Jaké je počasí na Gran Canaria a Tenerife v dubnu?

nikka.vo
6. dub 2008

Ahoj, potřebuju radu, nebo spíš zkušenost někoho,kdo byl na některým z výše jmenovaných ostrovů v období duben/květen.
Jaké měli počasí 😉

Máte třeba někdo zkušenost, že jste sledovali aktuální předpověd i na jiné destinace a nakonec bylo mnohem větší teplo než kolik bylo hlášeno?

Sledujeme aktuální počasí na http://czech.wunderground.com/cgi-bin/findweath... a jde mi z toho hlava kolem 😖 . jednou je tam 20 stupňů, za dva dny 25/26 😕 Meteo stanice je víc ve vnitrozemí, tak je to třeba u moře lepší. Pár lidí říká, že hlásili 25 stupňů a bylo nakonec 30. Tak nevím.

Původně jsme měli naplánovanou dovolenou na Tenerife, ale váháme, protože na Tenerife je o dost stupňů míň, než jižněji na Canarii.

Děkuju moc

jabber
9. dub 2008

kacka - jste byli v Corraleju? No my jsme měli auto, takže jsme se váleli všude možně. Letos to bude stejný. Nám se strašně líbila pláž Sottavento, manžel tam jezdil na prkně. Fuerta má nádherný pláže, třeba kousek od hotelu jsme měli několikakilometrovou s bílým písečkem a širokou pár set metrů. Člověka nedohlédneš ani doprava ani doleva 🙂 . A ani ty hotelové pláže nejsou nijak přecpané, jsou prostě dost velké.
Už to máš za pár, viď? 😵 Tak přeju rychlý porod a krásné miminko 😉

kacka.va
9. dub 2008

jabber: přesně tak. hned na kraji, takže jsme měli celkem blízko tu obrovskou pláž. ale moře nebylo nejteplejší a pořád vlny 🙂
díííky 🙂, už čekáme, kdy vykoukneme

kacka.va
9. dub 2008

a příští rok bych taky chtěla vyrazit na dovču, ale plánuju s mrňouskovou Gran Canarii, jestli to vyjde

jabber
9. dub 2008

kacka - no když jsme se byli podívat v Corraleju (i jsme tam pár dní bydleli), tak jsme jezdili na takovou pláž u takové jako staré věže z hradeb - jezdili tam všichni na surfu do vln - a vlny byly teda obrovské 😕 . Byla jsem v pátém měsíci a někdy jsem si už ani netroufala tam vlézt 😀 . Nemyslíš tu pláž - ty písečné duny?

jabber
9. dub 2008

My jsme byli na Fuertě, na pár dní jsme odjeli na Lanzarote a ještě by nás lákala La Palma - je totiž podobná Madeiře a ta nás naprosto uchvátila 😵

kacka.va
9. dub 2008

jabber: no, už je to součást nějakýho národního parku nebo co. A na tu Gran Canarii bych chtěla do Maspalomas na duny 🙂

jabber
9. dub 2008

no jasně, to byl Parque Natural de las Dunas, stály vedle něj ty nejvyšší hotely v Corraleju, že jo? Tak tu pláž co myslím já, tak ta je od Corraleja přesně na druhou stranu - na západ 🙂 . Ale duny byly super, ten píseček....... děti v nich jezdily po zadku 😀

kacka.va
9. dub 2008

no byl tam na té pláži myslím jen jeden velikánský hotel, jináč nic 🙂

jabber
9. dub 2008

no, jeden přímo u ní a pak směrem do města ještě asi 3 - pak už takhle veliké nebyly v celém Corraleju 🙂

jabber
9. dub 2008

nikka - a jak to vlastně, že ještě nevíte?

nikka.vo
autor
9. dub 2008

no ještě sledujeme počasí a prostě to necháváme otevřený... zájezdy nikdo nevyprodá 😅

O tom bazenku uvažuju, ikdyž předsatva každodenního napouštění a čím ho napustit, mě děsí 😅 , bojim se té slané vody, že si bude mnout oči a tak... možná vodu ze sprchy 😕

na Fuertě nejvíc fouká, ze všech ostroců, že?

jabber
9. dub 2008

nikka - to jo, je hodně větrná, ale záleží v jakém období tam jsi. My tam byli loni začátkem dubna a k manželově smutku zas tak moc nefoukalo 🙂
Do bazénku budeme lejt jedině mořskou vodu, vždyť kvůli moři tam jedeme 🙂 . Tak si promne oči, no, trošku to zapálí, tak to opláchnem a příště už to třeba neudělá... 🙂

nikka.vo
autor
9. dub 2008

to si nejsem jistá, že neudělá... 😅

Já popravdě nejedu kvůli koupání v moři 😅 , ráda se na moře koukám a poslouchám, ale už se v něm nerada koupu. Jde celkově o tu dovolenou, o to prostředí tam, ale už ne tolik o moře, proto sem psala, že jestli bude studené, že je mi to jedno, víc trávíme čas u bazenu, než na pláži 😉 Ale k moři chodíme taky, to ne že ne. 😵

Naštěstí, kdyby bylo chladněji i v bazenu, tak jeden z bazenů je vyhřivaný 😎 , tak se koupat půjde 😵

jabber
9. dub 2008

nikka - naše malá má atopák, takže jí chceme co nejvíc cachtat v mořské vodě, bazén nepřipadá vůbec v úvahu, tam si zablbne tak možná synovec, ale i ten má radši šnorchlování v moři. My jsme si v bazénu takhle na dovolených u moře byli zaplavat asi 3x, z toho jednou loni na Fuertě. Neboj, určitě bude teplý, ten se vyhřeje i od sluníčka, protože bude krásně teplo 😉

nikka.vo
autor
9. dub 2008

Měli jsme na Grand Canarii vybraný hotel, kde byl i slaný bazen 😉 , tam by se malá mohla cachtat suprově. Já zase někde slyšela, že pro malé děti je koupání v moři ne příliž vhodný, ale už nevim proč to bylo. Myslim, že nějaký řasy a tak, ale že se to týkalo takovýho toho cákání u břehu, kde se ty mrchy řasy a bakterie drží 😉 ...

audreyd
10. dub 2008

my sme išli an dovolenku s s 1-2 fly, asi záleží na cestovke s tým medzipristátím... leteli sme let. spoločnosť lauda air. do dvoch rokov majú deti let zadarmo, ale nemajú nárok na sedadlo. ale väčšinou, ak je v lietadle voľno, tak vás usadia tam, kde je ešte jedno miesto voľné 😉 aj nám sa ušlo 🙂

martinaj23
3. led 2011

Ahoj, nemáte některá zkušenost s nějakým konkrétním hotelem na Gran Canaria? Poletíme s půl ročním klučinou a kamarádi s roční holčičkou.