Je voda v Máchově jezeře čistá?

lu777
5. čer 2015

Ahoj holky,
přemýšlíme kam na dovolenou a zvažujeme Máchovo jezero. Já bych byla pro - není to drahé, není to daleko (děti nesnáší dlouhé cesty), pro děti vyžití určitě je, plus okolí (hrady, kolo)..

Jediné co mi vrtá hlavou je jestli je voda čistá?? 😕
Abysme pak neměli nějaké nepříjemné překvapení 😝 😕 přece jen to je rybník vlastně... nejsou tam sinice a tak?
Chtěli bysme jet poslední týden v červenci nejspíš.

Díky moc za jakékoli info!

Lu
Lu

anna159
5. čer 2015

ahoj, jestli je cista tezko rict, pro nekoho ano a pro nekoho ne. Porad je to jezero - tedy ne more a tim pro me vic spinava, ja mela strach jit do vody, ale spis proto, ze se bojim do jakehokoliv jezera nebo rybnika...jinak Machovo Jezero a cela oblast se mi moc libi, plaz Stare Splavy je moc pekna a je tam bazen, ktery je zabudovan primo v jezere, takze komu proste vadi voda z jezera muze tam..pro me super..plus okoli moc pekne, hrady, priroda atd.

anna159
5. čer 2015

chtela jsem jeste napsat, ze pokud neni zakazano se koupat, tak je voda cista 🙂 vim, ze jeden rok bylo zakazany se koupat...ale ted uz delsi dobu je vse ok

eimmy
5. čer 2015

já osobně bych tam nevlezla ani náhodou ale to je můj názor. pro mě pocit šlápnutí do bahýnka vyvolá "kopřivku" nedej bože aby se o mě otřela ryba tak se utopím i v půl metru, ale já mám problém i s mořem, takže u mě je to spíš fobie.
jinak nic proti Mácháči loni jsme tam byli na výletě na parníku 🙂

petronelka20
5. čer 2015

Ja bych do Machace nevlezla sama, natoz s detma a to mi prirodni koupaliste nevadi. Neni tam obra voda, jsou tam vecne sinice a v sezone neni vhodna ke koupani. Na kvalitu vody se muzes podivat na strankach krajske hygienicke stanice Liberec, jsou tam i minule roky. To uz bych spis doporucovala Zakupy, je to krasne mestecko, je tam tam tam zamek a mensi prirodni koupaliste s chatkama, krasne okoli...

konidana
5. čer 2015

@lu777 Rybníky i pískovny, obecně, jsou čisté v červnu a ještě tak začátkem července. Pak už to je nic moc. Lepší pak jsou řeky - ty tečou:D Koncem léta už do rybníků nelezu, nějak jsem z toho vyrostla😉, ale mým dětem to je jedno. Ale určitě jde někde najít aktuální info o kvalitě vody v koupalištích.

itworks
5. čer 2015

ahoj, my jsme byli na Macháči vloni v srpnu, je tam krásně, voda byla čistá, jsou tam písčité pláže. Akorát jsme se vůbec nekoupali, protože byla celý týden zima a nebylo to vůbec na koupání. Vynahradili jsme si to v aquapalaci v Praze, bylo to asi tak 60 km od Starých Splavů.

lu777
autor
5. čer 2015

holky díky moc za reakce!!! 😵

ještě to proberu s mužem a mrknu i na ty Zákupy...

jinak my byli dvakrát na Slapech, tam ta voda taky není úplně čistá, taky bylo nějaké bahno a tak, ale trošku jen, rozhodně to nebylo tak, že by byl člověk od bahna fakt nebo smrděl, no ale to je přehrada že jo...
Slapy asi budou čistší, co?

lu777
autor
5. čer 2015

no teď mi tři lidi nezávisle na obě doporučili Senec na Slovensku, že tam je krásně čistá voda... tak pohledám ještě to...

majkoz
5. čer 2015

Bydlíme kousek, na Mácháč v sezoně moc nejezdíme, ale ne kvůli vodě, ta je většinou(červen, červenec) supr, spíš kvůli přelidněnosti a přestánkovanosti a předraženosti vůbec. Spíš z této oblasti doporučím Hamr na Jezeře(Ralsko)-cyklostezka, parádní kemp, pro děti vyžití...nebo Sloup v Čechách-tam jsme přes léto furt-parádní pláž, pěkný kemp, v obci lesní divadlo, skalní hrad, lezecký bouldry, rozhledna, další hrad-zřícenina-prostě pro každý den něco.. vyhlášená zmrzka atd...

