Dovolenka pri mori s ročným dieťaťom, letecky. Poraďte

ciernavila
7. kvě 2012

Zdravím, viem že je tu už pár takých príspevkov ale aj po prečítaní som nenašla nič čo by ma zaujalo. Rada by som keby mi niekto poradil dovolenku vhodnú pre rodiny s malým dieťaťom a aby to spĺňalo tieto kritériá:
-cesta nie príliš dlhá, tak max 2 - 2.5 h lietadlom /vlastné auto nemáme/
-pláž kamienková, alebo najlepšie ak sú 2 druhy pláží - kamienková a piseková /ja osobne uprednostňujem Chorvátsko/ s pozvolným vstupom do mora
-zákutia, nie preplnené letoviská /nie také tie klasické pláže čo je len pás bez tieňa a stromov, a sú tam len nasáčkované slnečníky jeden vedľa druhého, ale skorej sa mi páčia také kde je aj tieň - napr ako bývajú tie borovicové pláže v Chorvátsku/
Mohlo by to byť plná penzia alebo All inclusiv.
Vďaka za tipy.

popellka
7. kvě 2012

No vidíš, manžel nechce s naší dcerkou letět, že je na to ještě moc malá ☹ ☹ ☹ takže já si na moře asi ještě počkám 😢 ale slyšela jsem, že pro malý děti je hodně dobré Bulharsko 😉 😎

ciernavila
autor
7. kvě 2012

@popellka no ja som tehotna, chcem ist este km sa da potom to bude komplikovanejsie a do 2 rokov je dieta zdarma tak aj to chcem vyuzit

popellka
7. kvě 2012

@ciernavila - aha ty čekáš miminko, tak to gratuluju 😉 ani se nedivím, že toho chceš využít. Kamarádka s malou holčičkou letí do Bulharska, že je tam rychlý let, hotel mají u pláže, je tam docela levno a prej si malá vyhraje na písku 😎

ciernavila
autor
8. kvě 2012

@popellka v Bulharsku som bola, ale tam bola spina, aj more kalne a meduzy. Ale bolo tam lacno to je pravda.

kway
8. kvě 2012

@ciernavila My byly s malou v Turecku a Recku bylo tam moc hezky a čisto,letos dáme jenom Italii 😉 štastnou ruku při výberu

vevi1
8. kvě 2012

My letime s malou na Korfu,do pronajaty vilky se zahradou,hned u more.uz se nemuzeme dockat.na korfu je vic druhu plazi,klidek..

ciernavila
autor
28. kvě 2012

tak ja som uz vybrala, dufam ze to vyjde. 5 hviezdickovy s pieskovou plazou na ostrove Kos, ultra all inclusive, bol last za super cenu. Aj transfer z letiska je kratky a na holidaycheck mal vysoke hodnotenie, tak dufam ze budeme spokojni.

katulen
29. kvě 2012

ciernavila, můžu vědět, v jakém budete hotelu, popř. od jaké cestovní kanceláře?
Sháním se po něčem podobném, Kos mě také napadl, píšeš, že cena super, na jak dlouho jedete a cena?
Pokud to není tajné 🙂 ?
My chceme jet až po 15. srpnu a také na LAST MINUT 🙂 , tak bych se nechala inspirovat 😉 Děkuji!!

ciernavila
autor
29. kvě 2012

@katulen napisem do posty

radovana01
30. kvě 2012

Ahoj, konzultovali jste nějak s doktorem, od kolika měsíců/let je už bezpečné pro dítě létat letadlem? Taky přemýšlíme, že někam pojedeme, ale synovi je teprve 13 měsíců a tak si netroufnu ho brát do letadla...

seb
30. kvě 2012

@ciernavila muzu se taky zeptat na podrobnosti ? Hlavně jak dlouho se leti? A jak se pak dostanete na ostrov ?a jaka ck ? 🙂

seb
30. kvě 2012

@popellka Nevis kam leti ta kamarádka presne ?

