáre a cisarsky si bola? no a uz mam aj ja babetko,,je to milé 🙂 a ako to ide rýchlo!

krpcek
20. zář 2010

@kiwinka dobru pamat mas. cisar na kramaroch - to som ja 😀 😀 😀 leti to hrozne - mala ma o chvilu rok a pol. 🙂
to si ma celkom potesila s tym pocasim, buduci rok by som totiz chcela ist bude koncom juna alebo zaciatkom septembra. ked uz nebude tak velmi horuco - teraz sme mali aj 40 stup. cez den. no uvidime - mne take teplo nevadi, ale MM pindal. 😀

lubikaf
20. zář 2010

@kiwinka nie rhodos, ideme na kretu 😉 hotel Petra Mare a letovisko Ierapetra. super, ze si napisala o tych Hippkach, som bola teraz kupit vyzivy, baby ma presvedcili 😉 nechcela som povodne brat, ale nakoniec som ich zopar kupila a vezmem aj do prirucnej batoziny. a som rozmyslala, ze snad ich nebudu chciet otvorit a ochutnat, alebo nieco podobne. a o nutrilone som tiez rozmyslala, ze ci dat do prirucnej alebo do kufra? 😒

lada82
20. zář 2010

ahoj holky, my se vratili v sobotu z Lefkady - byla to nadhera! pocasi krasne vyslo, deti letadlo zvladly skvele... krasa!
je to nadherny ostrov, ale pokud ho chce nekdo sjezdit krizem krazem a ozkouset i ty skryte kouzelne plaze, musi pocitat s tim, ze je opravdu dost hornaty, skalnaty, a ze to s malymi detmi nemusi byt vzdy jednoduche 😅

ja byla kdysi na Zakynthu a na Korfu a take krasa - Recko je uzasne!

jedine, co mne ted s detmi trochu vadilo, byl neporadek - dost casto se nekde valely odpadky, v nich vypelichane kocky, toulavi psi atd., a totez jsem videla i na Zakynthu, tak je mozne, ze se s tim nekde nekdo setkate...
a pak samozrejme hazeni toaletaku do kose a to, ze je vecne citit odpad... nikdy mi to nevadilo, ale s vsetecnymi detmi, ktere vsude lezou a vse zkoumaji, musi byt clovek porad ve strehu, aby nevlezly nekam, kde je to opravdu EE 😀
takze s koupelnou jsem mela i ja problem stejne jako @kiwinka ...

byl tam pisek i kameny, takze decka nadsena!

Nutrilon nam prosel bez problemu v prirucnim, papani pro malou jsme si vezli plastove Hippy, ale bylo to zbytecne - meli tam v Marketu lepsi, a i ubrousky, plenky, vsechno...

ja vsem doporucuji 🙂

krpcek
20. zář 2010

@lubikaf tak to budem cakat na referencie - tento hotel som mala vybrany, ale pre transfer z letiska som ho zavrhla. som zvedava ako sa vam bude pacit. 🙂

kiwinka
21. zář 2010

@lubikaf petra mare chvalia,,klasika,a overeny hotel v cestovkach.nic extra ani nic zle,,normalka,,, mne to takto bolo nejak opísané...
ja som brala 1 hiippku mrkvu ln,,ani som je nevzuyila,to len nahodou kebz sme meskali s lietadlom.. a 3 nutrilonz nadavkovane a tri flasky s vodou a 1 flasa cajiku,,,
a tie kojenecke vody u nas neboli na rhodose vzskusali sme teda co sme mohli , vsade po prevareni plaval humus dajaky, na koniec sme skoncili na vode EVIAN 8 eur 4 flasky liter a polky.

kiwinka
2. říj 2010

@lubikaf uz ste doma z dovolenky??? ako bolo? 🙂 🙂 🙂

lubikaf
2. říj 2010

@kiwinka ahoj, hej dnes sme dosli poobede 😉 bolo super, stale sme mali teplo, sice bolo viac menej skoro stale pod mrakom, ale aspon tak neprazilo slnko, lebo vazne bolo horuco. som necakala take teple pocasie. maly si to uzil, cestu zvladol uplne v pohode, ked sme sli tam, tak v lietadle sa prehral a potom ten transfer v buse prespal. a dnes cestou domov zas naopak, v buse sa nejak prehral a v lietadle spal. takze cesta bola uplna pohoda.

hotel dobry, uplne stvoreny pre deti, detsky bazen s hlbkou 45 cm, bolo tam 5 smyklaviek, co bolo uplne super 😉 dalej tam bolo take akoby detske ihrisko s preliezkami a jednou hupackou a este mini club, to bolo normalne vo vnutri taka velka miestnost, kde sa dalo ist s detmi a hrat. takze super.
celkovo som spokojna, akurat sme boli trochu nespokojni s jedlom, nieze by zle varili, ale nam to pripadalo s muzom, ze je stale to iste. ale tak dalo sa, kvoli jedlu som tam nesla 😉 ale maly zo zaciatku nechcel nic jest okrem hranoliek, potom zacal jest polievky, a rano si vzdy dal jogurt a cerealie. a este jedol chleba s maslom natrety 😉

ale mozem povedat, ze dovolenka bola super, maly to zvladol uplne v pohode, az som bola prekvapena 😉 takze ja sa nemozem na nic stazovat 😉