Dvě děti v autě, když jedu sama

barbara04
15. dub 2017

Holky,
mam dotaz - mam syna 2,5 v autě je zvyklý, poslouchá pohádky nebo spi... teď mame mimi, měsíc staré, a cca jednou az měsíc jezdime k babi - 1,5 h cesta... jezdím sama, manzel doma v klidu pracuje....no a teď jak na tu cestu.... mimi 1,5h v sedacce asi v klidu nedá, jakmile pláče, syn se přidá a to teda jako řidič nedám, ten rev je des.... pokud to jde zařídím si doprovod, ale ted hrozí ze pojedu sama... dali byste starší dopředu? Ja vim ze to je blbe misto.... mala musi byt vzadu, airbag nejde vypnout ☹

hermelinah
15. dub 2017

Nechala bych vzadu oba, vyrazila bych v době spaní 😉 jezdím od začátku sama s dvěma dětmi a nikdy žádný problém, naopak tim, že byli dva mi to přišlo pro mladšího lepší 🙂 a když je nejhůř, benzínka a čerstvý vzduch to jistí 😉

ladyhacek
15. dub 2017

pokud nejde vypnout nechala bych vzdadu oba. Třeba to zvldánou - mladší dej za sedačku spolujezdce ať jí můžeš popř pohladit nebo něco (i když opatrně) a určitě v době spánku

barbara04
autor
15. dub 2017

@ladyhacek to prave nejde auto je dlouhe a do vajíčka nedosahnu- bez sance☹
na spani se snažíme ale ona je prave jeste nevyzpytatelna a nevydrží... nekdy spi 3h a nekdy 30 minut stěží.... ☹ problem je pro me dálnice kde asi 30minut jízdy neni benzinka....no nejak to dopadne🙂) diky za názory 🙂 časem se to podda, ted jsem z toho malicko ve stresu

martanka84
15. dub 2017

Vzdycky může být hůř. 🙂 Já občas jezdím se třema a taky to stojí za to. 🙂 Dva starší se perou, nejmladší zase že ji bolí záda. A je schopna třeba 20 km v kuse řvát. :( někdy jsou ale zlatí.

jbzirafa
15. dub 2017

Nechte vzadu oba. Jestli to myslíte kvůli křiku, tak ten bude slyšet i ve předu. .znám cestování s podobnou dvojkou, někdy je to o nervy, když má mladší hlad a staršího to už nebaví. Takže základ je naplánovat spravny čas, mladší po jidle a starší unavený. Snad to dáte.

majvik
15. dub 2017

jezdím se dvěma dětma sama téměř pořád a vím že to není žádná sranda (obzvlášť pokud jsou děti ještě zvaracející...) takže se snažím jezdit opravdu tak aby v tu dobu alespoň na chvilku spaly. Většinu času prospí a pak ten zbytek řvaní už se snažím nějak přežít... Ale teda já mám zkušenost že s doprovodem to je ještě horší. Už jsem jednou jela cca sto kiláků za opravdu vydatného řevu a teta seděla vedle, uklidňovala jak se dalo ale přesto ji za celou cestu nijak neztišila... Za dva dny jsme tu samou trasu jely samy a to ani nepípla🙂

lenka3p
15. dub 2017

Taky jezdim obcas sama, se trema, tri a pul hodiny bez zastavky 🙂 Chce to jen praxi a zvyk, to se podda.

tery_s
15. dub 2017

Tak to by bylo něco pro mě 20km řvaní nebo i dvě děti nahednou😆 Já nezvladam v klidu řídit ani 3min když mi začne malá rvát. Jako od mala ji auto a vajíčko spis uspava, má tam hračky a když jedem delší cestu a začne fňukat, dam dudlika (kojim a rady - kojit při jízdě rovnou ve vajicku fakt jako řidič nedávám 😃😂) ta hodina s dudlíkem nám kojeni nekazi, jinak ho doma téměř nedávám, horší by bylo kdyby ho nechtěla, jako to některé děti mají, ze ho proste nevezmou. Jo a jak píše výš maminka, taky více klid když jedem samy, jak tam sedí dospěli s ni, neusne a začne ječet chce vyndat a chovat ...

