Dovolená v Turecku s ročním dítětem, kdy, kam, s čím?

lucynetka
22. led 2013

Chystáme se s roční holčičkou na dovolenou do Turecka, chtěla jsem Vás poprosit o rady a tipy, Kdy jet jestli je vhodnější červen nebo září?V červnu je prý studené moře? Máte někdo zkušenost?Nějaký tip na destinaci či hotel? Jaké jsou Vaše zkušenosti s Tureckem a ročním dítětem? jak jste řešili stravu?Let?transfer z letiště? brali jste si cestovní postýlku?Co vše jste vezli a bylo potřeba? Moc děkuji za všechny rady.Lucka

vendullka
22. led 2013

Vím, že tohle slyšet nechcete, ale s ročním prckem bych raději zůstala tady u nás 😉

zamilovanadonej
22. led 2013

Jo, já jsem taky proti tahat takhle malé děti k moři. Stejně to pak není dovolená v pravém slova smyslu, a změna klimatu a let vůbec dítě jen zatěžuje, přínos veskrze žádný.

eimmy
22. led 2013

Naší malé je ted 14 měsíců. V červnu se chystáme poprvé k moři. Dostaly jsme to od taťky k Vánocům jako dárek... Jedeme ale na Krétu na tu část, kde jsou bílé písky. Letíme poslední týden v červnu. Upřímně já bych neletela s ročním mimčem do Turecka, Egypta apod. když už tak nějaké to Řecko, Španělsko.. prostě Evropa. Tím minimalizuješ spoustu rizik jako je jídlo, voda apod. Postýlku si sebou nebereme, hotel jí má v nabítce, Transfer z letiště zabere 25 minut. Kočárek vezeme BGB Bee+. jídlo nepovezu, malá jí brambory, rýži, zeleninu, takže to bude v pohodě... a hotel i nabízí jídlo pro mimča ( nesolené apod.)
jo a v neposlední řadě u nás rozhodovala délka letu..... je to přeci jen pra malé dítě náročné. Manžel připlatil první řadu, takže budeme mít před sebou i více místa což je supetr

denousek
22. led 2013

do Turecka??to je nebezpečný i pro 5leté dítě..i dospělí tam má kolikrát střevní potíže...budete mit z dovolenky prd....až tam neco chytne budete se divit...fakt bych zvolila jiny kraj...je to ale samozdřejmě na vás...
jinak k otázce podle mě je lepsí v červnu.. je to vše ještě před sezonou,čisté,uklizené...

johnatanka
22. led 2013

taky bych dala radši Evropu, kvůli vodě apod jsme taky nejeli do Tunisu, ale radši autem na podzim do lázní v Maďarsku, je to tam supr i pro prcky, všude zázemí pro ně Sárvár hotel Park Inn, a to jííííídlo😀

loni jsme letěli s dětmi (4 a necelý 2roky) v září na týden do Anglie, pak na týden na Kypr a lety zvládly naprosto v pohodě, z letiště jsme to měli hodinu, nebyli jsme s cestovkou, ale sami, takže takxíkem, tam půjčený auto, villa s klimoškou a cestování, nádhera, letos chceme znovu, ale už na 2týdny a vyjde nám to pouze na červenec, tak se asi ohřejeme 😀

aja123
22. led 2013

@eimmy a kde myslíte že patří tedy to Turecko, když ne do Evropy 😉 Jinak za mě do Turecka s ročním mimčem také asi ne. Letíme tam až letos, kdy bude dceři 5 let 😉

baris
22. led 2013

1) jela bych v září - dítě bude starší, moře určitě teplejší

2) nebála bych se jet k moři - letadlem s ročním dítětem (sestra tak jela a v poho). Cestovní postýlku nebrala - hotel jí dal dětskou postýlku

3) nejela bych do turecka - tam je ta voda, jídlo hooodně pro nás rizikové a aby roční dítě chytlo pořádnou "srajdu", tak to není zrovna nejlepší - volila bych spíše evropu (v mém případě řecko 😀 ).

