Jak řešíte jídlo na dovolenou s batoletem?

hanule05
15. kvě 2009

Ahoj, chtěla bych se zeptat, jakým způsobem připravujete jídlo pro batole, když jedete na dovolenou do zahraničí.

My jedeme s Aničkou poprvé do Itálie a nevím, jak uskladnit jídlo, abychom ho mohli jíst po celou dobu dovolené.

Jedna moje známá to dělá tak, že asi den před odjezdem navaří cca pět jídel pro celou rodinu. Vyvaří si zavařovací sklenice a jídlo dává do nich - jako by zavařovala ovoce, jenom už to znova tepelně neupravuje.

Co vy nemáte nějaký jiný fígle, jak na to? Nemyslím tím chodit každý den do restaurace 😀

lennis
15. kvě 2009

Jinak než do zavařovacích sklenic si to tedy nedovedu představit, krom instantních potravin. Nebo koupit jídlo tam a uvařit z toho co koupíš, brambory, polívky atd..

akzeret1
15. kvě 2009

ahoj a co hotové příkrmy hippky,hami?jí je malá?před rokem jsme byli na dovče tedy jenom v Čechách a malá nám tam nechtěla nic jíst,jak byla paf z toho prostředí,až pak vzala na milost sklenky

leonik
15. kvě 2009

ahoj, tak my jsme dceři brali na dovolenou nějaké skleničky, a pak jsem taky navařila do zavařovaček. Byli jsme v Chorvatsku když měla 16.měsíců. Nějaké skleničky jsme pro ni kupovali i tam 🙂 Jinak nevím jak jinak vzít jídlo s sebou 🙂

hanule05
autor
15. kvě 2009

ahoj,
dcerka už příkrmy nejí asi od roka. Takže taky budu muset navařit do zavařovaček.

Akorát mám strach, aby se to cestou nezapařilo nebo nějak nezkazilo, abychom si nepořídili, já nevím, třeba otravu jídlem, nebo průjem a tak.

leonik
15. kvě 2009

hanule: nemělo by, já jsem víčka zacvakla a sklenice hodinu zavařila v zavařovacím hrnci 😉

macejka
15. kvě 2009

hanule

já také loni do Chorvatska zavařovala a nic se nezkazilo,myslím naopak,že je to celkem bezpečné,protože je to právě zavařené tudíš to má i nějakou trvanlivost.Já to měla pro sychr na dovče v lednici,ale myslim,že to být ani nemusí.Zavařila jsem kuře na paprice,guláč,pečené maso a polévku-masozel.vývar.No a pak jsem s sebou měla takové ty ingredience na rychlovky jako špagety,rizoto,těstoviny se sýr.omáčkou....Nutno říct,že jsme jeli autem tudíš jsem si to mohla s sebou vzít 😉

hanule05
autor
15. kvě 2009

holky a to znova zavaříte?

Mám to udělat takhle: ?
vyvařit sklenice a víčka, uvařit jídlo - hned ho nandat do sklenic (ještě teplé jídlo), zavíčkovat a pak ještě zavařit? Ale to se mi pak úplně rozvaří? Ne?

leonik
15. kvě 2009

hanule: ano, tak to dělám já. To jídlo když vaříš nemusí být úplně uvařené. V tom zavařovacím hrnci se ti to pěkně dovaří, když to tu hodinu ještě zavařuješ 😉

peppapig
15. kvě 2009

hanule...dobre zavarene jidlo se vam cestou urcite nezkazi. Uplne jsem si pri teto debate vzpomela, jak jsem jako decka jezdivali s nasima na dovolene s baglem zavarenych jidel, no byly to super casy 😀

Ikdyz na to rada vzpominam ja bych v dnesni dobe nic nezavarovala ani pro nas ani pro batole. Navic Italska kuchyne je bajecna a jednoducha, tak predpokladam, ze tam budete mit dostupny i nejaky obchudek. zalezi jak vybaveny budete mit ubytovani, ale rissoto, testoviny s omackou ci zeleninou, brambory se zvladnou i na malinke plotnicce za par minutek 😉

hancas
15. kvě 2009

mi letos tké poprvé jedeme k moři a dětem nakoupím příkrmy od hami a bude pokoj,aspon nemusím zavařovat-ani to neumím,moje babička jednou zavařovala s sebou do bulharska a než tam dojeli tak se jí vše zkazilo asi to špatně nějak zavřela nebo málo povařila,tak proto volím radši hami a nám tam buu vařit těstoviny,rýži...ale dětem luxus 🙂

macejka
15. kvě 2009

hanule

já to dělala tak jak říkáš.Vzala jsem zavař.sklenice,nalila jsem do nich jídlo(vařila jsem ho třeba o 15min.méně než normálně) a pak pevně zavřela a dala zavařit ještě na asi 30minut.Pak jsem hned sklenice otočila víkem dolů a nechala vystydnout.Nejjednodušší se mi zdají ty příkrmy třeba Hami,ale pokud ti je malá už nejí tak asi musíš vymyslet něco jiného.Jak už jsem psala,ty rychlovky jako těstoviny,rýže se dají uvařit všude 😉 Tak držím palce 😉

kristi
16. kvě 2009

byt tebou varim az tam, jednak s sebou nebudete tahat tolik veci a budes mit normalni cerstve jidlo.

