Jak obstarat stravu pro 9měsíčního prcka u moře?

kacka1983
9. dub 2013

Maminky, letos by jsme chtěli jet s dětmi k moři, nejlépe letecky,ale řeším jeden pro mně velký problém a to strava pro 9.měsíční miminko.Malý bude mít tou dobou okolo 9.měsíce, záleží kdy bychom jeli, řeším otázku jak je to se stravou, chtěli bychom hotel přátelský rodinám s dětmi, blízko moře, tří letý syn sní už všechno,ale ten mladší oslaví teď 6.měsíců a zatím je jen kojený a dostává doma vařenou mixovanou zeleninu.Nevím jestli je někde hotel kde bych měla možnost si zakoupit třeba na tržišti zeleninu a uvařit ji třeba v kuchňce, nebo mně napadlo si zvařit doma svoje skleničky ale za 1.nevím jak na to nikdy jsem kojeneckou stravu nezavařovala a za 2. nevím zda jsou n apokojích ledničky a mikrovlnka kde bych mohla jídlo malému ohřát. Chtěla bych se zeptat jak řešíte jídlo takto malých dětí na dovolené, na nějaký tip na hotel kde jsou možnosti stravovat takto malé dítko.Nechci mu dávat kupované skleničky protože není na jejich chuť zvyklý a já nedůvěřuju tomu co tam dávají a nevoní mi, připadá mi to jako bych malému dávala konzervy.Děkuji za tipy.

lolap
9. dub 2013

My jsme byli na Kypru, když malé bylo 10 měsíců. Doma jsem vařila, ale při cestování byla zvyklá na skleničky, takže jsem jich měla pár na první 3 dny + balík kaše k večeři. Zbytek včetně plen a kojenecké vody jsme dokoupili na místě v supermarketu, byli tam přesně naše Hipp a plenky Pampers, dokonce ještě levnější než u nás. Nevím, do jaké země pojedete, ale po Evropě se prodává stejné zboží jako u nás, popřípadě bych napsala do hotelu, jestli se poblíž dá nakoupit.
Co se týče vlastního vaření, tak to asi pokud byste jeli do apartmánu, tak to není problém. Jinak jsme teď v zimě byli v baby friendly hotelu a dětský bufet tam byl, ale spíš až od toho roku, pro menší děti tam měli zase skleničky.

evcounek
9. dub 2013

@kacka1983 a víš s kterou cestovkou pojedete? zkus se domluvit přímo tam. Určitě se ti budou snažit vyhovět a když ne tak určitě něco poradí. Určitě bych si pár skleniček zavařila nebo koupila sebou pro všechny případy. V letovisku určitě bude nějaký krámek s ovocem a zeleninou nebo nějaký supermarket bude, ale horší to bud asi s tou přípravou.
pokud to bude hotel zaměřený na rodiny s dětmi tak si myslím že budou vařit tak aby to děti tak +- od 1. roku jíst mohli a pokud ne tak si myslí, že nebude problém se domluvit s delegátkou přímo tam. nebo si obědnat apartmán v hotelu. tem by měl mít i kuchyňku. Prosím pak mi napiš jak to dopadlo a kam jste letěli. My poletíme asi Příští rok. Zatím čekáme na listpoad až budeme mit u sebe další štěstíčko

evcounek
9. dub 2013

@kacka1983 jo to zavařování já to dělám tak, že ještě horké dám do skleniček a zavřu, otočím dnem vzhůru a překryji dekou za 2-3 hodinky otočím zpět a nechá pod dekou vystydnout. a drží to jen jsem to nezkoušela na dětské stravě, ale spíš na džemy, a protlaky

kacka1983
autor
9. dub 2013

@lolap Děkuju moc za tipy,no kdyby mi pro něj dali něco co je pro děti od roku a měl by okolo 9-10měsíců tak bych vybrala něco co je přijatelné a vzít do kufru tyčový mixér není zase tak složité je to jako bych brala fén-což nebudu a pomixovala bych mu to.Mám obavy že mi ty skleničky nebude, protože první je taky moc nechtěl dostával je v nemocnici.Napadlo mně si zavařit nějaké sama,ale to bych musela mít na pokoji lednici a mikrovlnku, určitě rychlovarku, protože je třeba převařit vodu abych mohla zalít čaje a vyvařit lahvičku a hrneček.No ještě nevím jakou destinaci, chtěli bychom Řecko,Španělsko nebo Bulharsko.

