Dovolená v Řecku. Kam jet s dítětem?

lilianka1
10. lis 2007

Máte prosím některá z Vás dobrý tip na dovolenou v Řecku pro rodinu s 5letým a 1/2ročním dítětem? Jde mi hlavně o dobré zázemí na ubytování a snadný přístup k moři. Děkuji za Vaše názory. L

zevina
13. čer 2011

@fiffinkaa jezdíme do Řecka hodně, na různá místa a je pravda, že 1x se stalo, že nebyly standartní zásuvky, ale s menšíma dírkama... ale aspoň 1 zásuvka tam byla "normální" 😉 jinak redukci jsme kdysi pořídili za pár drobných tam v místním supermarketu a preventivně ji vozíme (má 2 výstupy na úzké koncovky, jeden evropský) ale jak jsem psala, běžně v hotelech ji není třeba 🙂

dzej
16. čer 2011

@fiffinkaa ahoj, dnes jsme videli vas hotel, je asi o 5 hotelu dal za nasim. A neboj, je tam klid, do centra je to hodne daleko pesky.. nejlepsi je vlackem nebo busem. jinak aktualni info, dnes je 30st a voda uzasna. Sice chvili trva nez tam vlezes, ale pak je to parada osvezeni! myslim, ze se vam tu bude libit. 😉

juliett99
19. čer 2011

@kiwinka moja tak prajem vam stastnu a hlavne si uzite mora, teplucka 😵

juliett99
19. čer 2011

tak uz sme domka 🙂 nateseni ze vidime tatika ale smutny ze nie sme pri mori ☹ ale tak dufam ze aj buduci rok sa daco zadarri.
Hotel PEFKOS GARDEN na RODOSE ....................... NEODPORUCAM 😠 hlavne kvoli pani domacej
No tak co sa tyka dovci v celku sme boli spokojny az na PANI domacu co robila stale krik s personalom. Presne ako si pisala ze jednoducha klasika grecka co nam vobec nerobilo problem. Pani co nam upratovala bola mila a respektovala to ze mame prcka co spinkava okolo obeda. Takze hned ako sme vypadli doobeda k moru upratala a k obedu ked sme sa vratili sme mali cisto a tichucko. Maly pekne spinkaval cca 2 hodky a dokonca mu dali aj postielku co nas potesilo. No tie komare boli otras maly prisiel domko ako keby mal osypky chuda moje. Skusali sme vsetko nakoniec sme mali aj v zasuvke, plus zapalenu sviecku na komarov a nejaku smradlavu tekutinku cim sme ho natierali tak to celkom pomahalo.
uff STRAVA ☹ velke bleee ako na zaciatku to celkom uslo clovek si daco nasiel ale ked uz sme mali na 10 den jest to iste uz nam bolo spatne. Maly mi dokonca tu ich stravu jedol iba jeden den potom mi odmietal jest tak bol len na tom ich jogurte a uhorke. Ostatne sme mali z domu a museli sme kupovat.
Stara robila stale nejake chaosy dievcata co tam robili sloveky a cesky z nej boli na vetvy a neustale plakali. Tak ako robit 7 dni v tyzdni a mat volno iba od 15 do 18 je sila. Dokonca ceska co tam bola prva to tahala uz mesiac sama.
Je pravda ze my s mamou sme dost preberave v strave ale videli a tiez aj poculi tie ohlasy na stravu. Dokonca sme boli radi ze nemame AI lebo ten blivajst jest aj na obed by ma asi porazilo. Nasim chlapcom stacila na obed polievocka.
Plaz bola mala ale fajna. Prve dva dni nefukalo takze bolo super ale potom zacalo fukat a na tej malej plazi sa nedalo byt pretoze more bolo az pri schodoch a lehatka skoro pod vodou. Tak sme si nasli druhu plaz cca asi 30 minut s kocikom a tam bolo super taka mala zatoka. Pri konci prestalo fukat tak sme sa zas vratili naspat. Dokonca sme boli na peso aj v Lardose a tam maju kamienkovu plaz a tam mama a david hladali musle.
A v podstate sme boli spokojny aj s hotelom a s dovolenkou a este co sa nam nepacilo ze vraj hotel pre rodiny s detmi a nic pre deti ani len hojdacky a same schody 😕
Neskor pridam aj fotecky po pravde ked by mi teraz niekto povedal ze ci idem este raz k moru a do toho isteho hotela tak idem aj ked som nebola spokojna zo stravou.
Maly si to nesmierne uzival,. Neuveritelne a uzasne vidiet dieta ako sa tesi a jasi sa vo vode. David je uz velkac ten to inak prezival.
Maly v pohode zvadol aj lietadlo, bus a dokonca aj vylet lodou tak sme si to uzili vsetci.
Moc dakujem za cenne rady ktore si mi poskytla pomohli 🙂

kvetinqa
21. čer 2011

Ahojte kocky, uz som sem pred casom pisala. Dovolenku planujeme az v septembri, maly bude mat 10 mesiacov, vybrali sme si Zakynthos, len stale nevieme, ci chceme nieco bez stravy alebo s AI. co je lepsie? A tak isto nevieme ci Zante Maris v Tsilivi alebo ist do Kalamaki. mate niekto skusenost? dakujem

ivkapon
21. čer 2011

ja osobne dávam prednosť Turecku. Je tam ustálenejšie počasie (na gréckych ostrovoch fúka), nie sú tam komáre, teplejšie more, pomer cena zájazdu a poskytnuté služby sú oveľa lepšie. Pre rodiny s deťmi je vhodná oblasť SIDE.

