Jeli byste s půlročním dítětem na Martinik?

samui
16. led 2013

Zdravím všechny,
včera byla reportáž, že se nedoporučuje cestovat do exotickych zemi s malymi detmi do pul roku, ze je to prilis velke riziko...dejte mi prosim vedet vase nazory, zkusenosti...mame jet v dubnu na Martinik a rodice me premlouvaji at nikam s malou jeste nejezdime...diky

terinda
16. led 2013

Můj názor je nejezdit.
S dítětem min. do 1 roku bych necestovala nikam mimo ČR.
Vlastní zkušenost tudíž nemám 😉

kikimaruska
16. led 2013

Viděla sem tu reportáž, ale popravdě i bez ní bych takovou dálku a do uplně odlišného prostředí s tak malým dítětem nejela...Max.Evropu, když už tedy k moři...ale rozhodnout se musí stejně každý sám...Kamarádka jela s pulroční holčičkou a 1,5 letou do Egypta a z dovolené měli jen to, že se doslova prali o wc, přebalovali a sháněli léky pro sebe, ale hlavně pro děti. ☹. My vyjeli se synkem až ve dvou letech a do Evropy a užili jsme si to náramně a nic nám neuteklo 🙂

monika6e
16. led 2013

je to jen můj subjektivní názor - rozhodně ne. Já s půlročním dítětem odmítla i obyč. dovolenou v Chorvatsku - a to je víceméně "za rohem"...

amelie001
16. led 2013

Nejela bych.Ublizit to muze i vetsimu ne tak takovemu prckovi.Asi bych ditko dala pohlidat a jela sama s muzem,pokud by uz cesta nesla zrusit.

vlckulka
16. led 2013

rozhodně bych nejela, to je moc malé miminko na nějaké velké cestování 😉 Tohle si ale musí rozhodnout každý sám, zda mu to za ten risk stojí 😕 Mě rozhodně ne.

iluss
16. led 2013

Taky jsem viděla tu reportáž a rozhodně bych nikam nejela. Rozhodla bych se takto i dřív, ještě než běžela v TV ta reportáž. Já bych s dítětem mladším jak 2 roky prostě nikam nejela. Vždyť tady v Čechách je taky krásně. Na dovolenou do ciziny s dětma ano, ale až jim budou aspoň ty dva roky.

pettule
16. led 2013

Myslím, že je to určo jen a jen na Vás. Je to sice docela dálka, ale my byli s10-ti měsíční dcerkou v Turecku a naprostá pohoda 🙂 . Spíš taky asi záleží hodně na holčičce. S klukem bych bývala nejela, téměř do roka pořád plakal, špatně spinkal a tak. Dcerka je od mala pohodářka, takže to fakt nebyl vůbec problém. Takže určo taky záleží, jaké mimčo je. Toť ale jen můj názor. 🙂 🙂 🙂

iveta107
16. led 2013

já bych za sebe nejezdila, tu reportáž jsem také viděla a zdá se mě to jako velký risk.Co jí nechat raději v té době co pojedete u rodičů?Když mě byl rok naši jeli k moři a mě nechali doma s babičkou, a bylo to jen do vých. Německa.Jo a ještě mě napadlo, loni jsme byli s malou u nás v ČR na dovče (byl jí rok a čtvrt) a i když jedla jen kupovanou dětskou stravu měla po celou dobu průjem, netuším proč.

alisek
16. led 2013

já bych jela bez dětí, jinak bych si takovou krásu neužila 😎 😀 , sama bych se cesty bála, nejen toho, změna klimatu, teploty, zajímala by mně zdravotní péče, zda jsou tam potřeba nějaká spec. očkování, a samozřejmě zdravotní péče. cesta není asi krátká takže taky nápor a to se děti v tomto "věku" většinou batolí na zemi, a v letadle by ti asi nejspíš pořád seděla, ležela na klíně, takže komfort pro tebe nic moc. Jinak jsem zažila rodinku cestující z Mnichova na Phuket asi s 3 měsíčním miminem a 2letou holčičkou, v letadle teda byl klid a nebo jsme to z té dálky neslyšeli, ale byl to 12hod. let a navíc v prosinci, v Mnichově -10°C a na Phuketu +35°C ...docela rozdíl a to byly dopolední teploty. Ale nakonec rozhodnutí je na vás

jesca
16. led 2013

Asi podle toho do jakych podminek, ono exotiku muzes mit i na dovolene v CR😀😀
Ne ze by jsme s detma nejak moc cestovali, zatim jen po Evrope, ale muj nazor je, ze cim je ditko mensi, tim jednoduseji se s nim cestuje😝 Loni jsme byli mesic ve Spanelsku (mladsi mela 7mesicu) a byla to naprosta pohoda. Bydleli jsme ve vlastnim dome, varili si sami - proste jako doma, jen v teple😝 Do hotelu bych asi zatim nejela, az budou deti vetsi🙂
I cesta bych rekla, ze bude lepsi s malym miminem, dokud se necha uklidnit kojenim a nebeha po celem letadle jako treba ta nase starsi. Ale lepsi je asi poradit se s pediatrem, ten asi poradi fundovanej, jestli jsou ty rizika fakt takove...