4) strava - v poslední době - pokud si sebou nebudeš brát kufr jídla, tak je nejlepší all exklusiv. A nejlépe vychystat slevy nebo last minuty.

ivkaj
22. led 2013

Taky se chystáme s dětmi do Turecka, Za nebezpečnou destinaci ho rozhodně nepovažuju. Byli jsme tam několikrát a nikdy žádné zažívací potíže. Teď se SD řeší žloutenka a ani paní Dr. nepovažuje Tureckou za rizikovou zemi.
Všeobecně jsou Turci s dětí nadšení, takže toho bych se nebála. A postýlku ti hotel poskytne na vyžádání.

katkvy
22. led 2013

Ahoj, já bych to tak razantně neodsuzovala. Letíme do Turecka v červnu, malý bude mít teda dvacet měsíců. Ale veř, že bych ho do žádného rizika nevzala. Zjišťovala jsem si o zemi i o místě a hotelu vše, co se dalo úroveň je opravdu vysoká, i co se týká zdravotnictví, a různých střevních problémů. Narozdíl třeba od Egyptu, nebo Tunisu, nevím o nikom, kdo by měl v Turecku střevní potíže. Trošku problém je tam s destinacemi, jsou trošku vzdálenější od letiště. Taky se toho obavám, jak malý zvládne cestu autobusem, ale riskli jsme to. Jinak hodně věcí se dozvíš i na téhle diskusi. https://www.modrykonik.cz/diskuse/dovolena/dovo...

mody
22. led 2013

My jsme byli s prvním synem v Turecku, když byl malý v červnu a jezdíme do Turecka každý rok. V září je moře teplejší, ale jinak je to asi jedno. Do Turecka bych se nebála, s Egyptem, Tunisem se vůbec nedá srovnat, Turecko je civilizovaná země a zdravotnictví mají v turistických oblastech na dobré úrovni (známý prošel skleněnými dveřmi, tak tam trávil celou dovolenou)... Nejraději jezdíme na Belek, jsou tam dobré hotely s velkými pozemky oproti ostatním destinacím a půl hodiny od letiště. Transfer si většinou zařizujeme sami, abychom nemuseli objíždět další hotely. Jinak u ročního dítěte bych stravu pro jistotu řešila ze skleniček, v případě potřeby se tam dají koupit, v roce a půl už jsem dávala jídlo z hotelu. Postýlku ti dají v hotelu.

lutsousek
22. led 2013
pettule
22. led 2013

Je to smutný, ale je vidět, že některé maminky bohužel ani nevědí, že Turecko je Evropa. A riziko, to hrozí v kdekoli 🙂. Rozhodně to není země s nějakým výskytem průjmů a tak. Neznám tedy nikoho, kdo trpěl v Turecku střevními problémy. Rozhodně to není typická země na střevní problémy jako třeba Egypt. Byli jsme tam s 11 měsíční holčičkou a maximálně doporučuji. Vše na úžasné úrovni a pro nás úžasá dovolená. Postýlka určitě není problém, stačí při rezervaci hotelu nahlásit, že máte mimčo a budete ji mít připravenou. Klasický oběd jsem vezla skleničky, ale svačinky jsem řešila ovocem, jogurtíkem a tak. Takže opravdu úplně v pohodě a žádný problém. Naopak Turkové jsou velmi vstřícní a milí lidé 🙂 . Myslím, že určitě nic zvláštního nepotřebuješ.

maximka33
23. led 2013

taky nechci malovat čerta na zeď, ale holt to není úplně evropská země a mají tam jiné prostředí. my letěli první dva roky na Mallorcu a tu můžu ráda doporučit. určitě se tam zas vrátíme. před dovolenou v Řecku nám pediatr doporučil očkování proti žloutence a meningokoka, tak jsme ho poslechli. Osobně bych jela do turecka až s větším dítětem.. a to jsem tam už byla, je tam krásně. ale prostě mám trochu strach..

