Egypt ve 2. trimestru. Máte zkušenost?

ebak
5. led 2020

Ahoj, rádi bychom v březnu na dovolenou, jediná destinace, která je délkou letu a počasím dostupná, je Egypt.Budu ale v cca 25tt, máte někdo osobní zkušenost? Před lety jsem tam byla v hlavní sezóně a faraonovu pomstu jsem nechytila. Nyní bychom jeli i s dětmi 7 a 10 let, ale zvazujeme to kvůli těhotenství. Budu ráda za zkušenosti tehulek, které tu odvahu měly, jak dovolená dopadla. Děkuji moc!

jjasmina
5. led 2020

@ebak My jet měly , bohužel trpěla jsem od 10tt na nevolnosti a držely se mě až skoro do 30tt, jinak bych asi jela, ale zjistěte si jak byste na tom byla s pojištěním, některé těhule odmitnou pojistit kdyby něco.. Ale zaleží jak vy sama se momentalně cítíte 🙂

badyr
5. led 2020

@ebak byla jsem na začátku druhého trimestru a v pohodě, řekla bych, že je důležité, jak se ty cítíš, pokud je vše ok, neviděla bych problém.

mmichaella
5. led 2020

Nejela bych. Byli jsme v jednom z nejlépe hodnocenych hotelu 5* a pomsta se mi nevyhla. Diky mistnim lekum mi bylo do 2 dnu lepe, ale jako tehotna bych to v zadnem pripade neriskla. A to jsem si i tenkrat davala pozor na to, co jim a piju.

marcicek84
5. led 2020

@ebak mozna jinou destinaci ale Egypt bych nevolila...mozna ty Kanary by se daly...

ebak
autor
5. led 2020

@marcicek84 když na Kanárech to ještě nebude na koupacku...

vafle
5. led 2020

Ja bych nejela, myslim ze ten 25 tt je hranicni i pro pojistovny, v pripade ze by doslo ke komplikacim spojenym s tehotenstvim a porodem (coz vam nepreji)

market177
6. led 2020

Kdyz jsem byla tehotna, jeli jsme jen do Chorvatska...letadlem na nejaky kratsi vzdalenosti bych se nebala, ale ten Egypt bych zrovna nevolila, tech strevnich potizi bych se bala...v Egypte jsme byli jeste bez ditete a nevyhnulo se mi to...ale v tuhle dobu je to blby no, na vyber moc neni...a co radsi Spojene arabske emiraty? Tam by mohlo byt krasne a hygiena a jidlo by tam melo byt v pohode 🙂

drep
6. led 2020

Pojistit jde při nekomplikovaném těhotenství (žádná neschopenka, žádná hospitalizace) do 28. Nebo 30. Týdne v evropské pojišťovny, taky jsem jejich pojištěni volila několikrát. My to původně plánovali stejně-egypt na konci druhého trimestru, ale bylo mi fakt dobře a válet u moře se můžeme v důchodu, tak jsem jeli radši chodit do Alp.

prezdivka
6. led 2020

Jsou holky, co lítaj dokud to jde, všem to moc přeju, když to dobře zvládaj 🙂 V Egyptě jsem byla několikrát, ale v těhotenství bych neletěla. Toho průjmu se bojim nejmíň, spíš jednak ten let, kterej neni na hodinku a jednak pojištění, kdyby se nedejbože něco stalo. Takže já bych letěla až od září dál se všema dětma 🙂 Btw. taky mám termín v březnu a už koukám, kam bychom se vydali ještě tak v květnu a pak po prázdninách.

jjasmina
6. led 2020

@prezdivka Já nejedu ani k našim, kteří bydlej 150 km ode mě 😀 Furt si říkám, kdyby něco, tak se budu raději držet ve městě a blízko nemocnice

prezdivka
6. led 2020

@jjasmina tak takhle se zas úplně nestrachuju 🙂 Na chalupu jezdím (asi 250 km), ale to letadlo... Je mi blbě i bez těhotenství při malejch turbolencích, teď by mě asi kleplo :D

jjasmina
6. led 2020

@prezdivka jj je na každem jak se cítí 🙂 Já mám za sebou dvě nepovedená těhotenství, tak musím bejt opatrná. Navic kolikrát nevolnosti mám i ted ve 35tt, takže jsem cestování zavrhla

ebak
autor
6. led 2020

Holky, děkuji moc za odpověď, cítím se dobře, v 1.trimstru jsem byla ve Finsku, letu jako takového bych se nebála, jde mi hlavně o toho faraóna... spíš na to odvahu nemám, ale kdyby se tu našlo pár maminek, které to zvládly dobře, tak bych to riskla taky... Jinak s dítkem pak určitě minimálně 2leta nepojedeme, v tom jsem konzerva... vím, že se létá i s miminama, ale já ta dvě léta určitě strávím v Česku.

marcicek84
6. led 2020

@ebak tak pak radeji Emiraty

prezdivka
6. led 2020

@ebak to je právě ta nevýhoda, že i když ti x lidí napíše že v pohodě, neznamená to, že i ty budeš v pohodě a naopak ;) Každopádně držim palce ať si to hezky užiješ kdekoli 🙂

ebak
autor
6. led 2020

@prezdivka možná to dopadne tak, že zůstaneme doma a bude po ptakach😀 chtěla jsem to moře dopřát dětem, když vím, že pak budeme doma, ale prostě ten termín je tak trochu nešikovný...ale kdyžtak naplánujeme nějakou pořádnou českou dovolenou plnou bazénů apod...

prezdivka
6. led 2020

@ebak nebo pak může vzít děti k moři tatínek, my to taky tak máme v plánu, když bych se s miminem necejtila, že by vzal prvorozenou bez nás. No uvidíš, hlavně, abyste se měli pěkně 🙂

martaskaaa
6. led 2020

Každá tělo reaguje jinak, někdo je v pohodě a někdo se prostě posere. Já bych nejela. Byla jsem ve 28tt jen v Chorvatsku