Je vhodné letět s 2letou dcerou do Egypta?

slunickovaevicka
14. dub 2014

Ahojky, chtěla jsem se zeptat, zda je vhodné letět s malou 2 roky do Egypta? Zatím jsme s malou nikde nebyli a jen jsme seděli doma. Za tu dobu jsme něco našetřili a tak jsme si řekli, že bychom vyrazili. Jen nevíme termín. Docela by se nám zamlouvá květen. Nemáte zkušenosti s počasím? Navíc mě trápí, zda to utáhneme až se vrátíme hypo atd. Ach jo:( dneska jsem koukala, že eshop kde kupuji kosmetiku spouští soutěž o zájezd do Egypta🙂 to by bylo super kdybych vyhrála🙂))) mají tam podmínku, že soutěž spustí až nasbírají fanoušky. Třeba se to povede a spustí to. Ještě poslední otázka musí se v Egyptě připlácet za klimatizaci a další služby jako je lehátko na pláži?

tarra27
14. dub 2014

@slunickovaevicka egyp je dost riziková země, když pominu rozbroje, i ve špičkovém hotelu můžete mít střevní potíže a to bych s dítetem neriskovala... já bych do egypta s detmi nejela. Zvažovali jsme to letos v lednu, že se ohřejeme....ale nakonec za stejný peníze dáme Řecko...je tam bezpečno, hezky, navíc řekové miluijí děti....

já bych byla dost opatrná...byli jsme tam 2009 a všude vojáci se samopalem atd...na každém 2km brány a kontrola....možná tu někdo namítne, že ve velkém měste by se nebál....za mě ale nikdy nevíme, co se jim urodí v hlavě..když v takové zemi kdokoliv přepadne autobus, jak ubráníš dítě? někdo si může říci, že přeháním....ale ono i to, že tam lidé přestavají jezdit má svůj důvod...

je spousta hezkých zemí, kde si to užijete taky a je tam relativně bezpečno...takže já bych o zvážila.

lennaaa
14. dub 2014

@slunickovaevicka ahoj, pracuji v cestovce...do egypta létáme každý rok.hlavně asi proto že tam je nejtepleji a je to za rozumnou cenu.byli jsme vždy většinou v březnu,. teploty 27st. květen bude mít asi přes těch 30st.lehátka a slunečníky bývají zdarma. co se týká dítěte těžko říct...já osobně bych s tak malým neletěla vůbec nikam...ani turecko, řecko prostě ještě nikam.zdá se mi na to malá..ani ty si tu dovču neužiješ a ona z toho taky nic mít nebude, stejně si to nebude pamatovat..cesta trvá 4 hodiny což je únavné.ale je to je to individuální.viděla jsem i malé děti tam a když to rodičům nevadí tak fajn.bála bych se zažívacích potíží...ale to může dostat opravdu všude - změna klimatu atd...ale jak říkám vždy je to na vás...

ivarei
14. dub 2014

@slunickovaevicka Byli jsme v Egypte - Marsa Alam s temer triletymi a nadhera. Nikde neni hezci more - zelvy, rejnoci, mnozstvi krasnych ryb. Byli jsme loni v breznu, hotel Gorgonia - ma italskeho majitele, klidny hotel na samote, spousta atrakci pro deti, vari vylozene detska jidla - vzdy aspon 8 druhu. My teda s detmi cestujeme od malicka hodne, jediny problem byl v Turecku, kam bychom uz neleteli. Jinak byli 3x v Mahdii (Tunisko), jednou v Egypte, v Turecku, Rakousku, Italii... Krome Turecka to byla mista, ktera mame vyzkousena i bez deti a vedeli jsme, ze to bude ok 🙂. Pred cestou vzdy tyden davame preventivne enterol.
K tem lehatkam - je to jak ve kterem hotelu, v Egypte byvaji v cene. A klima - vetsinou v cene, jen nektere hotely ji nepoudti mimo sezonu.