jancip
16. led 2013

Reportáž jsem neviděla, sama jsem cestovala do exotických zemí docela dost, ale s dítětem do 3 let bych tam neletěla. Je tam úplně odlišné mikro prostředí a může to hodně ublížit ještě ne úplně vyvinuté imunitě. A výběrem kvalitního hotelu si člověk nepomůže, jak si mnoho lidí naivně myslí. Pokud dítě zvládá cestování dobře, jela bych maximálně po Evropě, ale až tak s ročním dítětem.

abecedka
16. led 2013

já bych nejela, jen z důvodu toho, že bych se nevyspala /změna-horší spaní/ a nevím jak by mi spaly v letadle apod.
Ale moje kamarádka jela s ročním dítětem do Austrálie, tzn. velký časový posun, velký teplotní rozdíl apod.

Je to jen na tobě, riziko to určitě je. Ale určitě by jsi nebyla první, která jede ani poslední.

Asi bych to prvně vyzkoušela po evropě, jak se mu lítá. Protože některé děti celou cestu plakají a jiným to nevadí.

denisa_svatba
16. led 2013

Taky bych nejela...

zmrzlinka
16. led 2013

ne nejela ....

vendullka
16. led 2013

Jela bych nejdříve ve 2,5letech

zvirka
16. led 2013

Ne.

petrusew
16. led 2013

Ne, v žádném případě ne! Ta reportáž ve zprávách mě jen ujistila v tom, že je to neskutečný risk!

inna12
16. led 2013

NE

bellka
16. led 2013

NE.

antarres
16. led 2013

v žádném případě bych neriskovala....starší dceři jsou 4 roky, mladší rok a půl, nejeli bychom ani náhodou, až bude mladší dceři tam 5 nebo 6 let, tak možná, dřív rozhodně ne.

coxa
16. led 2013

reportáž jsem neviděla, ale nejela bych. ani náhodou.

garfie
16. led 2013

Já bych asi jela, i když tím neříkám, že byste měli jet vy 🙂. Záleží na tom, jak moc jste zvyklí cestovat, jestli už jste cestovali s dětmi, jaké ty děti jsou (zdravotně i povahově), na podmínkách ve kterých tam budete a tak.....ty francouzské kolonie jsou dost civilizované, jak píše Iveta107 i v Čechách může mít dítě průjem.....půlroční dítě je na komfort při cestování příjemnější než třeba roční-dvouleté, s tím bych si rozmyslela hlavně tak dlouhý let.....v podstatě ji ještě můžeš plně kojit, což by bylo ideální. Pokud by ses bála kupovat místní lahvičky nebo mléko, určitě se ti do kufru vlezou naše, tak moc místa to nezabere.

pavcza
16. led 2013

Já bych nejela.

blahova_andrea
16. led 2013

Já souhlasím s reportáží. Do roka bych s dětmi na velké vzdálenosti necestovala. Myslím, že se vyplatí počkat a pak si to víc užijí i rodiče i dítko 😉

pusolamy
16. led 2013

nejela bych, byli jsme az v 15 mesicich male a to jen na slovensku 😉

jenny.kay
16. led 2013

Kamarádka tam byla jako dospělá a zrovna chytli počasí á la prádelna a dávalo to pekelně zabrat i jí. Takže s půlročním na Martinik ani náhodou, po Evropě do podobných klimatických podmínek jako u nás s pohodovým dítětem klidně.

mirusak1
16. led 2013

S tak malym mimcem bych nejela. Jsem rozhodnuta do roka jen CZ, od roka Evropu ale jen s rozumem a zbytek az pozdeji....

jaajaa
16. led 2013

Ja bych jela. Rozhodne zalezi na vas, jak jste zcestovali, jak jste schopni zachovat klid atd. Podle vas se bude chovat i vase dite. 😉 A pulrocni kojene dite je super vyhoda. My se zrovna vratili z Maroka ( se 7 mesicnim ditetem), zvladl to uplne v pohode. 😉

margeta
16. led 2013

S takhle malým dítětem bych nejela.

beta.m
16. led 2013

Ne, nejela bych ani náhodou