Jak u moře s batoletem (letadlo, strava atd.)?

mikulka
26. dub 2010

Ahoj holky,
uvažuju o pobytu u moře s malým (rok a půl). Jak snášely vaše děti letadlo? Malý má extrémně lehké spaní, takže neusne všude, i kdyby byl strašně unavený. Nespí nám ani v autě, tak to je trochu problém.
A jak s jídlem? My měli s MM vždycky polopenzi, ale s dítětem je lepší plná penze? Nebo by stačilo přes den, aby měl svačiny a až večer jako by oběd?
Nebo bych ty obědy vařila, ale dá se sehnat zeleniny, maso atd.?

I když jako popravdě, nechci dovolenou, kde bych vařila, nakupovala atd. Jak jste to dělaly vy?

editah222
27. dub 2010

S vlastním dítětem jsem sice ještě nikde nebyla, ale před pár lety jsem byla u moře s 20měsiční neteří a to dokonce hned 2x, na Sardinii a pak v Santanderu. 🙂
Letadlo zvládala děsně, protože vždycky mělo zpoždění a ona byla z letiště přetažená a nemohla usnout (kočárek sice měla, ale nemohla usnout), takže brečela už na letišti a o tom co vyváděla v letadle lepší nepsat. Zpoždní by nebylo taková hrůza kdyby české cestovky odlétaly v rozumnou dobu, ale trčet na letišti od 8 od večera do 2-3 do rána a do ČR přiletět kolem 6 fakt není žádný med. (teď lítáme z Vídně s německýma cestovkama a je to bez problémů)

Co se jídla týče tak pohoda. Na Sardinii byla polopenze a málá měla vždycky nachystané speciální dětské jídlo, to znamenalo Špagety s rajčatovou omáčkou, rizoto se zeleninou a kuř. masem bez koření, torteliny... Obědy jsem ji kupovala přímo na pláži a nebo jsem zaběhla do pekařství.
V Santanderu se jednalo o pobyt bez jídla, snídaně jsem kupovala ve městě (takže jsem malé dávala to na co byla zvyklá zdomu, mlíko a křupínky) stejně tak jako obědy a na obědy jsem s ní chodila do restaurací. I Španělé se chovají k dětem suprově a vždycky ji navařili to co si přála nebo to o čem vím, že jí.

Pokud chcete letět do civilizovaného státu tak s nákupem čehokoliv není problém. Spíš budeš příjemně překvapena 🙂

lenkabu
27. dub 2010

Byli jsme s dcerou když měla 14 měs a v pohodě...............lety jsem měli dva za sebou,mezi tím 6 hodin na letišti a šlo to.........kus letu spala, kus jsem jí vyprávěla pohádky,v nouzi největší jde chodit uličkou ale to se mi nechtělo a nakonec nebylo třeba. Koukala taky z okna a let trval 2,5 h a byl v pohodě. Na letišti žádný problém bylo velký,našli jsem si odlehlou část a běhala za míčkem,pak usnula v kočáře...........víc unavení z cesty jsme byli my 🙂 Jestli má malý extrémně lehké spaní tak by mohl být problém,usne třeba na kočáru že by se vyspal na letišti?

ad jídlo.........neřešila jsem,když neletíte do Mongolska tak všude mají nějaké skleničky s dětskou stravou, s náma už si dala taky dost jídel.................přes den u moře stačí určitě svačiny vždy´t je dost vedro 😉 Vyberte destinaci kam se neletí dlouho,já se tenkrát docela bála protože to byly dva lety,první 2,5 h pak 6 hodiny na letišti a let ještě 50 min, šlo to ale např v Bulharsku jsi za necelou hodinu,to je i lepší než jet autem na druhý koneč čr 😉

mikulka
autor
27. dub 2010

Holky, a kočár můžu mít s sebou i po odbavení? To by bylo super, to by snad mohl usnout...Nebo jak se to dělá s kočárkem?
A můžu s sebou mít dětskou postýlku?
Jde mi o to, jestli počítají těch 20 kg na osobu...
Takže myslíte, že není třeba mít plnou penzi? Můžu dát sváči a pak až večer pořádné jídlo?
On jí to, co my, ale má přece jen režim, že jí 5x denně, tam by to měl jinak.

Jak se to dělá v letadle, když nemá sedadlo, to ho mám na klíně a nepřipoutaného?

Dají se koupit pleny? Třeba už je mít nebude, už docela chodí na nočník, ale kdyby...

editah: a jak dlouho se letí do Santanderu? Taky jsme uvažovali o těch německých CK...

dzej
27. dub 2010

mikulka, kočárek si necháš až k letadlu, tam ho odevzdáš a jak vystoupíš, tak ho dostaneš zpět. Kočár se do 20kg nepočítá. Postýlka jo, ale to je blbost ji tahat..všude ji půjčují. V letadle máš dítě na sobě a při vzletu a přistání musí být k tobě připoutaný speciálním pásem, který ti dají letušky. Nám nechali volné sedadlo pro malou, takže si na něm spala, ale pak jsem ji musela dát na sebe a připoutat. Jídlo neřeš...třeba ti tam nebude jíst nebo naopak..všude máš obchody a tam můžeš nakoupit a v hotelu ti jídlo klidně ohřejí (skleničku) nebo koupíš rohlík...na dovolené režim stejně půjde bokem...a jak se vrátíte, tak si vše srovnáš 😉

kamhajek
27. dub 2010

Mikulka mi jezdíme s Ondrou od malička, vybíráme si hotel s all inclusive, kde máš v ceně vše, jídlo, pití po celý den, Jídlo je tam většinou nepřetržitě celý den - ráno snídaně, pak svačina, oběd, zase svačina a pak večeře, takže nebyl problém kdykoliv Ondrovi něco k jídli vybrat, ale on nám na dovče moc nejí.
Let zvládal bez problémů a lítá opravdu dost dětí a nesetkala jsem se s tím, že by nějaká dítě extrémně řvalo.
Zkuste si vybrat hotel ne moc daleko od letiště, aby jste pak ještě nejeli autobusem třeba 3 hodiny.

morgan
29. dub 2010

Ahoj, taky jsme ted byli u moře s prckem...plenky jsme si vzala jen na asi první polovinu pobytu s tím, že je tam dokoupím, což se teda dalo, prodávají je všude, ale přišlo mi to dost drahý, takže příště bych si jich vzala určitě víc 🙂. Jídlo jedl normálně s náma, měli jsme AI, ale v supermarketech prodávají i klasické skleničky Hipp atd, takže i tohle se tam dá dokoupit. Jo a ohledně těch sedadel, taky jsem se vždycky bála, že nebude vedle nás žádné volné sedadlo a prcek bude muset být celou dobu na našem klíně, ale bavila jsem se o tom s letuškou a ona řikala, že to volné místo tam být musí kvůli maskám, že v případě nouze vylítnou 3, tak tam musí být jenom 3 lidi (na trojsedačkách), tek nevím 🙂

editah222
30. dub 2010

Mikulka - pokud se nepletu tak let trval něco přes 3 hodiny. Německé CK můžu jen doporučit, je to levnější, katalogy nelžou, odlety a přílety jsou v rozumnou dobu a jejich delegáti jsou mnohem lepší než ti naši ☹