tarra27
14. dub 2014

@ivarei my taky cestujeme s demi a jsou zvyklé, je to super...nejednou si zamávali s pilotem, když jsme čekai, že nás pustí....já mám obavy z te země jako takové...jinak moře, to jinde takové není...to plavat mezi rybkama, všude korál....nádhera....to beze sporu nikde nebylo takové moře jako tam....ale s detmi se tam tedy bojím...

tarra27
14. dub 2014

@ivarei a ted koukám na obrázky a nádhera....to tteda se musí uznat .)

ferinka
14. dub 2014

Do Egypta bych s tak malým dítětem neletěla,je to první let,tak nevíte jak bude reagovat a letí se tam cca 4,5 hodiny,v Egyptě jsme byli několikrát a nikde jinde jsme nezažili tak šílené střevní potíže a křeče v břiše jako tam,ne nadarmo se tomu říká faraonova pomsta :p
Určitě bych zvolila něco po Evropě a blíže doletově,nejsem zastáncem toho,že s dětma se musí sedět na prdeli,spíš to brzdí finance :/ Loni se nám podařilo prvně s dětma 2 a 4 roky k moři a byla to paráda,malý o ničem jiném pořád nemluví,jeli jsme autem do Itálie Toskánska a super,mít peníze,tak jezdíme každý rok,ale hypo je hypo :D
Ale Egypt určitě nedoporučuji s malým dítětem i když ty jejich hotely,bazény,moře a památky jsou naprosto dokonalé 🙂

ivarei
14. dub 2014

@tarra27 Souhlasim. Na me treba hrozne pusobila Hurghada, vsude vojaci, spousta lidi.. V te Marse je to jine, hotely jsou mimo centrum, Gorgonia je vylozene v pousti, uzavreny areal, piti davaji jen balene, na jidlo dohlizi italsky sefkuchar a je tam letiste - byla tam i italska delegatka s trimesicnim mimcem - ale chce to vyzkouset, jen tak na zaklade kouknuti do katalogu bych si to asi s detmi netroufla - na misto, ktere neznam.

ivarei
14. dub 2014

Souhlas s ferinkou, ze na prvni let neni Egypt nejlepsi volba. Co Mallorca? Nebo Kanary?

tarra27
14. dub 2014

@ivarei mě děsí ti vojáci...hlavně když se někdo pomátne, zastaví autobus, vezme ti dítě, co uděláš....z toho mám obavy....když jsme byli bez dětí, proč to nerisknout, i když my tam byli pouze jednou....moře nádhera, my jsme chtěli klidnou lokalitu, byli jsme kousek od Dahabu, pěkné....fakt i chobotnice tam byla....myslím si, že míso, které jsi uvedla ty je určitě hezčí, ale i tak pro nás nádhera....tollik rybiček, korálů....Rudé moře jeRudé moře a díky Bohu jsme ho viděli....

ale s detmi...když si představím řecko, sice bez želviček a ryb...ale klid pro dítě....

nám se strašně líbí Dominikánská republika, tam bychom se chtěli podívat, ale jedné dceři nebyli ještě dva roky a druhé tři...a cesta z UK 9 hodin plus třeba na hotel....to je nechceme trápit....

ted máme vybranou krétu, no uvidíme, jaké to bude...a pak možná francie, portugalsko nebo španělsko...nemáš nějaký tip kam s dětmi? Turecko se mi teda určitě nechce a ani arabské země....a ttaky žádné paneláky u moře 🙂))

veruska007
14. dub 2014

@slunickovaevicka Já bych s dvouletým dítětem klidně k moři letěla, co dítěti udělá větší radost než písek a voda? Kdybychom na to měli, určitě letím. Náš prostřední si nejvíc užil dovolenou v 10 měsících, kdy jsme byli na Vranovské přehradě. Voda, písek... byl nadšený. ALE rozhodně bych neletěla do Egypta. Neznám nikoho, kdo by tam neměl zažívací problémy a pro děti ty průjmy mohou být velmi závažné. Nemluvě o tamní bezpečnostní situaci - nikdy nevíš, komu rupne v hlavě. Letěla bych jinam: Turecko, Maroko.