popellka
30. kvě 2012

@seb - jaaj tak to už si nepamatuju, ale zkusím to zjistit a jestli se mně to podaří, tak pisnu 😉

seb
30. kvě 2012

@popellka , děkuju, to budeš hodná a gratuluju holčičce k 1. narozeninám 😵

ciernavila
autor
31. kvě 2012

@seb leti sa asi tri hodiny, ide to rovno na Kos, transfer z letiska 15 minut. Ten nas zajazd ponukaju - Fischer, Firo tour, Blue Style. tusim aj NEckermann alebo Exim tours. JA som prestudovala vsetky zname cestovky a vsetky hotely co ponukaju a oni sa tam viacmenej v poonuke kazdeho tie hotely opakuju len sa lisia mierne cenami alebo datumami odletu.
Ale urcite to ponukaju aj viacere cestovky. Ja som pozerala ponuky hore uvedenych a este Vtt a Alexandria tours. Je mi to jedno s ktorou pojdem, ja osm si obvolavala aj priblizne hodiny odletu /aj ked je riziko ze sa to moze este zmenit/. Nechcem totiz letiet o 5 rano, lebo sme bez auta a do Prahy sa trepat s malym dietatom taxikom, no neviem...neviem ci taxiky maju aj tu detsku sedacku od 11 kg.

ciernavila
autor
31. kvě 2012

Hlavne odporucam stranku holidaycheck. Tam su hodnotenia tych hotelov uvedene na percenta a realne fotky od ludi co tam boli. Ja som si potom uz na zaklade toho hladala hotely co splnali moje podmienky - hlavne cistota. A tie co u mna presli som googlila ze ktore cestovky ich ponukaju a ci mi vyhovuje termin. Takto som sa dopracovala k mojim favoritom. Cestovky si tam daku original fotky od hotela, ale predsa len ludia ked tam boli nafotili napr pavuciny a humus za WC, alebo plesen na zaclone v kupelni a podobne kraviny 🙂 Takze kolko krasnych hotelov som takto uz vylucila. Ci uz kvoli spine, ci vela kamenov vo vode, ci kvoli nespokojnosti s personalom alebo necerstvym jedlom. To v katalog clovek nenajde, niet nad recenzie.

ciernavila
autor
31. kvě 2012

@seb let trva na Kos z Prahy 2 a pol hodiny som teraz pozerala. To je nic. Maly cestoval na SK vlakom a k tchyni sme sli 8 hodin a pritom je to blizsie ako Kos 🙂 a cista pohoda. Este sme aj dva krat presadali.

seb
31. kvě 2012

@ciernavila , moc díky za ty typy , hlavně ty recenze, to je prima, hned na to kouknu, a na tom Kosu jsou i písečné pláže? já bych raděj písek, aby tam mohl malý chodit bos, protože mi do sandálků nevleze bez ponožek 😎

ciernavila
autor
31. kvě 2012

@seb ano tam su vacsinou piesocne alebo piesocno-kamienkove

ciernavila
autor
6. čer 2012

@seb tak hura zajazd zaplateny, v sobotu letime. Tu vidno aj plaz tu pieskovu:

https://www.youtube.com/watch?v=y5YyFuxsQBI
seb
6. čer 2012

@ciernavila , jééé tak si to užijte, vypadá to tam super, pro nás by to bylo na srpen už moc drahý, nakonec jsme se rozhodli na začátek července Paříž a moře v srpnu, podle toho , jak zvládnem letadlo, tak se rozhodnem , jak daleko ;)

ciernavila
autor
30. čer 2012

bolo to úžasné, paráda, uplna spokojnost

tajemna30
30. čer 2012

@ciernavila mohla bych poprosit do IP o název hotelu? a co jste malému dávali jíst v hotelu?

lenka112
1. črc 2012

My sme boli v Dubaji, keď mal malý 13 mesiacov. Žiaľ dovolenku sme museli skrátiť kvôli zúbkom. Malý bol celý čas nervozny a ked dostal horúčky, vrátili sme sa domov. Takže toto leto dovolenka nehrozí. ☹ ☹