Dovolená ve Vysokých Tatrách

winas
19. kvě 2010

Ahojte vsichni muzete nam poradit . Chystame se v cervenci na dovolenou do Vysokych Tater a mame chlapecka 1a 3 mesice je dobre brat sebou kola nebo jen krosnu a jeste muzete nam doporucit nejaka pekna mista moc dekuji

zanetke
22. kvě 2010

Ahoj... ubytko > http://www.hotel-crocus.eu/ ... doporucujem, boli sme minule leto a boli sme velmi spokojny.
Pekne miesta> Samotne Štrbske pleso, Popradske pleso, Hrebienok a stunenovodske vodopady, prípadne ak ste v dobrej kondicke a drobcek je pohodak tak zamkovskeho chata, potom skalnate pleso(lanovkouä a moja srdcovka .. zelene pleso...

Prajem krasny pobyt.

winas
autor
25. kvě 2010

Zanetke moc dekuji urcite vsechno co jsi napsala tak zkusime omrknout Lukasek je opravdu v pohode v krosnicce tak snad uvidime vsechny krasy Slovenska 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

bu_bu
9. čer 2010

Ahojky, já bych ještě připojila Sliezky dom, tam je taky moc hezky, ale obcas tam dost fouká. A Zelené pleso je opravdová krása, a doporučila bych cestu přes Plesnivec (výchozí místo Tatranská kotlina), hodinově to vyjde skoro stejně jako kdyby jste šli z Tatranských Matliarov, a cesta je mnohem zajímavější, jen začátek do kopce skoro až na chatu a pak nádherným údolím..............hm Tatry jsou tak mojí srdcovou záležitostí, mohla bych o nich mluvit hodiny 🙂 Chtěli jsme letos, ale jaksi se podařilo mimčo, tak zase o rok odkládáme 🙂

winas
autor
10. čer 2010

Supr moc dekuji bu bu urcite se vsude zkusime mrknout uz se moc tesim 🙂

kikimaruska
3. únor 2011

Oživuji toto téma. Chystáme se v létě do Tater, ještě nevím, zda Vysoké či Nízké. Nemáte někdo na dobré (ne luxusní a náročné) ubytování v rodinném penzionu či hotýlku, chalupě, chatkách? Pro 2 dospělé osoby a 3l dítko. Chtěli bychom pak podnikat kratší tůry po okolí (pouze pěšky+krosna) ...uvítali bychom nějaká zvířata v okolí, třeba i farmu, kolibu...kde by prodávali produkty (ovčí sýry atp...)...a příp.možnost jízdy na koni...spíše taková přírodní dovolená, ale s ubytováním vhodným pro malé dítě...(el, voda, sociální zař.na pokoji,možnost polopenze) avšak žádný luxus. Díky moc i třeba jen za tipy na místa...

kikimaruska
6. únor 2011

Nikdo?

myskyva
7. únor 2011

Ahoj
my jezdíme do Štrby ve vysokých Tatrách.V okolí je spousty míst kam jít ať už náročnější nebo kratší a klidnější trasy,my byli v loni na podzim s ročním prckem a s krosničkou jsme si to tam báječně užily.
http://ubytovani.pampeliska.cz/strba/privat-spo... sice jezdíme do jiné chaty - podnikové ale toto jsem našla na netu a myslím že přímo ve štrbě bys našla takových privátů víc 🙂

kikimaruska
7. únor 2011

@myskyva děkuji za tip, pokoukám dál v okolí 😉

hanisek
7. únor 2011

Ahoj, tak my se taky chystáme do Vysokých Tater, konkrétně v červenci do Tatranské Lomnice, hotel Urán. Jedeme 3 dospělí a 2letý syn, máme zaplacený rodinný pokoj. Vyšlo nás to pro jednoho na cca 6 tisíc i s polopenzí (bez dopravy, pojedeme vlakem). Jsem na to taky moc zvědavá, byla bych moc vděčná za jakoukoliv informaci o výletech do okolí. Můžu se zeptat, jakou máte krosničku?

kikimaruska
7. únor 2011

@hanisek my ještě přesné místo nemáme...tak uvidíme. Jet se chystáme autem...nakonec tedy sami, jen já, babi a syn...Krosničku nemáme žádnou, nikdy jsme ji ještě nepotřebovali a sama se synem neturuju, ikdyž bych ráda, takže my si nejspíš pujčíme a zalovíme někde po známých 😉 ,jelikož na jednu dovolenou se mi nevyplatí ji kupovat.

poup
9. únor 2011

My letos jedem do Demänovské doliny a našla jsem za supr cenu supr ubytování...http://www.jasnabungalovy.sk/ ještě jsme tam nebyli, tak nemůžu refererovat, ale vypadá do dost dobře....🙂

kikimaruska
9. únor 2011

@poup tak něco takového si představuju, chatky i bungalovy...v přírodě...prokoukám to. Kdy asi jedete? Že třeba stihneš i poreferovat? My se tam dostaneme až tak někdy v srpnu, abych už měla nárok na dovolenou...

ia.
9. únor 2011

ahojte, doporučuju tohle ubytování: http://www.unimilk.sk/salus/index.php
jezdíme tam již několik let několikrát do roka, paní domácí úžasná paní, všechno čisté, několik apartmánů je velkých, jako byty 3+1, ale pokud se jedná o 2 dospělé a jedno dítě, tak má jeden malý apartmán, který stojí myslím okolo 35 eur na den, teď nevím přesně, je to kousek od centra Lomnice..