zzuzinda
16. dub 2014

My se teď chystáme na Maltu. Let trvá 2 hodiny, akorát letadlo letí z Vídně, takže 5 hodin pojedeme autobusem, naštěstí vnoci, takže doufám, že děti usnou. S Adamem jsme byli na Sardinii, když mu byl rok a čtvrt, měli jsme letět, ale letecká společnost krachla, tak jsme jeli autem a krásně to zvládnul. Často jsme stavěli, aby se proskočil a vyčůral a s sebou jsme měli DVD přehrávač, tak když už bylo nejhůř, byly na řadě pohádky, pak jsme strávili X hodin na trajektu, to bylo dlouhé, ale Adam buď spal nebo se vetřel k velkým dětem do dětského koutku, sice každé mluvilo jinou řečí, ale Adama měli jako panenku, tak si všichni vyhráli 🙂 Pobyt si Adam moc užíval, u moře byl nadšený. Tak teĎ doufám, že budou prckové spokojení na Maltě a my taky. Děti už se moc těší a Adam ve školce vypráví, že jedeme na dobrodtužnou cestu autobusem a pak letadlem letíme na tajuplný ostrov 🙂 TAkže děti pak přidjou domů a škemrají, že chtějí taky na tajuplný ostrov 😉

antoinet
16. dub 2014

Dalekými cestami a lety si plní sny dospělí, ne malé děti. Ve 2 letech mu bude krásně někde na chatě v Jižních Čechách u rybníka nebo v bazénku na zahradě, v lese na boruvkách, u ohýnku apod. Na moře má času dost, navíc Egypt - dlouhý let, závadná voda, terorismus, vysoké teploty a UV záření,....

zickemartina
16. dub 2014

Litame za dedeckem a babickou do Londyna od 9 mesicu - cestovani syn zvlada v pohode, ale skoro vzdycky si privezeme nejakou virozu (rymu, strevni chripku) - asi bych taky neriskovala egypt, spis neco v ramci evropy uz jen kvuli zdravotni peci - na EHIC te v EU musi vzit do nemocnice vsude - cestovni pojisteni potom kryje pripadny transport do CR. Malorca je docela oblibena pro male deti a je tam taky teplo.

hhelik
2. kvě 2014

Ahojda, já bych se určitě žádněé dovolené nebála. Byli jsme se synem od jdnoho roku u moře. Užil si to on i my. V Egyptě jsme byli když mu byli tři, ale nebála bych se letět i ve dvou letech. Jen je lepší si tam koupit hnedka po příletu ten jejich syrup ať je k dispozici. V Egyptě jsem byla celkem 3x a myslim, že nejlepší komfort za mejmíň korun. Mám toho procestovaného celkem hodně a nad Egypt není. Krásná voda,teplo, jídlo super. Jen s dětima doporučuju určitě hotel 4 a víc hvězdiček.
Jinak v květnu jsme tam byli nějak ke konci měsíce. A teplíčko bylo krásné a výhoda jce, že ještě není tolik lidí, je místo pod lehátkama a žádné cpanice. A voda už je okolo 26-28 stupňů. Když jsme tam byli v půlce června už se to začalo plnit lidima. Na začátku dovči klídek a před odjezdem bylo znát, že už bylo po dvacátém červnu a plní se to. Květen tedy ideální.
Letos se taky bychtáme s ročním na dovču, ješté né Egypt kůli horku, protože musíme letět v srpnu. Takže to bude Španělsko nebo Řecko. Nap rvní dovolené s prvním synem jsme byli na Mallorce. Bylo tam krásně, ale žádná lehátka ani slunečníky a voda na Egypt taky nemá. Příští rok určitě bereme Egypt buď přelom Květen červen nebo září.
Přeji dobrý výběr 🙂

