Dovolená v Řecku. Kam jet s dítětem?

lilianka1
10. lis 2007

Máte prosím některá z Vás dobrý tip na dovolenou v Řecku pro rodinu s 5letým a 1/2ročním dítětem? Jde mi hlavně o dobré zázemí na ubytování a snadný přístup k moři. Děkuji za Vaše názory. L

tinka5
30. kvě 2011

Ahojte žienky, tak mi nakoniec ideme na Rhodos-Memphis Beach 😕 takže dúfam, že bude super.... 🙂 🙂 🙂

libka1
30. kvě 2011

my ideme na rhodos, napozajtra, povodne sme mali ist o 11.00 hod z BA a pred 3 dnami nam to zmenili na 0:40 hod, takze som nadsena 😝 tak dufam ze sa Vam nestane to iste 😅 budeme v hotely okolo 6.00 hod rano, tak som zvedava ci nas s malym dietatom nechaju do 14.00 hod stat na chodbe a cakat na izbu... na nervy 😠

haanhobe
30. kvě 2011

Tak toho bych se nebále, většinou jsou hotely už prázdné a ubytují tě hned. A navíc máš celý den před sebou, takže taky plus.

libka1
31. kvě 2011

@haanhobe to dufam, lebo ked prideme vyflusnuty nerada by som niekde stepovala 😒
je to hotel pre 2000 ludi a v maji mali zhruba 600, tak dufam ze to tak aj ostalo plus minus a nebude problem 😉 inac budem zuriva 😝 ale aj tak sa tesim uz 😵

kach82
1. čer 2011

Ještě se chci zeptat, berete prckům na pláž nějaké stínidla nebo si vystačíte se slunečníkem? Já přemýšlím o plážovým stanu http://www.zasilkovyobchod.cz/inshop/vybaveni-n...

irriss
1. čer 2011

@kach82
Tak z vlastni zkusenosti plazovy stan doporucuju. Moje deti na plazi "vyrostly" 😉 a nedokazu si predstavit, ze bych je uhlidala pred slunickem jinak nez stanem nebo odchodem z plaze pryc... 😉
Pri vyberu bych dala (ze zkusenosti) prednost stanu, ktery ma odepinaci (odvazovaci) strisku...kdyz usnou, staci strisku poodekryt a mrknout, zda je vse v poradku a ani je nevzbudis...Ve stanu se muzou i v klidu najist, vyspinkat, pohrat si... 🙂

kach82
1. čer 2011

@irriss díky za odpověď 🙂 Ten stan, co jsem dala odkaz, tak ten nemá přední stěnu, takže ten by mohl být šikovný,né?

irriss
1. čer 2011

@kach82 Mrkla jsem se na ten Tvuj odkaz az ted 😉

Vis, ja mam zkusenosti s tim, ze nektere plaze nepovoluji stany...nevim, jak to je v Recku, ale tady (Italie) nektere plaze neumoznuji pobyt se stanem a ten Tvuj na obrazku je dost velky (dokonce pres 2 metry). Tady by se nikdo nedal ukecat na to, ze jde o potrebu ditete...za chvili Ti najdu jeste jine moznosti. 😉

kach82
1. čer 2011

@irriss aha, tak to mně vůbec nenapadlo, že by jim to mohlo vadit 😒

irriss
1. čer 2011

@kach82
Italum v posledni dobe vadi vsechno, ale nastesti, kdyz se jedna o deti, tak projde snad vsechno 😉
Je mozne, ze tato situace v Recku neni..zvlast ted, kdyz jim jejich narodni situace nedovoli "vyhazovat" turisty z plaze... 😉
Nasla jsem Ti tyto odkazy pro ilustraci...my meli neco podobneho (doslova detskeho) a to i z toho duvodu, aby se pro deti nestal stan "povinnosti jit spat", aby se ho "nebaly"..proste aby pri pohledu na stan nebyla predstava povinneho spanku, ale prevladala moznost "hrani"... 😉
Stany jsou to skladaci, slozi se okamzite a rozlozi "samy"... 🙂 Vazi nekolik gramu, vejdou se i do vetsi kabelky
(my mely neco podobneho jako je INTEX nebo krtecek s oteviraci - odvazovaci strechou...) Prozkoumej to...na webu jich je hodne. 😉

http://www.mimibazar.sk/bazar.php?album=124693

http://www.babchrudim.cz/detsky-domek-krtecek-p...