kvetinqa
21. čer 2011

@ivkapon je trosku zvlastne pisat do temy dovolenka v grecku, ze preferujes turecko, ale ok 🙂 Ja nemam nic proti turecku, ale na to, aby som isla do turecka, tuniska, egypta a pod. mam prilis male dieta, ktore nema za sebou ani vsetky povinne ockovania, takze my nateraz ostavame v europe.

misanda
21. čer 2011

tak nám teda v ŘEcku nefúkalo 🙂 kadždej den hicák a sluníčko 🙂. Byli jsme na Zakynthosu a určitě se chystáme jet ještě jinam. Teď teda jsem těhule, ale až budou dětem dva roky, jdem na to 😉 . A Zakynthos teda nááádhera, a určitě příště bych jela jenom se snídaní...trefili jsme zrovna na hotel, kde dělali samý bléé věci...navíc se tam dá najíst "na ulici" a kdy člověk chce, nic ho neomezuje.

jasamin
21. čer 2011

@kvetinqa - ahojky. Zante Maris můžu doporučit. Myslím, že spokojenost by byla 🙂 .

kvetinqa
21. čer 2011

@jasamin vdaka 🙂 a nie je tam velmi rusno?

jasamin
21. čer 2011

@kvetinqa - já bych ani neřekla. Letovisko je to krásné, je tam živěji - to ano, ale úžasné pláže, pozvolný vstup do moře a transfer do hotelu je snad myslím jen 20 minut. Hotel je naštěstí v klidné části toho trochu rušnějšího letoviska, takže z mého pohledu byl klid.

kvetinqa
21. čer 2011

@jasamin ze je to zive letovisko znamena, ze tam je vela ludi? 🙂

jasamin
21. čer 2011

@kvetinqa - no mě se ani nezdálo. Ale pokud máš ráda úplný klid, tak to asi není to pravé ořechové. Já nemám ráda hluk (přece jen mám 3 děti), ale úplné ticho taky ne, mě to vyhovovalo. Takový zlatý střed. Blízko do centra s obchůdky to je, ale v hotelu a v jeho nejbližším okolí to bylo tiché. Možná bude mít někdo jiné zkušenosti, těžko říct. Navíc pokud chcete jet až v září po sezoně, tak bych se vůbec nebála.

kvetinqa
21. čer 2011

@jasamin skor mi ide o to, ze nas syn je malinky a rada by som mala okolo seba na plazi priestor a nie sa mackat medzi milionmi ludi... ale to tu asi nehrozi. kazdopadne vdaka 🙂

fangi
21. čer 2011

@kvetinqa My jsme byli na Zakynthosu v Kalamaki, kdybys měla nějaké otázky. Tam je to naopak velmi, velmi klidné. My jsme si to vybrali záměrně, chtěli jsme si s přítelem užít romantickou dovolenou ve dvou 😵 Byli jsme v sezoně a lidí tam bylo oproti jiným místům,kde jsem byla, hodně málo, moře krásné, pláž krásná 🙂 Ale v podstatě tam není, kam jít, pokud si nepůjčíš auto nebo motorku a nebudeš cestovat po ostrově. "Centrum" je jedna ulice, kde jsou z obou stran restaurace a pár obchůdků, ale je krátká, a za chvíli konec a nic... Ale jak říkám, my jsme si chtěli užívat zamilované chvíle a proto jsme si to vybrali 😉 Ale někdo by mohl být zklamaný a mladá partička toužící po zábavě by se tam asi unudila k smrti 😀

jasamin
21. čer 2011

@kvetinqa - jo to já chápu. To místečko si určitě uděláte. Takové pláže jsou třeba na Mallorce, tam mám pocit, že je hlava na hlavě. Každopádně ať vyberete cokoliv, tak přeji krásnou dovolenou a ničím a nikým nerušenou 😀

kvetinqa
21. čer 2011

@fangi no my ideme s drobcom prvykrat k moru, takze by sme chceli klud. nehladame nocny zivot ani nic podobne. v akom hoteli ste boli?