hhelik
2. kvě 2014

Ahojda, já bych se určitě žádněé dovolené nebála. Byli jsme se synem od jdnoho roku u moře. Užil si to on i my. V Egyptě jsme byli když mu byli tři, ale nebála bych se letět i ve dvou letech. Jen je lepší si tam koupit hnedka po příletu ten jejich syrup ať je k dispozici. V Egyptě jsem byla celkem 3x a myslim, že nejlepší komfort za mejmíň korun. Mám toho procestovaného celkem hodně a nad Egypt není. Krásná voda,teplo, jídlo super. Jen s dětima doporučuju určitě hotel 4 a víc hvězdiček.
Jinak v květnu jsme tam byli nějak ke konci měsíce. A teplíčko bylo krásné a výhoda jce, že ještě není tolik lidí, je místo pod lehátkama a žádné cpanice. A voda už je okolo 26-28 stupňů. Když jsme tam byli v půlce června už se to začalo plnit lidima. Na začátku dovči klídek a před odjezdem bylo znát, že už bylo po dvacátém červnu a plní se to. Květen tedy ideální.
Letos se taky bychtáme s ročním na dovču, ješté né Egypt kůli horku, protože musíme letět v srpnu. Takže to bude Španělsko nebo Řecko. Nap rvní dovolené s prvním synem jsme byli na Mallorce. Bylo tam krásně, ale žádná lehátka ani slunečníky a voda na Egypt taky nemá. Příští rok určitě bereme Egypt buď přelom Květen červen nebo .
Každý nám říkal ať na dovolenou s tak malým dítětem nejezdíme, ale my dovču u moře milujeme. V Čechách jsme akorát otrávený. Navíc si chci odopčinout od každedenního vaření a uklízení. A dětí jsou spokojený.

Přeji dobrý výběr 🙂

eimmy
2. kvě 2014

my byli s malou v řecku když jí byl rok a půl. Vše v naprostém pořádku. Do Egypta bych jí ale nevzala. Byli jsme tam s manželem na svatební cestě skoro měsíc bydleli jsme v 5 hvězdičkovém hotelu, takže hygiena a podobně bylo v pohodě.po 14 dnech jsme oba zkolabovali a já skončila na kapačkách, neumím a ani nechci domýšlet co by tohe udělalo z 2 letým děckem.

jasamin
2. kvě 2014

@slunickovaevicka - já bych do Egypta s malýma dětma nikdy neletěla. Pracovala jsem v cestovní kanceláři a opravdu nedoporučuji. Jsem pro cestování i s malýma dětma (mám 3 a lítáme od malinka), jen ne Egypt. Znám spoustu nepříjemných případů i z Turecka a Tunisu, ale oproti Egyptu to nic není. Zkuste raději kouknout na Řecko a Španělsko. Jinak je Egypt moc krásný, skvělé jídlo, krásné moře atd. Pokud se rozhodnete nakonec pro Egypt, tak určitě 5*. Přeji šťastný výběr.

jancip
2. kvě 2014

@slunickovaevicka Exotika rozhodně není pro děti mladších 3 let (byť mnohé maminky píší opak). Ano, je tam krásně, je tam relativně levno, ale stejně jak jiné africké destinace, není to vhodné pro malé děti. Děti nemají úplně vyvinut imunitní systém a odlišná mikroflóra, co tam je, ho může dost narušit. Já sama něco nacestováno mám (Indie, Sahara, Sýrie, Maroko, apod.), ale mimo Evropu bych zatím syna nevzala. Nestojí to za to. 10x se nic nemusí stát, ale po 11té to může skončit škaredě na kapačkách.

jancip
2. kvě 2014

@jasamin O hvězdičkách, na což někteří spoléhají, to vůbec není. Já se stravovala výhradně na ulici, cestovala s místními, bydlela v těch nejlevnějších hotelích a vždy bez problému. Při tom např. Faraon se nevyhýbá ani turistům z hotelů s pěti hvězdami....fakt to není o tom.

jasamin
2. kvě 2014

@jancip - jojo. Naprosto souhlasím. Ani 5* hotel nezaručí bezproblémovou dovolenou.