Jak zavařit jídlo na dovču?

lady742
8. čer 2014

můžete mi tedy někdo napsat postup jak zavařit jídlo na dovču?myslím i omáčky s masem Děkuji 😉

ayenkas
10. čer 2014

@marcicek84 Sice to je mimo téma, ale třeba mě zavařování na dovolenou nikdy žádný čas navíc nezabralo. Prostě jsem jen uvařila více toho, co jsme zrovna ten den měli v obědu a to kydla do sklinky a nechala obvařit. Během pár dnů nebylo co řešit. Proč vařit něco extra...

xuxie
10. čer 2014

Vzhledem k tomu, že návštěva restaurace je pro nás s dětmi spíš adrenalinovým sportem než gurmánským prožitkem a navíc, jedeme letos sice k moři, ale opravdu mimo centra, tak zavařuji.
Dělám malé skleničky jen s masem. V podstatě pečeně či dušené maso s troškou koření a solí - cibuli ne. Jíšky či smetanu nepoužíváme ani normálně.

xmarg04
10. čer 2014

@xuxie To se nemas cim chlubit teda, mela bys radsi sedet doma.... 😝 😝 😝 😅 (ehm, ja si dat po dva tydny 2x denne s téma dvouma adrenalin v restice, tak muzu po navratu na dalsi dovolenou... 😀 😀 😀 )

kammka
11. čer 2014

@marcicek84 na dovče jde především o srandu.. děti se umejou v rybníce nebo ve velkým škopku. zavařit nebo namrazit jídlo na týden mi nepřipadá takový problém, jedem dvě ženský a pokud bude hezky, tak stejně budem hlavně grilovat.. já si zas nedovedu představit, že škudlím na dovolenou celý rok, pak jedu do bůhvíjakýho luxusu, o který nestojím a po návratu co?? spadlá čelist?? pro mně je dovolená hlavně o změně režimu a prostředí, když mám doma stát u sporáku, tak mi nevadí mít na něm o kastrol navíc a nebo toho udělat víc a zamrazit a pak si to vzít na dovolenou s sebou, v tom přece není žádný problém. my se těšíme, že budem celej den naložený ve vodě, budem chodit na borůvky a děti si budou spolu hrát a i dospělí budou mít společnost a kdyžtak se v dohledu nad dětma vystřídají. pro mně je luxusem se jít projít sama na hodinu do lesa.. to se mi povede párkrát do roka, chlap celý dny v práci, přijede večer a zase maká kolem zvířat. takže se na to těším, navíc mně to nebude stát nic krom cesty a potravin, neb na chatu nás zve kamarádka, která u nás bude mít týden před tím děti. pro mně je to super, nemůžem se dočkat.. s malýma dětma se dá v poho jet i pod stan, všechno jde zařídit, je teda lepší mít auto, aby si tam člověk mohl vzít vše potřebné, třeba ten velikej škopek.. my takhle trávili kdysi léto v tee-pee s rodinkou, která v té době měla dvě holčičky, my ještě děti neměli.. byli jsme několik týdnů na loucev lese s příjemné společnosti, rodičům hostitelům jsme ochotně pohlídali holky, když se chtěli proijít sami, vystřídali jsme se ve vaření na ohni.. takhle v partě mi přijde dovolená nejlepší, když jste někde sami s dětma, tak si stejně moc neodpočinete, neustále oči na stopkách, z dětí nespustíte oči, i na tu přípravu jídla je člověk sám, pokud nemá dost peněz na restauraci.. každý má prostě jiný styl, někdo potřebuje k odpočinku hotel s restaurací, my zas klid, přírodu a kamarády. přeji všem, aby jejich dovolená byla přesně podle jejich představ, ne podle toho, jaký je momentálně trend.. 😀 😀

betelgeuzz
11. čer 2014

@werumka @madulinka díky holky, to jsou přesně informace, jaké jsem hledala. takže opravdu nemá smysl si vízt velký zásoby, ceny jsou normální, takže to vidím na jednoduché vaření. 🙂

xuxie
11. čer 2014

@xmarg04 jj, dvakrát denně s nimi jídlo v restauraci a jsem v Bohnicích all inclusive 😀

werumka
11. čer 2014

@betelgeuzz To jsem ráda, že pomohlo! Vezmi si s sebou cukr, sůl, čaj, kávu, případně nějaké sušenky a něco na cestu. Kupovat na místě třeba kilo soli je trochu zbytečné 😀 Ale jinak tam všechno koupíš.

