Jedeme do Německa, musí mít 3letý syn pas?

hradkovka
26. čer 2013

Ahoj,potřebovala bych poradit,chceme jet se synem 3 roky do Německa jen na jeden den,musíme mu nechat udělat pas,nebo stačí,když ho mám ijá i manžel zapsaného v občance? Moc děkuji za odpovědi....

berynka
26. čer 2013

@hradkovka nestačí 😝 , musí mít svůj pas 😉

hradkovka
autor
26. čer 2013

děkuji moc

suzix
26. čer 2013

no možná by stačil občanský průkaz pro syna - kamarádka si teď nechávala dělat pro svého 2letého (vypadá úplně stejně jako pro dospělého) platila za něj 50Kč

copa
26. čer 2013

jj, po EU by měla stačit i občanka, každopádně dítě nějaký svůj doklad mít musí

strapocka
27. čer 2013

Myslím že občanka by měla po EU stačit (vlastní dětská), za mě jsem spíše pro ní, jelikož pas je klasického knížkového formátu a ten se nevleze do peněženky. Měla jsem za to, že dětský pas bude taky jen kartička (nevím proč🙂 ale až půjdu kolem úřadu znovu, nechám malé udělat i občanku. Pas stál 100,- občanka stojí jak už suzix řekla, pajdu. Pro mě je pas nepraktický, jelikož bydlím na hranici s Polskem a tak na něj musím pořád myslet, vzít, nevzít..a pořát ho mít v kabelce, je zachvíli po něm. Občanku budu mít prostě pořád v pěněžence a nemusím přemýšlet jestli se náhodou neocitnu v Polsku. Protože náhodou člověk narazí na vola a je průser jak vyšitý... 🙂

lumanima
27. čer 2013

@hradkovka Ahoj, my děláme dceři také občanku

blahova_andrea
27. čer 2013

jé...tak to nám taky mohla stačit občanka...no ale projíždíme více státy...pas bude jistější 😀

pajaaaa
27. čer 2013

Myslím že pas. Nevěděla jsem, že je něco jako občanka pro děti, tak možná postači i to v rámci EU.

olusenka
27. čer 2013

musí mít svůj doklad, ať už OP (to teď jde i pro děti do 15 let) nebo pas. OP stojí 50Kč. Platnost u malých dětí - v podstatě do té doby, co si je tam dítě podobné. My takhle taky jezdíme, naposled jsme byli v Německu na 1 den před týdnem, a před 3 týdny v Rakousku. Syn má vlastní OP.

hradkovka
autor
28. čer 2013

Tak nakonec nám stačí pro malého jen občanka za 50kč,včera jsme ho byli nechat udělat.moc všem děkuji za rady.