Dovolená v Řecku. Kam jet s dítětem?

lilianka1
10. lis 2007

Máte prosím některá z Vás dobrý tip na dovolenou v Řecku pro rodinu s 5letým a 1/2ročním dítětem? Jde mi hlavně o dobré zázemí na ubytování a snadný přístup k moři. Děkuji za Vaše názory. L

angelax
26. pro 2013

Ahoj. V červnu nebo září chceme letět poprvé s malou k moři. Vzhledem k délce letu jsme si řekli, že by to mohlo být třeba Řecko. Prý je pro děti vhodný Zakynthos - Kalamaki. Máte někdo zkušenost s touto destinací, prý ta pláž není zrovna nejhezčí. Vyhovovala by mi hlavně ta blízkost letiště. Chtěla bych hezkou, jen písčitou pláž a čisté moře. Jako bezdětní jsme lětali na Fuerteventuru- Jandía, kde je světlý písek a krásně modrý oceán, tak nechceme být z této pláže zlamaní :roll: Bohužel na Kanáry si s malou ještě netroufáme kvůli délce letu, asi by to ještě nezvládla...

germaine
26. pro 2013

Zakynthos doporučuju, Kalamaki ne, spíš Laganas...to je v centru, když budete chodit pěšky je to zhruba uprostřed Zakynthosu.

bride
19. led 2014

ahoj, nemám bohužel čas pročítat tuto dlouhou diskusi. Mohl by mi prosím někdo doporučit hotel pro 2 dospělé + 2 děti (2 a 4 roky), all inclusive, hotel u moře, vyžití pro děti (tobogány, hříště)? A se kterou cestovkou? Potřebovala bych, aby bylo jedno dítě zcela zdarma a druhé za nízkou cenu, jsou ještě malý a tak mi přijde dost nefér, když takto malé děti by měly platit stejně jako 14ti letí puberťáci. Většinou co jsem se dívala na hotely, tak vychází na 70 tis a výš, což mi přijde moc. Díky.

denka3008
19. led 2014

Ahoj ja som precovala v Grecku na ostrove Kreta mesto Plathanias pri Chanii je tam cistucke more plaze krasne ciste piesocnate ale pre deti elafonissi jednoznacne jedna najkrajsich plazi v celej europe uplna nadhera nikdy som nic krajsie nevidela ruzovy piesok a voda po kolena more taky ciste ze ani bazen taky neni uzas velka spokojnost my mame 5 mesacneho syna ale uz teraz setrim cez leto alebo na jesen chcem ist 🙂

l_baruska
19. led 2014

Pro děti je báječná Kefalonie - Xi, vesnička, ale kouzelná a pláž pro děti nemá konkurenci

l_baruska
19. led 2014

@bride Cephalonia Palace, hotelu Ionian Sea - xi (cenu bohužel nevím, dáváme přednost studiům bez stravy a hojně navštěvujeme místní restaurace a hodně cestujeme po ostrovech)

carlik
22. led 2014

Už se to tu zase hemží dotazama na moře...tak ještě jsem se krom mýho milovanýho Řecka, shlédla v Bulharsku, levno, písčitý pláže, ale nevím jaký je tam moře v červnu? Nemůže poradit někdo?

pavlina05
23. led 2014

@carlik my bili v Bulharsku v červnu a teda docela chladno... 😖

pavlinkaag
23. led 2014

@bride http://www.firotour.cz/zajezdy/recko/zakynthos/...
skús sa pozrieť. má to celkom dobré recenzie... my ideme tiež s 2 deťmi.... tobogány tam nie sú, no blízko je vraj aquapark.

anega79
1. únor 2014

@denka3008 a tu plaz co si odporucala ake mesto mam hladat. lebo som to hladala cez hotels a nic mi to nenaslo

ivis
7. únor 2014

Jedeme do stejného hotelu jak @pavlinkaag tak snad se nám tam bude libit 😉

anetap
9. únor 2014

Taky jsem pro Nei Pori- je tam široká písčitá pláž, pozvolný vstup do moře a krásně čisté moře. Zájezdy s ubytováním v apartmánech jsou i za docela dobrou cenu, nabízí např. cestovka Greece Tours http://www.greece-tours.cz/vyhledavani-recko-ky... 🙂

kagatkaga
10. únor 2014

@carlik hotel Gaia village n Kosu mohu jen a jen doporučit....pro děti opravdu super....bazény, vnitřní krásná hernička, venku hřiště a krásná udržovaná zahrada na běhání .my nejsme náročný a na LM se povedla i přiměřená cena 😉.....

