Dovolená v Řecku. Kam jet s dítětem?

lilianka1
10. lis 2007

Máte prosím některá z Vás dobrý tip na dovolenou v Řecku pro rodinu s 5letým a 1/2ročním dítětem? Jde mi hlavně o dobré zázemí na ubytování a snadný přístup k moři. Děkuji za Vaše názory. L

barborka09
9. kvě 2012

@pejtho tak v Delfinii byla před asi dvěma lety tchýně. Byla spokojená. Je trošku dál od té hlavní eukalyptové aleje, ale myslím že to nevadí, budete to mít jako příjemnou procházku. Co se plínek a příkrmů týče,tak být tebou tak to neřeším. Na té eukalyptové aleji bylo několi těch jejích supermarketů, kde bylo fakt všechno. Takže být tebou tak si vemu jenom na začátek než se rozkoukáte a pak něco pořídíte. A cenově to taky není žádný velký rozdíl oproti našim cenám. Co se věku týče tak na Rhodosu jsme byli ještě bezdětní, pak jsme byli na Kosu když mělá malá rok a půl - to bylo úplně senzační, vybrali jsme skvělé místo no a když bylo malé dva a půl tak jsme byli na Krétě.

barborka09
9. kvě 2012

teď ještě ohledně toho co vzít sebou. Hlavně nezapomeň na repelent a takové ty odpuzovače do zásuvky proti komárům. taky jsem loni ocenila gel po bodnutí hmyzem. co se léků týče, tak jsem měla snad půl lékárny. vás jede víc, tak si můžete podělit co kdo vezme. taky jsem se nezatěžovala žádnýma kyblíčkama a lopatičkama do písku a k vodě - to tam člověk pořídí fakt levně a pro děti to bude nové. já třeba ocenila klasický pytlíkový ovocný čaj. co jsem se v Řecku setkala tak většinou byl jenom černý s nějakýma ovocnýma příchutěma, což mé dítě nemusí. kdyby mě ještě něco důležitého napadlo tak napíšu. Jinak si to tam hezky užijte!

pejtho
16. kvě 2012

@barborka09 Moc díky za tip!
Už jsem nakoupila zásobu repelentů, odpuzovačů do zásuvky a koupila jsem ještě síťku proti hmyzu na dětskou postýlku. Sice budeme mít klimu na pokoji, takže nebude potřeba otvírat okna, ale nikdy člověk neví a budu klidnější.
Díky za tip s kyblíčkama 🙂 Naše Emča si ještě s kyblíčkama nehraje, ale nějaké hračky k vodě jsem jí tahat chtěla, tak takhle alespoň vím, že to tam koupím.
Zjišťovala jsem si od delegátky, co se kde dá nakoupit, tak prý není problém s plenkama apod. Tam to snad bude v poho 🙂
Malá pije jen čistou vodu, tak snad bude v hotelu k dispozici balená-máme all inclusive, tak snad jí tam budou mít po celý den.
Ale já tedy piju jen ovocný čaj, takže určitě povezu! 🙂

euphoria
21. kvě 2012

Ahojte, máte niekto skúsenosť s hotelom Apollonia Beach Resort na Kréte??

kvetinqa
29. kvě 2012

Kocky, planovali sme ist o mesiac do Grecka, ale teraz sme vzhladom na politicku situaciu mierne na vazkach. Idete aj tak do Grecka? Nemate nejake info o tom, ci sa situacia dotyka aj ostrovov? dakujem

