Ekzém. Poraďte nám prosím s dovolenou!

pbauerova
18. bře 2009

Ahoj všechny,
malá (teď 16,5 měsíce) má asi od 8mi měsíců ekzém, no kurýrujeme to různě, teď máme za sebou první návštěvu na kožním a čeká nás i alergo.
Co teď, ale řeším je dovolená, máte některá zkušenost s léčbou ekzému ve Slovenských lázních Podhájska? Pomohly? Kde jste bydlely?
Byla jste některá u Mrtvého moře? Jak dlouho, než to nějak pomohlo, kde jste byly, v jakém hotelu, s jakou CK?
Kde jinde u moře nebo v lázních jste byly a jak to pohlo? Pořád to řeším, s tou dovčou u Mrtvého moře by mi pohla finančně babička, ale stejně bych mohla jet s malou jen já sama, na to Slovensko by s nám mahl jet i taťka, což by bylo fajn. To bychom finančně zvládly, ale zase si říkám, jak je to m.moře opěvované, když by to mělo malé pomoct.
Moc děkuju za jakékoliv ohlasy. Petra s Dorotkou

junovka
18. bře 2009

ahoj!
Timeika od narodenia mala ekzemy, trvalo to 4 roky.Ked sme sli prvakrat k moru do Bulharska na ciernu plaz, kde je piesok s vysokym obsahom zeleza, boli sme tam 15 dni, tak odvtedy klop-klop ekzemy nemame.TAZKO POVEDAT, CI NAM TO VYLIECILO TO MORE A TEN PIESOK, ALEBO Z TOHO JEDNODUCHO VYRASTLA.aPROPO, OKREM TOHO trpela keadejakymi alergiami a tiez sa jej to zminimalizovalo.Citala som, ze pri more je dobre byt minimalne 10 dni, vtedy to da efekt 😉

pbauerova
autor
18. bře 2009

Junovko, prosím a kde přímo jste byli, v jakém letovisku, případně doporučíš hotel?

martinka79
18. bře 2009

ahojky mám dceru co má ekzém jezdíme už několk let na ostrov Hvar na otevřené moře asi 20dnů pobytu je to super místo. vždy nám moře pomůže tak na ten encelý roka na jaře už to zase začíná bujet. 🙂

pbauerova
autor
18. bře 2009

Martinko a na jak dlouho?

martinka79
18. bře 2009

co na jak dlouho? jezdíme tak na 20dní.

junovka
18. bře 2009

pbauerova-v Bulharsku, Pomorie, my sme boli na sukromi 😉

martinka79
18. bře 2009

nám to tedy moře nevyléčilo a ani alergoložka není názoru, že se toho zbavíme díky tomu,a le zmírňuje účinky a to je důležité. Mrtvé moře bych taky chtěla,ale nějak na něj stále nění. 😉

martinka79
18. bře 2009

možná z toho vyrosteme, ale máme largii na plísně a ta prostě na jaře a podzimu je velká tak se nsažím leéto moře potom máme na poszim klid a před jarem moře někdy v exotice. ale nejde to vždy. 😉

junovka
18. bře 2009

pbauerova....samotne stredisko Pomorie je zname v celom Bulharsku tym, ze je to najvacsie kupelne letovisko, kde sa nachadzaju kupele pre liecenie koznych ochoreni, zenskych......daj si do Googla Pomorie, snad sa o tom dozvies viac. 😉

pbauerova
autor
18. bře 2009

Moc díky za informace!

pbauerova
autor
18. bře 2009

Junovko a co ot je ta černá pláž?

junovka
18. bře 2009

to miestny ludia ju tak volaju, nakolko piesok je cierny, koli vysokemu obsahu zeleza.Ale, nie na celom pobrezi Pomorie je ta cierna plaz, to je len asi urcity pas plaze, na konci strediska. 😉

macejka
18. bře 2009

pbauerova

mrtvé moře má myslím prokazatelné léčivé účinky,ale je fakt,že je dobré jet minimálně na dva týdny.Ten týden se tělo teprve aklimatizuje a pak teprve začne vstřebávat si myslím. Co by vám mohlo pomoci nebo bys to mohla aspoň zkusit je solná jeskyně.Není to sice koncentrace soli tak vysoká jako u M.moře,ale tělo "dýchá" i kůží a ke zlepšení by dojít mohlo 😉 To mě jen tak napadlo.Jinak jsem nedávno slyšela o produktech z mladého ječmene,nevím jestli jsi o tom někde nečetla,myslím,že bude něco i na netu a ten také pomáhá.Teda vím o paní s malou holčičkou,která trpěla na atop.ekzém a po užívání tohoto se to rapidně zlepšilo.Je to čistě přírodní 😉

