Dovolená v Řecku. Kam jet s dítětem?

lilianka1
10. lis 2007

Máte prosím některá z Vás dobrý tip na dovolenou v Řecku pro rodinu s 5letým a 1/2ročním dítětem? Jde mi hlavně o dobré zázemí na ubytování a snadný přístup k moři. Děkuji za Vaše názory. L

kacatko_1907
28. led 2011

@maart no přesně, komáři jsou snad na všech ostrovech a Korfu není nějak extrémně zamořené 🙂 jsou sice protivní, protože žerou hlavně v noci a často ani nebzučí, takže se jen pak člověk vzbudí celej pokousanej 🙂, ale dá se to v pohodě zvládnout. Stačí nemít večer otevřený okno a přitom svítit, případně je pak vychytat a nebo vystříkat nějakýma jejich přípravkama.... 😀 tak ať se vám líbí 🙂

maart
28. led 2011

Tak jo, holky, dekuju moc. Ja uz jsem si to vsechno nastudovala...i to, ze ty cesky pripravky nefunguji, takze proti-komari chemii budu kupovat az na miste. My mame klimatizovany hotylek, takze by to mozna mohlo byt o neco lepsi, uvidime. Jinak doufam, ze nebudeme zklamani, protoze vsude se o tom Korfu pise jen to nejlepsi...chceme si tam pujcit auto, vyrazet na ruzne vylety, hodne chodit, taky se koupat samozrejme a pry je tam nejaky uzasny obr venkovni aquapark http://www.aqualand-corfu.com/index.asp , tak to taky nemuzeme vynechat.
V Recku jsem byla 2x, ale na Krete se mne moc nelibilo, byli jsme na severni strane a tam teda priroda nic moc....

Jeste jednou diky 🙂 .

martaska78
28. led 2011

Ahojky, my jsme byli s malou (tenkrát 10 měsíců) v Chorvatsku a bylo to super. Jen nevím, jestli Řecko není moc "horké" pro takové mimi. Já tam byla s manžou jen jednou za svobodna, bylo to koncem srpna a měla jsem se sluníčkem problémy. Hlavně jsem se tam "grilovala" za živa. Proto raději jezdíme do Chorvatska. Ale taky záleží v kterém termínu byste chtěli jet, jestli mimo sezonu.,tak myslím OK.

zevina
28. led 2011

my jezdíme zásadně mimo sezónu, v červnu nebo září a jak počasí, tak i ceny jsou daleko příznivější 🙂

@maart ono je to s komáry fakt individuální, v hotelech někdy i okolí postřikují protikomáříma sajrajtíkama 😉 a když se na ně člověk vybaví, je to v pohodě, nikdy nám dovolenou nezkazili 🙂 a třeba pro děti jsem vždycky brala náš repelent z lékárny, co používáme doma a nemám pocit, že by nefungoval

myslím že se vám určitě líbit bude, já Korfu považuju za jeden z nejhezčích ostrovů

mv
28. led 2011

@maart byli jsme na různých ostrovech v Řecku už 6X a Korfu patří k mým nejoblíbenějším.Hned za Kefalonii,což je moje srdcovka...Nsopak třeba Kréta východní mě vůbec neoslovila.
Nikde za celé ty roky jsme neměli problém s komárama, fakt nee.
Dejte si velký pozor na děti v tom aquaparku, nám se tam topil kluk a to mu bylo 12let a manžel byl 2 m od něj a v tom jejich vlnobití to bylo prd platný.I reakce plavčíků velice pomalá, hroznej zážitek.
Teď jsme byli na Tenerife a místní auapark byl na zcela jiné úrovni a i profesionalita plavčíků maximální,nesrovnatelné s Korfu.Ať se vám líbí dovča .... 😵

maart
29. led 2011

@zevina Dekuju moc za tip, repelenty nakoupim i tady, neco i tam....treba se nam komari vyhnou 😉 ....

@mv Jejda, tak to verim, ze byl strasnej zazitek 😖 ....tak ted si rikam, jestli tam mame vubec jet. Co myslis? Deti budou mit 9, 7 a 3 a pul roku, tak fakt nevim. Jejich www sranky vypadaji lakave, ale nerada bych tam o nejake ditko prisla 😅 ...uziji si to tam deti?
Samozrejme teda s tim, ze je porad budeme mit na ocich...jsou tam i atrakce pro mensi deti? Je tam cisto?