pejtho
1. čer 2012

@kvetinqa: My odlétáme v úterý na Rhodos. Sleduju pečlivě situaci, ale přijde mi to i trošku nafouknuté. Lidé mě straší, abychom si vzali dolary a libry, že nebudou brát eura. Já jsem si proměnila eura a myslím si, že to bude v pohodě. Vždyť by si akorát uškodily, kdyby je přestali brát. No a i kdyby-máme all inclusive, tak hold budeme jíst a pít jen v hotelu a bude to 🙂
Ale 17.června mají volby, tak záleží, jak to dopadne po nich. Jsem ráda že v té době už tam nebudeme, může to být kolem voleb celkem napínavé. Ale poté se zase uvidí.
Hlavní je jet s ověřenou CK a mít pojištění proti Stornu. My jsme v CK byli ujištěni, že v momentě, kdy by nebyla situace dobrá a hrozily dlouhodobější stávky nebo problémy, tak by sami dovolenou zrušili a peníze vrátili. Ale všude nás ujišťují, že je to teď pro turisty v pohodě, tak se s naší malou (10,5m) ani nebojím 🙂
Jinak jestli můžu doporučit, tak počkejte na last minute a pokud vás netlačí čas, tak objednávejte fakt nejdříve týden předem. My jsme objednali dovolenou asi 14dní dopředu a od té doby šla cena ještě o 4tis dolů, takže si teď trošku rvu vlasy, ale co-v životě přijde člověk o víc 🙂

kvetinqa
1. čer 2012

@pejtho no my chceme ist 15.6. Takze rovno v case volieb by sme tam mali byt. Tak neviem ci ist alebo nie.

beboo
1. čer 2012

@pejtho
@kvetinqa baby myslim ze nie je dovod sa bat, my tiez planujeme ist na Kretu a pisala som rovno managerovi hotela do ktoreho by sme asi najviac chceli ist (este nemame presne vybrate) kedze tu boli same bombardujuce spravy, chcela som vediet ako to je naozaj a pohlad ludi priamo odtial. odpisali mi ze sa niet coho obavat ze euro akceptuju a ze nafuknute spravy mame brat s rezervou, ak su strajky tak max. v Atenach a ze situacia sa netyka ostrovov.

usacek79
1. čer 2012

@kvetinqa my odchadzame 15.6 na 16 dni 🙂 komunikujem s miestnou greckou cestovkou (ideme na vlastnu past, bez slovenskej CK) a teda oni sa len za hlavu chytaju, ake bludy media v EU vypustaju... su z toho velmi nestastni, ze niekomu (Nemecku, Francuzsku, GB..) tak zalezi na tom, aby ich znicili uplne, este aj o tych turistov ich chcu obrat...
samozrejme to, ci budu pocas a po volbach nejake protesty, nemoze nikto vylucit, ale ak budu, tak budu v Atenach (ako pise beboo), kam asi na dovcu ist nechcete 🙂
urcite sa nebude nic diat na ostrovoch, v letoviskach, ved by isli sami proti sebe..
chodim tam uz 20 rokov, aj posledne roky, ked sa tam uz demonstrovalo, nikdy sa ma to nijako nedotklo 🙂
ceny sa tiez nemenili a samozrejme, ze euro normalne akceptuju..

bakerka
1. čer 2012

Ahoj holky, nepročítala jsem tuhle diskuzi, takže možná už tady o tomhle hotelu byla zmínka - ale - byli jsme před dvěma lety s dvouletým synem na ostrově Kos - hotel Gaia Village 3* a určitě jej můžu doporučit. Našla jsem tip na něj někde v časáku jako ideální hotel pro rodinnou dovolenou - a opravdu - super zázemí pro dětičky. Sice není přímo u moře, ale to vůbec nevadí - za pár minut jste tam kratičkou procházkou.

kvetinqa
2. čer 2012

@usacek79
@beboo jej dakujem, ste ma ukludnili!
@usacek79 a kam sa chystate?