milik75
29. bře 2009

Ahoj, pro ekzematiky je vyborny Jadran, takze pokud neni ekzem prilis velky, Chorvatsko je idealni!! Mrtve more je pro tezke ekzematiky a lupenkare a myslim, ze s takhlem malym deckem by to byla i narocna cesta a pobyt tam. Mrtve more velmi vecerpava, nemuze se tam dite samo rochnit, musi byt neustale pod dozorem rodicu, protoze more je dost specificke na koupani atd. Jinak vsude i vcetne lazni se doporucuje pobyt min. 3 tydny, aby to melo ucinek a poprve necekej zazraky. Az pojedete k mori vicekrat, idealne 2x do roka, vysledky se urcite dostavi. Hodne stesti!!

skokan
2. dub 2009

Ahoj, mam dite s atopickym ekzeme budou ji 2 roky. Na dovolenou doporucuji lazne Jesenik. V zime jsem s malou byla v laznich 3 tydny a moc ji to pomohlo.Lecba hrazena jako samoplatci. No a v lete jedeme znovu.
Jsem lekarka a nedoporucuji jezdit s detmi do 3 let k mori a na tom se shodneme s mudr.Capkovou s kozni kliniky v Motole ,ktera se zameruje primo na lecbu AE.

junovka
2. dub 2009

skokan, a koli comu??? 😕 😕 😕

luckahr
3. dub 2009

skokan, to by mě taky zajímalo..........

jarka007
3. dub 2009

Moja suseda prave minuly tyzden dostala liecebny pobyt s dcerou, ktora ma silny atopicky ekzem (95 % tela). A na jej a moje pocudovanie to nie je more, ale vysokohorsky pobyt v Cienom lese. Vraj maju lepsie skusenosti s pobytom v horskej oblasti min. nad 900m. Ale je to nieco ako ozdravovacia kura, kde jej skumaju stravu, krv a pod. Takze vraj nie more, ale hory 😉 .

mokymoky
5. dub 2009

Ahojky, trápilo nás ani přesně lékaři nevěděli co. Vyprdla jsem se na vše a začla jsem prohledávat na netu ejhle.
Doporučuji na EKZÉM kosmetiku z lékárny jmenuje se CUTISHELP MIMI - mám zkušenosti s mycí emulzí a KRÉMEM.
Mohu podle svého říci že jsem již při prvním kojení večer nemohla věřit vlastním očím - vytahla jsem z pelíšku krásné miminko bez pupínků. Tak jsem to obrečela / na netu jsem ještě dohledala že se doporučuje čistá lékařská vazelína i modrá indulona. Tak pryč s kortikoidy a hurá na Konopnou kosmetiku - dobrá je i kosmetika ROBÁTKO
Tak snad uspějete a miminka i větší dětičky budou na tom alespoň o trošku lépe.Držím palečky všem strašně moc.

m.sion
17. dub 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

petruci6
20. dub 2009

ahojte,
viete mi odporucit aj dobru cestovnu agenturu? chcela by som v lete do Bulharska s malou,kt tiez trapia alergie,ale najradsej by som sla do hotela,kt je baby friendly

corinno
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
safron1
31. bře 2010

Tak my jsme v Podhajske byli - kdyz bylo male 6 mesicu. Na to verejne koupaliste jsme vubec nechodili, nejak se mi eklovalo se tam louhovat s tema lidma. Ubytovali jsme se totiz v penzionu Energy II., ktery ma bazen (tak na 5 temp), kam privadi tu vodu. Skvele to bylo v tom, ze jsme s sebou vzali kyblik na koupani a oni nam do toho napustili tu vodu rovnou z trubky. V penzionu Energy I. (50 metru od Energy II. napousti i vanu, tam jsme taky chodili). Super bylo, ze nam napustili vanu napr. ve 3 a my tam v pet prisli a nemuseli tu vodu redit obycejnou studenou vodou, mezitim vystydla. To zridlo ma cca 80 stupnu a proto se na tom koupalisti redi.
Pomohlo ji to urcite na 6 mesicu. Doporucuju!!!
http://www.energy-podhajska.sk/sk/index.php

corinno
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
chiwule
4. dub 2010

ahoj, koukala jsem na ty Smrdáky, pamatuju si, že jsem tam jako dítě byla taky, no a jsou až od 3let věku dítěte. Loni jsme byli na dovolené u moře na 14dní, chce to ale min 3týdny 😒 A je jedno, jak exklusivní dovolená to je, malé dítě do 3let si 5hvězdiček stejně neužije, takže se taky přikláním klidně třeba k tomu Bulharsku. Prostě hlavně mořská voda, slunce, prosolený mořský vzduch, to dělá divy.

