Dovolená v Řecku. Kam jet s dítětem?

lilianka1
10. lis 2007

Máte prosím některá z Vás dobrý tip na dovolenou v Řecku pro rodinu s 5letým a 1/2ročním dítětem? Jde mi hlavně o dobré zázemí na ubytování a snadný přístup k moři. Děkuji za Vaše názory. L

hasleerka
12. čer 2012

@zolik už ste sa vrátili z kréty??? ako bolo ??? čo môžeš odporučiť???,
my sa totiž tiež chystáme, len ešte neviem či grécko alebo bulharsko

zolik
13. čer 2012

@hasleerka - ještě jsme se nevrátili, letíme tuto sobotu 16.6., pak klidně poreferuju 😉 🙂 a kdybych měla volit, mezi Tvými destinacemi volím Řecko, je to má srdcovka 😵 😵

pejtho
13. čer 2012

Ahoj holky, tak my jsme přiletili dnes ráno ve 2hod do Prahy z Rhodosu.
Můžu říct, že nějaká politická situace je všem na Rhodosu úplně šumák. Euro berou úplně normálně, lidi jsou všude milý a ochotní!
S malou jsme si to maximálně užili!!!

pejtho
14. čer 2012

@inkana Teď čtu, že už máte dovču zamluvenou a odjíždíte. Tak jen pár postřehů, jestli můžu 🙂 Plážový stan, jsem vezla taky. Rozbalili jsme ho ale jen jednou, když jsme našli hezkou malou plážičku se stínem. Jinak se do něj hrozně opíralo sluníčko a bylo v něm šílené dusno, takže když to šlo, pronajímali jsme si lehátka a to bylo super. Ale jinak si myslím, že je ten stan celkem šikovná věc-jen musí mít vhodné místo 🙂
Tím, že budete ve studiu, tak nebudete mít problém s ohříváním lahviček a vařením pro malou jako my. Já jsem to pak řešila tak, že jsme z bufetů v hotelu vybírali co nejvhodnější jídlo pro malou.
Nakonec jí dva dny před odletem dostihl průjmík. Měla jsem z domova Smectu a ta zabrala výborně skoro hned. Ale do konce pobytu už jsem jí jídlo z hotelu nedávala. Max. nějakou bramborovou kaši, nebo kousek kuřecího.
Jogurty v řecku mají výborné-jen co jsem chodila kupovat do krámku, tak byly dost drahé!
Plenky se tam dají koupit, ale také mi to přijde dost drahé, takže jestli se vám zásoba na týden vejde, tak to bude určitě lacinější.
Vezli jsme sebou takový ten kruh pro mrňata. Nakonec trošku zbytečně, protože se tam dá na každém rohu koupit za stejnou cenu jako u nás 🙂 V tom se jí moc líbilo a dováděla.
Ale jinak první dna dny jsme pomalu otužovali a trvalo jí než se do vody odvážila. Pak už se tam hrnula každý den, jako ďábel 🙂
Lékárničku jsme měli vybavenou skoro podobně 🙂
Jo a jestli si budete půjčovat auto s autosedačkou, tak by se vám možná hodil nějaký přehoz na tu autosedajdu. Ta naše byla dost jetá a po prvním dnu na výletě měla malá na ručkách pupínky. Takže jsem tam pak dávala vložku do kočárku a bylo to fajn. Ale asi záleží na autopůjčovně 🙂

Jinak mě samotnou překvapilo, jak to Emča zvládala a že jí vlastně stačí, když má kolem tátu s mámou, když jí nakojím a má svoje hračky. Tak ty děti pak vůbec nepostřehnou, že se kolem nich něco děje 🙂
Tak budu držet palce, ať se dovča líbí!

jajinka27
14. čer 2012

@pejtho jéé to ráda slyším 🙂 my jedeme za 2 týdny na Lesbos 😵 uvidíme jak to zvládne ten náš mladší

jajinka27
14. čer 2012

@inkana jééé čtu že letíte 5.7. na Lesbos, my taky 😀 a kde budete ubytovaní?