Jsem rada, ze se vam vsem na Korfu libilo, my uz se tesime fakt moc.

mv
29. led 2011

@maart fakt nevím, já tam jen prošla a šla se opalovat, manžel se synem tam byli půl dne.Prý s většíma, když pomine to vlnobití, kam by už nikdy nešel,neb tam se ti je schopno dítě utopit metr před očima a nemáš šanci se k němu dostat, tak v pohodě, ale s tím malým asi nic moc, ale třeba se rozdělit a manžel půjde s většíma a ty s menším by šlo.Rozhodně si to děti užijou, ale pokud jste již byli někde v cizině v aquaparcích, tak tento patří rozhodně k těm slabším.

krpcek
29. led 2011

my sme boli minuly rok na KOSe. nemozem povedat nic zle - boli sme od 9.8.-19.8. vonku skoro 40 stupnov, cize aj ked zafukalo, bolo to super. animacie pre deti cely den. strava super, do mesta sme to mali 10minut pesi,plaz pred hotel nic moc, ale vedlajsi hotel mal super plaz aj vstup do mora, tak ked sme chcli ist sme tam,ale asi iba raz.
inak vsetko super.

tento rok rozmyslame, ist az zaciatkom septembra - ktore ste uz boli, nebude uz chladno?

maart
29. led 2011

@mv ...a tak my to zkusime 😉 ...snad to bude vsechno dobry, pak pisnu, jak to probihalo. Diky vsem za rady.

zevina
29. led 2011

@maart my byli nahoře v Acharavi a přímo tam byl aquapark taky (bylo to ještě za svobodna bezdětna, tak osobní zkušenost nemám, ale z doslechu je právě takový menší a pro děti ideální) tak zkus si ho vyhledat 😉

@krpcek v září je v Řecku ještě dobře 🙂 moře vyhřáté, ale nejsou tak úmorné vedra, snad jen přibalit nějakou mikču navíc, noci už můžou být malinko chladnější
byli jsme v první polovině září na Thassosu, naše domácí nám pořád tvrdila, že už je zima, nám ty třicítky připadaly naprosto ideální 😵 večer jsme na procházky už nosili dlouhý rukáv, ale je pravda, že je to poměrně severně položený ostrov
letos jsme byli na Zakynthosu koncem září, vraceli jsme se až v říjnu, měla jsem trochu obavy, hlavně kvůli dešťům, které s podzimem přichází, ale naprostá pohoda, průměrně cca 27 stupňů, pár dnů částečné polojasno, ale teplo a jeden trochu propršený den, ani v noci nebylo výrazně chladněji, ani jsem dětem ty bundičky nemusela vytahovat (až na cestu domů, ptž u nás už byla kosa 😅 )
a co jsem vyčetla, tak většina řeckých ostrovů, co jsou mezi pevninou a Tureckem, tak jsou hodně chráněné před chladnějšími podzimními větry Krétou (ta to pochytá a znatelně se ochladí)

krpcek
29. led 2011

@zevina ja rozmyslam tak nad Rhodosom alebo Kretou - tak zaciatkom sepembra. este by mohli byt teplucko - pre mna je idealne od 30 vyssie. 😀

lucikacka
8. únor 2011

Jaké je počasí v Řecku začátkem června? Je to na koupání? Uvažujeme nad Krétou. Chceme jet s malýma 2,5 roku a 7 měsíců.

miska73
8. únor 2011

@lucikacka my byli (na Kosu) začátkem června a dost foukalo a moře bylo jako žiletky...mm se teda koupal, já se chodila spíš smočit 😅. Ale jinak už bylo slušný teplo... na Krétě nevím..