jitousek
4. dub 2010

nezlobte se že semka k Vám lezu ale já jsem sama exematik atopik od 3 měsíců svého 27letého života mám za sebou všechno možný i nemožný v době minulé a ranné nic jiného neexistovalo než kortikoidy a masti na údržbu přicházelo období klidu a střídalo je období kritické moc dobře si vzpomínám na to jak mě naši promazávali od hlavy až k patě vším možným jen abych byla jejich hezká holčička bez vyrážky u moře jsem nikdy v dětství nebyla asi proto že naši v tej době na to neměli peníze protože jsme byli tři děti k moři jsem se dostala až ve svejch 22letech byli jsme v Chorvatsku a bylo to super teda až po návratu tam se mě to horšilo a pak doma to bylo stabilizovaný a půl roku jsem měla klid ......opomenula jsem že tak kolem 17roku života do 20 jsem měla skoro uplně klid jen když se ochladilo tak mě praskala pravá ruka a byla přesušená to se dalo usát oproti předtím postiženým předloktím a pod kolením jamkám a někdy i záda .........tak že to byla ranná etapa nazvala bych to vzlety a pády exematika končící po zhoršení vždy na kožním a tam dodáním další dávkou kortikoidů a mastí na promazávání

nejhorší období mého života ale mělo teprve přijít ☹ když jsem přišla do jiného stavu tak zhruba od třetího měsíce brutální exem po celých nohách rukách jen břicho a záda bez exemu brutální svědění celého těla až do konce těhotenství těšila jsem se až porodím a vše se zase ustálí haha naivita celé těhotenství promazávání a koupele oilátu jen udržování se protože kortikoidy nepřicházeli v úvahu ........a právě už v těhu jsem začala experimentovat se zelenýma potravinama nevím jestli jste o nich někdo slyšel ale jsou užasné více info klidně napíšu individuálně v případě zájmu ........po porodu jsem je užívala nadále při kojení jsou výborné i pro mimíska a v podstatě díky jim jsme v necelých 8měsících vyhnali z těla našemu mimískovi campilobaktera ke kterému přišel neznámo kde ........a já musím napsat že po zklidnění hormonů v těle a po třičtvrtě roce užívání zelených potravin začínám opět zase žít jako člověk nemusím se promazávat jako špekáček ........samosebou léčba nekončí exem je běh na dlouhou trať ale proč to tu píši pro mě se stali zelené potraviny a exem velikou životní zkušeností kterou bych chtěla předat dál ......pokud se exem podchytí v čas u malých dětí je takřka vyhráno jen je třeba zvolit ten správný prostředek kdyby před lety existovali zelené potraviny myslím že by více než polovina lidí prožila více plnohodnotnější život bez exemu ale i jiných chorob které lidstvo postihuje .....

bianka234
6. dub 2010

jitousek čo sú zelené potraviny?

veronikac139
9. dub 2010

ahojte, chcem sa spytat, mala ma od narodenia problemy s lisajom. najskor sa jej robil pod kolienkami a na nozkach a ked zacali liezt zuby tak sa jej porobili aj na rukach. Teraz ma mala 1roka 4 mesiace a stym na rukach bojujem asi 3 mesiace. Nedavam jej ziasne kysle ovocie priamo do ruk aby jej nepotieklo lebo to zhorsuje stav. chvilu sa zda ze je uz po vsetko a o den dva je to naspat. Tak sa chcem spytat aky krem jej mam dat. skusala som modru indulonu, aj konopnz krem- strasne mrdel aj malej, krem z materskej kasicky... nic. prosim pomozte mi.

chiwule
11. dub 2010

ahoj verco, to co popisujes mi prijde jako klasicke priznaky ekzemu, byt tebou zajdu na kozni a na alergologii. evidentne mirnejsi prostredky nefunguji...

pattie
14. dub 2010

My jsme od srpna do března pobývali u moře, s přestávkama v ČR (manžel měl v zahr.práci) a malé se ekzém výrazně zlepšil mořským vzduchem. Jak jsem přijeli, do pár dnů ho měla pryč a doma do dvou dnů zase vyskočil. Ale nemá to nijak šílený, to zase ne, nechodíme ani nikam na alergologii. Možná by stačilo pobývat u moře, koupat jí ve slaný vodě...