usacek79
2. čer 2012

@kvetinqa no ja som uz bola v Grecku vsademozne, ale je jedine miesto, kam sa vraciam 🙂
letovisko Sarti, poloostrov Sithonia, oblast Chalkidiki (ale jedine Sarti z tej lokality)
je to k nam nablizsie (cca 1300km), je tam lacno, je to malicke letovisko, taka stara rybarska dedinka prestavana pre turistov - pekna promenada, restiky, obchodiky, tak akurat, ziadne hordy ludi, ani sialene diskoteky hlucne 🙂
ale najma - NAJKRAJSIA plaz, aku som asi kedy v Europe videla (a videla som ich dost, vo vsetkych primorskych krajinach 😉 )
piesok jemny ako muka uplne svetlej farby (ale cast plaze ma aj jemny strk), more totalne kristalovo ciste, len pozvolna spad (asi 50m je voda cca po kolena-pas) a oproti plazi hora vysoka 2000metrov 😵 dokonaly dovolenkovy gyc 😉
takze pre mna je to vzdy istota, kam ist, ked sa mi nechce vymyslat 🙂
akurat tam nie su ziadne rezorty, su to v podstate len apartmanove domy, kde mas svoje studio s kuchynkou, kupelkou a balkonom, nas stoji na noc/osobu 17eur 🙂
ale zas da sa tam (aj v celom Grecku) najest v pohode v restike - vecera na osobu urcite nestoji viac, ako u nas (okolo 8-10eur kompletka..) a do ruky gyros za 2eur, co uplne staci... alebo tie velke palacinky 😵

horana
2. čer 2012

Baby a co si myslite ze aj keby sa v Grecku nieco chystalo ze miestni hotelieri (alebo ludia z CK) to vedia predvidat? Vidia sami len neistotu a co budu hovorit turistom ze je neistota a ze nevedia zarucit co bude? Ze netusia ako sa moze zvrtnut situacia po volbach? Ved by sli sami proti sebe, oni MUSIA hovorit ze je bezpecno a ze sa ich to netyka! Takze ubezpecenia od hotelierov a ludi z CK by som za bernu mincu nepovazovala.

My sme chodili posledne roky pravidlene do Grecka aj pevnina (zdravim do Sarti, posledny prispevok nado mnou, je tam ozaj krasne, aj Orange beach kusok na sever, aj Kalamitsi, kusok na juh autom), ale aj ostrovy sme pobehali viacere a ani minuly rok sice sme my nic nezaznamenali ale poznam viac ludi ktori ano, teda ked padli do turnusu miesta kde sa nevedeli dostat z letiska do letoviska lebo blokada taxikov a dva dni tam trcali a ani CK im nevedela pomoct lebo jednoducho autami sa tam nedalo dostat, kym to neuvolnili. Toto bolo na Krete konkretne. V Sarti co boli dalsi znami tak oni este mali benzin, tyzden po nich uz bol problem natankovat, trvalo to dalsie dva tyzdne kym opat bol, tak zalezi ako ste vychytali.... A dalej poznam rodinu co pozna rodinu co cakali par dni na trajekt (isli autom aby usetrili s vacsimi detmi) a lodni dopravcovia strajkovali a nezaujimali ich problemy ludi v pristave a ze tam boli krusne chvile a prosili ich o pomoc ti s detmi ale to s nimi nepohlo. Taktiez viem od dalsich ludi o vypadkoch elektriny (opat strajky) v letovisku a neustale sa im vypinala chladnicka a mraznicka az sa im cela zasoba potravin pokazila. Ale ako vravim my sme nezazili nic, to ale neznamena ze ini tiez nie. My sme zazili uz minuly rok (roky predtym nie) iba nervozitu miestnych, ked sme si s nimi sadli na slovicko a ked sa po par stretnutiach boli ochotni "otvorit". Ozaj to uz vtedy velmi prezivali, aj beznadej a vobec - a to prosim pekne na ostrovoch. Ludia z rezortov "zlatych hotelovych klietok" to ale nepocitia, nikto s nimi v tomto duchu diksutovat nebude.
Co bude tento rok je vo hviezdach, uz aj tamojsi premier (byvaly) varoval pred moznou obcianskou vojnou a nepokojmi ak vyhra radikalna lavica a odmietnu dohody s EU.