carlik
11. únor 2014

@kagatkaga děkuju za typ, taky jsem se na něho dívala, jenže ten je nad mou cenovou relaxi 😒 bohužel cestovky započítávají 1 dítě (i ve věku 2,5 let) jako dospělou osobu, když jede malá jen se mnou, takže prostě "pálka".Spíš asi budu hledat studio s možností semtam uvařit, pak chodit na jídla do restaurací.

apacheee
AMBASADORKA
11. únor 2014

Já bych mohla moc doporučit Zakynthos, letovisko Tsilivi, jsou tam krásné pozvolné písčito kamínkové pláže a a když jsme tam vloni byli na svatební cestě, hned jsme si s mužem řekli, že je to jak stvořené pro rodinky s malými dětmi. Ubytování tam je hrozně moc, my nemáme rádi takové ty superhotely a dáváme přednost spíš penzionům rodinného typu a i těmi se to tam hemží🙂

evaszo
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
evaszo
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
cestysdetmi
1. dub 2014

Ahoj maminky, co se týká Řecka mohla bych doporučit dva hotely vhodné pro rodiny s dětmi: Lutania Beach**** a Gaia Village***+. Další skvělý, se skluzavkami je v Turecku - Saphir Hotel & Villas ****. Všechny jsou blízko pláže a připravené pro pobyt rodin s dětmi. Mají navíc výborné reference předchozích klientů.
Co se týče dětských cen, je to docela rozsáhlá tématika. Obecně děti od dvou let vždy platí alespoň letenku, což je do Řecka nebo Turecka cena kolem 9 000 Kč. Více k tomuto tématu najdete v případě zájmu na mém profilu v článku "Je dítě zdarma opravdu zdarma?".

radka37
4. pro 2014

Ahoj, chtěla bych v červnu na dovolenou do Řecka. Mohl by mi někdo poradit, kam ? Dvě děti ve věku 7 let. a dva dospělí. 🙂 Nejlépe se slevou alespoň na jedno dítě, s all inklusive. Menší hotel, či apartmány-bungalov.

tarra27
4. pro 2014

@radka37 my jsme byli letos v červnu na krétě v louis creta princess a spokojenost...byly jsme v postraním - bungalow, jídlo nejlepší, kde jsme všude byli(to byly fakt orgie), personál milý, super....všude čisto........večer diskoteka pro deti, pak pro dospělé...bazeny, pro deti skluzavky i menší bazen s malýma skluzavkama...a pak veký s vělkýma...je to i jakoby aquapark....a místnost pro deti, kde je paní každý den myslím....a další klub pro větší děti.......nádherná dovolená....akorát v červnu bylo asi dva dny chladno - byli jsme první polovina června, na dva týdny..a jak dva dny bylo ošklivo, zapnuli kino pro decka 🙂)) za mě super........jo akorát není tam vyslovené písčitá pláž, jsou tam oblázky.......a během dne není vyloženě klid...ale jinak nám se tam líbilo....a ceny - my nejeli z čr....ale z cestovkou z UK....ale myslím si, že budou i u nás na tento hotel zájezdy...nevím kolik stojí u nás, ale možná jak o tm přemýšlím....asi najdete lepší hotel(porovnání cena/lokalita/služby...)....

mrkni ještě na recenze na ebooking.com.....a na tripadvisor.com......a klidně i na jiné hotely....to bude možná nejlepší....

řecko je nádhera.... 😉 dobrá volba...

deniska24
8. led 2015

Ahojky,holky,mám dotaz ohledně letu 🙂
V červnu se chystáme do Řecka,malé bude 18měsíců,zatím to vypadá na Rhodos,odlétat bychom měli z Mošnova (cca 20minut od našeho bydliště,takže cesta k letišti v pohodě),poletíme s Eximem a manžel se dočetl,že odlety tam jsou kolem 18,40h a přílety pak do čr po půlnoci.
Zajímají mě vaše zkušenosti s časem odletu takhle k večeru,popř.jak si "pomoct" když dítě usne v náručí,ať je to pohodlí pro ni a i my ať to dáme 😅 Transfer autobusem z letiště bude také cca hoďku určitě...

