Dovolená v Řecku. Kam jet s dítětem?

lilianka1
10. lis 2007

Máte prosím některá z Vás dobrý tip na dovolenou v Řecku pro rodinu s 5letým a 1/2ročním dítětem? Jde mi hlavně o dobré zázemí na ubytování a snadný přístup k moři. Děkuji za Vaše názory. L

theresa
19. čer 2009

Iveticka, do Luca Blue Lagoon letíme až 14. září, už se nemůžeme dočkat.

artuse
19. čer 2009

ahoj holky,
my máme v plánu s malou v polovině září Rhodos Faliraki, nebyl jste tam někdo?🙂

tin007
19. čer 2009

artuse, my sme boli minuly rok v septembri/zari na rhodose v stredisku reni koskinou co je asi 4 km od faliraki (tam boli moji rodicia tiez minuly rok v septembri). co som videla, a co hovorili, tak je to jedno obrovske stredisko, hotel jeden na druhom, obchodiky, bary a pod., je tam aj atrakcia vodny svet atd. takze hlavne vecerny a nocny zivot dost intenzivny, ale plaze nic moc, dost preplnene.

tilly
22. čer 2009

kos? korfu? alebo kréta? 😀

ivis
22. čer 2009

Artuse: ve Faliraki jsme byli v červnu 2006, v podstatě souhlas s tin007, samé hotely, bary. Pláž se mi nezdála moc přeplněná(byl červen, ještě nebyla sezona) ale voda studená brrr. Ale jinak Rhodos je nádhera, měli jsme půjčené auto a paráda 😉 A vodní ráj - tak to byla bomba 😉

matru
25. čer 2009

ahoj holky 🙂
tak jsme se vrátili z dovolené v Řecku a všem co se chystáte chci jen říct, že se tam dá koupit pro děti úplně všechno, i v malých marketech mají plenky, dětská jídla, přesnídávky, kaše i Nutrilon(akorát se jinak jmenuje) našla jsem i frutapuru....takže je zbytečné to sebou tahat...plenky měli pampersky, Libero a ještě jejich značku, jídla od Nestle, malé to chutnalo, nebyl problém 🙂

zevina
25. čer 2009

Artuse

z Faliraki jsme přiletěli tenhle týden, takže zážitky jsou ještě teplé 😉
je pravda, že je to rušnější letovisko, ale určitě záleží kde budete ubytovaní (my jsme byli víceméně v okrajovější části, takže klídek a pohoda) a navíc ještě nebyla sezóna v plném proudu, pláž nebyla přeplněná, pro děti ideální přístup do moře (opačná strana ostrova je spíše kamenitá) ani ještě nefungovaly všechny podniky, taverny, kluby...
navíc bych řekla, že všechen ten mumraj je soustředěný do jedné dlouhé ulice, kde to opravdu večer žije a ještě druhé, která je na ni kolmo, tam je opravdu jeden podnik vedle druhého, tančí se na stolech i na ulicích a z každého klubu rámusí jiné duc-duc 😀
ale stačí jít do vedlejších uliček a tam najdeš poklidné obchůdky a taverny

pak je tam ten zmiňovaný aquapark, lunapark, děti jsou nadšené z vláčku, co jezdí jako atrakce městem, nebo výlet lodí do nedalekého hl. města... doporučuju půjčit si auto, je tam k vidění opravdu hodně jak pro dospělé, tak i co zaujme prcky, třeba údolí motýlů nebo nedaleká zvířátková farma 🙂

Rhodos je fakt nádherný, ale když srovnám s nedávnou dovolenou na Thassosu nebo na Korfu, podstatně dražší...

tilly
25. čer 2009

zevina ako bolo na korfu? kde ste boli? my ideme do sandy beach v stredu...

zevina
25. čer 2009

Tilly, myslíš Sandy Beach dole v Agios Georgios? My byli teda nahoře, v Acharavi, ale celé Korfu je moc krásné, zelené, s čistým mořem, je tam toho spousta k vidění, nám se vrylo do srdce a jednou se tam ráda zase znovu podívám 🙂

jediné co nás tam potrápilo a na Rhodosu taky, byli komáři, doporučuju repelent a nějaký odpuzovač do elektriky (ale bez problémů dokoupíte v každém krámku i na místě)

labell
26. čer 2009

matru: super!! Plínky teda nevezu.. 🙂

matru
26. čer 2009

Labell: fakt nemusíš, měli tam všechno a to je Karpathos opravdu miniostrov 🙂
závidím, že teprve jedete, užijte si to 😉

labell
26. čer 2009

matru: já jsem teda ani nic moc brát něchtěla a o těch plinkách sem hodně přemýšlela..no takže beru jen Sunar a zbytek koupím! Moc díky!! Už jen 5 dnííííí!! 😀

tilly
28. čer 2009

zevina, áno, ideme tam 😉
poznáš to tam? je to teda ja juhu... kam sa dá ísť na korfu pozrieť, chceme si určite požičať auto alebo nejaký iný dopravný prostriedok, prípadne nejaký výlet loďou by sme chceli, vieš niečo poradiť? čo sa oplatí určite vidieť?