kacka1983
autor
9. dub 2013

@evcounek No ještě nevím, zatím jsem koukala na Fisher tam mají ten club funtázia pro rodiny s dětmi a pak jsem byla na pobočce CK Čedok ale tam mi slečna nebyla toho moc schopná říct na většinu otázek mi odpověděla nevím, to by jste si musel adát už tipy kam chcete a musela by jste si zavolat na hotel nebo napsat mail abychom to zjistili že tyto informace neuvádějí ani v katalozích ani na webu ☹

kacka1983
autor
9. dub 2013

@evcounek Tak já zavařovala s mamčou na dovolenou do skleniček třeba guláš, španělské ptáčky, hovězí na houbách, vepřové ve vlastní šťávě,ale zeleninu pro děti ne. Navíc se obávám že ty skleničky by zabrali celé jedno zavazadlo váhově ☹ takže by bylo pro mně asi ideální možnost apartmánu na hotelu kde je kuchyňka a kde bych mohla třeba malému uvařit zeleninku a pomixovat mu to je to otázka půlhoďky která mně fakt nezabije, a z domu bych si vzala třeba 3-4 skleničky od přesnídávky se zavařeným masem pro něj a jednu co bych otevřela by měl na dva dny k t zelenině a zbytek bych uchovávala v lednici a my bychom měli stravu na hotelu. Ono by to bylo pro mně lepší i v tom že se může stát že starší syn nebude mít zrovna hlad nebo nebude chtít to co nabízí hotelová kuchyně a bylo by lepší mít možnost mu něco připravit, takže tu kuchyňku bych vážně ocenila.

tadlen
9. dub 2013

ja to resila v 8mesicich,zavarila jidlo s sebou do sklenicek,ty nemusi byt v lednici a pak jsem ohrivala v horke vode,brala s sebou ohrivac lahvi-stejne poslouzi rychlovarna konvice.koupit detska strava se da vsude,obchod s ovocem a zeleninou byva take k dispozici. k veceri instantni kase.v pohode to zvladnete. 😉 😉

veruska007
11. dub 2013

My plánovali Tunis (Mahdii) s malými dítkem, ale nakonec to nevyšlo. Nicméně už jsem měla plán na jídlo: s sebou el. spirálu, hoooodně instatní kaše, krabici UM, pár skleniček nebo přesnídávek. Jogurty nadnárodních značek a pečivo je k dostání všude, myslím, že z bufetu v restauraci se i malému dítěti dá dost vybrat (pečivo, máslo, přílohy, ovoce, zelenina, ...). Jinak než jsem šla na MD, tak jsem pracovně dost cestovala po Evropě a potraviny + pleny jsou všude cca stejných značek, za podobné ceny.

veruska007
11. dub 2013

Ohřát skleničku v restauraci v zahraničí nebývá problém, třeba v Tunisku byly hotely hodně baby-friendly, vč. veřených mikrovlnek, dětských postýlek, židliček... myslím, že turistická letoviska na tom budou všude obdobně. A navíc je tam horko - stačí dát skleničku na sluníčko a je jídlo taky ohřáté 😉. Nebo v horké vodě v umývárně. A v mnoha fast-foodech mají mikrovlny, stačí požádat.
Na ledničku bych moc nespoléhala - nemusí vůbec být nebo může být jen malinká (většinou funguje jako minibar a vlezou tam navíc tak dva jogurty 😉 ), párkrát jsme ji měli téměř u postele a dělala nesnesitelný kravál, že jsme ji stejně odpojili.
Osobně bych při all inclusive nebo polopenci vystačila s UM a instantní kaší, zbytek bych dítku vybrala z bufetu.

eyael
11. dub 2013

@kacka1983 pro malou dcerku skleničky zavařuju, má ABKM, tak často ty kupované nemůže. A na cesty potřebujeme hotové jídlo s sebou. Dělám to tak, že uvařené teplé jídlo nandám do čistých skleniček, víčka si předem nahřeji v konvici s horkou vodou (nechám je v rychlovarce projít varem a pak chvíli stát). Pak horkými víčky zavřu čisté skleničky - musí mít otřený okraj - dosucha a do čista, žádné zbytky nandavaného jídla.
Pak vezmu ten největší hrnec co mám doma, na dno dám utěrku, postavím do něj skleničky, zaleju studenou vodou pod okraj víček cca 1cm a uvedu na kamnech do varu. Jakmile se začne voda vařit, stlumím plamen tak, aby jen bublala (tj. cca 80°C) a vařím 8 minut. Pak vypnu, vyndám chňapkou na linku na čistou utěrku a ještě takto horké víčka na skleničkách utáhnu. A nechám vystydnout.
zavařuji takto jak ovoce tak maso nebo zeleninový příkrm a nikdy se mi nic nezkazilo. Spotřebováváme tak do měsíce od zavaření, to byste stihli taky.

kacka1983
autor
11. dub 2013

@eyael Moc děkuji, to určitě využiju.Neumím si představit že by malý musel celých 10dní jíst jen skleničky na které není zvyklý a třeba by nám to pokazilo dovolenou že by měl hlad, plakal by nebo průjmoval... Ještě jsem se chtěla zeptat jestli to může být před zavařením pomoxované.

eyael
11. dub 2013

@kacka1983 můžeš si to namýchat jak potřebuješ, třeba i přidat přílohu - nasekanou těstovinku, kuskus, rýži apod. Záleží čistě na fantazii 😉