barbara04
autor
16. dub 2017

to my mame staršího nauceneho ze si s nim doprovod nijak zvlast nehraje takze ten je v klidu... ale ty maly to neysvetlim🙂) ja jsem v klidu jezdila s klukum i kdyz rval, holt jsem zesílila rádio. Ale ted kdyz rve mala tak on začne hystericky vyvadet a taky uz umí rozepnout pasy( nedělá to ale kdyz bude ve stresu tak člověk nevi ) no pockam si nez mimi najede na nejaky režim a budu vedet kdy bude spat🙂)

japona
16. dub 2017

@barbara04 Nemůžete si na cestu půjčit auto, kde jde vypnout přední airbag, abyste mohla mit mimino u sebe vepředu? To se mi osvědčilo, dítě hodně uklidňuje kontakt s matkou. Vzadu řve, protože se boji, že jste ho někde odložila.. Možná by pomohlo takove to zrcátko na opěrku hlavy na zadní sedadlo, aby na vás vidělo? Ale nemam s tím osobni zkusenost..

verunka_korunka
16. dub 2017

Dve deti heste nemam, ale vzadu ve vajickukdyz jsem jela sama pomohlo opravdu zrcatko a zpivat, tim asi se uklidnila, ze tam jsem a bebyl to rev... takto jsme zvladaly pul az hodinovou cestu. Vic jsem sama nejela. Ale na to zpivani uz byla větší. Jako malinkou jsem ji vozila vepredu, kvuli kontrole jestli dýchá (je predcasne narozena), ale vy nemuzete vypnout airbag, stejne jizdu vepredu jsem si dovolila jen ve městě, na dalnici jsem vic vklidu kdyz je dite vzadu. Asi bych zkusila to zpivani. Starsi se prida a mladsi by melo byt vic v klidu...

barbara04
autor
16. dub 2017

no asi jeste na par měsíců eliminuji cesty dal bez manžela nebo babi🙂 však ono se to nezblazni🙂)

hanka_333
16. dub 2017

A jak na dálnici resite, když mrňouskové zvrací, nebo jim to navíc nějak zaskočí. Tohle mě při představě, že je dítě samo vzadu trochu děsí. Zatím jezdíme dva dospělí v autě.

barbara04
autor
16. dub 2017

@hanka_333 odstavný pruh, blikacky a prelezt dozadu vnitřkem auta.... nic jiného asi nevymyslis....☹

marienam
16. dub 2017

taky máme zkušenost se dvěma dětmi v autě a nikdy nebyly problémy. Určitě to chce třeba v polovině cesty udělat kratší pauzičku (nám pomáhá se při ní napapat, jsou pak klidnější a zase usnou), určitě to zvládneš bez problémů 😉

rebe
18. dub 2017

S dcerou jsem jezdila i desetihodinovou trasu, přískokem po benzinách, ale jakmile se narodil syn, už jsem se tomu vyhýbala. Jakmile spustili oba, necítila jsem se bezpečně, protože jsem se nedokázala pořádně soustředit. Pokud to není nezbytné, nejela bych. Nemůže přijet k babi k vám? Neseženeš někoho, kdo by jel s tebou?

voleskap
18. dub 2017

Pokud nejde vypnout airbag, žádné dítě bych dopředu určitě nedávala! Nechala bych je oba vzadu a jela těsně před spaním 🙂

babuna
18. dub 2017

Jej teda velebím své dítě až do nebes .... v autě je zlatá a jezdím i velmi dlouhé trasy - opravdu dopředu pokud nelze vypnout airbag nedávat - je to velmi nebezpečné - napadá mne vím, že manžel chce pracovat, ale nemohl by malého (2,5l) pohlídat ? a vzít sebou jen to prťavé ? Jak tu již někteří psali - vyrazit před spaním, případně zkusit staršímu trochu vysvětlit, že je přece velký a mohl by vydržet i když chápu že to je těžké ... případně co zkusit sehnat kapsu na sedadlo s hračkama dá se tam strčit i tablet nebo mobil a pustit mu pohádky ... mohlo by ho to zaměstnat ...

verena
18. dub 2017

Tak čtu diskuzi a zajimalo by mě, zda je airbag nebezpečný i pro dite,které už jede po směru jízdy a je v sedačce. Vozíme takto 8 leteho a myslela jsem, že s airbagem je to možná bezpečnější než bez něj vzadu....
Jinak pokud dvouletak nezvrací a das mu mobil nwbo tablet, tak na konci cesty ani nebude chtít z auta. My jsme vozili dříve televizi s dvd. U Hodně malých jsme pouštěli písničky, obzvlášť zabírá chnapik maličký krokodýl, na toho jsme vždy dojíždeli posledních dvacet minut. Jen nevím, zda je lepší poslouchat chnapika či desítky rev 🙂).