sssimi
28. čer 2009

Tilly my sme boli na Korfu v Moraitike. Korfu je nádherné no ak tam ešte niekedy pôjdeme tak pri otvorené more z druhej strany. My sme z Moraitiky videli Grécko a chýbali nám vlny a piesok. No bolo tam nádherne. Na skutry a štvorkolke sme obehali celý ostrov. Ako výlet by som ti odporučila Barbeciu, ale keďže máš malé dieťa, tak nie. Je tam hneď s kraja dosť hlboká voda a ľadová. Ide sa tam loďou-inak sa tam dostať nedá. Je to uzavretá pláž a oklo sú len skaly a dosť od nich páli. Proste pre malé dieťa to nie je. No a my sme boli aj v Aquaparku a tam odporúčam ísť, ale chodte radšej samy. Ak si to kúpite ako výlet je to zbytočne predražené.. A inak pokukať toho čo najviac a je tam toho doooosť čo vidieť. Prajem Vám úžasnú dovolenku. Super ste si vybrali 😉

katarinagk
29. čer 2009

Ahojte, chystame sa na nejaky last minutik do grecka, zrejme na rhodos alebo korfu.....momentalne mam ale pocit, ze by se si potrebovali rezervovat pre seba asi pol lietadla : )))))) chcem sa teda opytat, veci ako plienky a hlavne kojenecka voda, dostanem ju tam bezne kupit? hlavne tej vody sa troska obavam, lebo maly je dost citlivy....ako ste to riesili? (mame 8 mesiacov)
dakujem

labell
29. čer 2009

katarinagk: holky tu psaly že seženeš naprosto vše. 😉 Já osobně beru jen 3 masovozeleninové příkrmy a dva ovocné, 10 plínek a Sunar. Nic víc. 😉

matru
29. čer 2009

Katarinagk: my jsme se vrátili v úterý z Karpathosu, jak už jsem psala, dá se tam koupit absolutně všechno, plenky, jídla, přesnídávky, voda balená, ale není psaná jako kojenecká,ale nebyl žádný problém.Cenově vše vycházelo podobně jako u nás.

matru
29. čer 2009

akorát si možná vezmětě plavací plenky, do bazénu, ty jsem tam neviděla...do moře chodila nahatá, ale do bazénu by to bylo blbý, kdyby se pokadila 😉

labell
29. čer 2009

Jojo těch mám taky 10..to sem zapoměla napsat! 😉

katarinagk
29. čer 2009

Super, takze sa nemusim obavat... Dakujem krasne a vsetkych zelam prijemne dovolenky : )))))))))) 😀 😀 😀

tilly
29. čer 2009

sssimi, díííík 😉

zevina
29. čer 2009

tilly,
projížděli jsme celý ostrov (poslední dovolená za svobodna-bezdětna) na skůtru, určitě doporučuju půjčit si na pár dnů auto, projedete si svým tempem všechno co budete chtít vidět 😉 stojí za to výlet do hl. města Kerkyry-stará pevnost, na Achillion-letohrádek císařovny Sissi+krásný park, nádherná je Paleokastritsa-klášter, krásný výhled, určitě i Myší ostrov-miniostrůvek v moři s kostelíkem a zajímavé je i Sidari a pověstný kanál lásky-krásné pískovcové "jazyky" které vybíhají do moře...

jinak jsme stejně jako sssimi byli na výletě lodí na rajskou pláž s grilováním, bylo to bezva, ale těhu a s prckem radši ee 😉
ale možná v přístavu objevíte nějaké lodě, co pořádají kratší plavby, např na západ slunce apod, to by se malému určitě líbilo, anebo ten zmiňovaný aquapark v Acharavi

přeju příjemnou dovču 🙂

tilly
30. čer 2009

ďakujem za info, určite to obeháme 😉

mám úplne zlý let, tam 2,45, späť 3,35... v noci... otras...

emogeon
30. čer 2009

my sa chystame tiez do grecka a obavam sa toho letoveho casu 😒
tilly s kt. cestovkou idete ?

tilly
30. čer 2009

s hydráčom

bramburka
10. črc 2009

Holky k dotazům, v řecku pojem kojenecká voda neznají, ale obyč balená voda byla OK a nic po ní ani letos ani loni malé nebylo. JInak plenky, příkrmy ve větším supermarketech běžně, např. na Kosu ale pouze v 1 na celém ostrově, tady na Zakynthosu nebyl problem, ale chce to větší středisko.

glorita
10. črc 2009

tilly,sice my sme sa teraz vratili z Rhodosu,ale ja som sa rozhodovla aj medzi korfu...kuk,toto som vtedy nasla:
http://www.recenzie-hotelov.sk/view.php?cislocl...

a grecko nesklame !

labell
12. črc 2009

Ahoj my jsme se vrátili z jihu Kréty. Bylo to super, ale příště blíž k letišti, když pojedeme s dítětem. Hotel byl ale výýýýbornej!!
http://www.brenna.cz/hotel-alianthos-garden.php
Plínky byly všude v obchodech a to bylo městečko malinkaté, balík 26 plín stál 10 euro.

tilly
13. črc 2009

ahojte, tak my sme už tiež doma, super bolo, určite odporúčam aj miesto aj hotel, aj keď si treba dať pozor na izbu, lebo my sme izbu menili, prvá bola hnusná, smrdela a bola otočená k nejakej starej rozpadnutej budove, no hnus, ale potom nám dali izbu hneď nad bazénom a blízko pri mori, takže super, pláž bola piesková, more relatívne teplé, ostrov sme si prešli raz autom, ale veľa sme toho nevideli, nejako sa nám nechcelo trepať sa nikam, tak sme len vylihovali a žrali 😀 inak, ak ešte raz pôjdeme na korfu, tak si ho určite prelezieme celý, je tam veľa krásnych miest, len mne sa moc nechcelo s bruchom niekam loziť a krpcovi bolo najlepšie na pláži, tam sa vedel aj hodiny zahrať

matru
14. črc 2009

Labell ahojky, koukám, že už jste doma 😉 jak jste se měli? že se ptám, co 😀