majkoz
5. čer 2015

@itworks Tak to je mazec 😀 Jet na dovo na Mácháč a odtud se jet vyčvachtat do Prahy!! 60km ani omylem 😉
btw Máchovo jezero néjni jezero, je to rybnik jako každej jinej a šlápnutí do bahýnka je mimo písčitý pláže normálka, to ale neznamená, že je to špinavý , holt je to rybník 😉

lu777
autor
6. čer 2015

@majkoz jj, právě proto, že to je rybník, tak proto jsem se ptala...
ono se ty rybníky dost liší taky...

kamarádka má tetu tam někde na hygieně tak tam cinkne jak to bývá... prý to chtěli čistit, je to nějaký dlouhodobější plán, tak jestli se to zlepšilo nebo ne...

jako my to máme jako jedinou dovolenou za celý rok, tak jet tam a nemoct se koupat, to bych dětem fakt hodně blbě vysvětlovala...

@majkoz díky za tip, podívám se 🙂

chris_n
6. čer 2015

pokud nejse cimprlichové, tak se tam vykoupete 🙂 me by tam víc vadilo to množství lidí. Ale to je bohužel v létě asi všude ☹

jasekd
7. čer 2015

@lu777 ja znam Machac, Hamr i Sloup. Pokud je slusna sezona, jsou koupatelne vsechny, pokud ne, bude to hodne podobne. Vsechno to jsou rybniky s piscitymi plazemi, rozhodne clovek neslape v bahne, na druhou stranu je to pomerne melke asi a proto to obcas kvete. Hamr je krasny, kemp prijemny, ale je to dira. Machac je velke stredisko a je tam rusno. Zalezi, co komu vyhovuje, my preferovali Hamr. Na Sloupu byla hlava na hlave v sezone taky. Skalni hrad je moc pekny. Podobny typ koupani je treba i Branzez/Srbsko v Ceskem raji. Nedaleko Kost. Na Machac jsme jezdili do kempu Borny, prijde mi klidnejsi nez treba Klucek. Ale uz je to hodne let.
Okoli vsech techto rybniku je krasne a pokud neni na koupani, je velky vyber vyletu.
Zakupy... je tam zamek, ten je pekny, jinak nevim. A mam pocit, ze zrovna zakupske koupaliste bylo v jedne sezone i zavrene kvuli kvalite vody, ale abych zas nekecala...
Obecne mi prijde, ze kvalita vody je vsude horsi a horsi. U nas byvala prehrada vzdy vyhlasena svou cistotou, ale posledni roky to neni az takova slava 😝
Peknou kvalitu vody v LBC kraji ma Kristyna v Hradku nad Nisou, je to zatopeny lom. Je hluboka, takze tak nekvete.
KOukam, ze jste z Prahy, znate jezero Lhota, nedaleko St. Boleslavi? To by zas zajimalo me, jake to tam je 🙂 Nemyslim na delsi dovolenou, ale jednodenni koupani.

chris_n
7. čer 2015

@jasekd spousta lidu a nic moc klid

prumyslovacka
7. čer 2015

@jasekd Lhota je super, čistá, vcelku i teplá, rádi tam jezdíme každý rok na čachtačku, máme kousíček chatu 🙂 i

jasekd
7. čer 2015

@chris_n
@prumyslovacka diky 🙂 Spousta lidu se da cekat, kousek od Prahy a dalsich mest. Slo mi o cistotu vody. Plati se nejaky vstup nebo tam jsou volne plaze?

chris_n
7. čer 2015

@jasekd co si pamatuju, platili jsme vstup i auto

prumyslovacka
7. čer 2015

@jasekd záleží, kudy půjdete 🙂 a v kolik přijedete.... nám to většinou vyjde, že jezdíme až kolem 16hod a už po nás nikdo za auto nic nechce a když se vydáte od parkoviště po pravé straně kousek přes lesní cestu, tam je vstup zdarma 🙂 jinak http://lhotajezero.cz/o-nas/ , ale s tím parkováním fakt záleží, na koho tam natrefíš