Jak zabavit 6leté dítko v autobuse?

honzina
25. črc 2013

Jedeme autobusem na dovolenou do Chorvatska. Cesta je plánovaná víceméně přes noc (snad budeme "spát"), ale i tak bych ráda znala vaše zkušenosti, nápady a postřehy, jak zabavit dítě (6let) na této cestě? Mám nachystanou knížku, že třeba přečtu pohádku (ale dlouhou dobu číst při jízdě nezvládám), mám omalovánky (ale s těma pastelkama za jízdy to asi bude náročnější). Co dál?
A poradíte i další vychytávky, co s sebou? Kromě jídla a pití, nějakých sladkostí, polštářku a deky (na tu noc) - co nezapomenout? Co se vám osvědčilo?
Děkuji!

jetynka
25. črc 2013

My nikam necestovali tak daleko, ale zkušenost mých známých je buď sluchátka na uši s pohádkami nebo písničkami co má dítko rádo, popř. přenosné dvd s pohádkami, ale to je pokud ho nemáš doma docela finančně náročné. Jinak musíš doufat že, dítě prospí většinu cesty.

honzina
autor
25. črc 2013

Ano, v to pevně doufám, že prospí většinu cesty. Ale chtěla bych být připravená, kdyby se to nepovedlo. 🙂 Zkusíme ještě doma nějak ty pohádky "do uší" pořešit.

alyssa18
25. črc 2013

Co vím, tak teď u dětí u nás ve školce hrozně frčí tablety a všelijaké hry na tom, takže pokud tablet máte, tak bych ho určitě doma nenechávala. Já osobně děti nerada vidím u PC a podobných věcí, ale už to pomalu vzdávám. Je toho všude plno a děti to prostě baví. :-/

jetynka
25. črc 2013

@honzina Švagrová právě jela s dětmi 6let a 4roky do chorvatska, sice autem a v noci taky ale musela je taky zabavit aby vydrželi, tak až se vrátí tak se zeptám co na ně zabíralo. Ještě mě napadlo a co cestovní hry???Karty, člověče nezlob se a tak???

babulinkab
25. črc 2013

my jezdíme ve dvě ráno a syn už vůbec nespí celou cestu
zabírá dvd s pohádkama (vždy koupím něco nového, neokoukaného)

honzina
autor
25. črc 2013

Tablet nemáme a ani se mi ho zatím pořizovat nechce. Zkusím ještě přibalit ty karty. Cestovní verze společenských her taky nemáme, ale mohla bych se na ně podívat v hračkářství, jestli to nebude velká investice, tak bych to mohla zkusit pořídit.

lv
25. črc 2013

za mě taky dvd s pohádkami, nebo má táta stažené pohádky v mobilu..holt doba technická..

andy80
25. črc 2013

Přenosné DVD s pohádami, hry na telefonu apod.

ia.
25. črc 2013

tak my jezdíme autem a naštěstí v noci oba spí, ale když jedeme někde dál přes den, tak tablet s pohádkama, nebo DVD, pouštíme si dětské písničky v autě (do busu sluchátka)...určitě doporučuju na cestu vlhčené ubrousky, věci na převlečení, kdyby se polil nebo ušpinil, nakrájené jablíčka v misce, sušenky, pití atd....

vrana
25. črc 2013

@honzina Starší dcera (4,5) miluje v autě hru na auta. Koukáme z okna a hledáme různé barvy, kdo ho první uvidí, vyhrál. Šlo by to i na značky. Ovšem za předpokladu, že už bude světlo. Jinak nějaké karty - kvarteto, černý Petr, magnetické malé člověče je taky super. 😉

mamkamarketa
25. črc 2013

Ja teda vzdycky do letadla beru tablety, ma tam hry , stazene pohadky. K tomu dostane sluchatka a je to.
Holt takova je doba.

lili_2
25. črc 2013

Když jsme byli malý tak jsem počítali auta, hledali určitou barvu aut, nebo jiné věci např. kola, kočárky, káry a pod., také jsme hráli jak jdou vesnice nebo města po sobě (pro pravidelné cesty), ale nejvíc nás bavilo na co myslím (to na co jeden myslel muselo být vždy v autě a ostatní hádali), zabavilo to celou rodinu a nemuselo být zrovna světlo, protože každý věděl, že v kufru jsou lyže a pod.. Jezdívali jsme k babičce skoro 2 hodiny a tak nás rodiče museli nějak zaměstnat. Do dnes si pamatuji jak jdou jednotlivé vesnice za sebou a musím říct, že se mi to i vyplatilo, když jsem začala jezdit k babičce sama autobusem tak jsem vždy věděla, kde jsem a že mám za dvě vesnice vystoupit.

monikabie
25. črc 2013

Já si myslím že 6ti leté je v pohodě. My byli letos s 5 a 2 letým busem v chorvatsku a ten starší už chápe že se jede déle. Takže autíčka, knížky a bylo to v poho. A celou noc prospal🙂

honzina
autor
26. črc 2013

Díky moc vám všem za vaše odpovědi!
Doufám, že syn cestu víceméně prospí a na ten zbytek ho už snad nějak zabavím - mám nabalenou knížku, omalovánky, pastelky, sešit s úkoly pro předškoláky, nějaký plyšáky, auta, karty, možná bude i něco, na čem případně přehrajeme nějakou pohádku (uvidím, jak se to podaří nachystat), nějaké sladkosti, jídlo, pití, ovoce, ...
tak snad to bude v pohodě

děkuju!

samiemi
25. lis 2013

My v autě hráváme "Kdo dřív uvidí zvíře" (kočku, psa, slepici), nebo každému přidělíme jednu barvu auta a sledujeme, kterých aut projede nejvíc....pokud budete v autobuse sedět vedle sebe, tak možností budete mít víc než jen "slovní fotbal" a hry bez pomůcek...Myslím, že v klidu zahrajete i karty, nebo se můžete střídat v kreslení obrázků a hádání, co ten druhý nakreslil... Tomuhle se zrovna věnujou tady www .tipcars. com/magazin-jak-zabavit-deti-v-automobilu-6643.html

indian711
Odpověď byla odstraněná
Zobraz