Ale vsetkym vam zelam aby sa nestalo nic a uzite si nadhernu dovolenku!
Ono je najpravdepodobnejsie ze sa nic nestane, tak dufajme.

usacek79
2. čer 2012

@horana ano, mas v tom presne pravdu, ze NIKTO nemoze tusit, co bude po volbach... ale presne ako pises, boli by blbi, ak by uz teraz hovorili, ze "nechodte sem, bude zle" 😀 najma, ak je vacsia pravdepodobnost, ze letovisk sa pripadne problemy nedotknu..
takze tie info, ktore my hovorime, su pochopitelne aktualne - ved to ani nikto nevydava za vizionarsku predpoved 😉 je to len reakcia na tie dristy v mediach, ze nechcu brat euro atd - tak aktualne to proste NIE JE pravda, co bude po volbach samozrejme nikto netusi....

ja som tam teda nikdy nic take nezazila, ako co opisujes, zrejme to bolo v tych najhorucejsich casoch minuly rok (vtedy som bola na Santorini prave, isli sme cez Ateny a teda aj tak sme nic take nezazili musim povedat)
takze isteze stat sa moze vselico, ale je to sanca asi 1:10, ze sa take cosi bude diat..

nuz verime, ze bude vsetko OK 🙂

ia.
2. čer 2012

ahoj holky, uvažujeme o Řecku, nikdy jsme tam nebyli, takže v tom lítám, neznám rozdily mezi ostrovy a tak. Můžete mi doporučit nějaký hotel s ohledem na mé dvě malé děti? jediná má představa je, aby byl blízko moře...díky

lucinka1104
2. čer 2012

@ia. Sárti nie je toostrov ale je tam prekrásne

miska76
2. čer 2012

@euphoria my tam ideme 11.7 na dovolenku. sama som zvedava ale referencie su pozitivne. vy tam tiez idete?

euphoria
2. čer 2012

@miska76 ahoj, tiez som nasla same pozitivne referencie, tak dufam, ze budeme spokojni.Chystame sa este pred Vami. Idete aj s detickami?

miska76
3. čer 2012

@euphoria ano, chlapci maju 4,5 roka a este mame 1,5 rocnu dceru.ja sa uz taaak tesim. do grecka sme chodili este bezdetni , a na krete bolo super len vtedy sme boli v chanii. teraz sme vyberali miesto blizko letiska nech necestujeme hodiny.
budem rada ked mi potom napises ako ste sa mali. a uzite si to

pejtho
4. čer 2012

@ia. Záleží asi v jakém období chcete jet a jakou máte finanční představu. Já Řecko také tak úplně neznám. Byla jsem tam jen 2x, ale teď jsem také hodně zjišťovala 🙂
My jedeme na Rhodos. Co jsem se bavila s lidmi, tak ho chválí nejvíce. Je to asi nejteplejší ostrov v Řecku. My jedeme už zítra a měli jme strach, aby nebyla zima, tak jsme si ho vybrali i pro to. No a teď když vidím, že hlásí přes 30st, tak na mě jdou mdloby 🙂
Co se týče hotelů, tak pro děti mi přišel super hotel Irene palace, Relax hotel a my jedeme do hotelu Delfinia. Mají tam dětská hřiště, prolejzačky, dětské kluby, animační programy a všechny jsou celkem blízko u moře. Naše delfinia je nejdál - asi 350m, takže i tak pohoda.
Jen pozor-nejezdit na Rhodos na západní stranu ostrova. Jsou tam veliké vlny a pro děti je to tam nevhodné! My jedeme do Kolymbie a přijde mi, že i co se týče nějakých služeb (obchodů, restaurací) je to jedno z nejlepších středisek.
Jinak mě hrozně lákal Zakynthos, ale pořád byl docela drahý, takže jsme se rozhodli pro Rhodos a až tak minulý týden šli všechny ceny na last minutech fakt dolů i na Zakynthosu.
Samozřejmě Kréta je asi nejnavštěvovanější, ale musím říct, že právě kvůli tomu mě moc neláká. Je to hodně veliký ostrov a já radši ty menší 🙂
Ještě jsme uvažovali o Kosu. Chce to se podívat na mapku a mrkni třeba na orbion.cz, kde hodně lidé píší, vystavují fotografie, hodnotí hotely, pláže apod.
Kdysi jsem byla na Korfu-krásný ostrov, ale docela drahý, a prý je tam strašně komárů (ale pozor, ty jsou všude 🙂
Samos je také krásný ostrov, ale studené moře a opět je tam docela draho.
Ostatní ostrovy tedy vůbec neznám - jako je Lesbos, Thasos, Lefkada-určitě budou krásné, jako všechny, ale vím jen, že už je tam dražší ubytování a lákaly nás spíše ty známější ostrovy 🙂

