Jaké je počasí na Gran Canaria a Tenerife v dubnu?

nikka.vo
6. dub 2008

Ahoj, potřebuju radu, nebo spíš zkušenost někoho,kdo byl na některým z výše jmenovaných ostrovů v období duben/květen.
Jaké měli počasí 😉

Máte třeba někdo zkušenost, že jste sledovali aktuální předpověd i na jiné destinace a nakonec bylo mnohem větší teplo než kolik bylo hlášeno?

Sledujeme aktuální počasí na http://czech.wunderground.com/cgi-bin/findweath... a jde mi z toho hlava kolem 😖 . jednou je tam 20 stupňů, za dva dny 25/26 😕 Meteo stanice je víc ve vnitrozemí, tak je to třeba u moře lepší. Pár lidí říká, že hlásili 25 stupňů a bylo nakonec 30. Tak nevím.

Původně jsme měli naplánovanou dovolenou na Tenerife, ale váháme, protože na Tenerife je o dost stupňů míň, než jižněji na Canarii.

Děkuju moc

neeve
6. dub 2008

Nikka naši známi tam byli teda v únoru a prý tam bylo akorát, kolem 25 stupňů. Dvacet - to je asi dost málo na Kanáry, ne? Vždyť všude píšou, že by tam mělo být pořád tak nějak stejně... Ale jinak mě ty fotky od tamtud nijak moc nenadchly... na ohřátí to je, ale jinak měsíční krajina 😝

kacka.va
6. dub 2008

nikko: oba ostrovy jsou nádherné, ale hodně záleží, v jaké jsi části, my jsme vychytali dobré středisko na obou ostrovech, ale znám lidi, kteří byli třeba na opačné straně a tam se jim moc nelíbilo. Jinak mně duben přijde na Kanáry ještě brzo, pokud vyloženě jedete za koupáním a sluníčkem,ale třeba zrovna bude teplo.

kacka.va
6. dub 2008

neeve: nevím, jestli jsi na těch ostrovech byla, ale měsíční krajina je spíš na Lanzarote

nikka.vo
autor
6. dub 2008

No ono to tam neni kdo ví jak krásný 😅 , to jako nééé .... záleží taky kde jsi. Vim že by tam mělo být tak nějak stejně celý rok, všude to píšou, ale když se koukám na počasí (historie počasí) tak to úplně pravda neni. 😕 Stejně tak třeba píší, že málokdy teploty přelezou 30 stupňů a dost lidí co tam bylo (sice v létě) mělo třicítky jak vyšitý 😅

My bychom rádi na Tenerife, ale tam bývá víc pod mrakem, víc deštivo a méňě stupňů, ne asi nějak drasticky, ale je tam větší pravděpodobnost. Tak váháme kam jet 😖 Jestli to risknout nebo ne...

myschka
6. dub 2008

my byli na Tenerife v půlce května a první dva dny bylo chladno a pak zase horko 😀 😀 to ti asi nikdo přesně neřekne, raději hold počítat se vším ale moc se nám tam líbilo 😉 🙂

zuzula
6. dub 2008

my sme boli na Tenerife na svadobnej ceste v maji 2006, leteli sme tam tusim 9.5. na 10 dni - a mali sme kraaasne teplucko, nie horucavy ale okolo 27-28 stupnov, dalo sa kupat aj v bazene aj v mori takze odporucam 😉 nie je este sezona takze restiky nie su drahe, plaze nie su preplnene...parada 😵
nasi boli aj na Tenerife aj na Gran Canaria (ale na jesen) a oba sa im velmi lubili 🙂

nikka.vo
autor
6. dub 2008

kacka - O koupání v moři nám vyloženě nejde, to nevadí, když bude moře studenější, 30 stupňů taky nemusí být, kvůli Dominikovi kolem 25 by bylo asi ideální, jen ať není pod mrakem a neprší a neni 20 st. 😖

kacka.va
6. dub 2008

No asi záleží fakt, kam pojedete, Já si na Kanáry teda stěžovat nemůžu, mně třeba vůbec neláká Řecko, Chorvatsko a podobné.