marcicek84
11. čer 2014

@kammka - ale já jsem nic nepsala, že o tom, že bych na chatu nejela, jen jsem psala, že vzhledem k věku dětí (3 a 1,5 let) bych nejela na chatu, kde není poblíž obchod nebo tekoucí voda, vždyť to menší dítě ještě musí nosit plíny...mytí v rybníce? tak to už mi přijde moc, hlavně že všechny rybníky začnou kvést nebezpečnýma sinicema a já bych v tom měla koupat dítě, které nosí plíny, na tom mi nic romantického nepřijde, jestli to člověk dělá jen proto, aby nemusel "škudlit celý rok", tak mám pocit, že se to míjí účinkem. Víš pro každého tohle normální prostřední s tekoucí vodou nepředstavuje nějaké extra škudlení, přijde mi to jako základ správné hygieny těch nejmenších. Myslím, že nikdo nerozporuje to, že na děti člověk musí dohlížet pořád ani to, že pokud na to někdo nemá prostředky, tak hold nepojede, aby pak po návratu neměl spadlou čelist. Pokud to jen trochu jde, myslím, že uskromnit se přes rok kvůli dětí a jejich hygieny (ono ty virózy, salmonely či exémy jsou hned) je základ. Já jen doufám, že nepatříš k těm rodičům, co prokouří nehorázné peníze na cigárech a pak píší, že se nechtějí přes rok uskromňovat a hořekují jak je všechno drahé a pak se šetří na místech, kde mi to až tak vhodné nepřijde.

lady742
autor
11. čer 2014

tady se zase projevila klasická česka povaha, soudit aniž byste znali fakta, jinak všem kteří poradili děkuji 😉

kammka
11. čer 2014

@marcicek84 studánka je kousek.. jsou maminky, které celý den šudlají dítěti zadek vlhčenýma ubrouskama a to nikomu divný nepřijde.. namočím žínku do vody a je to, je jasný, že ani já bych dítě v zeleným rybníku neráchala, proto ten škopek 😀 večer se uvaří voda na kamnech ve velkým hrnci a je to.
neboj, nekouřím ,piju minimálně, jsem zdravotní sestra a můj muž učitel..
mně teda týden na chatě, kde si chodím pro vodu do studánky , nepřipadá až taková hrůza.

kammka
11. čer 2014

@marcicek84 ještě doplním: já to přeci necpu každýmu, aby jel do takové chaty.. napsala jsem jako příklad, kam jedeme my. že dovolená může být super, i když se na ni chystám zavařováním do sklenic a i když během ní nejdu do restaurace, i když je tam minimální pohodlí. čistotu a hygienu lze zajistit i tam, kde neteče teplá voda, to můžeš být úplně v klidu

marcicek84
11. čer 2014

@kammka - promiň, ale mě to už tím cpaním trochu víc zavánělo...

suzanna123
11. čer 2014

@marcicek84 mně zase tvoje názory zavání cpaním - co ti je sakra po tom, za co kdo utrácí peníze? Ty jim něco přispíváš do rozpočtu? Nehledě na to, že na takové chaty, o které se tu mluví, se před cca 20 lety jezdilo úplně běžně.
@kammka máš můj obdiv - tahle diskuze se mě netýká, ale zuřím, jen to čtu

marcicek84
11. čer 2014

@suzanna123 - tak to jsi asi četla jiné příspěvky....ale klidně si pozuř, je tady napsáno více nepravd ve více příspěvcích, jestli bude o jednu takovou víc nebo mín to už je jedno...

geliva
13. čer 2014

@kammka a mě zase by zrovna taková chata lákala, kdysi jsme jezdili ještě bez dětí na chatu i bez elektriky a bylo to úplně super, ted už bohužel tu možnost nemáme

kammka
13. čer 2014

@geliva tak já zjistím kontakt na tu paní, co to pronajímá a pošlu do ip, jen se prosím připomeň 🙂
je to u úzkokolejky mezi Jindřichovým Hradcem a Novou Bystřicí 🙂

eliskkrupova
27. čer 2017

Děcka kašlete na zavařování,..zkuste Adventure Menu.. mrkněte semjak: www.adventuremenu.cz co všechno si můžete objednat..my ho máme moc ráda a koupit se dá třeba tu: rohlik.cz