xkacatkox
8. únor 2011

holky, dotázek????mylslíte si, že se dá zvládnout dovolená v Řecku s 1,5letým dítkem a jeli by jsme tam autem, ubytování v apartmánu, přelom července,srpna?hlavně ta jízda autem aty vedra, jak to děti zvádají

hanka.knizkova
10. únor 2011

Ahoj,chtěli by jsme s manželem a 2.letou dcerou vyrazit na začátku června na Zakyntos,dceři bude 18.6 2 roky tak to chceme stihnout,aby jsme za ní nemuseli platit..hotel stále vybírám a nemůžu se vůbec rozhodnout,tak jestli máte nějaké typy budu ráda 🙂 cestovka nám byla doporučena CK Alex,máte sní někdo zkušenost?A jaké je na začátku června na Zakyntosu počasí a co moře,už bude teplé?
Jo a taky se nemůžu rozhodnout zda zvolit all inclusive nebo stačí polopenze,jaké máte zkušenosti,dcera neni moc velký jedlík,ale na oběd je zvyklá na polívky,které tam stejně nebudou,ale něco k obědu jí dát musim..
Budu ráda za jakékoliv typy, vaše poznatky a zkušenosti.. 🙂

miika
16. únor 2011

@krpcek
http://www.recko.name/diskuze.php?cti=1&id=1945...
tato stranka je super ak chcete vediet cokolvek o Grecku - nasla som diskusiu o pocasi v septembri na Krete... zaciatkom septembra by 30ky este mohli byt, na konci uz ani nie - my sme boli koncom septembra v Rethymne na svadobnej ceste a veru bolo max 25 stupnov, casto bolo zatiahnute, par krat aj trochu prsalo a na kupenie uz moc teplo veru nebolo.

lucikacka
neviem presne ako je na Krete zaciatkom cervna, my sme tam boli az okolo 20.6.-4.7., a to uz bolo pekne horuco, okolo 30-33 stupnov, vyhodne je na konci juna to, ze este nie su vysoke ceny, vsade je menej ludi a aj na plazach casto este nepytaju poplatky za lehatka... Ja by som vsak sla az v druhej polovici juna - aby bolo uz teplucke more.

mv
16. únor 2011

@hanka.knizkova my byli s Alexem na několika dovolených a vždy bez jakýchkoliv problémů,to samé Firo.
Ten Zakyntos mi příjde trošku zrádnej na počasí, my tam byli po půli července a verda a ti , co byli před náma na začátku července, tak si stěžovali na zimu a studené moře.
Na začátek června bych asi volila jiný ostrov v Řecku i když vždy je to o náhodě s počasím.
My měli AI několikrát a takřka nikdy jsme ho nevyužili, ale to tím, že máme vždy půjčené auto a hodně cestujeme po ostrovech, což s malým dítkem těžko.Ale i tak bych si radši vzala obědy pro malou s sebou,či tam koupit se dá cokoliv.

adinam
16. únor 2011

My sme boli začiatkom júna na Rhodose,more bolo fakt ešte studené 😒Väčšinu času sme trávili v detskom bazéniku.Inak počasie super,teplo 😉.Ale v júni s dieťaťom už určite nie.Veď bazénik máme aj doma na dvore 😀
hanka.knižková-v cestovke nám povedali,že na Zakynthose je v júni ešte chladnejšie,ako na Rhodose,aj tam viacej fúka...

matac
16. únor 2011

my sme boli na Krete hotel Louis Creta Princess . Krasne stravena rodinna dovolenka , jedlo uzasne,obsluha velmi mila usmiata.hotelove animacie pre deti aj dospelakov super. izby trosku starsie ,na recepcii sme poziadli o inu izbu, hned nam ju vymenili ta bola pekna cista,velka a slnecna . hotel priamo na plazi s pozvolnyn vstupom do mora. vhodna dovolenka aj pre drobcov. ja kretu milujem je to krasny ostrov , nadherne azurove modre more. srdecny ludia. pocasie nas nikdy nesklamalo. 😉

lante
17. únor 2011

@matac vidím, že máme rovnaký názor a j pocity z Kréty 🙂 Je to skvelý ostrov už sme bývali na ňom asi 7x min. rok prvý raz aj s deťmi a Kréta klasicky nesklamala 🙂
A to sme boli od 4.júna a more teplučké počasie ešte viac 😀

matac
17. únor 2011

@lante bola som aj v oktobri a pocasie super . precestovali sme cely ostov , v leto to moc nie je dobre je dost horuco na dlhe vylety. 😉 tie krasne dedinky akoby sa zastavil cas , no uzasne 😵

