Egypt s 2letým dítětem

nefertiti20
12. říj 2017

sháním lidičky, kdo byl na dovče v egyptě, s max 3letými dětmi. chtěli by jsme letět v dubnu, malému budou 2,2roky, ale plno lidí nás odrazuje kvůli faraonovi - průjmu.. kdo tam byl, mohli by jsme mi prosím napssat, zda jste opravdu něco chytli, resp. hlavně děti, nebo jestli to bylo ok? určitě plánujeme 5* hotel, ale stejně nevím.. pili by jsme pouze balenou vodu, ovoce a vše také omývali v balené, zmrzky by jsme se asi klidně i vzdali.. písnete mi prosím své postřehy atd..? děkuji moc za info, jsem stále na vážkách

swetlusska
13. říj 2017

Já tam teda něco chytla a bylo mi blbě ještě 2 měsíce, takže za mě Egypt ne a kor v dnešní době kvůli bezpečnosti...

joygiorgo
13. říj 2017

V nejhorsim pripade nemocnice a kapacky. Detatku se Rychle ulevi. Doporucuju Red sea Hospital.

maii
13. říj 2017

Faraona neovlivnis, proste je to bud a nebo. Je to vetsinou zalezitost na 1-2 dny, boil u toho svaly a klouby, horecka, slabost. Blby je kdyz to maj oba dospeli najednou, jo a Nevim, zda ty mistni leky mohou i deti. Prujem muze chytit z cehokoli - stres, lokne si vody z bazenu, chytne vira v letadle, nove jidlo, nezvykle ovoce, teplotni sok... V Egypte ho dostane spis nez napr. v Italii, je to proste jine klima, jiny standard, jine bakterie a viry. Ale taky mu nemusi byt vubec nic. To proste dopredu nevis, nekdo dite pripravuje mesic predem (laktobacily atd) a stejne ma prujem, nekdo to da bez problemu a pripravy. I tady ti pulka maminek napise, ze cajk, nic nikomu nebylo, druha pulka mela prujem cely tyden. Ja bych uz do Egypta nejela z principu, jses tam zavrena v rezortu, za branama spina a chudoba, 5*=3*, vsechno takovy forovy a jen na dojeni turistu, no a ani to snorchlovani s ditetem neni jednoduchy. To radsi treba Kypr v dubnu nebo Recko v kvetnu, pisecne plaze, da se pujcit auto a vyjet do hor s kocarem nebo na jinou plaz, historie, mesta se sluzbama, vsichni mluvi anglicky...

ditahk
13. říj 2017

Faraon je vždycky risk a může být všude.. pro tak malé dítě bych spíš volila nějakou civilizovanější destinaci a možná i ne tak relativně dalekou (tím nechci říct že Egypt je odpad, ale.. víte jak to je 🙂

kvietorka
13. říj 2017

par let dozadu, 5* hotel, manzel skoncil na kapackach, mistni leky nepomohli. Uz bych tam nesla, po tom jak jsem videla manzela kroutit se v bolestech a uz vubec bych tam nesla s ditetem. Manzel pil jen balenou vodu, daval si pozor na zmrzky, ovoce atd., kazde rano panaka na zaludek a stejne nepomohlo.
Ted je tam navic i blba bezpecnostni situace.

vendelinka08
13. říj 2017

S ditetem bych do Egypta neletela...nikdy. Vzdy je to risk..a nac riskovat kdyz to neni nutne. Jsou lepsi destinace pro deti. Vira muzete chytit z cehokoli a pak to tedy neni dovolena kdyz pulku stravite na wc...a to nemluvim o nynejsi situaci a bezpeci....ale je to jen muj pohled.

voleskap
13. říj 2017

Ahoj, nebyla jsem tam sice s dětmi, ale jen s přítelem. To, že měl přítel střevní potíže se nedivím (ochutnal toho dost 😀). Ale já si vážně dávala pozor a stejně se mi to nevyhlo. Šílené bolesti do břicha, až jsem omdlela. Museli jsme tam k doktorovi (taky nic moc zážitek :-/) a z týdenní dovolené nám tři dny bylo zle. Chápu, že cenově vychází Egypt velmi slušně, ale za mě Afrika už nikdy! A teď s dětmi určitě tuplem ne! 🙂 Fakt to zvažte, jestli vám to za to stojí. Třeba vážně nic nechytnete, ale co vím i z doslechu, tak byste asi byli výjimky :-/

dc2015
13. říj 2017

Nějak nechápu, co z toho... vystavit své dítě zbytečnému riziku.

A jinak v Egyptě jsem nebyla, ale v Tunisku a Turecku jsme dostali průjem celá rodina, ale všichni v té době už dospělí či skoro dospělí. Kamarádka v Egyptě také průjem. A ty hvězdičky... v těchto zemích 5 hvězdiček není jako 5 u nás.

rajecka
13. říj 2017

Nějak nechápu co si tohohle vezmete 🙂 Někdo má problémy, někdo nemá, když víc lidí napíše, že je nemělo tak pojedete a naopak? 🙂 Když už musíte jet k moři s takhle malým dítětem určitě bych volila zemi, která je blíže naší kultuře, stravování, apod.....