tweetinka.co
4. čer 2012

ahojte.. s dietkami by som odporučila Nei Pori 😎

euphoria
4. čer 2012

@miska76 aj my sme chodili najradsej na grecke ostrovy, kym sme nemali deti.To boli ale ine zazitky🙂) My sme posledne roky boli v turecku, preto sa celkom tesim, ze zmenime lokalitu, hoci sa obavam, ze mimo hotela zrejme vela casu nestravime.no dufam, ze sa nam podari absolvovat aspon jeden vylet autom, nech nieco z ostrova vidime.. mame inak hrozny odlet, rano 3.30..no uvidime..potom dam vediet.

miska76
4. čer 2012

@euphoria ten odlet je fakt o nicom. nech vam to deti v pohode zvladnu a nemate ziadne meskanie.
a budem sa tesit na spravy. inac na krete sme milovali boureki , odvtedy to kazde leto robim aj doma. tak to skuste ak budete mat moznost. su to zapekane zemiaky s cuketou, syrom a matou. nieco na styl nasich francuzskych zemiakov.

zolik
6. čer 2012

ahojky, tak my odlétáme na Krétu příští týden v sobotu a obavy z politické situace nijak nemám. Ty ostrovy přece jen žijí turismem a vlastním životem, takže bych se toho tolik neobávala.

Taky letíme s dětma, takže doufám v poklidnou cestu s dětma, přece jen jsou to oba nezbední raraši (dcera 4,5 a syn 1 a 1/4 roku)

inkana
7. čer 2012

Ahoj holky. Můžu doporučit Lefkádu, východní pobřeží. Pláže jsou sice úzké, ale písčité, bez vln. Je to tam hodně obehnané ostrovy, takže trošku rybník... Tedy vubec žádné vlny a moře snad přes 30stupňů... Za vlnama jsme jeli na zápádní pobřeží, kde je moře modré jak v Karibiku. Nádhera, ale zas ty vlny a moře studené. Ideál tam zajet na výlet. Bydleli jsme v Nidry, na kraji směrem k Perigali beach. Takže ubytko klidné ale blízko všem obchůdkům a tavernám. Jeli jsme tam s Lefkáda tour. Taky jsem byla na jížní Krétě v Kalamaki( kousek od Mataly) a na severní Krétě v Herssonsios a všechny dovolené super.
Letos jedeme na Lesbos 25.6. odlétáme a návrat 5.7. tak jsem na to zvědavá. Malé bude 11měsíců a kousek. Jedeme bez stravy, hodně výletujeme. Většinou se koupeme každý den na jiné pláži. Chcem to praktikovat i s Adýskou. Je zvyklá hodně cestovat a výletovat. Tak snad to zvládnem. Jedem do letoviska Petra. Nebyl jste tam někdo?
Pro malou si beru skleničky s obídkama a nějaké přesnídávky v plastu. Ještě kojim a ovoce a místní jogurt tam seženu. Plenky beru sebou a poměrně vybavenou lékárničku. Beru panadol sirup, nurofen čípky, pantenol, fenistil, dezinfekci, náplasti, peroxid do uší, kapky do očí, teploměr, rehydratační roztok a to je snad vše.
Budeme tam ve studiu, takže lednice, sporák, nádobí... Ale hodláme se živit gyrosem. Mňam. 🙂
Taky bereme plážový stan i když sem tu na něj nečetla moc pozitivní recenze.
@zolik