kach82
1. čer 2011

@irriss díky moc 🙂 🙂 🙂 Večer to proberu s manželem. 🙂
Je fakt, že jsem nic takového v Řecku na pláži nikdy neviděla, tak asi ještě písnu do cestovky, jestli se to tam smí.

irriss
1. čer 2011

@kach82
ok 🙂
Ta chaloupka Krtecka byla jen pro ilustraci (nejde o stan)...podobny stan - ve forme chaloupky najdes na:
www.uskritka.eu/skritek/eshop/32-1-POVLECENI-A-......
🙂

kiwinka
1. čer 2011

my sme ten stan mali na dovolenke v grecku na rhodose minule leto a bol totalne na houby 🙂 NEDOPORUCUJEM!
grecko je veterné, kopec piesku tam nafuka, nedrzi to dobre upevnene... do grecka vobec ne stan.

krpcek
7. čer 2011

@libka1 aka cestovka to bola? nam urobila Firotour minuly rok presne to iste. . . ked som kupovala zajazd, bolo mi povedane, ze odlet je o 11.00 a nakoniec bol 5:30, takze od 3:30 na letisku! parada s rocnym dietatom. na kos sme prisli rano o 8.00 na hotel o 8.30 a do 13.00 sme cakali na izbu - nastastie sme mali kocik. 😠

luckahr
7. čer 2011

@krpcek
@libka1 to je ale bohuzel uplne normalni a nezalezi na cestovce, ale na letecky spolecnosti, ktera na to ma vyhrazeny pravo......takze nam se to muze akorat tak nelibit a cas odletu Vam muzou zmenit taky kdyz uz sedite na letisti..... Tak stejne check-in v hotelu, zpravidla je ubytovani od 14 hod, pokud je pripraveny driv, super, ale jinak clovek nezmuze nic....

luckahr
7. čer 2011

jo a plazovej stan jsme meli pro malyho jednou a naposledy, pro nas byl uplne na prd. Bylo to na Kosu, pofukovalo, takze ve stanu porad pisek a malej se porad pidil ven🙂, nedoporucuju. A nedovedu i predstavit, ze tam vyydri rocni dite 😅

krpcek
8. čer 2011

@luckahr nahnevalo ma, ze sme zajazd kupovali 10 dni pred odletom a vyslovene na cas letu som sa informovala, a aj tak to bolo nakoniec cele inak. ale co uz! aspon viem, ze tento rok, to mala zvladne este lepsie. 🙂

lubikaf
9. čer 2011

ahojte baby 😉 my odlietame v utorok na kretu, hotel sunshine crete. nebola ste tam niektora nahodou? ze by ste mi dali vediet, ake to tam je? inak my mame odlet zatial stanoveny na 00:10, takze si to neviem dost dobre predstavit s dvojrocnym dietatom. nejak dufam, ze to este zmenia 😕

ivett1
9. čer 2011

ahojte, neboli ste náhodou niektorá na Korfu v hoteli Gelina Village?...alebo na Korfu všeobecne...budem rada akýmkoľvek informáciám🙂