se divim, ze jeste nekdo jezdi na dovolenou, aby tam varil... 😕

milik75
16. kvě 2009

Ahoj, tak to te predem lituji, protoze dovolenou s malym deckem bez jidla si vubec nedovedu predstavit. Take jsme v roce byli v Italii, ale v hotelu a tam varili i pro deti a na svacu jsem si privezla sebou jen prikrmy-sklenicky a obcas zasli do restaurace.

hanule05
autor
16. kvě 2009

ahoj kristi,

nevím čemu se divíš, pokud nebydlíš v hotelu, tak pak si musíš (většinou) zajistit jídlo sama, ne?

My máme objednanou krásnou vilku, perfektně zařízenou, u moře, bez ječících sousedů vedle v pokoji (jako v hotelu...).

To jídlo řeším proto, že se mi nechce každé dopoledne tvrdnout v kuchyni a něco kuchtit, proto jsem se ptala na to zavařování. Navařím doma, naházíme to do auta, pak to naflákám do lednice a mám klid. Jenom uvařím přílohy a bude.

Promiň, ale to tvoje: "se divim, že ještě někdo jezdí na dovolenu, aby tam vařil..." , to mě teda nadzvedlo ze židle....

hancas
16. kvě 2009

kristi---nic proti tobě,ale tobě se chc stát celej den u sporáku a vařit v tom teple????mě to teda nikdy nebavilo byla jsem ráda když jsem si nacařila na 2 dny.
dovolená je od toho aby se užívala a ne aby se na ní jen vařilo.Tot můj názor

artuse
16. kvě 2009

my bychom taky rádi letos k moři, jídlo budu řešit asi částečně skleničkama a částečně si tam jednoduchá jídla uvaříme - viz jmenované těstoviny, rýže, zelenina, atd. Ty sklenice pořádně zavařovat neumím a asi bych se bála, že se mi to zkazí 😅 ale vím, že spousta lidí to tak dělá...

jako vařit na dovolené ve smyslu stát celé dopoledne u plotny se mi taky nechce, ale do hotelu s jídlem nechceme, proto volím pro mě nejpřijatelnější cestu - skleničky + vaření nejjednodušších jídel (v době oběda stejně nebudeme na pláži z důvodu velkého horka, tak něco jednoduchého uvaříme🙂...

peppapig
16. kvě 2009

Teda holky, me prijde hrozne smesne, jak nekdo pise 'stani u plotny' jako priprava rychleho jidelka pro batole 😀 😀 😀 jak pak rikate priprave trebas nedelniho obeda? Otrokarna u plotny? 😀 😀 😀 😝

Ja bych taky dala prednost vile s vlastnim stravovanim nez hotelu s plnou penzi. Ja myslim, ze s batolatkem jstejne cely den na slunicku ci vyletovat nevydrzi nikdo, tak se ta 'plotna' urcite vyuzije 😉

kristi
17. kvě 2009

my taky jedeme do vilky, ale jidlo je to posledni co bych resila a tahala s sebou. 🙂

domina
17. kvě 2009

Pro dítě bych tedy jídlo řešila, pro sebe ne.Řešila bych to asi skleničkama, něco málo bych asi zavařila a něco málo tam uvařila - pokud by se jednalo o masozeleninu, ostatní bych nakoupila tam, ale jen ověřené a známé potraviny.Takže bych řešila, ale nedramatizovala 😉 Pokud tedy jedete do civilizace 😀

artuse
17. kvě 2009

holky, no jasně, že pro batole je příprava jídla většinou rychlá, ale pak já moc nechápu, proč zavařovat a tahat ty sklenice sebou 😅 to si představím, že někdo chce zavařovat maso a různé omáčky, atd., a ne těstoviny, rýži, zeleninu, přičemž těmito jednoduchými jídly bych to u moře řešila já + skleničky 🙂

kacerka
17. kvě 2009

Chápu, že ne každý si může dovolit chodit každý den po restauracích, ale pokud si mám jídlo kde ohřát, tak už potom není o moc složitější si uvařit nějakou tu rychlovku z nakoupených surovin v místě pobytu. A jídlo na dovolené nebo výletech pro prcka řeším skleničkami od Hippu či Hami 😉 Nevidím na tom nic špatného 🙂 Pokud prcek skleničky nejí, tak bych to řešila jako to dělám doma a vždy navařila na dva dny na místě 😉

hancas
17. kvě 2009

kacerka----moje řeč