inkana
7. čer 2012

@zolik užijte si hezkou dovolenou a dejte vědět, jak se líbilo. Kréta je nádherná!!! Taky si myslim, že přehání v médiích. Na Lefkádě nás chytla benzínová krize a stačilo se zeptat v půjčovně aut. Benzínka asi 15km od letoviska v jedné vesnici vždy večer otevřela a třeba 3 hodky fungovala. Ostatní poblíž zavřené. Každá situace se dá řešit. Aspoň bylo dobrodružství. Kdyžtak se zeptat místních, poradí . Hezkou dovolenou přeji 😵

zolik
7. čer 2012

@inkana - děkujeme, taky přeji krásnou pohodovou dovču. A když jsme měli jen dceru taky jsme s ní dost cestovali a vše se dalo krásně zvládnout, procestovali jsme s ní celý Rhodos a Korfu a vše pohodka. Takže at Adélka je taky cestovatelka jako rodiče a všem se moc na dovolené líbí. 😵

petaloudi
7. čer 2012

@inkana Ahoj, my nebyli přímo v Petře, ale v Anaxosu. Nicméně do Petry jsme zavítali mnohokrát. Je to moc krásné místo - spousta taveren a zapadlých uliček. Pláže jsou na Lesbu i hezčí (třeba konkrétně v Anaxu), ale to pokud budete mobilní, nebude problém. Užijte si to!
My letos jedeme na Karpathos. Sice až v září, ale už se moc těším. Vloni jsem měla kvůli porodu po asi 10 letech léto bez Řecka a už mi to chybí 🙂 Taky jedem bez jídla a s úmyslem cestovat. Malá bude mít rok a čtvrt, tak myslím, že tam snad v restauracích pro ní něco už bude. Ale nějaký skleničky pro sichr taky vemu.

inkana
7. čer 2012

@petaloudi Jé, tak to jsi mě moc potěšila! Já nás vidim na pláži v Petře tak první a poslední den pobytu. Manžel nesnáší lidi na pláži, tak budem hledat nějaké zapadlé málo zalidněné. O pláži v Anaxosu jsem už četla, že je překrásná. Moc se tam těšim. Karpathos je sen mojich rodičů. U nás proběhl výběr velmi snadno... Hledali jsme něco levného v to naše datum. Vyjel na nás Samos, Corfu a Lesbos. 🙂 příště bych chtěla asi to Corfu.. Ale vyberem zase podle ceny 🙂
Určitě si dovolenou užije i vaše malá. A v restauracu určo už něco uzobne. Třeba řecký salát může určitě, chlebík nějaké masíčko od Vás z talíře... Chcem to praktikovat u večeří podobně 🙂
Jak já se už těšim na rozzářená dětská očička, až se bude malá rochnit v bazénu a v moři 😵
@zolik ať se dovolená líbí a děti nezlobí v letadle 🙂 musí to už být náročnější s dvěma dětma. Je dovolená pořád dovolená? Asi je to někdy masakr, ale zas si už trošku spolu vyhrajou.. No jsem jednou zvědavá na sebe s dvěma dětma, příští dovolenou chci pracovat na sourozenci pro Adýsku 😉

euphoria
12. čer 2012

@miska76 tak boureki tu zatial nepodavali🙂 inak je tu celkom fajn, hoci podla mna ten hotel na 5 hv.urcite nema som zvyknuta na vyssiu uroven ale aj tak uzivame si. more je ale este dost studene.kedy idete vy?