@hanisek na Uranu jsme byli před 3 lety a byli jsme zklamaní, takový komunistický hotel, nic levného, ale služby tomu neodpovídaly..
jinak výlety jsme dělali s malým v krosně na Zelené pleso, Na skalnaté jsme vyjeli lanovkou a pak pěšky po Tatranské magistrále na Hrebienok, pak jsme byli na Popradském plese.....těch krásných tůr je tam spousta....

kikimaruska
9. únor 2011

@poup tak jsem to zkoukla, vypadá to opravdu dobře. Napsala sem si o ceník a uvidíme...je tam i dost vyžití a třeba já bych se hrozně ráda projela i na koni 🙂

kikimaruska
9. únor 2011

@ia. díky za další tip 😉 ,mohu se zeptat, jakou krosničku máte? A jak Vám vyhovuje? Malej je teda hubenour a váží jen 10,5-11,5 kg...ale i tak, aby byla pohodlná pro něj i pro nosiče...a to budu já (mám 164 cm a 57 kg)...Nebo jestli se nevyplatí to už nebrat a pak ho nějak odnést na zádech, jako na koníkovi třeba...co myslíte, pro 3 leté dítko? Vyplatí se to?

ia.
9. únor 2011

@kikimaruska jejda značku nevím, podědili jsme ji po známých, ale je hodně vystlaná, je tam stříška, což je dobrý a manžovi se dobře nese...malý měl vloni v létě cca 15 kg, takže se pronesl, letos má cca 17kg, ale rozhodně ještě krosnu doporučuju, to byste s ním nikam daleko nedošli...Vloni jsme byli se známýma, jejich malá měla 3 roky a v pohodě se nosila, letos s nima jedeme zas a říkali, že krosnu ještě berou, ale budou to střídat....

kikimaruska
9. únor 2011

@ia. tak díky, to určitě pujčíme tedy. On malej sice chodí, ale i ted se vozí v kočárku, když pravidelně spí poo a abychom někam došli po obídku, to bude zrovna unavenej a zralý na spinkání...a s kočárem tam asi určitě nepochodíme 😉 . Tak já nějakou určitě s sebou seženu.

hanisek
9. únor 2011

@ia. prý se na Uranu polepšili, tak uvidíme 😉 Nám šlo taky o to, abysme nemuseli vařit, takže to hotel splňuje. Nevím, vychází nás to na 33 eur na den i s polopenzí, tak mi to zas tak drahé nepřijde. Jinak nejsme nároční, takže to snad bude OK. Děkujeme moc za tipy na výlet 🙂

hanisek
9. únor 2011

@poup Před několika lety jsme byli na tom samém místě se sestrou (ještě bez dětí) a bylo to super! Byli jsme sice až v září, ale naprostá spokojenost, tak snad budete taky!!! Určitě si udělejte výlet na Chopok, do ledových jeskyní a nedaleko jsou i partyzánské bunkry z 2. sv. v. 🙂 Nebyli jsme motorizovaní, ale kousek od bungalovů je zastávka autobusu a všude jsme se v pohodě dostali 😉

kikimaruska
10. únor 2011

Tak nám poslali už ceník z Jasné i nějaké povídání k tomu a už jsme se s mamkou (babičkou) shodly, že vyrazíme tam 🙂

poup
11. únor 2011

kikimaruska: Jedem od 30.7., tak když tak pak písnu, ale myslím si, že to bude ideál...

kikimaruska
11. únor 2011

@poup jasně, babička je nadšená, i dědovi se to líbí...že se nám tam určitě bude líbit 😀 ,Babi tam byla jako malá několikrát ještě s tatínkem,tak to bude i vzpomínka....hned referovala, že pojedem do toho Liptovského Mikuláše, někam se vykoupat, podívat se na Chopok i k tem koníkům....užijem si to 😵

poup
12. únor 2011

@kikimaruska já se taky už moc těším..tchán v Liptovském Mikuláši vyrostl....vysadili tam s taťkou prý kus lesa u Liptovské Mary..atd...prostě taky má vzpomínky a už mi píše elaborát, kam všude se máme podívat... 😀

kikimaruska
20. únor 2011

Takže zarezervováno a jedeme v týdnu od 27.8 🙂 . Jednání uplně ukázkové, reagovali mi na emaili i druhý den, přestože byl víkend, napsali odpovědi na všechny otázky a už máme i zarezervovaný termín, přestože platbu zálohy mi posunuly na duben a příp.by nebyl problém dohodnout se i jinak. Už se hrozně těšíme 🙂

atraktivni
21. kvě 2012

My se taky chystáme, jen bych chtěla maminky poprosit o tip, kde se dá jezdit i s kočárkem-golfkama? Porádíte někdo? vím o štrbském plese a cestě na Hrebienok. Diky

atraktivni
24. kvě 2012

ještě bych chtěla poprosit o tip,co je k shlédnutí v tatrách při nepřízni počasí...