kamimik
24. led 2013

Turecko určitě není nebezpečná destinace🙂 Vybírala bych něco blíž od letiště - oblast Side je moc hezká, pozvolný vstup do moře, žádné kameny, pro děti optimánlí🙂 A dnes bylo v Sama doma o tom,kam s dětmi k moři a paní mluvila o Turecku 😉

holka3
28. říj 2013

Dobrý den,
teď jsme se vrátili z Turecka s , 2,9 letou a 1,2 letou holčičkou. Bála jsem se jak čert kříže hlavně letu, byl nám doporučen 1/4 Kinedryl, že budou spát, ale nespaly. Vzlet a přistání jsme měli pití - pustili nás s Jupíky a s připraveným mlíkem s kaší - akorát jsme ochutnali, v Turecku to po nás ani nechtěli. Pak také gumové medvídky, aby nezaléhaly uši. Pro starší jsme měli sešit se samolepkami, pro malou papír a tužku na čmárání a jinak jsme dělali blbosti. V letadle je i přebalovák, menší dítě se tam v pohodě vejde. Doporučuji si vystát frontu, abyste měli místa v letadle úplně vepředu - to jsme měli cestou zpět a super místo - holky tam měly místo na sezení na zemi a dělaly si bunkr, takže fajn. Byli jsme v Kamelya World, což byl první hotel od letiště, u Side, abychom nemuseli nikam daleko - za 45 minut jsme byli busem tam. Měli jsme objednaný deluxe pokoj od cestovky, za rodinný chtěli 8 tisíc na osobu navíc, to jsme nechtěli, ale na recepci jsme strčili recepční 10EUR a ona nám ten rodinný pokoj s dvěmi ložnicemi dala, navíc hned u restaurace a kousek od všeho, takže doporučuji jim něco podstrčit. Pokoj velký, s terasou, vana, v přízemí vilky, super. Vše bylo all inclusive, měla jsem s sebou jen hotové mlíko s kaší, protože malá byla zvyklá pít hned ráno mléko, tak jsem jí je dala, nemusí se ohřívat. Jinak v restauraci bylo vše, včetně umělého mléka, sterilizátoru, mikrovlnky, jídla - vývary ne moc slané, kaše, vařené hovězí či drůběží, bramborová kaše, rýže, ovoce....všude byly nápojové automaty s namíchanými ovocnými šťávami z balené vody z barelů + kávovary, takže to holky pily, aby nebylo studené, dolévala jsem jim to vodou na čaj z automatu. Jinak na pláži i na pokoji byly balené 0,5l vody, s kterými jsem jim umývala jejich flašky na pití a zuby. Preventivně jsme brali Enterol, nikdo z nás střevní problémy neměl až na malou cestou zpět, ale to má spíše ze zubů. Bazény byly studené, ale moře teplké, malinké vlny, takže na koupání super, písek a na patlání báboviček ideální - zabavily se na celý den, takže i my jsme mohli lelkovat. Celý týden jsme byli uvnitř komplexu, poslední den jsme vyrazili do Side dolmuší - kočár skládací se vejde, na osobu 1,75EUR, děti neplatily, 15 min cesta. Větší jsme nakonec půjčili v hotelu ještě jeden kočárek za 20EUR na týden, aby nemusela šlapat. Jinak cestovní postýlku nabízeli také, ale spíme všichni v jedné posteli, takže jsme ji nepotřebovali. V místě je bazar, ale doporučuji zajet si nakoupit do Side nebo do Kumkoy, protože u nás měli nekvalitní věci a byli dražší!! Smlouvejte i v obchodech v hotelu. I když jsem měla strach, s dětmi bych se do Turecka nebála, Turci jsou k dětem moc milí. Berte ale 5 hvězd, přeji krásnou dovolenou!!

jennyska
14. bře 2014

Ahoj @holka3 @lutsousek @maximka33 @baris @johnatanka @denousek @kamimik @katkvy @aja123 @eimmy @zamilovanadonej @mody @pettule @ivkaj @vendullka @lucynetka a ostatní maminky 🙂

do naší Wiki knihovničky Modrého koníka, kterou si tady všechny společně tvoříme, byl vložen nový článek na téma Dovolená s dětmi https://www.modrykonik.cz/dovolena-s-detmi/ .

