Dovolená ve Skotsku, Norsku

madoxka
5. kvě 2016

Ahojky holky, moc ráda cestuji a chtěla bych moc navštívit Skotsko, popřípadě Norsko. Přiznám se, že jsem nikdy neletěla letadlem (zdravotní problémy), a proto volím cestu autem. Byla jste některá ve výše uvedené destinaci autem. Jak se sháněli ubytování a na kolik vás případně ubytování vyšlo. Děkuji za každou radu, připomínku, příspěvek 🙂

jennnyg
5. kvě 2016

@madoxka Ahoj, tak ja ve Skotsku ziju uz skoro 3roky, konkretne v Aberdeenu. Na ubytovani bych si byt tebou pripravila dost penez. Takovy prumerny hotely se pohybujou okolo 50-60liber na noc, samozrejme ne nekde v Edinburghu v centru pod hradem 😀 Daji se urcite najit i bed & breakfast v rodinnych domech, ale to bych si spis zabookovala dopredu, ty jsou tady za 35-40liber na noc. Muzete se zkusit jeste podivat po hostelu, ale to opravdu netusim, za kolik by to bylo. Moje znama takhle letela do Dublinu, spala taky v hostelu, v jedny mistnosti osm cizich lidi, pry se v noci ani poradne nevyspala, protoze se bala, aby ji tam jeste neukradli doklady. Takze je tu i tato varianta, pokud jste dobrodruzi 😀 Jinak za me urcite doporucuju videt Edinburgh (ale ten neni jen na jeden den) Glasgow, Dundee, Aberdeen . Zalezi, co chcete videt, jestli spis prirodu nebo pamatky. V prirode bych se urcite jela podivat do Cairngorms National Park, urcite klasika jezero Loch Ness, krasna priroda je na severu v Banff, Stonehaven atd.. Priroda je tady opravdu krasna a navic pokud jedete autem, tak to mate jeste lepsi. A takova mala rada: Zimni bunda je celorocni zalezitost tady 😉 😀 A pokud Vam zbydou libry a budete je chtit vymenit v CR, tak pozor, skotske libry se u nas vymenit nedaji,pouze britske (na tech je vzdycky kralovna) a taky se s nima neda platit ani v Anglii. 😉

sumatraa
5. kvě 2016

Ahoj, my jsme takhle popojížděli po několika zemích Evropy, do Skotska se teprve chystáme, takže třeba ohledně trajektu neporadím.. Pokud budete jezdit autem, asi bych vybírala ubytování vždycky na poslední chvíli, podle mě se ti nevyplatí dopředu plánovat a rezervovat hotely, na cestování autem je super, že když se ti někde zalíbí, můžeš se zdržet déle. Zase bych ale neriskovala, hledání ubytování na místě, abyste nakonec nemuseli spát v autě.. My když jsme takhle popojížděli, tak jsme rezervovali ubytování tady: http://www.a-hotel.com/cs/velka-britanie/
Normálně i den předem jsme dělali plán kam se posuneme, rezervovali přes mobila a během pár minut dorazilo potvrzení na maila.. Kdy pojedete? Já Skotsko miluju, děti už jsou větší, tak zvažujeme, že bychom tam taky takhle někdy vyrazili autem.. Ale zatím je to spíš ve hvězdách, letos určitě ne, už máme zaplacené moře, nedávno mi diagnostikovali astma, tak mi bylo doporučeno si jet spíš někam odpočinout do tepla..

madoxka
autor
5. kvě 2016

@jennnyg Děkuji za příspěvěk.

madoxka
autor
5. kvě 2016

@sumatraa A můžu se zeptat kde jste všude byli? A co se Vám líbilo nejvíce?

skotskaa
5. kvě 2016

@jennnyg Náhodou v Edinburghu v centru pod hradem je můj nejoblíbenější hostel na světě Castle Rock a ten je cenově hodně nízko 🙂 Jen je třeba si to tam zarezervovat s velkym předstihem :-/
Jinak na cestování po Skotsku (bohužel jen autobusem) jsem expert, takže se @madoxka klidně ptejte, jestli vás bude něco zajímat.

jennnyg
5. kvě 2016

@skotskaa Ja prave predpokladala, ze by @madoxka jeli i s malou a pro rocni miminko hostel asi nic moc 😖

madoxka
autor
5. kvě 2016

@jennnyg Určitě bychom brali malou 🙂

skotskaa
6. kvě 2016

No byly by to bojovější podmínky, ale my tam byli na samostatnym dvoulůžkovym pokoji s umyvadlem. Společný sprchy a záchody jsou hezký, čistý a člověk v nich má soukromí (1 sprcha=1 samostatná menší místnost s dveřma). Nicméně s cestováním s ročním mimčem nemám zkušenost, takže tímo končím svou reklamu na hostely 🙂 Jinak bych ve Skotsku doporučovala k návštěvě Isle od Skye, tam je nádherně.

madoxka
autor
6. kvě 2016

@skotskaa Díky, kamarádka mi už taky dala pár tipů před fb 🙂 Tak uvidíme. Letos už máme zaplacené moře, ale příští rok bych klidně do této destinace vyrazila 🙂