nikka.vo
autor
6. dub 2008

myschka, zuzula ... potěšili jste mě 😵 😵 😵

je mi jasné, že to že měl někdo minulý rok teplo neznamená, že bude i letos 😔 , ale i tak když tu uslyším ,že jste měli všichni hezky, tak se uklidnim a třeba neeve mě taky uklidnila, že v únoru tam bylo 25 😵

My chceme jet buď na Tenerife - Puerto de la Cruz a nebo Gran Canaria - Puerto Rico 😉

kacka.va
6. dub 2008

No celkem velká města 😉. Já mám raději klídek.

nikka.vo
autor
6. dub 2008

Jedeme do hotelu (ať na jednom, nebo druhém ostrově) který je třeba 2 km od města. Takže když bude chuť, tak se půjdeme projít a když ne, tak budeme v klídku. My zase samotu nemusíme 😅

neeve
6. dub 2008

Kacka.va - nebyla, vždyť píšu, že známí... jen že se mi ty fotky moc nelíbíly, nic na nich vlastně nebylo, zeleně pomálu.. spíš všude nějaká láva či co 😀 Ale je fakt, že ani nevím kde byli... určo záleží na místě...

kacka.va
6. dub 2008

no já neříkám úplně samotu, ale já nemám ráda ani ty velké hotely. já jsem spíš na ty 3 - 4 patrové budovy umístěné v hotelové zahradě.

myschka
6. dub 2008

tak to můžu z vlastní zkušenosti doporučit Puerto.., tam jsme byli a fakt spokojenost, hotel úplně úžasnej, všude palmy, jmenoval se puertopalace, jen jsme si říkali, že příště si zaplatíme allinclusive pač se nám líbilo popíjení v baru u bazénu 😀 😀

kacka.va
6. dub 2008

neeve: no třeba Tenerife je hooodně zelené, protože se tam drží díky té jejich hoře hodně vlhkosti. 😉

myschka
6. dub 2008

neeve máš pravdu, my dělali spoustu výletů a některé části jsou fakt jen láva ale jinde je zase krásně zeleno, palmy, orchidee 😵 😵 😵

nikka.vo
autor
6. dub 2008

tak to my pojedem do velkýho hotelu 😅 , měli jsme omezený výběr kvůli požadavkům,které jsme měli a taky chceme trochu lepší, tak holt do velkého

nikka.vo
autor
6. dub 2008

myschka...to si mi nepomohla ..Puerto jsou obě 😀

nikka.vo
autor
6. dub 2008

jo ty si byla na Tenerife vlastně 😅

kacka.va
6. dub 2008

no jestli chcete něco náročnějšího, tak úplně super je třeba na Lanzarote Los Jameos Playa

myschka
6. dub 2008

Sorry 😀 Puerto de la Cruiz 😉 Tenerife 😉 😉

nikka.vo
autor
6. dub 2008

hotel máme na obou ostrovech vybraný a neměníme 😎 ...

myschka... ten váš hotel je taky pěkný 😉

konecna
6. dub 2008

ahoj nikko, zrovna vcera jsme se s manzelem vratili z Tenerife. Bydleli jsme u Santa Cruz a muzu rict, ze na krasnejsi dovolene jsem nikdy nebyla.Vsude palmy, kaktusy a rozkvetle kere. Je fakt, ze je to ostrov s cernymi plazemi, ale pokud chcete poznat nadhernou plaz se zlutym piskem dovezenym ze Sahary, zajedte si na Playa de las Teresitas- muzeme vrele doporucit. Pocasi bylo fajn - kolem 23 az 25 stupnu, coz nam vyhovovalo, protoze jsem ve 22tt a muzu rict, ze nekdy mi i to pripadalo az moc. Z toho duvodu jsme i zamitli Egypt 😉 Vecer v 10 kolem 18 stupnu. No zalezi jak si tu dovcu predstavujete. Ja jsem treba byla v mori jen po kolena, bala jsem se i kvuli mym zanetum mocovych cest na ktere celkem trpim, ale manzel se koupal. Hodne jsem tam chodila na dlouhe prochazky po pobrezi, kde jsem potkavala same tehule 😀 Proste Tenerife doporucuji.