jajinka27
14. čer 2012

@inkana aha jsem to blbě přečetla, letíte termín před námi

inkana
14. čer 2012

@jajinka27 ahoj. 5.7. Se už vracíme, Letíme s Viamare a budeme v letovisku Petra. Report asi nestihnu podat, ale beru si sebou ipad, tak snad tam bude někde wififree a napíšu nějaké postřehy. Hodláme to tam trochu procestovat.
@pejtho jé, moc díkza info. Ten stan teda ještě promyslim. Určitě chci brát buď stan bebo slunečník. Manžel nesnaší lidi, takže nejspíš budem na plážích, kde lehátka a slunečníky ani nebudou. Na tu autosedačku si vezmu silnější plínku. Dík za postřeh a smectu ještě dokoupim. Malé beru skleničky s obídkama i nějaké přesnídávky. Hodlám jí tam kupovat akorát jogurt a ovoce. Kojim, lahve nepotřebujem naštěstí. Tak o starost míň. Kruh pro prcky máme, ten jí vezmu taky od nás. Nechci tam zbytečně vyhazovat peníze a k čemu by nám pak byly doma 2 🙂
Máme dovču bez jídla, těšim se na gyros. Hodlám se živit jen jim skoro, mňam. Nikdy se mi v Řecku neprejí 😎
Koukala jsem na Vaše fotky a fakt nádhera. Úplně mě chytla cestovní horečka doma, tak jsem adýs navlíkla uv obleček plavkový a radovala jsem se, jak jí to bude slušet. Co Emča a sluníčko? Dala se udržet ve stínu? Koupali jste na holo, že byla jen natřená krémem? Koupila jsem ji tričko 50+ uv na pláž a do vody.
Kolik jsi pro ni tak měla oblečení? Vubec nevim, kolik toho zabalit, abych to nepřehnala... Letíme s travel servisem a tam je 15kg na osobu jenom. Tak už se těšim, až budu balit a vážit a pořád z kufru něco vyhazovat doma... 😠

pejtho
14. čer 2012

@inkana Jé UV obleček? To slyším poprvé 🙂 Já jsem koupila krém 50+ a jen jsme mazali-ale zase pořád. Do vody, po koupání. A měla takovej větší klobouček, který jsem vždy namočila do vody a plácla jí ho na hlavu 🙂 Jinak jsme se drželi na pláži a na výletech ve stínu. Ale někdy to prostě nešlo, ale právě tím, že byla pořád namazaná, tak to bylo v pohodě a nijak jí neubylo 🙂
My jsme letěli také s Travel servicem a zabalit do 2 kufrů max. těch 15kg byl teda kumšt. Cestou tam jsme měi 28,5 a zpátky 30,8 - suvenýry a dárečky udělali své 🙂
Ale mají tam nějakou tolerenci, tak to bylo v pohodě. Ale táhla jsem také na každý den skleničku, kaši na noc, cestovní konvici, balík plen a vešli jsme se. Zase my dospělí jsme skoro nic nepotřebovali. Nějaké tričko, šaty a bylo to 🙂
A ta spotřeba plenek byla samozřejmě také menší, protože jak to šlo, tak jsem nechávala Emču jen tak. Sem tam udělala bobek do písku, na trávu a sbírali jsme jak po pejskovi 🙂

Jinak oblečení jsem měla pro malou nakonec docela dost-něco jsem táhla zbytečně, ale jinak jsme skoro všechno využili, protože jak byla někdy bez plenky, tak si něco počůrala, pokakala, nebo to měla slané od moře. Dá se přemáchnout, ale na to jsem se vyprdla, když jsem měla oblečení dost.
Měla jsem 2x kraťásky, 1x legínky, 1x dlouhé kalhoty (měla při cestě na sobě), 3x šatičky a pak dost triček-měla jsem asi 7ks, dávala jsem jí je i jen tak samotné na plenku a unosila je všechny. Na spaní měla jen bodíčko s krátkým rukávkem. Pak jsem vezla malé spoďárky, které jsem jí právě šoupla, když neměla tu plenku.
Ještě jsem Emče na mimibazaru kupovala gumové botky do vody. To jsem byla docela ráda, mohla ťapat po pláži ve vodě a i kolem bazénu a po písku, kde to bylo docela rozpálené.

Jo jinak nám říkali z CK, že není nutné mít každý kufr max. 15kg, ale že dohromady oba nesmí přesáhnout 30 a tím pádem jestli jeden má 20 a druhý 10kg už je jedno. A já před odjezdem přebalovala z jednoho kufru do druhého, aby nám to vyšlo 🙂

slunino
14. čer 2012

Ahojda taky se letos chystáme na Lesbos do Anaxosu, ale až na konci srpna - takže budu moc ráda za všechny aktuální postřehy 🙂.

