Jakým autem jezdíte s dětmi na dovolenou?

mirka58
5. srp 2015

Ahoj, chcem si pořídít auto a jet koncem srpna s čerstvě 3 letou holčičkou někam k moři. Jaké auto byste doporučili? Máte někdo zkušenost např. Chorvatsko? Zvládne to tří letá Johanka?

A když budeme pořizovat, je lepší asi koupit ojeté - lbilo se nám např. VW Sharan - zatím jsem byla jen v Auto ESA a nebyly moc sympatičtí, takže zkouším různé prodejce...

Díky moc

mirka58
autor
5. srp 2015

@mirka58 Ideální by tedy za nás bylo VW Sharan 2011 - výbava Comfortline beo možní Highline. Psychologikcý limit na auto máme tak 300k ale ještě se musíme zbaviut Octávky - s tou už si do Chorvatska s malou netroufneme.

frankie
5. srp 2015

Ahoj, do března jsme jezdili Škoda Octávia byli jsem s ní 2 x v Chorvatsku a byli jsme spokojený. Ale te´d v březnu jsme pořídili sourozence VW Sharan, máme Seat Alhamra a do Octávie se nám už vůbec nechce 😀 Manžel byl v červnu s klukama v Chorvatsku a jeli Alhambrou a naprostá spokojenost. I když někam cestujeme tady, ta jedeme velkym autem, je to pohodlné, prostorné, prostě supr. Za mě rozhodně doporučuji velký rodinný vůz 😉

mirka58
autor
5. srp 2015

@frankie Paráda, přesně tak si to představuju. Alhambra je taky náš favorit. Je možná víc sexy než Sharanek. A přitom je to stejný koncern, takže kvalitivně - > všechny díly stejné... Kupovali jste nové nebo ojeté? Díky 🙂

frankie
5. srp 2015

Nasytla se celkem slušná koupě ojetého 4 roky staré a necelých 90 tisíc najeto a hodně slušná výbava, takže se dá říct, že je v celku nové. Kdo to neví, nepozná, že nové neni. Dva roky jsem si tady jezdila Octávií combi na kterou jsem nedala dopustit 😀 ale když se jelo na dovolenou, tak se jezdilo manželovou služební té budou 4 roky v lednu 🙂 Teď mu Seata nechci půjčovat, mě se s nim jezdí moc dobře, krásně všude vidim a i to parkování kterého jsem se fakt bála zvládám snad líp než s malym autem. Je to fat supr auto a hodně oceňujeme i ty zadní posuvné dveře.

pavly
5. srp 2015

ahoj, co mám děti,mám stále sharana (už třetího) a hodlám v tom pokračovat......zatím se mi do něj vešlo vždy vše a ještě s klidem a bez potřeby hrát před odjezdem tetris 😀
A to jsme s miminkem vozili třeba nejen kočárek,ale i jídelní židličku a věci pro 4členou rodinu 😀
Jezdíme Chorvatsko, v zimě Itálii, často cestujeme na víkendy po republice. Vzadu v autě je to pohodlné,jezdím tam s dětma a "bavím" je, krmím.......je to na pohodu. S tříleťákem už vůbec pohoda!

veruska007
5. srp 2015

@mirka58 Máme ojeté, 10 let staré rodinné auto, Nissan Almera Tino. Suprové autíčko. Líbí se mi, perfektně se ovládá, malá spotřeba. Na 11 dní do Maďarska se nás tam naložilo 5 (2 dospělí vpředu, 3 děti v bytelných autosedačkách vzadu), kočárek, tašky, jídlo, ... Jinak cesta na minimálně 12h - záleží na dítěti a náladě. Naše dvě starší děti jsou vycvičené, když jsme s manželem jezdili na služebky, denně 7 - 11h v autě. Daly to v pohodě. Letos jsme jeli do toho Maďarska, tam to bylo cca 4h - to bylo zcela ok, zpátky byly dost objížďky, jeli jsme to přes 5h ve 38 st. horku (naštěstí v autě je klima) a to už poslední půlhodinu docela prudily. Ono záleží na náladě dětí, no. Někdy děti vyvádí, jen vyjedeme 20 min. od domu ☹. Třeba když se jede rychle, tak jsou v pohodě... ale kolony, jízdy městem, to většinou prudí.