jabber
6. dub 2008

nikka - my jsme byli loni v dubnu na Fuerteventuře (a Lanzarote), počasí fajn, příjemné teplíčko, ale co byla hrůza, to byla voda 😖 - to byl normální led. Atlantik je prostě studenej a po zimě na jaře zvlášť. Letos jedeme zase na Fuertu, ale až koncem září 😵

audreyd
6. dub 2008

my sme boli vlani v apríli na lanzarote a bolo tam fantasticky. teplúčko, slniečko, asi dva dni bolo chladnejšie. na kanárskych ostrovoch je skoro stále rovnaké počasie, ani veľmi teplo ani veľmi zima. hovorí sa im aj ostrovy večnej jari 😀 akurát vraj v máji býva obdobie prechodného ochladenia. ale teplé more nečakajte v žiadnom ročnom období!!! ľadová voda v januári aj v auguste - brrrrrrrrrr s malými deťmi sa oplatia dovolenky mimo hlavnej sezóny - príjemné počasie, málo rodín s deťmi (školského veku), lacnejšie poukazy 🙂 a menej nátresku všade! lanzarote je ideálne pre rodinky s deťmi - tichý ostrov, príjemné počasie, veľa detských hotelov, nenáročné destinácie a atrakcie (ale veľmi zaujímavé)... jáááááááj, hneď by som sa tam vrátila

lanzarote - najsuchší ostrov (činné sopky)
tenerife - najzelenší
gran canaria - najľudnatejší a najväčší
feurteventura - najveternejší

dckami
7. dub 2008

ahoj kočky,
my jsme byli koncem května 2006 na Tenerife. Je to nádhera, teploučko, ale moře bylo dost studené, takže jsem se koupali spíš v bazénu. Už bych to neudělala, abych jela na dovču takto brzo a potom se koupala v bazénu. Je lepší jet po sezoně a užít si krásně teplého moře. Co bylo super je to, že pod apartmány jsem měli obrovský aquapark a delfinárium, kde jsme strávili nejhezčí den z celé dovolené. 😀

infinity
7. dub 2008

Byli jsme na Lanzarote loni v červnu. Atlantik jako led a pořád tam mírně fouká, takže horko není v podstatě nikdy, ale i tak to byla moc krásná dovolená. Díky nádhernému prostědí a lidem. 😎

kacka.va
7. dub 2008

My jsme jediné studenější moře měli na Fuerteventuře. Jenže ono záleží, jestli zrovna jsou někde v Atlantiku bouře, na to nás upozorňovala i průvodkyně, že je pak moře studenější.

olii
7. dub 2008

Ahoj,
my byli na Tenerife (Playa de la Arena) na svatebni ceste prelom listopadu a prosince 2006 a pocasi skvely, more sice studeny, ale teplicko... ale hodne jsem turovali, protoze neholdujeme valeci dovce, takze my ty vykyvy teplot zaznamenali - ve vyssich polohach byla rano jinovatka a dost to foukalo (sli jsme na Pico del Teide a tam bylo na cepici a rukavice 😉), ale u more krasne teploucko a slunicko (na kratasky a tilko), jen to more bylo na me dost studeny a velky vlny a docela ostre kameny pri vstupu do more... ale pokud pojedete na nekterou z vetsich plazi, viz zminovana Playa de las Terezitas s piskem ze sahary, tak na takovychto plazich jsou udelany zatarasy, aby se vlny lamaly dal od brehu, idealni pro male decka - vstup je tam opravdu pozvolnyi... na nasi plazi stale svitila vlajecka zakaz vstupu do more 🙂, ale jak rikam, my se moc nevaleli a jezdili po ostrove... 😉

audreyd
7. dub 2008

na kanároch nie je nikdy more na kúpanie! iba ak pre riadnych otužilcov. v lete aj v zime je tam more "teplé" okolo 20 stupňov... ☹