Jaké je počasí na Gran Canaria a Tenerife v dubnu?

nikka.vo
6. dub 2008

Ahoj, potřebuju radu, nebo spíš zkušenost někoho,kdo byl na některým z výše jmenovaných ostrovů v období duben/květen.
Jaké měli počasí 😉

Máte třeba někdo zkušenost, že jste sledovali aktuální předpověd i na jiné destinace a nakonec bylo mnohem větší teplo než kolik bylo hlášeno?

Sledujeme aktuální počasí na http://czech.wunderground.com/cgi-bin/findweath... a jde mi z toho hlava kolem 😖 . jednou je tam 20 stupňů, za dva dny 25/26 😕 Meteo stanice je víc ve vnitrozemí, tak je to třeba u moře lepší. Pár lidí říká, že hlásili 25 stupňů a bylo nakonec 30. Tak nevím.

Původně jsme měli naplánovanou dovolenou na Tenerife, ale váháme, protože na Tenerife je o dost stupňů míň, než jižněji na Canarii.

Děkuju moc

mari2
7. dub 2008

Ahoj, na Kanarech je teplota opravdu celkem stabilni. Myslim, ze duben neni nijak brzo, ono tam totiz neni nejak extra horko ani v lete, a teplota vody - no prece jen je to Ocean, tak se to zrovna moc neproheje 😉

kacka.va
7. dub 2008

audreyd: my měli vodu na okolo 25-27 stupňů (v červenci a v září)

audreyd
7. dub 2008

kacka.va: reálne na teplomeri alebo v katalógu? 😕 ak naozaj, tak to zááávidím 😀

kacka.va
7. dub 2008

audreyd: do vody fakt teploměr nenosím, ale většinou to měli vypsané v hotelu na recepci, kolik bylo včera, kolik dnes a kolik se předpokládá zítra.

kacka.va
7. dub 2008

podle katalogu se moc řídit nedá, to je jen orientační

kacka.va
7. dub 2008

někde mívají na recepci jen předpověď pro daný den. Jo a ještě jsem si vzpomněla, že často to běží na kanárském info programu, jaké jsou teploty v jednotlivých letoviscích

nikka.vo
autor
7. dub 2008

Holky, díky moc 😵

Já moc koupání v moři neholduju, obvykle se jdeme plácnout k moři dopoledne, pak se jdem na zbytek dne plácnout k bazenu. Moc nesnesu slanou vodu 😖 ... takže studené moře mi zase tolik nevadí 😉

Těch 25 je asi fakt ideální, já jsem právě proto zvolila Kanáry, že je to pro malé děti příjemný klima 😎 , tak snad nebude méně... ale tak co, budeme kdyžtak cestovat 🙂

tweety22
7. dub 2008

my sme chceli ist v maji na gran canariu ale mne sa zda 4 hod. let strasne dlho s 15mes. dietatom, on mi neobsedi ani minutu nie k tomu 4hod. let ☹ ☹ ☹

audreyd
9. dub 2008

tweety22, my sme cestovali s 20 mes. dieťaťom a bolo to v poho 😀 zabával celé lietadlo 😀 tam sme leteli 4 hodiny, späť 7 😝 boli sme na lanzarote, tam nikdy nie sú priame lety obidva, vždy sa tam alebo späť prestupuje na fuerteventura... ale zvládli sme to v poho 🙂 leteli sme z viedne... z cestovania majú vždy väčšie stresy rodičia ako deti 🙂 a v lietadle nemusí sedieť iba pri vzlietaní a pristávaní!!!

kacka.va
9. dub 2008

audreyd: nezáleží na cestovce, my byli na lanzarote s Fischerem a i tam a zpátky jsme měli přímý let, akorát zpátky se tankovalo v Seville, protože na Lanzarote je hrozně krátká ranvej a při vzletu má letadlo velkou spotřebu.

nikka.vo
autor
9. dub 2008

Já se ani nebojím toho, že pletíme 4 hodiny, myslim, že bude spát, jen toho vzlétnutí a přistání se bojim. A pak cesty z letiště. Nebudeme mít autosedačku ... 😖

kacka.va
9. dub 2008

nikko: kdysi jsem někde četla, že miminka snášejí vzlety a přistání mnohem líp než dospělí a nebo větší děti. Nevíc co je na tom pravdy, ale údajně nevnímají takový tlak v uších, takže jsou většinou klidná. A autosedajdu přece nepotřebujete, budete mít kočárek, ne?

nikka.vo
autor
9. dub 2008

v mikrobudu, nebo utobude kočárek asi nemůže být, ne? Se tam ani nevejde 😕 ...