isabelafuentes
18. dub 2017

Zkusit zabavit deti jakkoliv (zpivat jim,dat hracku,knizku..),ale hlavne se po nich neotacet! Jedna pribuzna se pri rizeni v 80 km/h otocila na vterinu po detech a vysledek byl naraz do beton.sloupku,prevoz vrtulnikem a nescetne zlomenin u vsech zucastnenych 😢 Hlavne opatrne!

victress
18. dub 2017

@babuna k babi jezdí proto, aby si užila vnuků, tak nechat doma staršího asi není nejlepší nápad, ne? ale ta kapsa na sedadlo je super!!!

zmrzlinka
18. dub 2017

Ja na delsi trasy jezdim vlakem.S detma jezdim skoro každý den,ale jsou to kratke trasy.Na delsi bych si netroufla.Bala bych se,ze se nesoustredim a stane se malér 😐

radka8888
18. dub 2017

Ja to delam tak, ze moje starsi dcera jsou moje oci, usi, ruce. Takze dostane zasobu dudliku, jidla a hracek a podava 🙂 Pak uklizim tyden auto, ale funguje to. Urcite bych jela na spanek mensiho ditete. Jezdim hodne. A kdyz proste neco je, tak zastavim. Umim kojit i prebalovat kdekoliv. Ale sto pro bych nechala obe vzadu. Na dalnici je kazdou chvili pumpa a kdyz neni, tak z ni sjedu a nekde kolem najezdu je vetsinou naky placek.

barbara04
autor
18. dub 2017

prave, 6tydeni mimino nezabavim nijak .... balkoně v bud vlak nebo babi k nam dokud nebude mit aspon trochu režim a ja budu vedet kdy spi... starší je v klidu ten ma pohádky z rádia nebo jidlo a tablet 🙂)
me taky zajima to sedadlo vpředu
pry je to nejhorší misto v autě , některá auta tam ani pri testech neměly tak odolné vzpěry jako na druhe strane u řidiče ...

monales
19. dub 2017
Uživatel monales je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od monales.

Ahoj, my máme obě babičky daleko, jedna 3,5hod , druhá 4,5hod autem. Jezdíme docela často, protože za námi nikdo tu dálku nechce. Když bylo jedno dítě, úplně v pohodě. Vždy jsme vyrazili po večeři, malý v autě usnul, a pak jsme ho akorát přenesli do postele. Teď je všechno jinak. Staršímu jsou 4,5r a mladšímu 1,5r. Teď jsme byli u obou babiček a cesta pro mě hrůza. Z mladšího se vyklubal zvraceč v autě :( . Když jsme jeli na noc, cesta byla asi nejlepší, ale teď už po dojetí do cíle se oba zvbudili a do 2 rána řádili, tak jsme zkusili cestu zpět po obědě (že si taky schrupnou), spali, ale co se vzbudili nic moc, ale spíš s tím menším. Starší se zabaví - povídáme mu pohádky, má organizér s knížkami (nejlepší jsou jen obrázkové, či nějaké hýbací), pak máme krtečkův tablet - ten je fajn, ještě ho baví, a je tam jedna celá pohádka, kterou mu odvypráví, pak ho baví stavět magnetické puzzle s krtečkem (krabice s magnetickými dílky a kovovou tabulí), teď si začal brát i lego, ale to je blbé, furt se mu ztrácí dílky, musíme na to pořídit nějakou krabičku. Ten menší má volant a řídí nebo kouká z okna. Jinak zvrací. Staršímu jsme zkoušeli dát tablet, ale má to dovolené jen na chvíli, strašně se u toho hrbí. Chtělo by to nějaká držák 🙂
nevím jestli se tu můžou dávat odkazy, ale fajn jsou ty organizéry na věci: https://www.minicestovatel.cz/organizery/
Pak třeba ty magnetické puzzle: https://www.minicestovatel.cz/hracky/magneticke-dilky-krtek-mini/

monales
19. dub 2017
Uživatel monales je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od monales.

Ještě ohledně sedadla, pokud nejde vypnout airback, nechala bych vzadu. Kluci jezdí oba v zadu, ať si raději řvou. teď jsme zastavovali co 10 min. No snad to bude lepší až budou větší

linda.r
5. kvě 2017

Airbeg se prece vypíná jen když dítě sedí proti směru jízdy, takže syna můžete dát dopředu,ale fakt je,že já dávám sekačku dopředu jen když vezu tři děti a stejně z toho nemám dobrý pocit.

barbara04
autor
5. kvě 2017

@linda.r no me se to taky nelíbí prave.... kdyby byly 3 neni vyber ale takhle... zatim proste čekám az mimi bude mit režim a budu vedet ze bude spat ma ceste