Pokud si najdete chviličku a napíšete nám všem své zkušenosti s cestování s dětmi, pomůžete další spoustě maminek, které se na dovču s miminky nebo malými dětmi chystají a zde na koníku hledají Vaše rady, tipy a zkušenosti, které určitě ocení!
Své příběhy můžete psát přímo pod článek do okénka " Moje zkušenosti s ...".

Mockrát Vám děkuji, že pomáháte a přeji fajn den!
Jennyska

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all

cestysdetmi
1. dub 2014

Ahoj Lucko z mých zkušeností bych se Turecka nebála. Lidé tam jezdí s dětmi a dokonce i mladšími. Co si budeme říkat, výhoda je, že dítě do dvou let neplatí letenku, potom už vždycky. Obecně vzato bych se s malými dětmi vyhnula destinacím typu Egypt, Tunisko, kde skutečně střevní potíže hrozí a je tam spíš horko než teplo. U Turecka to tak není. Místní hotely jsou mnohem vyšších standardů, nabízejí kvalitní a dobré služby. Samozřejmě ne úplně všechny. Proto všem klientům vždy radím, aby se podívali na recenze hotelů. Kolik lidí, kteří už tam byli, hotel doporučují. To je mnohem směrodatnější než hvězdičky. Recenze hotelů jsou na stránkách holidaycheck.com nebo třeba tripadvisor.com.
Taky bych vybírala hotel, který je na děti připravený. To znamená lze rezervovat dětskou postýlku, mají židličky v jídelně, oddělený dětský bazén, krátkou dobu transferu.

nnikkii
1. dub 2014

Turwcko rozhodne ano.Jezdime na Rivieru,Konakli.Hotel doporucuji HOTEL KONAKLI BEACH,je to veliky hotel a naproti nej jsou postaveny apartmany s velkym pozemkem,idealni pro deti,nemusite se nikde tlacit na lehatkach u bazenu.
Turecko patri Evrope,nejake zazivaci problemy nehrozi...Turci jsou pratelsti.My turisti jsme pro vetsinu z nich byznysem.Budou se k nam chovat pekne,my se budem vracet.Plati to urcite tak v hotelovych resortech,mimo ne bych byla opatrna a predevsim s detmi.
Let taky neni extra dlozhy,takze jen sama pozitiva.

sopta78
23. čer 2014

My navštívili Turecko loni v září poprvé. Synovi byl tou dobou rok a půl. Dovolená to byla nádherná, mohu jen doporučit. Čisté moře, krásný hotel, přátelský personál, výborná kuchyně. Určitě se tam ještě někdy vrátíme. http://www.blue-style.cz/turecko/turecka-rivier...

kristiula
16. kvě 2015

Turecko je nejlepší, byli jsme hodně kde, ale ten přistup v Turecku k dětem je nejlepší. Jak tu píšou zůstat v čechach cha cha, my jsme pár krát měli tu snahu tu zůstat ale bud prší, nebo je hnus počasí, a vyjde to pomalu na stejno cenově. V Turecku v hotelu vám vždy dají cestovní postýlku, jídlo tam si taky vyberete, dokonce když slušně poprosíte tak pro ditě uvaři to co potřebujete, jezdíme s malou už od jejích pul roka, a nedám dopustit na tu destinaci. Let vždy prospala, vždy jsem ji vzbudila v noci, sedli jsme do taxíku, na letišti byla vzhůru,a v letadle usla, pak zase vzhůru a v autobuse zase usla. teď už vydrží a těší se, v letadle usne ale v autobuse zdrži a čeka a te bazény a moře. když byla mala tak moc nejedla, ale vždy snědla aspoň plevku,chleba,ovoce,a to stačilo .teď už je to samozřejmě jiné, sni všechno co si vybere sama je ji 4.

