Egypt - dovolená s 15měsíčním mimčem. Máte rady, zkušenosti, prosím?

peta2020
9. dub 2022

Zdravím máme první mimi a už 6 let létáme do Egypta do jednoho a stejného hotelu. Není zrovna nejlevnější, ale je dělaný pro rodiny, všude nepřetržitě balená voda, konvice na převaření, přebalovací pulty, děti mají svojí část jídelny kde je jídlo nekořeněné, nikdy tam neměl nikdo problém, letěli by jsme koncem září. Ráda bych se proto zeptala a poradila se vás maminek co jste také absolvovali stejnou dovču v podobném věku, jak to probíhalo, co letadlo, co jste měli zabalené sebou v kufru a v příručním zavazadle. Kočárek do letadla, jaký typ? Jaké plavky, jak mrňouskové zvládli moře atd atd atd...otázek mám spoustu tak kdyby vás cokoliv napadlo budu ráda za každý komentář 🙏🙂

gdpr
9. dub 2022

Snáď nebude vadiť ina destinacia my sme išli v podobnom veku presne 12m z Prahy do Dubaja. Let v pohode všetko z hračiek sme využili mali sme so sebou v lietadle vlhcene servitky tie musia byt vždy s všade knihu Peppa Pig so samolepkami, ktorá ho zabavila asi najviac keď sme nelepili tak sme s knihou hrali "ukazovačku" kde čo na obrázku vidí alebo sám si listoval mali sme 1 na cestu tam a 1 späť a ešte som zobrala drevenú vkladacku. Ďalej kedze sme išli deň pred narodeninami tak dostal 2 uplne nove hračky kocky https://www.agatinsvet.sk/skladacie-kocky-pyram... (zobrala som len 5 najmenších kvôli miestu) a toto leporelo, ktoré malo veľký úspech lebo ho fascinovalo to ako sa vie "zmeniť" obrazok https://www.agatinsvet.sk/co-sa-deje-dzungla/ určite nejakú aspoň 1 novu hracku zobrat odporucam a celkovo prispôsobiť hračky tomu, co ho najviac baví u nás je každých par dni niečo iné zaujímavé. Potom som mu zobrala z jedla kukuricne chrumky, ovocne kapsičky tie som zobrala aj do kufra celkovo takých 10 kusov, banán a ako záchranu keby bolo najhoršie z DM tie 100% ovocne pásiky. A samozrejme keď ešte plienkujes tak plienky, jednorazovu prebalovaciu podlozku a sacky kde das potom spinavu plienku. My sme mali šťastie, ze let sme mali v čase jeho poobednajsieho spanku tak miesto 6hod bol hore také 4 takú hodinku a pol na zaciatku letu kde sa aj napapal a zvyšok na konci. Kocik v lietadle sme mali nas Egg športovú časť, nebol najmenší problém s nim ale asi záleží od spoločnosti. Ako plavky mal overal s UV ochranou zladený aj s klobúkom s UV faktorom z Lindexu a 50 detsky opaľovací krem. V kufry boli jeho oblubene hracky na izbu - ale tých netreba veľa my sme s vynimkou poobednajsieho spanku boli cele dni mimo izby takže naozaj len tie jeho naj hračky som zobrala a oblecenie, kozmetiku (sprchac, zubna pasta, kefka, telové mlieko, na zapareniny, hreben), odsypane UM, ďalších par kusov jednorazových prebalovacich podloziek a plienky a ako prvú pomoc cipky od teploty a bolesti, betadine, chladiace naplaste a gél na ďasna v tom čase malému išli 2 naraz takže ten nesmel chýbať...

peta2020
autor
9. dub 2022

@gdpr moc děkuji 🙂

liberol
10. dub 2022

@peta2020 hezký den, mohu se zeptat jak se ten hotel jmenuje? Chceme jet také s 11 měsíční a tento popis mě zaujal ☺ děkuji

peta2020
autor
10. dub 2022

@liberol Sunrise Royal makadi a spa