Jak se vybavit k moři s rok a půl starým mimčem?

leonunuska
15. čer 2009

Milé maminky,
prosím jen o zkušené rady co si vzít s sebou do kufru pro všechny případy. S jakým ochranným krémem pro mimi jste byly nejvíce spokojené 😉 Moc děkuji Leona a Sárinka

motylek
15. čer 2009

Tak určitě analgetika, smectu, náplast - případně obvaz, desinfekci, teploměr atd. Ochranej krém s vysokým ochranným faktorem - např. dobrá je bioderma - máme padesátku, tady v čr mažu normální dětskou niveou 25, ale k moři určitě vyšší. Čepičky, klouboučky, brýle, více méně všechno co potřebuješ i tady. když jedeš jen na víkend na chatu 😀 .

iloha
15. čer 2009

já s daylongem. Vichy barví. CO sebou, jestli jedeme autem, tak všechno možný, letíte-li, tak spoustu věcí můžeš koupit na místě. Hlavně nurofen, panadol, kapky do nosu, ophtalmoseptonex na oči, něco na kašel, měly jsme sebou i fenistilové kapky a gel (dr.nám kapičky doporučila na zklidnění např. při nějaké alergické reakci, švědění ale i kašli). Do letadlo hlavně pití pro malou a něco k snědku, sebou do kufru jsme vzaly oblíbené sušenky a to je v podstatě všechno. Protože pokud to máte s jídlem, tak ve většině hotelů mají přilohy zvlášt - brambory, hranolky, rýže, těstoviny a to už určitě Sárinky baští...U snídaně jsou všude jogurty, ovoce, buchty housky, takže my si ráno vzali housky a nějaké ovoce a Terezka ohladu nebyla, většinou ale chtěla ochutnat, co jsme jedli my - bylo jí 16měsíců - RHodos a 18 měsíců Bulharsko. Průjmy nikde neprodělala. Na hotelu nám zapůjčili (Rhodos( i varnou konvici na pokoj.

leonunuska
autor
15. čer 2009

Moc díky za tipy, chystáme se na Korfu letadlem. V životě jsem neletěla tak vůbec nevím jak a co funguje, např. jak s kočárkem máme Cam Cortinu tak jestli nám ho vezmou nebo je lepší koupit nějakej obyčejný golf co se dobře skládá.
Fenistil už mám doma, Smectu i Kulíška čajík taky, hlavně ty krémy, dají se koupit i pro děti po opalování?

hancas
15. čer 2009

já mám s oriflamu krém dětská 25 ale chci jěště koupit 50 radši,určitě kulíška,smectu,něco na průjem do očí s moře by mohli mít problémy...kdesi jsem četla seznam věci a je toho docela dost,myslím si že by ti poradila i dět.doktorka ne??

iloha
15. čer 2009

http://www.lekarnaslunce.cz/index.php?24&backPI... nebo http://www.lekarnaslunce.cz/index.php?24&backPI... stačí se zeptat v lékárně, po opalování nám myslím doporučila paní v lékárně něco od Vichy, ale přiznám se, že tím jsem jí nakonec moc nemazala, spíš jsem jí namazala vittelou se zinkem nebo niveou senzitiv, aby nebyla suchá.
s kočárkem si vůbec nemusíš dělat starosti, pustí až k letadlu, tam ho pak složíš a oni ho uklidí, při letu na RHodos nám ho při výstupu z letadla dali, ale když jsme se vraceli tak v Praze jsme si ho museli jít vyzvednout do velkých zavazadel a docela dlouho jsme tak tehdy čekali. Nic se nám s ním nestalo.

luucia
15. čer 2009

Ted řeším úplně to samé..za 14 dní letíme s malou na Zakynthos a už chytám cestovní horečku, co s sebou vzít a co koupit až tam...děsím se velikosti a váhy kufrů 😅 😲

krém máme od A-dermy....malá má atopický ekzém 😉 a pak jsem ještě koupila Daylong, měly jsme ho i loni a byla jsem spokojená 😉

add kočár..loni jsme měli sporták a před letadlem jsme ho složili a po přistání nám ho hned donesli..letos máme golfky