miska76
14. čer 2012

@euphoria jej, som rada, ze si sa ozvala. my ideme 11.7 . pocasie sledujem uz teraz takze viem, ze tam mate krasne. co sa tyka 5 hviezdiciek , uz som o tom citala - nemam velke ocakavania. ale aj tak sa tesim

inkana
15. čer 2012

@pejtho Koupila jsem tričko jakoby plavkové s uv50+ a plavky kalhotky s gumičkama taky s 50 UV. Tak budu mazet hlavně ruce, nohy a obličej a zbytek těla jen občas. Na hlavu mám kšiltovku s tim cancourem z látky na zátylek, aby se nespálila. Boty do písku nepotřebuju, malá mi ještě za ruce nechce chodit. Všude leze po 4 nebo obchází nábytek. Tak mi aspoň nebude Adýs zdrhat. Horký písek na sluníčku bude přirozená ohrádka 😎
Kde jsi koupila ty malé kalhotky. Všude maj jen velké a mám taky takovou podobnou hubeňourku jako ty 🙂 dnes sem zas lítala po Liberci a nejmenší 86-92 ☹ jedeme na 10 dní, tak snad bude ten balík pampers stačit. Taky hodlám nechat malou občas nanahato. Ale ještě uvidim, jestli neseženu kalhotky, tak bude většinou v plíně. Nechci aby měla písek zalezlej úplně všude... 🤐 a taky nechci aby mi malá pokakala piknik deku 😀 je nová 🙂 dík za seznam oblečení. Zbalim to tak nějak podobně. Body jsi nebrala krom toho na spaní ?

kach82
15. čer 2012

Ahojky, zběžně jsem zkoukla posledních pár příspěvků a jen se chci podělit o své zkušenosti. Zavazadlo je 15kg na osobu(na platící osobu - děti starší 2roky už taky mají nárok) + 5kg příruční zavazadlo na osobu!!! My se teď vrátili z Kosu a právě jsme taky řešili nadváhu, tak jsme měli ke kufrům příruční zavazadla a bylo to v pohodě. A lidi i na letišti, když měli moc těžký kufr, tak vytahli třeba igelitku, naplnili a v pohodě.(Jen se ta igelitka pak nesmí zapomenout v letadle 😀 😀 😀 )
UV oblečky nevím, já malou vždy nakonec nechávám nahatou. Byli jsme s ní už loni - 13měsíců, zpočátku jsem jí taky dávala plavky nebo tričko a kalhotky, ale nějak se nám to nepasovalo, písek se pod to stejně dostal... Takže nakonec loni i letos byla většinu dne nahatá, vlastně jen po hotelu jsem jí oblíkala. A mazali jsme jí 2-3x denně krémem DAYLONG KIDS, faktor 30(původně 40). Ten je sice trošku dražší, ale úplně výborný, voděodolný, pro malou nic jiného nekupuju. Plenky - letos jsme už bez, ale loni jsme je na pláži téměř nedávali, jen když jsme očekávali bobíka. A ke konci ani to ne, protože jsme vysledovali, že ona sama, když se jí chtělo čůrat nebo kakat, tak si zalezla stranou a nebo si vlezla do "přehrady", co s taťkou vyhrabali. takže jsme to pak jen uklidili.
A co se týče politické situace, tak vůbec není třeba se bát. Na ostrovech je opravdu klid, Řekové si turistů váží, nějaká krize tam až na pár zkrachovalých restaurací ani není znát. Je tam pohoda.

herak
15. čer 2012

V Řecku jsem mazala 50 2X denně a stačilo to, klidně bych snížila později i faktor, aby se přece jen trochu opálily.Oblečky s UV mi přišly dobré, protože tam dost foukal vítr a bála jsem se o holky, aby mokré od vody a foukal na ně vítr neprostydly - byly jsme na krétě v květnu a ty oblečky je alespon trochu ochránily i po téhle stránce...ostrovy bych řekla, že jsou ok

pejtho
17. čer 2012

@inkana Ahojky, ty malé kalhotky jsem koupila u vietnamců. Jinde měli samé velké, jak píšeš 🙂 A pak jsem ještě sehnala tady v našem sekáči. Ale samozřejmě nové, jen je tam prodávají s použitým zbožím.
Také jsem z C&A měla takové bílé upnuté šortečky, a ty byly taky fajn. Ale on se ten písek pak dostane i do plíny a stejně tomu moc nezabráníš 🙂 Chce to pořád oplachovat prďolku ve vodě 🙂
Jo a bodíčka jsem jiná nebrala. Doma je nosí pořád, ale u toho moře bylo mnohem jednodužší přebalovaní jen s tričkem a bylo vážně takové teplo, že jsem chtěla, aby větrala co nejvíce. Měla je jen na spaní, protože to se tak vrtí, že normální pyžámko ještě mít nemůže, jinak by se z něj vysvlékla 🙂

jajinka27
18. čer 2012

@inkana tak si to moc užijte, nejedete náhodou do Sunshine? taky letíme s Viamare 🙂