zevina
9. čer 2011

@ivett1 Korfu je moc krásné 😵 😵 mně se celkově Řecko líbí, ať jsme tam byli kdekoliv, ale Korfu určitě patří mezi ty nejhezčí ostrovy 😉
hotel neznám, nenapsala jsi v kterém městečku, ale jestli jsem dobře googlila, tak v Acharavi, tam jsme taky bydleli, akorát v apartmánovém domě 😉
jediné, co nám trochu znepříjemňovalo dovču byli komáři, těch bylo v červnu dcela dost, ale bez problémů koupíš repelent do zásuvky v jakémkoliv jejich marketu za rozumnou cenu
a určitě doporučuju půjčit si auto a ostrov si projet, je tam toho k vidění spoustu 🙂

abriela
9. čer 2011

@kiwinka a kde ste boli? Na zapadnej strane vraj fuka, vychod je vraj lepsi. My ideme na Faliraki, z recenzii sme sa dozvedeli, ze moje je ako polievka.
Kreta je vraj chladnejsia ako Rhodos. Aj v cestovke tvrdili, ze tam fuka vietor.

amulet
9. čer 2011

Holky, letíme za týden na Zakynthos a chtěla bych malé vzít odrážedlo - motorku. Vím, že na předchozích dovolených, kam jsme letěli, je prckům brali. Nevíte, jestli se odevzdávají u kufrů nebo se berou do letadla?
Na Rhodosu jsme byli minulý rok. Je tam krásně, poslední týden v květnu a už bylo teplíčko. Ve Falikari je pěkná aquapark.

zevina
9. čer 2011

@abriela Faliraki je v pohodě, byli jsme maximálně spokojení 🙂 na zápaním pobřeží opravdu hodně fouká, stejně tak, když jsme byli na výletě v hlavním městě, tak šílený vítr a opravdu jsem ty lidi na pláži litovala, nechtěla bych tam trávit dovolenou 😒

zevina
9. čer 2011

@amulet já myslím že přímo u kufrů, nebo ho odevzdáš nejpozději před letadlem, tak jako kočárek 😉 stejně ho musíš u přepážky nahlásit, abys na něj dostala nalep. štítek, takže tam ti řeknou

lubikaf
9. čer 2011

@abriela my sme boli minuly rok na tiez na krete, a vobec nam tam nefukalo 😕 ked tak len uplne malicko.

ivett1
9. čer 2011

@zevina veľmi pekne ďakujem, to si ma potešila🙂...je to v Acharavi...repelent si už bežne pribaľujeme (aj redukciu do zásuvky)... v Grécku sme síce už boli, ale ešte pred svadbou a presne na opačnej strane, na polostrove Chalkidiki a bola to jedna z najkrajších dovoleniek, aké sme zažili 😀...bývali sme na súkromí vo vilke a v starobylom mestečku asi dva kilometre od búrlivého života a hotelových komplexov (ale keď sme mali chuť, tak v rámci večernej prechádzky popri olivových hájoch, sme tam boli za chvíľu...🙂...)...no super 😵 😀

abriela
9. čer 2011

@lubikaf Pocasie si clovek nevyberie a niekedy je vetrik v horucave aj prijemny.
Kolegynka mi povedala, ze im pocas dovolenky fukal vietor len 4 dni, v cestovke, ale mam tam kamosku nas na vietor upozornila.

kvetinqa
9. čer 2011

Ahojte, rozhodujeme sa kam ist v septembri na dovolenku a zvazujeme aj Grecko. Neviete mi poradit oblast, kde v septembri nebude az tak fukat? Uz som sa dozvedela, ze Karpathos nie, lebo tam je v septembri vietor... vdaka

kiwinka
9. čer 2011

@abriela my sme boli tiez na Rhodose v stredisku faliraki 🙂 a ziaden vietor tam nebol, more pokojne, ani vlnka, piesocnata plaz.
a na krete sme boli pred par rokmi, fukalo ano, nie nejako moc , ale fukalo, ale uplne v pohode s dietatom na krete 🙂

kiwinka
9. čer 2011

my letíme 19teho juna na kretu,,,letí niekto????
baby a davate detom daco ako kinedril na cestu,,, alebo nieco podobne? / zaliehanie ušiek /