Jeli byste s půlročním dítětem na Martinik?

samui
16. led 2013

Zdravím všechny,
včera byla reportáž, že se nedoporučuje cestovat do exotickych zemi s malymi detmi do pul roku, ze je to prilis velke riziko...dejte mi prosim vedet vase nazory, zkusenosti...mame jet v dubnu na Martinik a rodice me premlouvaji at nikam s malou jeste nejezdime...diky

ia.
16. led 2013

my děti taháme od mala všude (ve 4 měsících byli na Slovensku, v 8 měsících v Chorvatsku a Slovinsku), známí byli s náma v Chorvatsku, jejich malá měla 2,5 měsíce a jen spala nebo pila, takže měli fakt těžkou pohodu, ale to je něco jiného, kdyby se něco vyseroutkovalo, tak se sedne do auta a za 12 hodin je člověk doma, exotiky bych se trochu bála. Mě neláká ani Bulharsko nebo Egypt, mám strach z průjmů...

mm_mm
16. led 2013

Nejela bych v žádným případě.

hojda
16. led 2013

Ne nestálo by mi to za to. Hezká dovolená je i v čr nebo v okolí a na Martinik můžete až z toho bude mít dítě rozum. 😉

lolelole
16. led 2013

Já bych se taky asi bála mimo EU. My jsme s malým byli na cestě k severnímu moři když měl 4,5 měsíce a bylo to naprosto v pohodě, až mě to překvapilo. Malý se měl jako v ráji, protože celý den u maminky v šátku a spací režim atd jsme se mu snažili udržet velmi podobný jako doma, takže pohodička. Ale jeli jsme vlastním autem, tak to nebyl zas takový problém. Do exotiky by se bála.

jarunkaxyz1
16. led 2013

Určitě nejela. Dítě z toho nic nemá, vy potažmo taky ne. Podmínky - kdyby se cokoliv dělo, odlišné prostředí, rizika exotiky....ne - tam bych jela s 3 a více letým

gabulka10
16. led 2013

Pokud si chcete od kažodeního koloběhu na chvíli odpočinout a měle možnost hlídání,nechala bych dítko doma...podle Mě by jste si to neužili Vy a dítko by z toho už vůbec nic nemělo..a když ne,cestu odložím minimálně o rok.. 😉

pavly
16. led 2013

Já si taky myslím,že cestování s miminkem (kojeným) je jednodušší,než pak se starším dítětem. My taky malou taháme od narození často pryč z domova na delší trasy-poprvé byla v 5 týdnech v Beskydech-což je od nás přes celou republiku, 7 hodin jízdy.....a byla to neskutečně nádherná dovolená 😵.
Vzala bych dítě i do ciziny,ale Evropa a kratší dolet (nebo možnost dojezdu autem).
Rozhodně si nemyslím,že je nutné,aby si to dítě v půl roce užívalo, nějak mi ani ve dvou letech nepřišlo,že by si malá vyslověně uvědomovala dovolenou........ale rozhodně si to mohou užít rodiče, nemyslím si, že to s dítětem nejde.

hadeline
16. led 2013

Ne. Tak maly mimco bych k mori smazit nejela.

eimmy
16. led 2013

ROZHODNĚ NE

zdezli
17. led 2013

Exoticka zeme s tak malym ditetem radeji ne. Evropa ano.

My byli v lete v Italii s 2,5 letou dcerou a rocnim synem a super. Ale ja mluvim plynne italsky, v pripade nutnosti bych mohla vse vyridit a zaroven to bylo 7 hodin cesty autem domu, takze bychom se mohli i vzdy bez problemu vratit..

lenkahouska
20. únor 2013

Byli jsme s roční dcerou v Egyptě a bylo to v pohodě.ale dřív bych nejela, nemá ještě pořádnou imunitu.
Fakt je že záleží kam a za jakých podmínek jedete.dnes mluvil v sama doma doktor a říkal,
že 2-3 malé děti ročně zemřou na infekci,,kterou si přivezou ze zahraničí. je to na zvážení každého rodiče