lante
17. únor 2011

@matac my sme Krétu pobehali ešte keď sme nemali drobcov. Na motorke, úplná paráda. A domácich vždy vyvediem z miery, keď im poviem, že sme prešli Samariu....ale tam aj späť v jeden deň....skrátka magori 😀

matac
18. únor 2011

to sme sli aj my.je to krasa. no len tie cesty su trosku adrenalin 😉

linda.r
20. únor 2011

@hanka.knizkova Za nás můžu Zakynthos jenom doporučit, my byli loni v letovisku Tsilivi 4-16.6. a to už tam byl pořádný pařák, moře tak 20-22C, nám to stačilo. Dceři bylo přesně 2,5 roku a myslím, že si to maximálně užila. S jídlem asi neporadím, my jezdíme do studií bez jídla, pro Miu jsem sebou měla kupovaná hotová jídla v takových těch plastových krabičkách, ale stejně s námi většinou baštila gyros. Jinak v každém letovisku jsou supermarkety se vším možným, ale většinou o dost dražší než u nás, takže je to hodně o penězích, mě třeba zarazilo, jak měli drahé ovoce. S CK Alex nemám osobní zkušenost, ale určitě bude v poho, my byli na last minute s CK VTT a max. spokojenost. Zakynthos je opravdu jeden z nejkrásnějších řeckých ostrovů, určo nebudete litovat, ještě doporučuju půjčit na pár dní auto a projet si ho celý a k tomu nějaký ten lodní výlet. Jen vám k pobytu nedoporučuji Laganas.

cernalu
20. únor 2011

@hanka.knizkova tak Zakynthos můžu doporučit, dělala jsem tam jednu sezonu delegátku a ráda na to vzpomínám, byla jsem tam od začátku června do konce září a počasí bylo parádní celou dobu, začátek června ideální, ne moc lidí, moře teplé... Co se jídla týče tak všeobecně do Řecka myslím max polopenzi, já osobně jezdím většinou bez jídla, máš tak možnost vyzkoušet to na co máš zrovna chuť 🙂 A co se letoviska týče nejvíc se mi líbilo Alykanas a Alykes, klidná letoviska, hezké moře, pláže nejsou narvané, Laganas určitě ne, je plné pařících anglánů ☹ Dělala jsem pro cestovku Daniela travel a musím říct, že měla hodně spokojených a stálých klientů, to co slíbí v katalogu tak opravdu je 🙂

syll.
21. únor 2011

@cernalu jééé akorát čtu o ALYKANAS, ALYKES já tu byla s manželem, a byla to super dovolenkaaa 😀

pralinka25
21. únor 2011

@hanka.knizkova dovolenka AI je vacsinou lacnejsia ako bez jedla lebo v tych ich obchodoch je to dost drahsie.
a nam teda vyhovuje ze mame celodenny pristup k napojom. ked sme boli na polpenzii stale sme vlacili vodu zo supermarketu a tak si dovolenku nepredstavujeme. navyse tiez cestujeme po okoli ale vzdy nam zabalili balicek na cestu a aj napoje. nam AI vyhovuje

zako
21. únor 2011

ahojky...prave jsem objednala dovcu na Chalkidiki, poletime v pulce zari se 14 mesicnim synem...nemate nekdo zkusenosti s touto oblasti? mame all inclusive, letovisko se jmenuje Geraniki, hotel je zamereny na rodiny s detmi, tak snad to vse vyjde na 1 🙂

zako
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
tegina
25. únor 2011

Ahojky,
tak jsem náhodou narazila zde na toto téma, a ono asi opravdu platí, co člověk to jiný názor 🙂
S teplotama, co jednomu stačí a peče se, druhému je jště zima 😀 , to samé s AI nebo lokalitou, někdo má rád klidnou dovolenou, někdo pařící uličky apod.
My jedeme do Řecka poprvé, také na Zakynthos, zrovna do Laganas, ale do hotelu, kde všichni píšou, že je klid, no a když budeme chtít Řeckou atmosféru tak si vyjdeme, i když to s dvěma dětma moc nevidím, 1 a 2,5 roku...teplota vyjde ai tak jak má, jedeme v polovině června, ale jak píšete, přijde mi šílenost jet s dětma v plné sezóně, ale je to otázka názoru a my nejsme vyloženě teplomilové...
Budu ráda za rady, na co bych neměla zapomenout, co vzít pro děti 🙂