Určitě nebudeme brát bábovky a kyblík, kruh, plínky, jídlo...to koupíme až tam 😉

niki2
15. čer 2009

Kocarek v Praze davaji hned u vystupu z letadla. Ja osobne bych vzala radsi velky kocar, golfky asi po pisku neutlacis a navic muzes sbalit deku, kbeliky a jine dulezitosti do kosiku 😉
My mazeme Daylongem a naprosta spokojenost.

romcatko
16. čer 2009

já bych tedy Cornitu nebrala a rozhdola se spíš pro nějaké levné golfky, moc hezky s nimi v letadle nezachází - i když si je bereš skoro ke vchodu, ale vykládají je pokaždé jinak.

leonunuska
autor
16. čer 2009

Holky moc díky, dneska už jsem koupila malý bazének na pláž a aukcuji plážový stan 😉 Už se moc těším, tak Vám všem přeju krásný dovči s dítkama bez starostí 😀 😵 😀

iloha
16. čer 2009

a myslíš, že ti v plážovém stanu vydrží? My jsme raději pronajali lehátko a slunečník, bazének nám byl k ničemu, většinou se hrabala v písku a bazének si vytvořila sama, nebo sme seděli na mokrém písku a nechali jí omývat mořem, vozili ji v kruhu ve vodě a přes poledne (tedy po obědě kolem jedné až druhé většinou spala a to až tak do čtyř na pokoji, v kočáře venku jí to nešlo, měla totiž pořád něco na práci) na sluníčku nebyla vůbec.
Přeji hezkou dovolenou 😵

leonunuska
autor
16. čer 2009

No to mi ani neříkej, no to víš já s tím zatím nemám zkušenosti 😀 😀 😀 Ať žijou zbytečné investice 🤐 😅

sisi.v
16. čer 2009

kočárek bez problémů, vezmou ti ho, dřív jsem létala s CasualplayS4, a nikdy se mu nic nestalo.

iloha
16. čer 2009

třeba to využijete, každej prcek je jinej 😵

leonunuska
autor
16. čer 2009

No uvidíme 😉 i když je pravda, že je malá prťavej ďáblík neposeda 😀
A co botičky do vody není to zbytečnost?

leonunuska
autor
17. čer 2009

Mám ještě jednu možná pitomou otázku 😅 jak s nočníkem? Brali jste ho s sebou? 😀 😝

markytkaaa
17. čer 2009

S sebou určitě Betadine - je to dezinfence na případné ranky či odřeninky a nepálí, čípky na teplotu. K moři bych vzala opalovák 50, přeci jenom ostřejší slunko než u nás ...
Nočník bych asi nechala doma, přeci jenom v letadle mají omezený zavazadla, tak by to týden vydržel a chodil třeba na misku 😀

zuzi82
26. črc 2011

Ahojky, obnovuji toto zapadlé téma. Chystáme se s malým v září k moři, tak se bojím, abych něco nepodcenila. Tak sem s tipy, co nezapomenout. 😉

jop
26. črc 2011

My jsme byli se synem 1,5 roku u moře teď v červnu 🙂 Hlavně nezapomenout opalovací krém 50+, vřele doporučuju vzít nafukovací bazének na pláž a do toho hračky (u nás vedla lopatka, konvička, kelímky), slunečník k tomu bazénku,příp. i druhý nad deku, botky do vody (písek nebo kamínky pálí). No a léky to je kapitola sama pro sebe, my jsme naštěstí nic nepotřebovali, ale vezla jsem léků plnou tašku 🙂) Samozřejmě něco na teplotu, desinfekci na odřeniny, náplasti, dr. mi doporučila vzít cosi na prokapávání očí (už nevím, jak se to jmenovalo), teploměr!, taky něco pro dospělé - paralen, endiaron... Závisí to dost na tom, jestli jedete autem nebo letadlem. My jeli autem, takže jsme měli i nočník, plavací pásek, plenky, pár plenek do vody (ty jsme ale nevyužili)...