Upřímně "lituji",že jsme nešátkovali,myslím,že tohle by se moc hodilo... 😒Nebo myslíte,že to jde třeba do letadla atd použít i v tom červnu a ikdyž na to malá není zvyklá??
A jak jste řešily,aby děti neměly tlak ze vzletu v uších? Na žvýkačku,se obávám,bude naše Darinka ještě moc malá...paní v cestovce nám radila,ať poprosíme letušky o "nahřáté kelímky",jsou na to prý zvyklé a dětem se přiloží na uši a necítí nic-máte někdo zkušenosti i s tímto??
Děkuji předem za odpovědi 🙂

mar8
11. led 2015

@apacheee jé tak tam letos jedeme, tak snad budeme spokojeni, je teď přemýšlím, jak to budu řešit s malým 10 měsícu a jídlem, ideálně, pokud by byl ještě na mixované stravě, že bych vzala skleničky, jinak teda nevím, kdo ví, jestli všechny hotýlky myslí na děti s jídlem

platinka_2009
20. led 2015

@mar8 My také letos jedeme do Recka, Zakynthos, letovisko Tsilivi 🙂
Před minuly rok jsme byli na Rhodosu, to mel maly cca rok a pul, brala jsem sebou pro jistotu sklenicky, ale prestoze jsme bydleli v mensim mestecku (Stegna) v mistnim obchudku s potravinami se dalo sehnat skoro vse vc.sklenicek 🙂

mar8
20. led 2015

@platinka_2009 a s jakou cestovku jedete? my s Alexandrii hotel Strofades Beach, ostatní už byly vyprodané

platinka_2009
21. led 2015

@mar8 My také Strofades Beach, ale s Blue Style

malaeva
25. bře 2015

My v Řecku byli na Rhodosu, psali o tom ntady http://www.ituristi.cz/recko/rhodos/ tak krásně, že jsme se nakonec rozhodli jet tam

veronika182
26. kvě 2015

My jezdíme Řecko jedině Chalkidiki-Sarti. Zatím jsme tedy nemohli ozkoušet jet tam s prckem, ale víme, že až bude, určitě pojedeme tam. Moře čisté, klidné, cca 100 m voda pomalu po kotníky, takže na čachtání ideální. Jídlo super, ať už polopenze nebo úplně bez jídla - je tam dost levno. Doprava s většími dětmi klidně busem, jinak asi vlastní (busem to je skoro 26 hodin..ale dost dětí tak jezdí). Cena za dospěláka busem na 12 dní byla podle ubytování 7-10 tis. bez jídla...vlastní doprava mínus 2000,-. Za mě ideál. Není to žádné rušné letovisko, spíš taková vesnička, kde mají vše, je tam dost turistů ale ne bordel jako například v Černé Hoře - tam už nikdy.

carlik
28. kvě 2015

@veronika182 jojo Sarti je super nádherné a pro dětičky jak dělané, a taky se tam dají vidět delfíni (jako já před pár lety na lodním výletě), akorát s malou si tam teď busem netroufnu a letadlem má u mě mínus vzdálenost od Soluňskýho letiště. Jinak doporučuji ještě Zakynthos středisko Kalamaki, blizoučko letiště, možnost pozorovat přistání letadel přímo na pláži, super píseček a mělko a strašně levně v restauracích, a ještě milejší personál, prostě jsme si to loni s malou užily na 1*

dolfino
28. kvě 2015

Byli jsme na Kosu a pro děcka je to tam super - písčité pláže i pozvolný vstup do moře... Střediska buď Lambi, Tigaki, Marmari nebo dolů na Kefalos...

reriska
28. kvě 2015

@angelax Za nás určitě Zakynthos a hotel Louis Zante Beach,nádhera! Hotel,pláž,moře,prostě všechno 🙂 hned kousek od hotelu se líhnou malý želvičky a do centra 10 minut 😉