Itálie - Pisa. Jak je to daleko do moře?

denousek
19. kvě 2011

ahoj chci se informovat jestli jste někdo byli v itálii rovrou v Pise jaké to tam je.?plánujeme tam jet s jedním kamarádem co tam má sestru 🙂 jak je to daleko do moře?tam je asi stejně teplo jak tady u nás že?a co okolí?je to tam zajímavé kam se dá jít?je to tam drahé?budu ráda za každý tip díky .. 😉

denousek
autor
23. kvě 2011

☹(

abnka
23. kvě 2011

@denousek Ahoj, skúsim ti trošku poradiť. Bola som tam na jeseň 2009 takže možno sa dačo zmenilo. Pisa je osobne strašne nezaujímavé mesto. Keby nemali šikmú vežu (a pri nej katedrálu) tak nemajú z čoho žiť (ako cestovný ruch) Na tom námestí kde je veža , je kopec stánkov rozložených , kde sa predávajú suveníry, všetci majú to isté a je tam nehorázna kopa turistov, kdežto iné časti mesta sú takmer vyľudnené. Strávila som tam len jeden deň pred odletom ale aj to mi bolo ľúto, stačilo v pohode pol dňa.
More je myslím dosť ďaleko, to som ani neskúšala, šak chudobný študent 😉 ale pri letisku stoja autobusy , ktoré idú do Florencie. Tá je milionnásobne zaujímavejšia (teda z môjho pohľadu, lebo som išla po stopách michelangela a baví ma okukovanie pamiatok a historia) Lístok na ten autobus bol podľa mňa dosť drahý (dúfam že si dobre pamätám ale tam a späť za 20 eur) Dalo sa tam v pohode najesť , ale sedieť v reštike bolo dosť drahé. Aj zmrzlina bola dosť drahá, nejaké 4 eurá. Ale normálne v potravinách sme si nakúpili a preživili sa. Bývali sme v študentskom hosteli, dosť v centre mesta a cena super , tuším 8 eur za noc. Bola som tam len tri dni ale odvtedy sa tam chcem ešte vrátiť 😢 Bohviekedy sa mi to podarí. V okolí sú krásne kopce a malebné dedinky, ale tam som sa už nedostala.

Ale ber toto ako osobný názor. Samozrejme jak pisa, tak florencia žijú z cest. ruchu takže sa snažia zarobiť na turistoch kde sa dá. A vidím že máš malé dieťa takže by som ho asi nevláčila po pamiatkach .

abnka
23. kvě 2011

@denousek Ad teplo bola som tam koncom oktobra a híííííc desné "vedro" Cez leto si to ani neviem predstaviť.

denousek
autor
24. kvě 2011

@abnka co je to oktober? ktery mesic? 1-12? 😅
no já jsem zjistila že jedeme nakoec jeste o cca 20km dál-níž- ke kamaradovesestre ona tam bydli budeme bydlet u ni... tak jsem zvedeva kde to vubec bude 😀 taky si myslim ze v pise jinak krom šikmé věže nic nebude 😒 dík

abnka
24. kvě 2011

desiaty mesiac 🙂

mireag
24. kvě 2011

@abnka
@denousek
Ak mozem prispiet... Boli sme v Toskansku minuly rok cez velku noc a strasne vela sme toho pochodili. Byvali sme v centre Florencie v najlacnejsom hoteli. Ako pise abnka Pisa je dost o nicom. Strasne vela turistov okolo sikmej veze a v meste nic. My sme vsade cestovali vlakom a florencia - pisa a spat nas vysla okolo 12e.
Odporucam plaz vo Viaregiu (ta je tak najblizsie) takisto tam ide vlak priamo z Pise. Nadherne su dedinky Voltera, San Gimignano, Montalcino... Treba sa dostat co najblizsie vlakom a potom prestupit na primestsky bus. Nie su to take palky a listky na bus dostat na miestnych staniciach v tzv. bufetoch. Listok na vlak sa da v pohode kupit v automate na stanici.
Jednoznacne odporucam. 🙂 Krajina ako z rozpravky. 😵

irriss
24. kvě 2011

@denousek
Ja jsem bydlela pomerne blizko. Hned u more - Marina di Massa. Massa Carrara.
Doporucila bych Ti tato mista, pokud se chces vzdalit od Pisy:
Forte dei Marmi
Viareggio
a na kempovani na 100% Partaccia

denousek
autor
24. kvě 2011

holky my tam jedeme autem takze vlaky nebudeme potrebovat a budeme bydlet u sestry znameho-ona se tam provdala má tam baráček 😵 takze nás i provede 🙂 😵 rikal že se to město jmenuje bolgery ale na mape jsem to nenašla ☹

denousek
autor
24. kvě 2011

tak se to píše bolgheri 😀 už jdu mrknout kde to je 😀

irriss
24. kvě 2011

@denousek
mrkla jsem se sem
http://it.bing.com/images/search?q=bolgheri+map...

ale je to dost pod mistama, kam jsem ti doporucovala se jit podivat, ale kazdopadne bych dlouhe plaze Viareggio navstivila, (Petrasanta, Camaiore, Forte dei Marmi...) ale blizko Vaseho pobytu mate plaze dost blizko a ver tomu, ze se Ti s malym nebude chtit nikam cestovat. Ja mam more pred domem a nechce se mi ani tak ☹

denousek
autor
24. kvě 2011

@irriss no koukala jsem ze plaž je 7 km 😲 to je sileny co tam budem delat myslela jsem ze je to hned u vody ☹

irriss
24. kvě 2011

@denousek
ale jdi! 😀 😀 😀 😀 😀 😀
delas si srandu nebo to myslis vazne????????????? 😀 😀 😀 😀

7km je za rohem 😉

Ja chodim denne do zdejsiho mesta a mam to cca 5 km tam i zpet...Pokud cesta k mori povede po pekne ceste, budete mit peknou prochazku a nebo zaparkujete pobliz u more (ale o tom silne pochybuju) nebo si koupis permanentku na bus na tyden a neboooooo a to je tu v lete hodne moderni, pujcite si kolo a bude vystarano 😉

denousek
autor
25. kvě 2011

@irriss jo dobre ale 3,5 lete dítko to těžko ujde 😉

lucina86
17. dub 2012

uplne suhlasim s abnku, Pisa nieje vobec pekne mesto. Okrem tej sikmej vezi nemaju nic.Podobne je na tom aj mesto Livorno. Florencia je nadherna 🙂 s rodinou som tam bola za poslednych 5 rokov uz 4 krat.