inkana
18. čer 2012

@jajinka27 Tak to je náhoda. Ano Sunshine, tam budeme bydlet. Jestli najdem někde wififree, tak Vám nápíšu report co tam je a není. Kdyby Vás pak něco zajímalo, tak mi to sem písněte a já odepiíšu až tam budem. 🙂

jajinka27
19. čer 2012

@inkana jééé tak to jsem zvědavá, budu jukat a přeju hezkou dovču

pejtho
20. čer 2012

@inkana Ještě mě napadla jedna rada pro cestu letadlem 🙂 Jestli jsem už nepsala. Tak si sebou vezměte nějakou lehkou dečku na přikrytí a nějaký polštářek na podložení. Já jsem to naštěstí měla sebou, ale jedna maminka v letadle byla pak zoufalá, že na mimčo fouká klimoška a nemá kde ležet a v letadle bohužel deku ani polštářek neměli.
Letěli jsme také s Travel Servicem, tak se už u odbavení zeptejte, jestli je plné letadlo a jestli by vám mohli pro malou nechat jedno sedadlo volné. Budete tak sedět na trojce sami. Pokud nebude plno, tak tomu určitě vyhoví. Když nám pak malá usnula, tak jsem jí na prostřední sedačku dala polštářek, tam jsem jí položila a chrupala tam spokojeně celou dobu. Jinak je to dost naprd, protože když začnou nosit jídlo, tak vážně není moc prostoru 🙂

luccii
20. čer 2012

@herak jen podotykam k tvemu prispevku, ze opalovani neni pro deti vubec zdrave, do 3 let veku se vubec nedoporucuje, do1 roka by deti nemeli byt na primem slunicku nikdy!

kach82
20. čer 2012

@luccii ono opalování obecně není zdravé, nejen u dětí, že... 🙂

luccii
21. čer 2012

@kach82 presne tak 🙂

inkana
22. čer 2012

@pejtho Diky za radu s tou dekou a polštářkem. Vezmu teda jen deku a pod hlavu ji kdyžtak složim moji mikču 😉 a na tu volnou trojsedačku mám v plánu se zeptat. Co je pravda na tom, že je přeprava kočárku i cestovní postýlky zdarma pro dítě? O kočárku jsem věděla, ale s tou postýlkou mě to překvapilo. Máme to napsané v informacích k odletu. Ještě jsem volala do cestovky a potvrdili mi to... Takže berem Adýs její postýlku cestovní, v které spinká u babiček.
Jinak v tecu je výprodej, tak mám i ty sluneční brýle pro Adýs a i spoustu triček za super cenu. U vietnamců jsem koupila ty kalhoty. Zítra začnu odvážet pískomily a kocoura na hlídání, vyměnim rybičkám vodu a začnu balit 🙂

ciernavila
22. čer 2012

My sme boli pred dvoma tyzdnami na Kose, maly ma 14 mesiacov a bez problemov. Strava, more, ubytko, let - vsetko super. Malemu som brala len zopar kasi inak sa odstravoval tam kedze bolo all inclusive

beboo
23. čer 2012

@ciernavila ahoj mozes napisat o tom Kose blizsie? aj do IP kludne. cez koho ste isli, aky hotel, ci tam prilis nefukalo, ci sa tam dali kupit veci pre male deti a pod. dakujem 🙂

petrakm
23. čer 2012

Hotely MITSIS ,nej zázemí pro rodice a hlavne proi deti😉tyto hotely jsou po celem světe a drží si vysokou kvalitu,byli jsme na Kosu

zuzanka97
23. čer 2012

Ahojte, nechysta sa niekto na Zakyntos 26.6.- 6.7.? Letime cez Firo Tour s leteckou spolocnostou SamAir, ma s nou niekto skusenosti?

hasleerka
24. čer 2012

@ciernavila ak ťa môžem poprosiť aj ja by som uvítala info cez koho ste išli, kde ste bývali ... čo sa ti páčilo a čo nie???

hasleerka
24. čer 2012

@zuzanka97 hod link kam sa chystáš

miska76
24. čer 2012

@euphoria ahoj , chcela by som vediet ci ste uz stastne dosli domov. ked si najdes cas tak mi pls napis nejake info. mna by zaujimalo , ci sa da vyjst pesi vonku z arealu a su tam poruke obchodiky? chodili ste von?
ci potrebujem brat nieco proti komarom, plienky ste kupovali alebo niesli a vsetko co ti napadne. dobre?
budem velmi rada. my stale nevieme o ktorej letime tak som zvedava.