bibinka2208
19. únor 2017

@pettule Turecko je stát ležící v Malé Asii a z MENŠÍ části v jihovýchodní Evropě 🙂 ALe neřekla bych že je Turecko nebezpečná destinace. Take tam chceme letos letět a malé bude 13 mesicu. Byli jsme tam s manzelem pred 4 roky. Zadne strevni potize jsme nemeli a byla to nase nejkrasnejsi dovolena. Jinak plinky v Turecku maji jak pampers tak huggies a cenove vyjdou neco malo vice nez u nas 🙂 Jina mi letime v zarí konkretne 18.9.-30.9.

pettule
19. únor 2017

@bibinka2208. Jasný, že není celý Evropa, ale holky psaly, že s Evropou nemá nic společného, proto jsem to psala 🙂.

aleenka1234
20. únor 2017

@denousek vy jste v Turecku nikdy nebyla, jinak tohle psat nebudete. My tam jezdíme již 15 let, takže asi takhle.

aleenka1234
20. únor 2017

@baris srajdu můžete chytit úplně všude. Dcera ji chytla na Slovensku ;)

julie.my
27. kvě 2017

Musím se smát těm příspěvkům jako že v žádném případě a že si to neužiješ, let je zátěž atd..... Takové bláboly!!!! Většinou to píšou "sluníčkové" matky které se snaží pro své dítě dělat vše tak správně až nakonec nejde vůbec o dítě. Ty jsi matka a ty nejlépe víš zda tvoje dítě to zvládne nebo ne. Pokud zapojíš selský mozek tak se nic špatného nemůže stát. Náš malý bude mít 20 měsíců. Když mu bylo 8 měsíců poprvé letěl do Barcelony ( celý let prospal a tam byl naprosto v pohodě) pak v 10 měsících byl v Chorvatsku na Makarské ( autem jsme jeli 12 hodin přes noc a to taky celé prospal, na pláži si hrál s kaminkama a opět naprostá pohoda), 16 měsících byl letecky v Athénach ( let super, byli velké turbulence, to se mu jako jedinému z celého letadla líbilo nejvíc 😀 ) a teď se chystáme do Turecka. Ano jako každá maminka mám strach, ale to mám i když jsme v ČR protože tohle je mateřství a strach budeš mít už pořád. Podotýkám že náš Filípek není zrovna nejhodnější miminko a je ho všude plno, díky bohu za to 😀 Tak že nenech se odradit od cizích lidi kteří neznají tebe ani tvoje dítě, přejí hezkou dovolenou 🙂

kacec
8. čer 2017

Taky se chystame v zaří syn bude mít 16 měsíců.Doktorka mi řekla ať letíme že si to malej užije.Člověk si nesmi říkat co kdyby průjem,teploty tak by se nikam nedostal jasně muže to nastat ale to bude člověk řešit tam.I maminky s malimy dětmi si chtěji udělat rodinou dovolenou a vypnout od všedních starosti a oddychnout si.Mám ještě osmiletého syna,který mi dává zabrat snad víc než malý.Takže maminky přeji krásnou dovolenou v Turecku

avaleryaaa
29. čer 2017

@pettule ahoj,vím že vás komentář je starší my se chystáme do Turecka s 17mesicnim synem.jaky jste měla ho let?a co jinak ještě doporučíte?)jestli si to ještě pamatujete. Dekuji

pettule
29. čer 2017

@avaleryaaa Jaký jsme měli let? Jinak co doporučím, opravdu asi nic zvláštního 🙂. Všechno proběhlo opravdu v pohodě 🙂

anniesfibis
17. srp 2017

holky zajímalo by me, zda v turecku v tech resortech (30tis./osoba/tyden..tj. 5 hvezd) jsou všechny atrakce zdarma nebo se ještě plati - když je to dovolena all. incl. ..napr. detsky vlacek, retizkacek a pod. dekuji

okipoki77
27. led 2019

@ivkaj souhlasím s vámi. Litanie do Turecka i 2x ročně do 5 hvězdičkových hotelů. Nikdy žádný problém. Naopak