No mě jde jen o to, že ho budu mudet třeba při přistání budit a posazovat na mě. budu ho muset udržet připoutanýho... Asi koupíme nějakou novou hračku, kterou mu v tom nejhorčím okamžiku vrznu, nebo nevim.

jabber
9. dub 2008

kacka.va - tak my měli s Fischerem taky mezipřistání na Lanzarote 😖 a letos to bude zase tak.

nikka - no v mikrobusu si dáš prcka na klín...a Domča má v letadle samostatné místo? Protože naše Áda mít nebude....

kacka.va
9. dub 2008

no ale ten pás na mimča se dá trochu naklopit, takže ti může spát na ruce 😉. TA navíc už nejste nejmenší, tak tu cestu busem určo zvládnete

nikka.vo
autor
9. dub 2008

jabber, nebude 😉

no a spaní na ruce v jeho věku nehrozí, on mi na ruce usne jen když je hooodně unavenej, má rád svoje pohodlíčko...

nějak to dopadne 😅

kacka.va
9. dub 2008

jabber: ale audreyd psala, že byli na Lanzarote 😉. My z Fuerteventury taky měli mezipřistání na Lanzarote, ale kdo letěl na Lanzarote, tak to byl přímý let. 🙂

bobess
9. dub 2008

ja som bola na oboch - v máji to bolo nádherné - všetko krásne kvitlo ... ale bola som tam 6 týždňov a bolo aj pekne aj nepekne ... po búrke sa v oceáne nedalo kúpať.

jabber
9. dub 2008

kacka.va - to jo, ale nevím, jestli je to pravidlo, oni to můžou klidně otočit a letět nejdřív na Fuertu

kacka.va
9. dub 2008

no u těch Fischeráckých letů to vždycky bylo takhle. no jenže tam je právě to, že na fuerteventuře můžou dočerpat palivo, kdežto na lanzarote jim to bude prd platné při tom strmém vzletu.

kacka.va
9. dub 2008

ale podle mně to může mít každá cestovka jinak. Já to ale spíš psala z toho důvodu, že audreyd psala, že je to tak vždycky, že se tam mezipřistává na Fuerteventuře, což tak není 😉

kacka.va
9. dub 2008

ale tohle je zbytečné řešit, stejně to člověk neovlivní a důležitý je, že se dostane na dovolenou a zpátky, ne? 😉

jabber
9. dub 2008

nikka - no já si to spaní na ruce taky neumím nějak představit 😅 , poletíme 4 hodiny, s mezipřistáním na Lanza to bude minimálně 5, k tomu ty obrštrukce na letištích........uvidíme 😀
My s sebou berem ještě 6letého synovce, tak taky doufám, že jí trošku kdyžtak zabaví, ona ho miluje 🙂

kacka.va
9. dub 2008

jo a určo taky záleží, jak která cestovka naplní letadlo. pokud naplní na daný ostrov

jabber
9. dub 2008

kacka.va - no jasně 😉
Já už se tak těším, Fuerte je nádherná, ty pláže............... 😵

kacka.va
9. dub 2008

do které části letíte?

jabber
9. dub 2008

kacka - my? My budeme v Costa Calma.

nikka.vo
autor
9. dub 2008

Já se taky strašně těšim, ani ne měsíc .. předpokládaný termín máme 26.4. ještě nevíme jistě 😵 😵 😵 😵

kacka.va
9. dub 2008

my byli na severu, ale slyšela jsem, že prý nejhezčí pláže jsou na západě ostrova

jabber
9. dub 2008

nikka - 😵 vemte si s sebou bazének pro malého na pláž, jinak vám ve vodě zmrzne - ta bude vážně studená