mirka58
autor
5. srp 2015

no zkusila bych to nejradši někde bez čekání, hned, ale kupovat auto není jak rohlíky

mirka58
autor
5. srp 2015

Díky moc, namotovali jste mě ještě víc -) cenné zlušenposti,. doufám, že to nějak zvládnem, chystáme se až koncem srpna / začátkem září... ještě jedna věc: jezdíte někdo do chorvatska přes madarsko?

frankie
5. srp 2015

My máme v plánu jet do Maďarska do Sarváru Hotel Park Inn, tam pobýt pár dní a pak to natáhnout do Chorvatska, ale nevim, jestli příští rok. Kluci už budou v phodě úplně, ale bude mimino cca 9 měsíců

ivetinkakvetinka
7. srp 2015

ahoj, no myslím, že s tím, jak to dítě vydrží je dost individuální, některým dětem to nevadí, někteří nevydží ani 30 km 🙂 ale chce to hodne hraček a vymýšlet pořád nějakou zábavu 🙂 Co se týče autobazazu Esa, tak s ním nemám moc zkušeností, my vždycky kupujeme auto v autobazaru AAA, a jsme s ním moc spokojeni, takže ten Ti dopouručit můžu 🙂

syrecek01
7. srp 2015

Ahoj, my jezdili Fordem Galaxy, což je to samé jako Alhambra i Sharan, je to naprosto geniální auto a až došetříme, pořídíme si ho zase. Jelo nás na dovču jednou 7 lidí a dva psi, nebyl problém 🙂 navíc co já oceňuju, je úklid toho auta - s vysavačem nemusím lozit mezi sedačkama, ale všech 5 zadních sedaček vyhážu ven, vysavajem to přejedu jak koberec v obýváku a je to 😀

ivetinkakvetinka
12. srp 2015

ahoj mirka58, tak už jste něco vybrali? byla jsem nyní kupovat auto v AAA se svou ségrou a jejím manželem a překvapilo mě, jak rychle byly vyřízené papíry, takze pokud na to spěcháte, tak doporučuji zajít sem, pokud uz jste teda nevybrali jinde...pěkný den 😀

kuratkol
12. srp 2015

My koupili teď nedávno nový Renault Grand Scénic, je 7-místný, z toho 2 sedačky se dají sklopit do podlahy a vznikne větší kufr. Ostatní sedačky se dají taky libovolně vyjmout, takže lze např. nechat jen 3 sedačky a vznikne obr prostor na věci a tak. My jsme s autem hrozně spokojení. Vyšlo ale na cca 500 tis. Kč, ale starší bude určitě o ddost levnější. V autosalonu byli fakt super ochotní...

frankie
12. srp 2015

Tak jsem zvědavá, jestli mirka58 už mají nové autíčko a jaké 😉

esterkalo
9. zář 2015

my máme rodinné Opel Zafira, což je taky 7-místné, máme ho už teda několik let, a kupovali jsem ho v bazaru, specíálně jsem pro něj jeli do áček, ale řikám si, že už by to chtělo nějakou obměnu, nemáte někdo nějaký tip? ale 500tis. to je na nás moc, my něco tak za polovinu...předem díky za rady... 😵

frankie
9. zář 2015

renault espace se dá určitě sehnat levněji

hojda
9. zář 2015

@mirka58 Kupovali jsme ojeté auto před 2 lety a byl to masakr, bazary podvádějí jedna radost, třeba servisní knížka byla s razítkem z německého servisu a když jsem ta volala, tak o tom autě tam vůbec neměli záznami. Nebo z aut vyberou některé díly. Koupili jsme auto a zjistili, že původního majitele a do něj pak, že nám vyměnili pneumatiky za ojeté, on měl na autě nové a plno věcí člověk ani nepozná, že je vyměněno. Je to fakt plné podvodů.......