kvetinqa
21. čer 2011

@jasamin dakujem! 🙂

fangi
21. čer 2011

@kvetinqa Název hotelu už asi dohromady nedám, už je to dýl. Jinak pro děti si myslím že to tam je ideální, protože je tam pozvolný přístup do vody, dá se tam při břehu sedět jen v trošce vody, děti si tam určitě můžou takhle hrát 🙂 A voda byla úžasně čistá, pláž hezká. Jen se na pláž nesmí později večer, želvy tam kladou vejce. Ale tak s malým už půjdete stejně spát 🙂 Hotelů tam bylo několik, některé teda už od pláže tak 5-8minut chůze...Ale byly tam kolem pěkné hotely, i s bazény...

kvetinqa
21. čer 2011

@fangi pozriem to, vdaka za ochotu 🙂

fangi
21. čer 2011

@kvetinqa Není zač 🙂

kristi
21. čer 2011

@kvetinqa pro deti ideal zde, my tam teda byli bez male ale super
http://www.blue-style.cz/recko/zakynthos/hotel-...

zevina
21. čer 2011

@kvetinqa loni jsme byli na Zakynthosu v Tsilivi právě až v září, děti 1rok a 4 roky, naprostá spokojenost, jak už holky psaly, krátký transfer, město rušné tak akorát (co jsem se pak na letišti bavila s lidmi, kteří byli v jiných letoviscích, tam už bylo často jak po vymření, sezóna končila, spousta obchůdků a taveren zavřená 😒 tady ne, pláž pěkná, čistá s modrou vlajkou, pro děti pozvolný přístup do vody 🙂
¨trochu jsem měla obavy z dešťů, ptž v září už bývají časté (my odlítali domů 1.10. posledním letadlem do česka) jen párkrát sprchlo, převážně přes noc, asi jeden den pršelo víc, přesto bylo teplo, jinak příjemných 27 st.

zevina
21. čer 2011

@kvetinqa a jinak tu stravu, al.i. mi přijde zbytečný, vystačíš bohatě s polopenzí, pro malého určitě něco brát budeš ve skleničkách a vy cestou k moři stejně neodoláte různým lákadlům jako zmrzce, melounům, gyrosu, pečivu z pekárny apod 😉

kvetinqa
22. čer 2011

@zevina nase cestovky pri tych hoteloch inu formu stravovania neponukaju....
ale inak vam kocky velmi pekne dakujem
@kristi

zevina
22. čer 2011

@kvetinqa to je opravdu škoda, samozřejmě dá se to i bez jídla, stejně pro malé dítě bereš skoro všechno z domu, nebo já to tak dělala, že pokud měli kolem roku, tak z místní stravy jedli jen pečivo, ovoce, jogurt... ale samozřejmě polopenze je daleko pohodlnější 😉 ten all inclusive mi přijde ideální tak do arabských států, pro řecko je ho snad i škoda, kdo chce komfort se vším všudy, tak ho ocení, ale mě by bylo líto, že pomalu nebudu mít možnost ochutnat něco venku... a navíc v takovém horku se bez obědu v pohodě minu a taky jsme vždy pár dnů strávili s autem po výletech, kdy jsme se po snídani sbalili a vraceli se až k večeři...

bera28
22. čer 2011

Ahoj holky,
včera jsme se vrátili z odvči na Rhodosu, oblast Kolymbia a teda nikomu nedoporučuji. Byla to fakt nejhorší dovolená, na které jsem byla.
Strašný vedro (permanentně přes 30, poslední 3 dny ke 40 stupňům), vítr sice pofukoval, ale stále z vnitrozemí, ne od moře. Všude spousta komárů. Místní doprava moc nefunguje, služby také nic moc. Měli jsme stravu All inclusive, ale když jsme si chtěli jít do obchodu koupit pravý řecký jogurt nebo řecký džus, tak jogurty měli pouze polské a džus kyperský. Oblast Kolymbia je klasická turistická, nenajdete tam nic řeckého. Na výlety se v tom vedru s dětmi vůbec jezdit nedalo, takže jsem se přesouvali akorát po plážích. Dopol tak max. na 2 hoďky a pak až tak okolo 17,00 hod., jinak se venku nedalo vydržet. Pláže jsou rozmanité, ale jen jedna opravdu pěkná, široká, i s částí bez slunečníků. Moře čisté a už teď teplé, ale přesto osvěžující.
Tohle byla moje třetí dovča v Řecku (předtím Korfu a pevnina), ale už jsem s Řeckem fakt skončila. Snad budete mít s pobytem v Řecku lepší zkušenosti, mě už tam opravdu nikdo neuvidí.

labell
22. čer 2011

Ahoj holky,
moc prosím: nechávaly ste si vpisovat mimčo do pasu? Udělali to na počkání? Co k tomu bylo potřeba??

estrellita
22. čer 2011

@labell my jsme si nechali, jak jsme jeli do Italie. myslim, ze chteli rodny list?? uz si moc nepamatuju, zavolej si tam a oni ti povi. Mne to udelali do tydne za 50 kc, ale myslim, ze Dite to udelali na pockani 🙂

labell
22. čer 2011

@estrellita díky moc! No my sme dnes zjistili že nemáme mladší v pase a odlítáme ve středu. Debílci 😔